Reklama

Reklama

Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět. (Magic Box)

(více)

Videa (8)

Trailer 5

Recenze (430)

heyda 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně pěkná animace, roztomilí tučňáci, scéna v ZOO (kruté) a slušná hudba a na druhé straně chabý příběh, prapodivná ekologická pointa, trochu přetažená délka, slabý dabing a zbytečné polidšťování. Když vezmu v potaz klady i zápory, tak mi vyjde obyčejný průměr. Je to trochu škoda, protože tučňáky zbožňuju a myslím, že šlo vymyslet cokoliv jiného než toto. Mám z toho celkově hodně rozporuplné pocity. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají... ()

Reklama

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Priznám sa, že Happy Feet som videl v autobuse, na vzdialenom, malom a nie príliš kvalitnom monitore, navyše s českým dabingom, ale aj tak (alebo práve kvôli tomu?) som bol príjemne prekvapený. Nenáročná zábavka, ktorá ma jednak potešila nenápadne sa tváriacou kritikou nábožensky založenej spoločnosti, no na druhej strane ma trochu znechutila do extrému zahnanou propagandou ochrany životného prostredia. Celkovo som sa ale bavil, scéna šmýkania sa po ľade mi pripomenula vynikajúcu scénu podobného rázu z Doby ľadovej a „Španieli“ ma veľmi bavili dokonca aj s dabingom, takže pod štyri hviezdičky nepôjdem. Ten Oscar je ale aj tak ale aj tak nevkusným pľuvancom do tváre už na prvý pohľad kvalitnejším konkurentom – ako Autám, tak i Monster Housu. [71%] ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

priatelia filmu, toto je pre mňa osobne prekvapivo netradične a nad očakávania pozoruhodný animák, George Miller sa svojmu projektu oddal a až na pár miest, kde už azda nezvládol vzdorovať produkčným tlakom a musel zakomponovať zopár klasicky animákovských miestečiek udržal latku dosť vysoko. Prišlo mi to pomerne originálne, miestami naozaj mrazivé, dosť často veľmi, naozaj veľmi vtipné a hlavne nadšením zopár ľudí na čele s Millerom krásne vybudované a ešte krajšie animované dobrodružstvo v doposiaľ stále neprebádanom a úchvatnom prostredí Antraktídy.V dobe, keď sa s animákmi pretrhlo vrece urobiť film, ktorý ohúri režijnou, animačnou a dokonca aj obsahovou stránkou, je výkon skoro heroický a tu to akosi vyšlo. Vážne som ostal potešený ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Více pathetickou, slaboduchou a plytkou sračičku jsem už dlouho neviděl a fakt, že to dostalo zlatého naháče jen ukazuje jaká vyjebaná šaškárna je celý ten velký Oscar. Ale není to asi nebezpečné a přiznávám, že jsem ve chvílích největšího děsu přepínal, takže mi mohla utéct nějáká velká myšlenka..proto jedna stár a né odpad. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (16)

  • Snímek je věnován Steveovi Irwinovi, slavnému televiznímu průvodci světem divokých zvířat, který zemřel při potápění v září 2006. (imro)
  • Zpěvák Prince původně odmítl poskytnout pro film svoji píseň „Kiss“, ale když mu promítli první ukázky, změnil názor. Dokonce do snímku dopsal novou píseň, která zazní během závěrečných titulků. (imro)
  • Australský animák za 100 milionů amerických dolarů vydělal první víkend promítání v Severní Americe (17.-19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner Bros. na první příčku a odsunul na stříbrnou pozici Casino Royale (2006). Happy Feet si udržely pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a nakonec utržily 198 milionu dolarů, v celosvětovém součtu pak 384,3 mil. (imro)

Související novinky

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (více)

Reklama

Reklama