• Djkoma

Asi nejsem jediný komu tenhle tučňák nepřišel tolik sympatický jako těm pánům akademikům a celé americké společnosti. Nevím to jsem takový rasista, že nedokážu pochopit, že nějaký tučňák se může narodit a být jiný než ostatní? Jsem tak kulturně nevzdělaný a zahleděn do společnosti, že cokoliv jiného nového neznámého mi přijde špatné? Ne tímto není, je to nudou, kterou právě tento tlapkající tlapka přináší. Nudu plnou sněhu, zpívajícího Hugh Jackamana a zase po dlouhé době několika živých herců v skoro jen animovaném filmu. Velké přestřelení akademie, které se nedá nevidět, protože potkat tučňák Porsche měl bych si co večer dát na chleba...(3.5.2007)

Dance dance dance. Představa stepujícího tučňáka mě opravdu nadchla. Vypadalo to tak roztomile, krásně a říkala jsem si jen: hustý. Bohužel, v záplavě mnoha animáků, tohle se nijak nevymyká a je to všechno na jedno brdo. I když zvířátka jsou roztomilá, grafika fajn, krásné písničky a tak všechno. Film potěší, neohromí. Prostě jen další v řadě. Ale je fajn. je to hezké, roztomilé, nelituju toho, že jsem se dívala. Ale je to hlavně pro malé děti.(19.6.2013)

Přistupoval jsem k tomu velice skepticky, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jemný humor, zajímavý příbeh, několik originálních nápadů a povedená muzikálová čísla. Tak nízké hodnocení si to myslim nezaslouží (protože horší než např. Madagaskar to neni). Toho Oscara chápu, ale zásadně nesouhlasim, protože Auta jsou nejlepší!(4.3.2007)

• nigga

Jak mohl režisér Šíleného Maxe tak zešílet? Ale né, tak hrozné to zas není, animace je parádní, akční scény taktéž, jen ten příběh začíná být zajímavý až ke konci, což je docela škoda, vtipy nic moc, i písně mě vůbec nechytaly, i když choreografie tanečních výstupů je fajn, ale tak nějak jsem čekal na oskarový animák trochu víc. Tučňáci vyloženě neurazili, ale spíš se někdy v budoucnu vrátím k tučňákům z Divokých Vln, než k těmto. Celkově mi z toho prostě pořád vychází podprůměr. 40%(19.8.2009)

Velmi krásná animace a některé písničky jsou také velice povedené v podání roztomilých tučňáků, ale na příběhu si tvůrci absolutně vylámali zuby. Samotný příběh o zpívajících a tančících tučňácích je ujetý, ale co víc, z pěkného muzikálu se z ničeho nic ocitáme v rádoby smutném dramatu zakončeném nejkýčovitějším koncem, co jsem kdy viděl. Zachraňují to jen vtipní pidi tučňáci. 55%(10.6.2012)

• - Australský animák za rovných 100 milionů dolarů vydělal první víkend promítání (17. – 19. 11. 2006) 41,5 mil. dolarů. Dostal tak studio Warner na první příčku a odsunul Casino Royale na stříbrnou pozici. Happy Feet si totiž udržel pozornost amerických diváků i behěm následujících týdnů a po dvou měsících poutě po amerických kinech měl na kontě 190 milionů. (imro)

• - Všichni tanečníci museli projít speciální školou pohybů tučňáků. (imro)

• - Brittany MurphyNicole KidmanHugh Jackman nazpívali své party sami. (imro)