• Chrustyn

Animák, který jasně dokazuje, že dokonalá vizuální stránka nezachrání plytký děj. Příběh o tučňákovi, který místo zpívání (což je u tučňáků normální a dalo by se řící, že se jedná o jakousi výsadu) stepuje kombinuje klasický rodinný animák s ekologickou agitkou. Podle mě ani tvůrci neví pro koho je film určený, protože začne jako normální dětská podívaná, plná otravných postaviček, kde si ani děti nemohou vybrat svého oblíbeného hrdinu, jelikož hlavní hrdina je jednou z nejotravnějších nejnezajímavějších postaviček v dějinách animovaného filmu a zábavné vedlejší postavy by divák hledal ve filmu marně. Později se film začne dostávat do dospělejší roviny, která už pro děti není tak zajímavá a vše završuje závěrečná třetina, která už byla trochu zajímavá (nepočítám úplný konec) ale pro děti poměrně složitá. Opravdu jediné v čem může tento animák soupeřit s konkurencí je vizuální stránka, která je jednoduše perfektní a jedna z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Nic to ale nemění na faktu, že se jedná o jeden z nejhorších animovaných filmů vůbec a oskarové ohodnocení je totálně absurdní a směšné.(26.12.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Zpívej a neposkakuj." Tučňáky mám rád a není to kvůli jejich zpěvu světových hitů, ale pro roztomilé kolíbání a sjíždění kopců. Proti stepujícím jedincům tučňáka královského taky nic nemám, ale na můj vkus je to celé málo optimistické a jelikož jsem nepříliš bystrý, tak pro mne bylo takřka nemožné najít v tom nějaký humor.(22.10.2017)

• Aidan

K pohádkám různá mravní poselství patří, ačkoliv leckdy dovedou příběh pěkně pokazit, obzvlášt když z něj neústrojně trčí. Film Happy Feet je právě takový případ, přičemž moralínová injekce působí tím škodlivěji, že není namíchána z lidové nebo jakékoliv jiné nelidové moudrosti, ale z pošetilých představ nějakého liberálního hollywoodského scénáristy o dobru a zlu. Dobro rovná se zde především právo na jinakost a sebevyjádření. Zlo rovná se zas autorita, tradice, náboženství a devastace životního prostředí. Poněkud jednostranný pohled na věc, řekl bych. Některé akční scény jsou sice dobře provedené a nezvyklé prostředí dalekého severu dodává příběhu na poutavosti, ale ani tak to nakonec není nic úžasného. Je mnoho lepších animovaných filmů, které pustit sobě i dětem.(10.6.2009)

• MartinezZ

Neuvěřitelné až zrůdné. Jak mohla tahle vrcholná tanečně-kvičící ultra debilita vyhrát Oscara? JEDINÉ hezké na filmu je těch pár minut s chundelatým malým tučňáčkem, tedy resp. jen s jeho animací. VŠECHNO ostatní je regulérní ODPAD. Zástupce stopového množství filmů, u nichž skutečně fyzicky bolí se na ně koukat. ~ V polovině jsem doufal v konec, takový šok, jakého se mi dostalo, když jsem se podíval na stav přehrávání a zbývající dobu, by nedokázal vyvolat kdejaký skvělý horor. - Nedokoukal jsem to, nešlo to, ta eko dějová linka to naprosto finálně zazdila do septiku. Happy Feet 2 si okamžitě mažu ze seznamu "někdy zkouknu" a přidávám na seznam "nikdy nikdy nikdy opravdu nikdy to nechci vidět". ~ PS: Někde tam byl i slyšet Powell, ale byl taky totálně zazděn.(20.1.2012)

Krásné písničky, taneční čísla a nádherný příběh o tančícím tučňákovi. Nejvíc se mi líbila Boogie Wonderland. A teda úžasná animace. Nevím, proč by si tento film nezasloužil 5* vy jedni škrti, co tomu dáváte jen 1* nebo dokonce odpad!!! :D Co může být odpadové na takovém dojemném příjemném filmu/pohádce?(21.7.2009)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Mumblův step byl vytvořen pomocí techniky motion capture, nasnímáním pohybů nohou Saviona Glovera, jednoho z nejlepších tanečníků a choreografů na Broadwayi. (imro)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)