Reklama

Reklama

Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

(více)

Videa (8)

Trailer 5

Recenze (427)

Matty 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí tohoto filmu vám zpívající tučňáci budou připadat jako ta nejnormálnější věc pod sluncem. Jedním slovem je to „úlet“. Začátek je přitom docela nevinný – davové muzikálové číslo jako z nějaké Disneyovky. Pěkně nazpívané, obstojně naanimované. První trhliny se objeví v okamžiky, kdy se začne klubat něco jako děj. Tučňáci jsou od sebe vizuálně dost těžko odlišitelní, nepohybuji se ani vtipně ani realisticky, tudíž není snadné vytvořit si k nim jakýkoliv citový vztah. Přičemž dvouhodinové sledování nesympatických, přesněji pro vás nezajímavých, herců se jeví jako činnost marnotratná již po třiceti minutách a teď si zkuste místo herců představit tučňáky. Série horkou jehlou sešitých příhod rádoby vtipných zvířat je náplní celé první poloviny filmu. Capartům možná stačí, když se něco barevného (pravda, zde spíše černobílého) neustále hýbe slušnou rychlostí, také dospělým však doporučuji vyčkat do konce, teprve pak přichází ten nejremkovější žvejk (viz. Burgesův Mechanický pomeranč). V závěru se pojetí příběhu nečekaně radikálním způsobem mění. V jednu chvíli to připomíná existenciální psychologické drama o bytí a nebytí na tomto světě, pak Vesmírnou odyseu a kdyby skutečně došlo na naznačované apokalyptické finále, nejspíš by mě to vůbec nepřekvapilo. Snaha Happy Feet komentovat globální problémy světa není na zbytek filmu naroubována tak násilně jako v Za plotem (kde šlo vyloženě o to, aby to celé nevyznělo úplně do prázdna). Dalo by se říci, že snaha něco nám sdělit je vlastní celému filmu, ten se však zpočátku tváří jako infantilnost natolik přiblblá, že jistým nepatrným náznakům bude sotva někdo věnovat pozornost. Ať to je a mělo být jakkoli, Happy Feet pro mě zůstane zážitkem neuchopitelným, nepochopitelným a pokud jsem po jeho skončení zůstal několik minut sedět v němém úžasu, sám nedokážu říct, zda-li to bylo nadšením či posttraumatickým šokem. Jak jsem napsal - je to úlet, jen těžko říct, pro koho vlastně. 60% Zajímavé komentáře: klerik, Silence, Jordan ()

mandes 

všechny recenze uživatele

rozpočet : $100 million otvárací víkend : $41,533,432 tržby celosvetovo : $384,200,317 .úžasná animácia a jeden nádherný epický záber za druhým podbarvený velkolepov hudbou mi hravo vynahradzuje všetko to čo sa mi na filme nepáči ( príliš pateticky podané ekologické posolstvo,patos,pesníčky,stepovanie ) ps : scénku v akváriu považujem tak isto za geniálnú (úplná depka ). ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Neskutečný úlet, který se první hodinu tváří jako muzikál, pak přeřadí na absurdní drama (u "dusícího" tučňáka jsem sípal smíchy - vypadal, že každou chvilku umře) a ke konci se zvrhne v tvrdou agitku se sloganem „tučňáky má každý rád“. Animace je úchvatná, některé písničky mají styl, ale tempo je protivně asynchronní a po celou dobu ruší svou neustále se střídající náladou. Oscara to dostalo čistě proto, že teď letí ekologie, v jiném roce by to porota zametla pod koberec. Smutný důkaz toho, jak trend převládá nad kvalitou… ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Asi nejsem jediný komu tenhle tučňák nepřišel tolik sympatický jako těm pánům akademikům a celé americké společnosti. Nevím to jsem takový rasista, že nedokážu pochopit, že nějaký tučňák se může narodit a být jiný než ostatní? Jsem tak kulturně nevzdělaný a zahleděn do společnosti, že cokoliv jiného nového neznámého mi přijde špatné? Ne tímto není, je to nudou, kterou právě tento tlapkající tlapka přináší. Nudu plnou sněhu, zpívajícího Hugh Jackamana a zase po dlouhé době několika živých herců v skoro jen animovaném filmu. Velké přestřelení akademie, které se nedá nevidět, protože potkat tučňák Porsche měl bych si co večer dát na chleba... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $198,000,317Tržby Celosvetovo $384,335,608Tržby za predaj DVD v USA $206,787,445 //počet predaných kusov 13,212,010║ __Tak toto je u nás doma taká "rodinná rozprávka" , čo v jednom čase u nás denno-denne bežala v kuse asi pol roka a neomrzela nás. Animačne to je zvládnuté dokonalé, porovnateľne zo samotným Pixarom, príbeho to možno nie je až taká výhra ale slušný priemer dosahuje, k tomu poteší hudobná stránka a samotná muzikálnosť tohto projektu, až na tie fakt neznesiteľné škriekania tučniaka Mumbla "Happy Feeta" tie dosť rezonujú v ušiach. __/videl v kine 3x: 90%/ ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)
  • Snímek je věnován Stevovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)
  • Happy Feet je první animovaný snímek studia Animal Logic. Tato australská firma ale ve světě filmu není neznámá. Spolupracovala například na speciálních efektech k filmu Prasátko Babe ve městě nebo k trilogii Pán prstenů. (imro)

Související novinky

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní…

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na…

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou…

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu…

Reklama

Reklama