• sharky

V prostředku je pár dechberoucích akčních sekvencí, ale začátrek s dialogy jako vystřiženými z porna a rádoby těžce filozofický konec, to celé proložené písničkami, stepem i řečmi o páření a lásce, dělají z tohodle animáče nestravitelnou podívanou...30% kvalita animace je hodně nadprůměrná, ale z obsahu filmu budou mít děti v hlavě asi pořádnej tučňáčí guláš.(7.12.2006)

Dokonalá, úchvatná animácia, konečne niekto natočil niečo porovnatelné s Pixarom. Príbeh je ale dosť divný, nedrží pokope vzhladom k jeho žánrovému rozčleneniu na dve polovice. Je to príbeh pre deti? Na to je trochu dlhý a v druhej polovici drsny. Je to príbeh pre všetkých ako od Pixaru? Na to je zo začiatku príliš infantilný. Je to príbeh pre americkú akadémiu, ktorá minulý rok rozdávala oscary za ekologické posolstvá. Pre mňa je to experiment, ktorý sčasti vyšiel, sčasti nie. Cars sú omnoho lepšie, len tá ekológia k nim nesedí.(25.9.2007)

Na jedné straně pěkná animace, roztomilí tučňáci, scéna v ZOO (kruté) a slušná hudba a na druhé straně chabý příběh, prapodivná ekologická pointa, trochu přetažená délka, slabý dabing a zbytečné polidšťování. Když vezmu v potaz klady i zápory, tak mi vyjde obyčejný průměr. Je to trochu škoda, protože tučňáky zbožňuju a myslím, že šlo vymyslet cokoliv jiného než toto. Mám z toho celkově hodně rozporuplné pocity.(21.12.2010)

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají...(24.2.2009)

Přistupoval jsem k tomu velice skepticky, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jemný humor, zajímavý příbeh, několik originálních nápadů a povedená muzikálová čísla. Tak nízké hodnocení si to myslim nezaslouží (protože horší než např. Madagaskar to neni). Toho Oscara chápu, ale zásadně nesouhlasim, protože Auta jsou nejlepší!(4.3.2007)

• - Mumblův step byl vytvořen pomocí techniky motion capture, nasnímáním pohybů nohou Saviona Glovera, jednoho z nejlepších tanečníků a choreografů na Broadwayi. (imro)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)

• - Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)