Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

rublik05

Cestování v čase mám všeobecně docela rád, tyhle náměty nikdy neomrzí, pokaždé je zajímavé sledovat, jak se s tím různí tvůrci poperou a co pak divákům naservírují jako finální produkt. Stroj času mě nijak zvlášť nelákal, v tu chvíli však v televizi nic jiného nebylo, dal jsem mu tedy šanci, přičemž jsem od něj dopředu raději nic očekával. Snímek od samého začátku působí vizuálně strašně staře, 21. století bych mu netipoval ani náhodou, až později se ukázaly docela ucházející efekty, líbil se mi i samotný proces cestování v čase, jak ho tvůrci pojmuli a vyobrazili. Herci mě nikterak nezaujali, užil jsem si až závěrečné potvůrky, které řadím k tomu nejzajímavějšímu, co celý film nabízí. Příběh je ve své podstatě strašně jednoduchý až naivní, s logikou si nikdo moc hlavu nelámal. Podruhé dám asi přednost něčemu jinému, každopádně koukat se na to dá, o žádnou hrůzu se nejedná. 4/10. ()

Nix

Jeden z prvních filmů, kde jsem viděl Guye a musím říct, že dlouho po tomhle filmu jsem mu nepřišel na chuť. Každopádně je to taková jednohubka ani nějak zajímavá.  Ani to cestování mne moc nebavilo, takový opravdu nemastný, neslaný. Takový horší průměr. Určitě se už k tomuto filmu nevrátím. ()

Ravenus

Nechapu co se na tom lidem nelibilo. Pusobive natocene, dobre efekty, svezi napady, pekne dialogy. Puvodni predlohu neznam, tak nemohu srovnavat. Nebyt par logickych der (jakto ze vzdy zustal stroj presne na povrchu zeme??) a kratsi stopaze tak dam klidne i *****. Nenudil jsem se ani vterinu. ()

Myrddin

Souhlasim s Gimlim a B!shopem, myslim si, že je to hodne dobrej nápad, jenom budoucnost je tu dost kíčovitá, kdyby trochu líp promysleli tu zápletku a pořídili trochu propracovanější kostýmy, tak by to byl nejspíš jeden z nejlepších sci-fi filmů... ()

Uhura

Mno, kdyby to tak nestoudně neuráželo knižní předlohu, tak tři, za pěkný úvod a obstojnou koukatelnost. ()

RajCZitko

První půlka filmu se mi opravdu líbila. Výborně audiovizuálně provedené, příběh dával smysl a dialogy seděly. V druhé polovině se mi zdálo, jakoby chtěli tvůrci z původního příběhu "vracení se do minulosti za účelem zabránění smrti své milé" přejít na akční sci-fi trhák s opičkama. Sice zavítali do nádherně provedeného prostředí, ale jinak se jim to vůbec nepovedlo. Měl sem pocit, že to spolu nemá vůbec nic co společnýho. Navíc Guy Pearce pak na sobě nedává znát žádné pocity, jen bojuje s opičkama a na konci se drží hned s hlavní hrdinkou za ruku... 2* ()

Dantte..

Mě se ten film líbil davám mu 70% a čtvrtou hvězdu davám za podhodnocení zdejších lidí. Davát dvě nebo jednu hvězdu, tu vlnu musel zpustit někto hodně inteligentní. ()

Bezmenny

Pobavil som sa a veľmi ma potešil chameleón v scéne pri prebratí sa v budúcnosti tak ďalekej, že až... Vizuálne to stálo za to. Najviac sa mi asi páčilo práve to cestovanie a pozorovanie ako sa svet mení. A samozrejme, černoch ako interaktívna databanka, super. Napriek všetkému, ostalo to v priemere... Ale na pozretie viackrát je to určite vhodné. ()

Rodin

Nevím, co bych k hodnocení dodal. A přitom by stačilo poměrně málo úprav k tomu, aby vznikla parodie, která by už mohla být opravdu úspěšná a dobře hodnocená. Tohle je ovšem parodické jen bezděky, což si zřejmě tvůrci nepředstavovali. Pro nefanoušky sci-fi by ovšem mohl film být vcelku vítanou náplní dešťem zmáčeného sobotního odpoledne v nějaké slušné komerční televizi, která občas přeruší trampoty tohoto filmu vhodně umístěným reklamním blokem. ()

ShiShinka

Ježiš to byly tak hnusné opice, že jsem se až musela smát. Takhle uměle na mě snad ještě žádné masky nepůsobily. ()

dj_kure

Mě to bavilo a 55% mi přijde málo. Tak špatné to nebylo. Hledat v tomto filmu nelogické věci má stejný smysl jako se pokoušet rozpustit desetikorunu v CocaCole. Když se ve Stroji času nebudete šťourat vrátí vám to solidní zábavou. 68% ()

Hanzo47

Hodnocení tady se mi zdá velmi špatné. Celé to vypadá pěkně a zajímavě a hudba je nádherná. Téma cestování v čase mám rád a za ztvárnění Morloků co žijí v podzemí by se nemusel stydět ani James Cameron . A i když se to podle hodnocení zdá jako béčko je to rozhodně víc. ()

altaica

PRO MUŽE:Jak tak čtu komentáře, bude potřeba tento film podpořit a napařit mu plnou palbu, i když jsem to původně vůbec neměl v úmyslu. Mým štěstím nejspíš je, že jsem neznal původní předlohu a tím pádem mne filmové zkratky a přešlapy v rámci udržení diváka úspěšně míjí. Stroj času je sakra povedená vě-fa a to jak příběhem, tak natočením. Kulisy všech dob absolutně skvostné, triková stránka bezchybná a děj, co v pohodě udrží pozornost po celou dobu. Není to ani depresivní ani jalové. Každého by někdy lákalo cestovat časem a tady je navíc i vcelku uvěřitelná vize toho, jak to bude vypadat za pár století a jak za 800 tisíc let. Určitě se nenajde nikdo, kdo by to mohl potvrdit a tím méně vyvrátit. A tato verze se mi navíc líbí. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Myslím si, madame, že vy příběh lásky, která vede k cestování v čase přijmete s větším pochopením, než někteří inteleguánové zde, neboť předpokládám, že záležitosti jako rozstřelený měsíc a a strojek který má Duracellky na 800 tisíc let a i pak bezchybně funguje, tak ty vás nechají ledově chladnou. Jste jistě povznesena nad podobné podružnosti a tím pádem si více vychutnáte mnohé vychytávky tohoto snímku. A že jich tam je požehnaně. Vřele doporučuji. Pro artově založené hošíky tam jsou až kýčovitě povedené záběry New Yorku před 130 lety i za pár set let a přírodní scenérie daleké budoucnosti.          HLÁŠKA:Můj návrh na využiží solární energie byl zamítnut, koncept využití nízkoenergetického vlnění rovněž. Edgar mi doporučil, abych se věnoval něčemu, co by lidstvu skutečně pomohlo, jako jeho studie o přínosu kouření tabáku.// Jak jsi přišel na to, že je ta pravá? Upekla mi tu nejlepší sekanou, co jsem kdy jedl.// Všichni máme své stroje času, ty, které nás vracejí do minulosti, jsou vzpomínky, ty, které nás ženou vpřed, jsou sny. ()

RedRose

Není to úplně ono... Nemá to ten správný švih a děj místy zakopává sám o sebe, ale z celkového pohledu to je lepší průměr... Herecké obsazení je dobré, takže dostat to do ruky jiný režisér, mohl to byt áčkový titul, tak kvalitní předloha by si to zcela jistě zasloužila... Takto je to jen průměrné dílo a trochu promarněná šance... 67% ()

Shitonit

Začalo to filmem, příjemným, který se pomalu měnil do pohádky. Pohádka se v cuku letu cestováním v čase stala nesmyslnou trapnou píčovinou, která se dobelhala k Avataroidnímu megadokurvení. Víc nevim. Jediný co jsem si z tohoto příběhu odnesl, je, že se musel svět posrat, když nechal vyvrhnout Simona Wellse, který mě ojebal o 96 minut života... ()

Knor

čistě průměrná záležitost. Efekty super ( vzhledem ke stáří filmu ), nádherná hudba a sympatický herecký obsazení. Ale chyběly tam emoce nebo nějaký to hlubší poselství, který bych zrovna u tohodle filmu čekal. Škoda ()

Alfie

Tenhle film se řadí mezi Ligu vyjimečných,Wild Wild West nebo Van Helsinga, ale narozdíl od nich je neuvěřitelně nudný. ()