Den díkůvzdání

• USA Thanksgiving (více)

V městečku Plymouth, kde se zrodila tradice Dne díkůvzdání, výprodejové šílenství během Black Friday skončí obrovskou tragédií. Uplyne rok a v době vrcholících příprav na oslavu tradičního svátku začne ve městě řádit záhadný zabiják. Zpočátku to vypadá, že si své oběti vybírá náhodně, ale brzy se ukáže, že každá vražda je součástí většího a precizně vypracovaného zlověstného plánu. Podaří se obyvatelům a policii odhalit vraha a prožít svátky... nebo se stanou účastníky jeho zvrácené sváteční večeře? (Forum Film CZ)

KUFI

Staci videt jeden libovolnej slasher a uz neni treba koukat na jinej, protoze jsou jak pres kopirak. To je duvod proc me nebavi. Jeste v zadnym jsem treba nevidel, ze by po omraceni zaporaka vzali neco do ruky a rozmlatily mu hlavu aby se po stodvacatysedmy nezved a nehonil je dal. Nebo aby si hlavni protagonista neodpustil maserskou hlasku pri finalnim killu. ()

hrumsrt

Za loňský rok rozhodně jeden z těch slabších slasherů a hororů obecně.. I přesto mě Eli Roth někdy i baví a i tady ukazuje, že má nakoukáno, a tak stejně platí, že v čistě hororových pokusech pořád úplně neví. A naopak nejsilnější jako tvůrce je teprve, až když nejde primárně o horor viz. Nebezpečné pokušení.. Den díkuvzdání je možná i nejdůležitější americký svátek, který ale díky moderním vlivům trošku ztrácí svoje původní kouzlo a stává se, jako ostatně každý podobný den, spíše marketingovou hnačkou, jehož kritiku si tvůrci vybíjejí prostřednictvím násilí a vražd.. Úvod v obchoďáku výborně mísí onu kritiku s krví, ale jakoby se na něj nepodařilo navázat. A když se ve městečku rozjede slasherový nešvar, vyloženě to celé padá do průměrnosti, ve které potěší jen pomrknutí na jiné žánrové ikony (Halloween!), ovšem nikomu se moc nedaří udržet tempo. I třeba proto potěší závěrečného hodování doprovozené twistem s odhalením záporáka, které ale zase spíše balancuje nad laciností příběhu.. Takže, i když si na Den díkuvzdání už možná ani teď nikdo nevzpomene, rozhodně jde o ten povedenější slasher, který minimálně na první nic netušící pokus neurazí.. A tahle Eliova nostalgická okénka přece nejsou úplně zbytečná, i když zručnější tvůrce by si s tím vyhrál líp.. 50% ()

rublik05

Na Dnu díkůvzdání je stejně nejlepší to úvodní davové šílenství v nákupáku, hned na začátku čeká na diváka ultimátní krvavá podívaná, na kterou jen tak nezapomene. Zbytek filmu už je takový standardní slasher s nezajímavými postavami, zato s originálními a řádně krvavými vraždami. Příběh nepůsobí nikterak hloupě, závěrečné vyvrcholení dokonce dává jakž takž smysl, což je u tohoto žánru docela výjimka. Když vznikne další díl s lepšími herci a fungující atmosférou, zlobit se určitě nebudu. Fajn jednohubka. 6/10. ()

DAPDO

Klasickej slasher horor, kdy vraha nakoplo šílenství při Black Friday, který se konalo ve čtvrtek a po roce rozjel svou pomstu. Vraždy dobrý, krve a střev na typ filmu dostatek. Tři hvězdy si to zaslouží. ()

Kingjiri

Škoda, že se celej biják nenes v odlehčenym duchu jako obchoďáková scéna, kdy jdou lidi pro slevy doslova přes mrtvoly. Potom se zbytečně zvážní a další fajn scéna příchází až když je servírovaná zabijákova sváteční večeře. Vyzvdvihnul bych ještě poměrně originální vraždy. Jinak se jednalo o tuctovej slasher, kde hráli prim nesympatický postavy teenagerů a celkově slabší casting. Kvůli tomu jsem nikomu vlastně pořádně nefandil a naopak jsem byl rád, když se počet postav vrahovym řáděnim snižoval. Kdo je vrah jsem tak nějak tušil po pár minutách. Ve výsledku teda standardní žánrová jednohubka, která s většim nadhledem a humorem mohla být o poznání lepší, tři slabší hvězdy. ()

gemi

Den na nasrání. To si takhle člověk pustí večer film, aby se první půlhodinu dloubal nudou v nose a pak zjistil, že se dívá na další díl Vřískotu s tím rozdílem, že úhlavní magor má jinou masku a místo nože sekeru. Stupidní je to ale stejně. Režie je navíc impotentní, takže nedokáže vybudovat žádnou atmosféru strachu ani napětí. Film celou dobu balancuje na hraně sebeparodie a místy i za ní. ()

Psycho.R

Roth je primárně patlal. Jediné, co mě bavilo, bylo Cabin fever. V tomto případě absolutně nepochopil zadání, které navíc stanovil on sám fiktivním trailerem. Kdyby šlo o skutečnou Grindhouse blbinku se špatným obrazem, zvukem, idiotským scénářem a špatnými herci, šel bych s hodnocením výš. Takhle jde o vážně míněný horor, který by však i v hlavní vlně slasherů zapadl mezi tuctovky. ()

Clark_Kent

Tak upřímně a poměrně i výtečně až krvavě. Eli Roth má porád našlápnutej horor drive na 200%. Pobavil jsem se a hlavně jsem moc rád, že se do trouby letos nedostal krocan, ale skončila tam jedna otravná ženská. Aspoň budou všichni nenažranci přemýšlet o lepší budoucnosti. O soucitnější budoucnosti. Vidle vzhůru! ()

Dombzila

Jak už je letos zvykem, Thanksgiving je pro mě opět zklamání. Čekal jsem slasher roku, útočící na přední příčky hororu roku a nakonec z toho vylezl sice průměrnej, možná i trochu nadprůměrnej slasher, kterej ale bohužel zůstal pod mým očekáváním. První rána mi hned přišla přímo mezi oči, když první půlhodinu to vypadalo na brutální průser. Celé město mi bylo neskutečně nesympatické a opravdu jsem se těšil na to, až je vrah pořádně zamorduje. Ale ani těch mordů zprvu moc nebylo. Zhruba od půlky se film začal zvedat na přinejmenším průměr. Bodycount rostl a protagonisté už nebyli tolik otravní. A poslední půlhodina už byla jen žůžo labůžo. Celá sekvence s večeří byla úžasná a vytáhla tenhle film ze sraček alespoň do bahna. Celý film tu byl jeden stálý klad a to je hodně fajnovej vrah, kterýho byla zábava sledovat celou dobu. Nakonec se teda průser nekoná, ale nějakej skvost to taky není. Za jedno zhlédnutí to stojí. 60% ()

misar3

Eli Roth roztáhl tříminutový trailer z roku 2007 do celého filmu. Použil ty nejikoničtější scény a nabídl nečekanou brutalitu. Nejkrvavější slasher posledních let, který se neštítí ničeho. Must watch! ()

RAFT

Roth natočil celovečerák.Sice žádný masakr horor .Jenom vcelku slušný film.Obchodní centrum krvavá lázen.Za mě 60% ()

ANTYCHRYST

Po dlouhé době Povedený a zábavný slasher :) jak je to jednoduché..stačí kvalitní maskovanej zabiják..několik skvělých nápadů na usmrcení.. dobrá kamera .. nadstandardní porce gore záběrů...a je to :) už začátek v krámku byl hodně zajímavej a tak to pokračovalo celej film..80% více takovejch filmů ()

ŠpetaMarek

90's jsou zpet, sympaticky cast, slusne killy a absolutne dementni scenar k tomu. Bavil jsem se hodne, rad se podivam znova, ale na 4 to neni ani omylem. ()

Pedronaut

Málokdy vyjde horové béčko, které si zaslouží maximální hodnocení, ale tohle je prostě pecka. Seděl jsem jak přibitý od začátku až do konce, přemýšlel o tom, kdo je vrah a u jednotlivých vražd se smál, jak to bylo syrové a sýrové (cheesy). Vřískot má dobrého nástupce/konkurenta. ()

oldy

Taková ptákovina. Normalně jsem myslel,že je to i komedie :D  Zabíjení si nebere ohledy a je to někdy slušný masakr. Spíš jsem se smál než se bál. Postavy jak z Cečkového hororu.  2/10 ()

Hyperbolic

Eli Roth se po dlouhé době (2013 !) vrací v hororové plné síle. Je to jeden z režisérů, kteří mají svůj jedinečný styl, který nejde moc dobře popsat. Filmy plné over-the-top brutalit, černého humoru, postav hodných nenávidění (u kterých si buďte jistí, že na ně dojde řada) a taky postav, které si prostě oblíbíte. Horory jsem od něj viděl všechny a musím říct, že se Thanksgiving řadí na jednu z prvních příček. Film je natočený s láskou k žánru, protkaný odkazy a pomrknutími. Jednoduchá whodunnit zápletka, podobná Vřískotu se mi líbila a do posledních chvil před odhalením jsem hádal kdo je John Carver. Eli nám také naservíroval několik zapamatovatelných scén z fakeového Grindhouse traileru. Trampolínu, bezhlavého krocaního maskota a také večeři na Díkůvzdání. Všechny mordy zde byly patřičně drsné, jak se dalo očekávat, za mě však disturbing aspektem vítězí úvodní scéna z Black Fridaye. Když jedna postava zahlásila "Proboha, on je stále naživu." sevřel se mi žaludek. Podobně jako v úvodní scéně Vřískotu, kde je napětí stupňováno popcornem na plotně, tady jde o stále více rozlícený dav, čekající na slevy na toaster. Patrick Dempsey jako šerif naprosto suprový. Podobné filmy nám ukazují, že žánr slasherů má ještě pořád co nabídnout. (26. hodnocení a 15. recenze) ()

adamix

Neverím, ale Eli Roth po prvýkrát za svoju kariéru natočil niečo priemerné. Nebudem tomu dávať zbytočne veľa bodov dole, pretože je to tradičný slasher so všetkým, čo k tomu patrí a bez toho, čo by z neho urobilo niečo viac. Ústredný vrah je taký silný, že vlastnými rukami dokáže pootočiť hlavu svojej obete o 180 stupňov, ale v závere sa ukáže, že je to len regulérny človek, ktorý má veľmi rád sociálne siete pri kántrení svojej koristi (mimo jeho vlastného modusu operandi). Na druhú stranu sú samotné killy pekne brutálne a samotné pečenie v trúbe je drsné a následná večera je dosť nechutná a ten dojem slasher hororu to aspoň trocha zlepší. Postavy sú ako vždy v tomto podžánri nanič, ale to sa dá očakávať. Niektoré prepálené pozitívne hodnotenia mi ešte dlho budú vŕtať hlavou, ale každý máme iné priority. Za mňa 55%. ()

Kebabkony

Levnější verze Vřískotu. Killy zde působí strašně přehnaným dojmem, kdy je to směšný a brutální zároveň. Jako slasher je to docela koukatelný, ale jako film to je přepálená pičovina. 5,5/10 ()