• Marius

Doposiaľ som za absolútnu žumpu americkej CGI produkcie považoval Karcoolku a Za plotom. Happy feet ich hravo prekonáva, pretože koncentruje a zosilňuje všetko čo na US animákoch neznášam - spievajúce a tancujúce zvieratká, blitný dôraz na rodinné hodnoty a predvídateľný jednoduchý dej. Animácia je výborná, ale to, že nedonosený tučniačik zastaví stepovaním antarktický rybolov je príliš asi aj na tie decká. Ostáva už len otázka - Brzy ti dojdou zviřátka, Hollywoode, kdo bude stepovat pak ? 1/10(2.5.2007)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

no jeden z tych lepsich animakov, kt. sa nici sam svojou dlzkou. maly mumble nevie spievat, ale vie tancovat, co vsak nie je dostocne, aby si nasiel partnerku. akoze pribeh haha, ale ked pridu na rad tanecne sekvencie a bezhlave sceny, mate pocit, ze ste v tej spravnej kinosale. aj hudba je v pohode, len zas ako pri vsetkych animakoch vadi to hlupe klise, a ten hrozny moralny koniec.(9.3.2007)

priatelia filmu, toto je pre mňa osobne prekvapivo netradične a nad očakávania pozoruhodný animák, George Miller sa svojmu projektu oddal a až na pár miest, kde už azda nezvládol vzdorovať produkčným tlakom a musel zakomponovať zopár klasicky animákovských miestečiek udržal latku dosť vysoko. Prišlo mi to pomerne originálne, miestami naozaj mrazivé, dosť často veľmi, naozaj veľmi vtipné a hlavne nadšením zopár ľudí na čele s Millerom krásne vybudované a ešte krajšie animované dobrodružstvo v doposiaľ stále neprebádanom a úchvatnom prostredí Antraktídy.V dobe, keď sa s animákmi pretrhlo vrece urobiť film, ktorý ohúri režijnou, animačnou a dokonca aj obsahovou stránkou, je výkon skoro heroický a tu to akosi vyšlo. Vážne som ostal potešený(18.2.2007)

rozpočet : $100 million otvárací víkend : $41,533,432 tržby celosvetovo : $384,200,317 .úžasná animácia a jeden nádherný epický záber za druhým podbarvený velkolepov hudbou mi hravo vynahradzuje všetko to čo sa mi na filme nepáči ( príliš pateticky podané ekologické posolstvo,patos,pesníčky,stepovanie ) ps : scénku v akváriu považujem tak isto za geniálnú (úplná depka ).(12.12.2006)

• - Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)