Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

Janek

Hlášky jako "mét dejmon" jsou supr, ale je jich málo a osobně si myslím, že měli tvůrci stopáž stáhnout na 80 minut. ()

Ištván87

Za tu scénu zvracení a dost jadrnej text v písničkách hodlám prominout některé nedotaženosti... Je to prostě mladší a slabší bráška Pekla na Zemi... ()

Bauer

Já jsem hodně divnej magor ale tohle se mi docela líbilo:Asi je to lepší než South Park: Peklo na zemi.Byla v tomto filmu skvělá hudba , škoda jen, že ten konec byl tak zkaženej.Ale jinak to bylo fakt dobrý. ()

mm13

Obrovské sklamanie. Čakal som zmysluplný vtip, absolútnu katarziu, dostalo sa mi prízemného šaškovania. Kategóriu politicky nekorektnej, šťavnatej a inteligentnej zábavy spĺňa asi tak štvrtina filmu, zvyšok je síce politicky nekorektná, ale iba paródia, polepená, posplácaná, tu nápad, tam vtip, a-ha! - miesto pre narážku, čo tam pichneme?! Hihihi... Len divák sa smeje stále menej. Stone a Parker týmto z výšok South Parku klesli do hlbokých pekiel, a keby som mal talent a možnosti, tak natočím animovaný brutál o ich pobyte v ňom. Dal by som im zabrať viac, než oni svojho času Saddámovi. ()

MáŠa

Vlastně svym způsobem celkem geniální dílko, ale člověk musí být v určité náladě a brát všechno dost s nadsázkou, protože ty vtípky sou fakt dost. Jako puberťárna dobrý, ale půjčovat si to na romantický večer s přítelkyní, tak to asi radši ne :-D ()

becki_tu

Břitký humor, nevybíravá parodie žánru, nejrůznější odkazy na popkulturu, obligátní "účast" několika hollywoodských hvězd, povedený český dabing, originální loutkové zpracování a .... Matt Damon. ()

Chickenka

Velmi příjemné překvapení, nikdy bych nečekala, že pár loutek mě dokáže tak rozesmát. Ty jejich výrazy a chůze. :) Jen chudáci ti parodovaní herci-vypadali příšerně... ()

ScarPoul

Vztýčený prostredník pátosu a všetkým možným aj nemožným druhom politickej angažovanosti a korektnosti. Bábky a prostredie v ktorom sa príbeh odohráva je na veľmi vysokej úrovni. Bohužiaľ South Park je stále o triedu lepší. Viac menej vo všetkom. ()

Hwaelos

Naprosto nekorektní film - na mušku si bere všechny a všechno. Velmi zábavné. Škoda jen, že té absurdity nebylo víc. ()

Dale

Keď existoval nejaký žáner/druh filmov, ktoré som neznášal, bol to práve bábkový film. Po tomto dielku to však už neplatí. Tvorcovia môjho najobľúbenejšieho seriálu nesklamali a opäť dokázali okrem skvelého, aj keď miestami trochu drsného humoru, prísť aj s názormi a myšlienkami, nad ktorými sa treba pozastaviť a poučiť sa z nich. A samozrejme nesmú chýbať pesničky s úžasnými textami. ()

Terva

Zvracení z podporou hudby bylo velice efektní. Sexuální scéna k popukání, masakr totální. Velice sprostý dialog:..ani snad nebudu psát... Jinak dobrá akční jízda, podařené vedení loutek, láska, teror a humor. AIDS, AIDS, AIDS, AIDS. aidSI každý říká co chce, todle se povedlo. ()

moviesfan

Ano, je to stupiďárna první třídy. Absolutně uhozené a nevkusné. Jo, a to se rovná lepšímu průměru:D Člověk se totiž nad to musí povznést a brát Team America s nadhledem. Jinak to nejde. ()

Seabeast

Na loutkový muzikál z dílny tvůrců South Parku jsem se těšil jak "malej Jarda"! Už v prvním záběru, co jsem loutky spatřil, jsem se musel hlasitě pochechtávat a to ještě nikdo nepromluvil. Zkrátka si mě zpracování omotalo kolem prstu. Kolikrát naprosto v reálu běžné scény díky loutkám vypadají ještě o něco vtipněji, tím, jak jsou loutky ve svém projevu naprosto toporné. Nejvíc se mi, ale na tom všem líbí ta satira na USA, která vlastně ukazuje na co si "amerika" hraje a spojení "světovej policajt" je maximálně vystihující. Má to v sobě víc, než jen humor, akci a zábavné filmové klišé. ()

Blofeld

Hodně vtipná parodie. Ta nádherná rocková balada o tom, že "mi moc chybíš" a že "Pearl Harbor byl příšernej film", byla dokonalá.Výtečný začátek, kdy během třiceti vteřin hrdinové odrovnají Eiffelovku, Vítězný oblouk a Louvre, do závěru bohužel nic moc nepřekonalo. Zvracecí scéna byla příšerně táhlá. A docela mi vadilo, že se tvůrci nerozhodli, jestli budou zesměšňovat americkou zahraniční politiku nebo její odpůrce. Navíc tam zemřeli všichni mí oblíbení herci (Sean Penn sežrán kočkou hrající leoparda, Susan Sarandonová rozstřílena a vyhozena z okna,...) ()

corpsy

Ak by to bol live-action snímok mal by v Amerike prístupnosť NC -17. Dočkáme sa tu totižto veľkého počtu nadávok, brutálnej akcie a full frontal porna. Naozaj inovatívne a originálne. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)