• sssssycak

Může být něco horšího než zpívající a tančící tučňák ? Odpověd zní NE, NEMŮŽE. Většinou jsem na každém animáku našel něco pozitivního, no tenhle je vyjímka. Plytký příběh (dá-li se tomu říkat příběh) až běda. Jediné co to vše zachraňuje jsou celkem pěkné animace, ale to už v dnešní době není žádný trhák. Opravdu nedoporučuji !!!(3.1.2010)

• Marius

Doposiaľ som za absolútnu žumpu americkej CGI produkcie považoval Karcoolku a Za plotom. Happy feet ich hravo prekonáva, pretože koncentruje a zosilňuje všetko čo na US animákoch neznášam - spievajúce a tancujúce zvieratká, blitný dôraz na rodinné hodnoty a predvídateľný jednoduchý dej. Animácia je výborná, ale to, že nedonosený tučniačik zastaví stepovaním antarktický rybolov je príliš asi aj na tie decká. Ostáva už len otázka - Brzy ti dojdou zviřátka, Hollywoode, kdo bude stepovat pak ? 1/10(2.5.2007)

No neni to vyloženě průser, ale čekal jsem od toho animáku více, mnohem více. Většina humorných scén je založená na tom, že tam tučňáci zpívaj (hmmmm....) a jinak nic. Těch 87 minut mi ubíhalo strašně pomalu, na konci jsem si myslel, že to mělo tak dvě hodiny a prostě je to průměr no. Ale po technické stránce je to výborné, to se musí nechat.(8.12.2006)

Animovaný muzikál o tučňácích vypadá zajímavě, ale výsledek zas taková pecka teda nebyla. Příběh se točí okolo malého tučňáka Mamba, který narozdíl od všech ostatních tučňáků vůbec neumí zpívat a tak musí tančit. Na takový námět bych teda osobně vybrala zvířátka s končetinama trochu víc uzpůsobenýma k tanci než mají tučňáci, ale tak animátoři je rozhýbali vcelku pěkně. Pěkných tu taky bylo pár záběrů a pár celých scén, zvlášť ta když se Mambo vrátil od malých tučňáků a chtěl sbalit Glorii. Jinak se tu ale využívají hlavně známé písničky a obvykle jen takové kratší úryvky, což je asi možná ta chyba, protože pak dostává větší prostor ta příběhová část a ta zrovna dvakrát zázračná není. Příběh je takový docela vleklý a ani vtipů v něm zas tolik není, takže se čeká jak to bude s očekávaným ekoposelstvím a to taky tak trošku vyzní obyčejně. Sice to úplně nuda není, ale velká většina filmu prostě dopadla strašně málo výrazně. Tučňáci jsou roztomilí, umí zazpívat pár známých kousků, ale nejsou tolik výrazní, aby si je člověk oblíbil tolik jako postavičky z jiných animáků, takovej Wall-e k tomu nepotřeboval ani mluvit natožpak zpívat. I přes malý spád a příběh co tak nějak vyšumí do ztracena tomu ale dáme trojku, protože to mělo fajn ten první vtip o "ufonech", zabijáckého tuleně, ty pěkné záběry no a hlavně ty tučňáky :) A navíc si tam Wolverine hrál na Elvise :) Ale je to teda slabší trojka.(12.11.2010)

Přestože je neustálé prozpěvování místy k zešílení, překvapivý příběh a úžasná animace to více než vyvažují. Když bez jakéhokoli cynizmu vezmu z příběhu o zpívání a stepování zdravé jádro o jedinci, který musí ukázat, že jeho přístup k životu není o nic horší, než přístup ostatních, dostanu překvapivě svižnou podívanou s několika málo viděnými zvraty. Animace je pak naprostá pohádka, kde je každý sjezd kopce nezapomenutelným dobrodružstvím a vánice sugestivním zážitkem. P.S.: Napodruhé průběžné zpívání otravuje ještě mnohem víc. Proměna hlavního hrdiny společně s tancem a hlavně dabingem Wooda a Jackmana zachraňuje prakticky všechno. 70%(10.7.2007)

• - Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)