• Fiftis

Naozaj som bol na tento animovaný film veľa zvedavý ... Čakal som, že sa Georgeovi Millerovi povedie fakt vydarené a vtipné dielko s hlbším podtextom ... Avšak aké bolo moje sklamanie keď som film zhliadol, to sa snáď ani nedá opísať. Pomalý začiatok filmu by som ešte prehrýzol, pretože nasledoval celkom slušný rozjazd, ale od polovice tento film proste vyšumí do stratenia. Jeden z tých nudnejších animákov. Tiež je to skôr pre tých 7 a menej ročných. Skôr roztomilé než komediálne.(10.12.2012)

• Tommassi3

"Budeš ho pomalu mučit ?? Zazpíváš ??" ;) Hanebná do nebe volající a hlavně uječená rádoby muzikálová akademická past na diváka, v níž ta překrásná animace se spoustou fantastických zasněžených lokací přichází naprosto v niveč !! Díky Bohu, nebo komu, za ty minitučňáky, kteří dali základ těm z Madagaskaru, aby si nakonec vyzobali vlastní film..(14.12.2014)

Na jedné straně pěkná animace, roztomilí tučňáci, scéna v ZOO (kruté) a slušná hudba a na druhé straně chabý příběh, prapodivná ekologická pointa, trochu přetažená délka, slabý dabing a zbytečné polidšťování. Když vezmu v potaz klady i zápory, tak mi vyjde obyčejný průměr. Je to trochu škoda, protože tučňáky zbožňuju a myslím, že šlo vymyslet cokoliv jiného než toto. Mám z toho celkově hodně rozporuplné pocity.(21.12.2010)

• sssssycak

Může být něco horšího než zpívající a tančící tučňák ? Odpověd zní NE, NEMŮŽE. Většinou jsem na každém animáku našel něco pozitivního, no tenhle je vyjímka. Plytký příběh (dá-li se tomu říkat příběh) až běda. Jediné co to vše zachraňuje jsou celkem pěkné animace, ale to už v dnešní době není žádný trhák. Opravdu nedoporučuji !!!(3.1.2010)

No tak ja teda nevim, za co tahle prasarna dostala oskara. Na druhou stranu, videl jsem i horsi animace. Film je nejdriv asi pul hodky vcelku nudnej, nastesti pak na scenu vlitnou maly machrujici tucnaci, ktery film ozivi a pak uz je to aspon trosku vtipny. Navic to je asi prvni film, co je pojatej jako muzikal, ale jen zhruba 60 minut. Pak je to spis takovy dobrodruznejsi, kdy jdou za "vetrelcema", coz sou jedny z nejlepsich scen, jako treba prijezd lodi a podobne. Ono celkove se animace docela povedla, akorat misty ze zacatku to bylo jeste naky odflakly. No a na zaver tam tvurci narvali zivy herce a najednou meli tucnaky vsichni radi, to uz bylo krapet moc. Taky ma film pekne prestrelenou stopaz. Celej film v podstate zachranuje ta vtipna particka malejch tucnaku a hlavne hudebni cisla, protoze vetsina pisnicek je chytlava. Ale jinak to je kravina.(5.10.2007)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Na tělo tučňáka Brumly, bylo animátorsky umístěno 6 milionů peříček. Díky tomu vypadá přesvědčivě i v detailních záběrech. (Pumiiix)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)