Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

haluska11

po subžánru live-action sportujících psů a akčních opic přišel koncept sportovních tučňáků. ale...proč? i pro děti je to absolutní nuda a utrpení. nemluvě o tom, že ten film i vizuálně stárne jako avokádo ()

prasacimor

V priebehu jedného dňa som zhliadol oba animáky s tučniackou tématikou. Aj keď Surfs up má svoje nesporné kvality, musím dať prednosť Happy Feet. Určite jeden z najodvážnejších animákov, preto je aj tak rozporuplne vnímaný. V prvom rade mám pocit, že toto vôbec nebolo pre deti - minimum detského humoru a podobných infantilných vecí s tým spojenými. Pozerať to ako malý, v lepšom prípade by som sa asi unudil k smrti a v tom horšom by som mal možno zo dve noci zlý spanok. Samozrejme animácia je skvelá. Sprvoti mi síce vadilo, že všetci tučniaci vyzerajú rovnako - až moc realisticke stvárnenie, ktoré nedovoľuje prílišnú mimiku a tým pádom hlavne detský divák prichádza o veľa. No treba si uvedomiť, že celý film bol postavený na čo možno najrealistickejšom stvárnení, ktoré je v konečnom dosledku veľké plus oproti ostaným animovaným filmom posledných rokov. Scéna v zoo rules, také niečo by ste v animáku nečakali. Ale kde sa animátory skutočne vyřádily, bola scéna s tuleňom...úplne skvelá, dynamická naháňačka a vidieť to na veľkom plátne niekde v prvých radoch, tak by mi nebolo všetko jedno. Koniec možno trochu krčovitý, ale len podtrhuje celkový zvláštny a osobitý dojem z celého filmu. Po treťom pozretí hrdo prehlasujem, že je to najlepší animovaný film aký som kedy videl a všetkých, ktorý tomu dali 3 a menej je mi ľúto. Prichádzate o užasný filmový a hudobný zážitok. ()

ssfan

Velmi slušný animák, a to je nijak nevyhledávám. Neviděl jsem film celý, ale za první půlku musím ty 4 hvězdy dát, protože film je lepší než těch 56%. Vynikající je jak animace, tak i hudba. Nechybí ani vtipné scény, takže 75%. ()

spikey1

Ten kdo při sledování očekává příjemnou komediální podívanou, spíše bude zklamaný, zde se setkáváme v podstatě s antarktickým muzikálem, a náš hlavní hrdina čelí problému, velkému problému. Neumí totiž zpívat a to je tu zatraceně špatně. Rodinný film o stepujícím tučňákovi je rozhodně zajímavý co po animační stránce, příběhově se ve mě, ale nijak neuchytil. ()

LondonGirl

Dlho som sa tešila na túto rozprávku, ale úprimne povedané, dosť ma sklamala. Miestami sa umierala od nudy, ale zachránil ju jeden dialóg: "What are you hugging me for?" "He told me too." "Get away." "No, you like it." ()

tommmy89

Na tejto rozprávke som bol v kine, zážitok bol celkom príjemný. No bol som tam ako doprovod malého dieťaťa :) Nepatrí to medzi animáky, ktoré by som dával do popredia. 3* ()

dafidsch

Nie veľmi dobre poskladaný dej a veľmi skákavo utrhnuté hlavné myšlienky. Všetko išlo veľmi ľahko a vlastne nijak. Stále neviem, čo a ako ma udržalo v tom, že som to dopozeral...asi "Mexicano group" tučniakov. Všetko to bolo vymyslené okolo hudby, čo mne nie veľmi sedí, a potom okolo ničoho. Hlavný dej a nejaké plynutie chýbalo, sem tam znenazdania iba odkiaľsi vyskočilo riešenie. Nič závažné tam Happy feet vlastne ani neriešil (40 %). ()

Soweek

Tohle fakt neni nic pro mě,jestli čekáte něco na způsob Doby ledové,nedívejte se na to,tohle je totiž uplně obyčejná pohádka, na které se mi zdá se podíleli vývojáři z Greenpeace:-) ()

ondrech

Nejprve jsem byl naštvanej, proč nějakej Happy Feet vyhrál oscara a ne skvělá Auta, ale jakmile jsem se začal dívat, i hned jsem pochopil, že letošní souboj animovaných filmů o oscary byl opravdu drsný. Auta mají skvělý příběh, zpracování, animaci a jsou originální. Ale zpracování happy feetu je o několik úrovní výš - co se animace týče, záběrů, průletů kamer, scenérií. Oběma filmům dávám za pět, protože každý vyniká v něčem jiném. Happy feet mají slabší scénář, ale třeba kombinace skutečného světa a animovaného, je velice povedená. A přestože muzikály nesnáším, tak hudba vybraná k tomuto snímku, doplněna vlnícími se tučňáky, je prostě dokonalá. ()

Obivan

Čekal jsem od tohoto animáku mnohem víc. Animace je místy opravdu nádherná. Jenže příběh je tak rozbředlý, že doslova balancuje na tenkém ledě. Navíc to není žádná velká zábava (koukat přes hodinu a půl na zpívající a stepující tučňáky). Postrádal jsem tam příběh, postrádal jsem myšlenku, poutavé písníčky atd. atd. ()

ZkuKol

Hloupá nuda, která má "jen" 108 minut a přesto se táhne. Mám rád Prince, ale 2 minuty jeho hudby (zkurvené tančícími tučňáky) a hezky udělaná voda to nezachrání ()

LadyVader

Na to, že je to vlastne ekologická agitka to působí docela dobře. Ikdyž se nemůžu ubránit dojmu, že těch písniček tam bylo až moc. Nepůsobilo to na mě ani jako komedie, což me u animáku mile překvapilo, ale třeba ta scéna v akváriu by mohla leckoho docela rozhodit. Nebo tučnák zamotanej do držáku plechovek, z toho mi nebylo moc dobře. Hodně na mě zapůsobila animace, krásně vytvořenej ledovej svět, ze kterýho jde opravdu chlad. No mám ráda tučnáky, takže taky díky tomu dávám 3 hvězdy, mít to o pár minut a písniček mín, dala bych čtyri. ()

cyberhawk

Naprosto prumerny film s NADHERNOU animaci - skoda jen, ze ta animace zrovna na tucnacich nevynikne tolik, jako na tulenich nebo na rypousich... ()

lskala

Pro mne příjemné překvapení. Nudil jsem se jen chvíli a to hned na začátku, ale po té se film rozjede a má to tempo. Minulý týden jsem viděl Avatara, včera tohle a nemůžu se ubránit pocitu, že animace budou stále víc a víc nahrazovat skutečné herce. 70% - 4**** ()

skinny

Nevím proč, ale to je jediný animák, který mi nějak k srdci nepřilnul, začátek ještě jde, o malém tučňáčkovi, který je jiný než ostatní ale průběh filmu mi přijde hodně slabý, nebýt toho malýho roztomilýho tučňáka (respektive za tu animaci) tak bych dala 2*. ()

Koda

Happy Feet co si pamatuji byl spíše takový ''dupací'' film. Tváří se jako muzikál, ale prostě to nějak nefunguje, spíše šlo o to, si uvědomit tu chybu a pomoci úplně jiným způsobem proti krádeži ryb. Ale musím uznat, že ten Kotek si s hlavní postavou docela pohrál a vždycky se mi líbil takovej ten hravej hlas. ()

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)