Za mlákou neprávom vyhypované, doma neprávom zdrbávané, tak si divák vyber. Na prvú ligu (Nemo, Shrek, Incredibles) sa oscarová "Veselá Ťapka" naozaj nechytá, aj keď scéna v akváriu by bola aj 10 hviezdičiek, takže niekde medzi Ice Age2 a Madagaskarom vidím jeho miesto. Decká budú chcieť tancovať, spievať, v lepšom prípade si zapametajú pár fráz o predsudkoch a prieteľstve, a možno film zachráni nejakého toho tučniaka. Ak toto nevzniklo na objednávku Greenpeacakov, tak som Mumble. 65%(11.3.2007)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

• Phobia

Vybrat nejlepší scény (tedy především vynechat zpívánky) a vměstnat to do třetinové stopáže, mohl z toho být milý, lehce nadprůměrný animák. Takhle je to nejen chladně sterilní, ale ještě navíc roztahané, nudné, rádobydojemné, moralizující, prostě otravné jak návštěva tchýně kombinovaná s kriglem fridexu. Za animaci, za roztomilého tučňáčka (charakter na ránu harpunou, ale vizuálně ťuťu-ňuňu), za sem tam zábavnější moment a za sympatie k těmto divným, legračním ptákům - 30%, víc ze sebe prostě nevymačkám: "Happy Feet" mě neučinil v nejmenším happy.(4.11.2010)

• Paxxx.cz

Rozhodně jeden ze slabších animáků, který je svou kvalitou daleko za Dobou ledovou, Shrekem či Madagaskarem. Narozdíl od těchto tří animáků jsem si v happy feet neoblíbil ani jednu postavu. Příběh byl docela nudný ale na druhou stranu animace výborná, takže když animák s tučňáky raději bych dal přednost divokým vlnám...4/10.(25.12.2009)

• Djkoma

Asi nejsem jediný komu tenhle tučňák nepřišel tolik sympatický jako těm pánům akademikům a celé americké společnosti. Nevím to jsem takový rasista, že nedokážu pochopit, že nějaký tučňák se může narodit a být jiný než ostatní? Jsem tak kulturně nevzdělaný a zahleděn do společnosti, že cokoliv jiného nového neznámého mi přijde špatné? Ne tímto není, je to nudou, kterou právě tento tlapkající tlapka přináší. Nudu plnou sněhu, zpívajícího Hugh Jackamana a zase po dlouhé době několika živých herců v skoro jen animovaném filmu. Velké přestřelení akademie, které se nedá nevidět, protože potkat tučňák Porsche měl bych si co večer dát na chleba...(3.5.2007)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)

• - Mumblův step byl vytvořen pomocí techniky motion capture, nasnímáním pohybů nohou Saviona Glovera, jednoho z nejlepších tanečníků a choreografů na Broadwayi. (imro)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)