• Terva

Ocenění: Oscar '06 - animovaný film BAFTA - animovaný film; nominace: cena A. Asquitha za hudbu Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - animovaný film Zlaté glóby - píseň (The Song of the Heart); nominace: animovaný film Los Angeles Film Critics Association Awards - animovaný film New York Film Critics Circle Awards - animovaný film Toronto Film Critics Association Awards - animovaný film Washington DC Area Film Critics Association Awards - animovaný film TERVA cena *(1.5.2011)

• Chrustyn

Animák, který jasně dokazuje, že dokonalá vizuální stránka nezachrání plytký děj. Příběh o tučňákovi, který místo zpívání (což je u tučňáků normální a dalo by se řící, že se jedná o jakousi výsadu) stepuje kombinuje klasický rodinný animák s ekologickou agitkou. Podle mě ani tvůrci neví pro koho je film určený, protože začne jako normální dětská podívaná, plná otravných postaviček, kde si ani děti nemohou vybrat svého oblíbeného hrdinu, jelikož hlavní hrdina je jednou z nejotravnějších nejnezajímavějších postaviček v dějinách animovaného filmu a zábavné vedlejší postavy by divák hledal ve filmu marně. Později se film začne dostávat do dospělejší roviny, která už pro děti není tak zajímavá a vše završuje závěrečná třetina, která už byla trochu zajímavá (nepočítám úplný konec) ale pro děti poměrně složitá. Opravdu jediné v čem může tento animák soupeřit s konkurencí je vizuální stránka, která je jednoduše perfektní a jedna z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Nic to ale nemění na faktu, že se jedná o jeden z nejhorších animovaných filmů vůbec a oskarové ohodnocení je totálně absurdní a směšné.(26.12.2009)

Přistupoval jsem k tomu velice skepticky, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jemný humor, zajímavý příbeh, několik originálních nápadů a povedená muzikálová čísla. Tak nízké hodnocení si to myslim nezaslouží (protože horší než např. Madagaskar to neni). Toho Oscara chápu, ale zásadně nesouhlasim, protože Auta jsou nejlepší!(4.3.2007)

Po grafickém ztvárnění velmi povedený film. Žádné polidštěné postavy jako například ve Spláchnutej. Konečne vypadají zvířátka tak jak maj. Děj přitom nevybočuje z reálu a ukazuje život tučnáka královského takový jaký je i s jeho úhlavními nepřáteli. Celé je to pak dělané formou muzikálu, takže se zde dočkáme několika tučnáčích představení. Chytrý nápad pak bylo umístit do filmu lidské herce, neboť lidé dělaní počítačovou grafikou jsou vždy příšerní a vypadají jako panenky.(8.12.2006)

• Natascha

Tisíckrát viděný příběh o outsiderovi, kterak ke štěstí přišel, okořeněný trochou ekologie a ošklivou animací. Brrrr:-( Navíc nechápu, jak mohlo někoho napadnout nechat tančit tak prkenné zvířátka jako jsou tučňáci (a obvzlášť, když se evidentně, leč marně, snažili o fotorealističnost). Pár fajn písniček to nezachrání.(3.10.2007)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)

• - Zpěvák Prince původně odmítl poskytnout svoji píseň „Kiss“ pro film, ale když mu promítli první ukázky, změnil názor. Dokonce do snímku dopsal novou píseň, která zazní během závěrečných titulků. (imro)