Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

Maynard.

57% doslova odrazuje většinu diváků od skouknutí. Už sem tohle viděl cvajmal, což znamená, že sem byl po letech zvědavej na to, jestli se ten film (nebo já) za ty roky změnil. No, na téma cestování časem mám odjaktěživa slabost. Tenhle film není zas tak špatnej, ale kazí ho jedná věc. Ty "příšerný příšery". Maskér tohodle filmu byl asi magor nebo někdo slabomyslnejm páč tímhle totálně poslal do kolen celkem zajímavej film. Chvílema hudba připomínala Avatar, kterej byl natočenej později, takže pan James Horner (skladatel Avatara) se asi nechal lehoulince inspirovat tímhle filmem. Ale tak,to se holt stává :o). No a jak se tam pak objevil Irons alias úpír a pán temnoty, tak to ušlo uplně do kytek. Jinak je to poskládaných několik filmů do jednoho, nejvíc sem z toho cejtil Planetu opic a Drákulu :o). První půlka se nechá, ale pak se z toho stává těžký Béčko až Céčko. ()

klúčik

Moc ma tento film nezaujal. Dobrá bola pasáž, keď lovili a unášali tých ľudí do podzemia. Záver filmu bol katastrofálny, asi už nevedeli čo s tým majú robiť. Dávam 40% ()

rozbris

Skvělé efekty na to že to neměla být bomba. Super atmosfára v každé době, do které se dostane. Taky bych takový stroj někdy potřeboval... ()

bruceman7

Cestování časem je dost ožehavý námět. Až na pár věcí, jako například změna povrchu země za 800k let a přetrvání paměťového modulu po stejně tak dlohou dobu, to nebylo zas tak špatné. Některé oblasti stálo za to vce rozvést, přišlo mi to dost letem světem. Takže pro mě za 60% ()

KoRner

Najviac ma na filme bavila práve tá cesta do budúcnosti, ktorá mi prišla veľmi zaujímavá a premyslená. Tá časť o albínskych opičiakoch bola akoby z iného filmu a nemal som nikdy potrebu pozrieť ju znovu. ()

Lukoboss

Nuda, nuda a nic než nuda. Není to ničím zajímavý, G. Pearce jako by tam ani nepatřil. A když pak vyběhnou na svět ty divný příšery, skoro jsem se začal smát. Masky naprosto příšerný, kamera nic moc, napětí žádný. Chvílema je hrozně vidět, že se využilo studia (plátna), ale to už bych možná hledal až moc. Každopádně vím, že se na to už nikdy nepodívám, protože to za to fakt nestojí. ()

Loki_Six

"We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams." ()

iXtr3m3

Pekné spracovanie Wellsovho románu. Tento film vo svojej dobe bol neskutočným prepadákom, ale podobne ako o štyri roky neskôr Sound of Thunder, tak aj tento sa mi neskutočne zapáčil a rád si ho občas pripomeniem opakovanou projekciou. ()

cold

Co Vám na to tak nesedí? Já si to užil. Ano, knižní předlohu jsem nečetl a zde je možná ten problém, ale jako zábava vyhovující. Nepovedených filmů je hodně, ale tento mezi ně nepatří. ()

cab

Souhlasim s Tosim. Zacatek je velmi slibny, ale postupem deje je to preplacane a bez hlubsiho nadechu. (Guy Pearce) je vynikajici. 45% ()

wosho

Dost zvláštní podívaná, místy zábavná, místy příšerná, místy nudná. Film na jedno podívání, když je člověk nemocnej a dloooohou dobu zavřenej doma. ()

Ripley

První polovina filmu,zejména cestování časem je skvělá.Film odsejpá a po trikové strance nelze filmu nic vytknout.Ale jakmile vynálezce Alexander Hartdegen docestuje a vystoupí ze svého stroje času v roce...tuším že tam bylo 81 tisíc a něco,tak se film "zastaví" jako stroj času.Ještě potěší první trikový záběr na příbytky "domorodců" a na hezkou tvářičku a tělo Samanthy Mumba,ale tím zábava končí.Jakmile se objeví morlokové film se přesunuje do kategorie podprůměrné béčko.Dále následuje už jen nuda,otřesné masky a klišé. ()

DocBrown

Az tolik jsem se nikdy se zdejsim hodnocenim neshodoval. I kdyz na zacatku jsem se nizkemu hodnoceni divil. Prvotni dej vcetne mezipristani byl opravdu skvely a i vizuelne a hudebne vyborne zvladnuty. Tedy az na dost velkou chybu, kam se ztratil vedec, kteremu jeho budouci ja sebralo holku. To bych dal 4*. Vse se ale zlomilo cestovanim do daleke budoucnosti. Mutanti, s kterymi vedec bojuje jak Arnie -1*, a hlavne totalne nesmyslny konec, kdyz misto navratu do minulosti (za svou milovanou) zmeni svuj stroj na nicivou zbran a vyhladi vsechny zle mutanty (zrejme po celem svete), zatimco hodnym pozemstanum se nic nestane -1*. Nastesti to brzo utli, jinak bych sel asi jeste vice dolu. Chudak Wells se obraci v hrobe, kdyz si berou do huby jeho jmeno. Kdyby tak mohl cestovat do budoucnosti a dat svemu potomkovi na holou ! ()

Holina

Neviděl jsem originál, takže srovnávat nemohu. Nijak zvlášť mě to nezaujalo, vadily mi logické díry, ale oceňuju masky. Zejména potom opět skvělého Ironse. ()

Tessie

Nestačím hledět, kolik negativních ohlasů Stroj času posbíral. Včerejší inspirací pro opětovné zhlédnutí tohoto kousku byl díl seriálu The Big Bang Theory, kdy si kluci objednali právě onu Machine. A opravdu jsem film znovu viděla ráda. Je to příjemná oddechovka plná romantiky, pohledného hlavního hrdiny, povedených příšerek a exotické krásky... Co víc lidičky čekáte? Kdybych četla knihu, určitě bych také srovnávala.. ale já ji nečetla a možná i proto dávám čtyři hvězdičky doufajíce, že snad zvednou ta mizerná procenta, která film zatím nasbíral. ()

Paity

Dvě třetiny filmu veliká vizuální paráda, cestování dp různých časových období, ale konec filmu se teda zvrhnul do totálního béčka + nemám rád Guye Pearce. On, nehraje, on je pořád stejně toporný a proto nemůže být hodnocení lepší i když Mumba se svou (nejen) tvářičkou dělá co může, aby zaujala. ()

Ledkodlaq

Knižní předlohu jsem nečet, a možná je to dobře. Takhle jsem si mohl plně vychutnat prostředí i příběh a byl jsem velmi okouzlen. Tento kousek patří k nejlepší dvacítce filmů, co jsem shlédl a podívám se na něj 1-2 krát ročně. ()