Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

rukay

Absolutně nechápu ty zdejší kritické komentáře a nízké hodnocení. Já osobně jsem se po dnešní zhlédnutí dokonce rozhodl zvednout počet hvězdiček na maximum - 5*****. A to jednak proto, že Stroj času mám skutečně rád, a druhak proto, abych sám přispěl k vyrovnání skóre takto dobrého filmu. Pro mne je to totiž jeden z nejlepších a nejupřímnějších dobrodružných sci-fi pro pohodový večer. Děj je zasazený do barvitých kulis, bez přemíry triků, a s úžasnou hudbou (James Horner se tu pro Avatar inspiroval skoro až nevkusně). Obsazení je kvalitní, škoda jen poslední čtvrthodinky, kde kouzelný svět trochu ztrácí barev a sympatické naivity. Zachraňujete to až rozuzlení, které skutečně stojí za to, a dává po jednou zase smysl - což není ve filmech o cestování časem vlastně tak úplně obvyklé - vzpomeňme třeba idiotské časoprznění v nesrovnatelně dražším, oblíbenějším a blbějším Interstellaru. Svět prostě není spravedlivý. ()

Zombo

Chvíli to skoro vypadalo, že to nebude takový kýčovitý shit, ale vše se začalo zvrhávat a hnít geometrickou řadou od časového přesunu o 800 tisíciletí. Země nezemě působila neuvěřitelně trapně, z obyvatel se mi dělalo špatně, ještě víc z přepadů a jejich unášení svalnatými "E.T." monstry a vrchol zklamání byl J. Irons. Zdálo se, že koncem se to už nedá víc zkazit, opak se však stal pravdou a to potom stačilo jen pouhé strčení prstu do krku a oddat se mnohem příjemnější činnosti, než sledování 3/4 Time Machine. Přeceněné a polámané dvě hvězdy za něco málo zdařilých (i když ne zas tak fascinujících) efektů a sympatického O. Jonese. ()

duffi

Tak začátek perfektní a je škoda, že se to začalo kazit a konec je hrůza, jednu hvězdičku dávám za začátek a druhou za efekty, které se mi místy líbily. ()

Candyman

Nejvíc mě nasralo to, že mu umře hned ze začátku tak překrásná dívka a on s tím nic nemohl dělat. Začátek filmu skvělý, pak pomalu upadá a konec je úplně kreténský. ()

kubal18

Téma cestování v čase je mým oblíbeným a Time machine mě příjemně překvapil. Tak nízké celkové hodnocení si tento fajn film nezaslouží... ()

Shakaar

možná si ťukáte na čelo, ale pro mě 4x*. A to za velice pěkné efekty a hlavně za hudbu, která byla velice povedená. Samotný film asi nějakou díru neudělá, ale na druhou stranu to rozhodně nebyl propadák. Nechápu jaktože tenhle film má většinou 1*. Proč. Zažil jsem mnohem horší filmy. Například Hvězdnou pěchotu, která mi příjde ještě více o ničem než tohleto. Ale to zabíhám někde jinde. No dle mého názoru doporučuji. ()

waska

Čekal jsem od toho rozhodně víc. Jediná scéna, která se mi líbila byla, když Guy Pearce ležel omráčen a ležel ve stroji času a čas kolem něj plynul a plynul a plynul...S nádhernou hudbou. Přiblblý konec s chudákem Jeremy Ironsem v roli nevím koho. To snad nečetl scénář? ()

nwx

Time Machine z roku 1960 je lepší. Není sice tak dokonalý, jako kniha, ale je lepší, než tento film z roku 2002. Současný remake totiž nepřináší, kromě bezva triků, skoro nic nového. Naprosto nevyužitý potenciál. Pasáž v daleké budoucnosti měla být kratší, v zájmu dalšího cestování časem. Hrdina se mohl například vypravit i do současného New Yorku, objevit tam třeba mobily, internet, mikrovlnku (téma mikrovlnka - viz. nepoužité záběry v bonusech). Chybí mi tam sestavování stroje, nepovedené zkoušky stroje času, jeho vývoj. Simon Wells se až moc držel předlohy, jejíchž kvalit ovšem také ani zdaleka nedosáhl. Stačilo se více zasnít a neustále si opakovat - "co kdyby"! Mohl být i mnohem drsnější, né stejně naivní, jako předchůdce z roku 1960. Škoda, škoda. I tak nadprůměrný film. ()

Sign

no pokažde po shlédnutí když se podívám na hodnocení a komentáře si říkám jestli sme se všeci tady dívali vůbec na stejný film, nechapu nízké hodnocení a ani nespokojenost všech s tímto snímkem, podle mne velice zdařilé a to si na nepovedených snímcích rád vyřádím, normálně bych dal plný počet co se týče hereckých výkonů včetně Guye který se mi velice líbil, neskutečně sympaticky, chyba je přesně v tom co už zde naopsal Shit, je to moc uspěchané a rychlé zakončení, jak zde někteří píší že to má ideální délku tak já říkám že právě krátká délka tomu ubírá na kvalitě, žádné pořádné vysvětlování nebo dobre přizpůsobení se do budoucnosti atd. to jediné v mých očích bylo nedotáhnuté ()

danny_21

Příjemňoučká dobrodružná sci-fi s mm oblíbeným tématem cestování časem od mistra H.G. Wellse. 90 minut uběhlo jako nic, jako bych se pohupoval na vlnách, scény samotného cestování v čase jsou natočeny nápaditě, Guy je sympaťák no a vlastně i Jeremy :-) a hudba taky příjemňoučká. Ja jsem byl spokojenej - 70 %. ()

Psycho.R

Tuším, že jsem tehdy četl recenzi v Cinemě nebo kde to bylo a byl jsem překvapen, že to mělo jen asi 20%. Mě to při shlédnutí přišlo jako oddychový průměr. ()

Kotsour

Vůbec to není tak špatné, aby to odpovídalo zdejšímu hodnocení. Film bohužel doplácí na kontrast mezi perfektními triky a výpravou proti slabému scénáři. První půlhodina je strhující a úroveň s odstupem převyšuje hlavní část filmu z daleké budoucnosti. Pořád je zde ale velký přesah, nicméně ani zdatně se snažící Guy Pearce nemohl zachránit leckdy naivní, uspěchané a nedotažené dějové linky, které si zasloužily protkat hustěji a pečlivěji. Tempo se zasekne v momentě, kdy se objeví zápletka v daleké budoucnosti a najednou je vše tak nějak pitomé a bez logiky. Spíš než že by to byl tak velkej průser to na mě ale pořád působí negativně hlavně proto, že tvůrci zahodil potenciál, který měli. Že byli tak blízko a nakonec to jakoby došili horkou jehlou (nebo došly prachy?), protože jinak si nedokážu moc dobře vysvětlit ten mílový odstup první třetiny od zbytku filmu. Za tu výpravu, hudbu a především scény cestování v čase (fakt super) ale pořád nemůžu dát míň jak 3 hvězdy. No a taky proto, že už jsem to viděl několikrát a vždy se na to vlastně kouknu rád znovu. ()

samkko

9/10 úžasné, geniální, perfektní a uživatelé ČSFD se museli zbláznit! Stroj času je jedno z nejlepších scifíček všech dob. A určitě ten nejlepší film o cestování časem. Guy Pearce je jako vždy neuvěřitelný, hudba je dokonalá a příběh je vyložená slast. Prostě se podívejte a uvidíte sami. K 10/10 tomu chybí jen změna konce, mohla být totiž více epický, když celý film jede v tak neuvěřitelně epickém rytmu. ()