• Aidan

K pohádkám různá mravní poselství patří, ačkoliv leckdy dovedou příběh pěkně pokazit, obzvlášt když z něj neústrojně trčí. Film Happy Feet je právě takový případ, přičemž moralínová injekce působí tím škodlivěji, že není namíchána z lidové nebo jakékoliv jiné nelidové moudrosti, ale z pošetilých představ nějakého liberálního hollywoodského scénáristy o dobru a zlu. Dobro rovná se zde především právo na jinakost a sebevyjádření. Zlo rovná se zas autorita, tradice, náboženství a devastace životního prostředí. Poněkud jednostranný pohled na věc, řekl bych. Některé akční scény jsou sice dobře provedené a nezvyklé prostředí dalekého severu dodává příběhu na poutavosti, ale ani tak to nakonec není nic úžasného. Je mnoho lepších animovaných filmů, které pustit sobě i dětem.(10.6.2009)

• MartinezZ

Neuvěřitelné až zrůdné. Jak mohla tahle vrcholná tanečně-kvičící ultra debilita vyhrát Oscara? JEDINÉ hezké na filmu je těch pár minut s chundelatým malým tučňáčkem, tedy resp. jen s jeho animací. VŠECHNO ostatní je regulérní ODPAD. Zástupce stopového množství filmů, u nichž skutečně fyzicky bolí se na ně koukat. ~ V polovině jsem doufal v konec, takový šok, jakého se mi dostalo, když jsem se podíval na stav přehrávání a zbývající dobu, by nedokázal vyvolat kdejaký skvělý horor. - Nedokoukal jsem to, nešlo to, ta eko dějová linka to naprosto finálně zazdila do septiku. Happy Feet 2 si okamžitě mažu ze seznamu "někdy zkouknu" a přidávám na seznam "nikdy nikdy nikdy opravdu nikdy to nechci vidět". ~ PS: Někde tam byl i slyšet Powell, ale byl taky totálně zazděn.(20.1.2012)

• ledzepfan

Více pathetickou, slaboduchou a plytkou sračičku jsem už dlouho neviděl a fakt, že to dostalo zlatého naháče jen ukazuje jaká vyjebaná šaškárna je celý ten velký Oscar. Ale není to asi nebezpečné a přiznávám, že jsem ve chvílích největšího děsu přepínal, takže mi mohla utéct nějáká velká myšlenka..proto jedna stár a né odpad.(15.12.2014)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

• sharky

V prostředku je pár dechberoucích akčních sekvencí, ale začátrek s dialogy jako vystřiženými z porna a rádoby těžce filozofický konec, to celé proložené písničkami, stepem i řečmi o páření a lásce, dělají z tohodle animáče nestravitelnou podívanou...30% kvalita animace je hodně nadprůměrná, ale z obsahu filmu budou mít děti v hlavě asi pořádnej tučňáčí guláš.(7.12.2006)

• - Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)

• - Happy Feet je první animovaný snímek studia Animal Logic. Tato australská firma ale ve světě filmu není neznámá. Spolupracovala například na speciálních efektech k filmu Prasátko Babe ve městě nebo k trilogii Pán prstenů. (imro)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)