Nechápu to podhodnocování. U Happy Feet jsem se docela solidně bavil, ano eko zápletka byla docela pruda, ale proč ne? Skvělý zpěv, taneční čísla a sem tam náznaky vtípků vykouzlily na mé tváři pohodu.Hlavně animace mi přišla solidní, pohyby tučňáků byly velmi reálné a že se nedali od sebe odlišit? Haha, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Pro mě překvapení na poli animáků. 75%(25.12.2009)

• Tommassi3

"Budeš ho pomalu mučit ?? Zazpíváš ??" ;) Hanebná do nebe volající a hlavně uječená rádoby muzikálová akademická past na diváka, v níž ta překrásná animace se spoustou fantastických zasněžených lokací přichází naprosto v niveč !! Díky Bohu, nebo komu, za ty minitučňáky, kteří dali základ těm z Madagaskaru, aby si nakonec vyzobali vlastní film..(14.12.2014)

Během první půlhodiny jsem si říkal, že páni akademici zase jednou šlápli do pořádného slepičince. Hláškujících zvířát mám už pokrk, takže jsem byl rád, že tady v podstatě nejsou. První věcí, která mě ale opravdu praštila do hlavy bylo to, že tohle je snad první CGI animák, který není komedií. Už jsme viděli komedie trhající bránice (Doba Ledová), komedie distingované (Ratatouille) a potom taky komedie úplně trapné (Lovecká sezóna), všechny ostatní počítačově animované filmy se pohybují zhruba v těchto mantinelech. Ve zdejších komentářích můžete narazit na srovnání s Vesmírnou odyseou. Dle mého to není úplně přesné, více mi sedí přirovnání k Blízkým setkáním třetího druhu. Přestože je děj první polovinu dost slabý a coversongům se věnuje až příliš velký prostor, existenciální druhá část mi to bohatě vynahradila. Páni akademici občas ví, co dělají...(24.2.2009)

Za mlákou neprávom vyhypované, doma neprávom zdrbávané, tak si divák vyber. Na prvú ligu (Nemo, Shrek, Incredibles) sa oscarová "Veselá Ťapka" naozaj nechytá, aj keď scéna v akváriu by bola aj 10 hviezdičiek, takže niekde medzi Ice Age2 a Madagaskarom vidím jeho miesto. Decká budú chcieť tancovať, spievať, v lepšom prípade si zapametajú pár fráz o predsudkoch a prieteľstve, a možno film zachráni nejakého toho tučniaka. Ak toto nevzniklo na objednávku Greenpeacakov, tak som Mumble. 65%(11.3.2007)

Soundtrack John Powell: 1. Song Of The Heart - Prince ,2. Hit Me Up - Gia Farrell ,3. Tell Me Something Good - Pink ,4. Somebody To Love - Brittany Murphy ,5. I Wish - Fantasia, Patti and Yolanda ,6. Jump n' Move - The Brand New Heavies (featuring Jamalski) ,7. Do It Again - The Beach Boys ,8. The Joker - Jason Mraz mash-up with "Everything I Own" - Chrissy Hynde ,9. My Way - Robin Williams ,10. Kiss - Nicole Kidman mash-up with "Heartbreak Hotel" - Hugh Jackman ,11. Boogie Wonderland - Brittany Murphy ,12. Golden Slumbers/The End - k.d. lang ,13. The Story Of Mumble Happyfeet - John Powell ,(3.6.2011)

• - Snímek získal nominace na Zlatý globus v kategoriích Nejlepší animovaný film a Nejlepší původní píseň za The Song of the Heart. (imro)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Mumblův step byl vytvořen pomocí techniky motion capture, nasnímáním pohybů nohou Saviona Glovera, jednoho z nejlepších tanečníků a choreografů na Broadwayi. (imro)