Nechápu to podhodnocování. U Happy Feet jsem se docela solidně bavil, ano eko zápletka byla docela pruda, ale proč ne? Skvělý zpěv, taneční čísla a sem tam náznaky vtípků vykouzlily na mé tváři pohodu.Hlavně animace mi přišla solidní, pohyby tučňáků byly velmi reálné a že se nedali od sebe odlišit? Haha, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Pro mě překvapení na poli animáků. 75%(25.12.2009)

rozpočet : $100 million otvárací víkend : $41,533,432 tržby celosvetovo : $384,200,317 .úžasná animácia a jeden nádherný epický záber za druhým podbarvený velkolepov hudbou mi hravo vynahradzuje všetko to čo sa mi na filme nepáči ( príliš pateticky podané ekologické posolstvo,patos,pesníčky,stepovanie ) ps : scénku v akváriu považujem tak isto za geniálnú (úplná depka ).(12.12.2006)

• Phobia

Vybrat nejlepší scény (tedy především vynechat zpívánky) a vměstnat to do třetinové stopáže, mohl z toho být milý, lehce nadprůměrný animák. Takhle je to nejen chladně sterilní, ale ještě navíc roztahané, nudné, rádobydojemné, moralizující, prostě otravné jak návštěva tchýně kombinovaná s kriglem fridexu. Za animaci, za roztomilého tučňáčka (charakter na ránu harpunou, ale vizuálně ťuťu-ňuňu), za sem tam zábavnější moment a za sympatie k těmto divným, legračním ptákům - 30%, víc ze sebe prostě nevymačkám: "Happy Feet" mě neučinil v nejmenším happy.(4.11.2010)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

Vůbec to nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Skvělá animace (zvlášt scény honiček, padání, klouzání, plavání - zkrátka akce), velmi dobrá muzikálová čísla (skoro Moulin Rouge na ledu a s křídly) a bohužel trochu moc roztahaný a okoukaný příběh. Ve scéně, kdy se Mumble poprvé vrací a v zádech mu zpívající Ramon rozjede španělskou verzi Sinatrovy My Way, mi vyhrkly slzy do očí. Víc takových momentů a byly by to čtyři hvězdičky. *** 1/2 P.S. Nevím, jakou verzi hrají u nás v kinech, ale můj DVD screener měl minut 108.(7.1.2007)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Zpěvák Prince původně odmítl poskytnout svoji píseň „Kiss“ pro film, ale když mu promítli první ukázky, změnil názor. Dokonce do snímku dopsal novou píseň, která zazní během závěrečných titulků. (imro)

• - Happy Feet je první animovaný snímek studia Animal Logic. Tato australská firma ale ve světě filmu není neznámá. Spolupracovala například na speciálních efektech k filmu Prasátko Babe ve městě nebo k trilogii Pán prstenů. (imro)