No tak ja teda nevim, za co tahle prasarna dostala oskara. Na druhou stranu, videl jsem i horsi animace. Film je nejdriv asi pul hodky vcelku nudnej, nastesti pak na scenu vlitnou maly machrujici tucnaci, ktery film ozivi a pak uz je to aspon trosku vtipny. Navic to je asi prvni film, co je pojatej jako muzikal, ale jen zhruba 60 minut. Pak je to spis takovy dobrodruznejsi, kdy jdou za "vetrelcema", coz sou jedny z nejlepsich scen, jako treba prijezd lodi a podobne. Ono celkove se animace docela povedla, akorat misty ze zacatku to bylo jeste naky odflakly. No a na zaver tam tvurci narvali zivy herce a najednou meli tucnaky vsichni radi, to uz bylo krapet moc. Taky ma film pekne prestrelenou stopaz. Celej film v podstate zachranuje ta vtipna particka malejch tucnaku a hlavne hudebni cisla, protoze vetsina pisnicek je chytlava. Ale jinak to je kravina.(5.10.2007)

Velmi krásná animace a některé písničky jsou také velice povedené v podání roztomilých tučňáků, ale na příběhu si tvůrci absolutně vylámali zuby. Samotný příběh o zpívajících a tančících tučňácích je ujetý, ale co víc, z pěkného muzikálu se z ničeho nic ocitáme v rádoby smutném dramatu zakončeném nejkýčovitějším koncem, co jsem kdy viděl. Zachraňují to jen vtipní pidi tučňáci. 55%(10.6.2012)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

• Fiftis

Naozaj som bol na tento animovaný film veľa zvedavý ... Čakal som, že sa Georgeovi Millerovi povedie fakt vydarené a vtipné dielko s hlbším podtextom ... Avšak aké bolo moje sklamanie keď som film zhliadol, to sa snáď ani nedá opísať. Pomalý začiatok filmu by som ešte prehrýzol, pretože nasledoval celkom slušný rozjazd, ale od polovice tento film proste vyšumí do stratenia. Jeden z tých nudnejších animákov. Tiež je to skôr pre tých 7 a menej ročných. Skôr roztomilé než komediálne.(10.12.2012)

• MartinezZ

Neuvěřitelné až zrůdné. Jak mohla tahle vrcholná tanečně-kvičící ultra debilita vyhrát Oscara? JEDINÉ hezké na filmu je těch pár minut s chundelatým malým tučňáčkem, tedy resp. jen s jeho animací. VŠECHNO ostatní je regulérní ODPAD. Zástupce stopového množství filmů, u nichž skutečně fyzicky bolí se na ně koukat. ~ V polovině jsem doufal v konec, takový šok, jakého se mi dostalo, když jsem se podíval na stav přehrávání a zbývající dobu, by nedokázal vyvolat kdejaký skvělý horor. - Nedokoukal jsem to, nešlo to, ta eko dějová linka to naprosto finálně zazdila do septiku. Happy Feet 2 si okamžitě mažu ze seznamu "někdy zkouknu" a přidávám na seznam "nikdy nikdy nikdy opravdu nikdy to nechci vidět". ~ PS: Někde tam byl i slyšet Powell, ale byl taky totálně zazděn.(20.1.2012)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)