Komediální drama debutujícího režiséra Dana Harrise zobrazuje jeden rok ze života typické rodiny z americké vyšší střední třídy. Scénář filmu Imaginární hrdinové zaujal režiséra Bryana Singera natolik, že Harrisovi nabídl napsat scénář k pokračování úspěšné blockbusterové série X-Men. Snímek Imaginární hrdinové podobně jako filmy Ledová bouře (r. Ang Lee) nebo Obyčejní lidé (r. Robert Redford) zobrazuje prostředí vyšší střední třídy s mnoha jeho pokryteckými nároky, přetvářkou a pozlátkem, jehož obětí se stávají především děti. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Desperado

Zaujímavá snímka o priemernej americkej rodine a ich problémoch. Takýchto filmov bolo už neúrekom, ale tento rieši neľahké životné osudy s nadhľadom a jemným humorom, kdeždo u iných snímkov sa to zvrháva na slzopudný doják a tragickú melodrámu. Vysoko nad priemerom ho však držia predovšetkým skvelí herci. ()

Tygrys

Pro mě celkem zklamání. Nezábavná a nezajímavá Sigourney Weaver, Jeff Daniels se protloukal tímhle filmem stejně jako životem po smrti syna. Emile Hirsh byl dobrý, ale pořád si ho spíš vybavuju jako toho největšího týpka z Lords of Dogtown. Závěr byl překvapující, ale hodnotím průměrem. ()

balba

Film , který vás pořádně dojme a i někdy rozesměje.Herecký výkon všech herců je skvostný.Mohu doporučit. ()

Martin741

Drama o zivote jednej rodiny z US vyssich strednych vrstiev. Sigourney Weaver /Alien, Aliens/ fajn, ale hrat moc teda nevie. Jej herecky kolega Emile Hirsch /Utek do Divociny/ hral taktiez na urovni, a na rozdiel od Weaver ma aj podstatne viac hereckeho talentu. Zaverecna polhodinka je proste skvela, a vyrazne film potiahla do nadpriemeru. 78 % ()

Aelita

"Máme svobodu. – A to je právě ten problém." Zdá se, že pro člověka je problémem absence svobody, přebytek svobody i samotná přítomnost svobody i pouhé myšlenky na ni, a to proto, že se svobodou je vždy spojen pocit ztráty neuskutečněných možností. ___ Zase je tu zavádějící název filmu z rozhodnutí distributora, jenž zaměnil imaginární hrdiny za obyčejné. Ale dejme tomu, že je to film o obyčejné americké středostavovské rodině. V čem vlastně spočívá hrdinství takzvané obyčejnosti, čímž se zřejmě myslí středněstatistický člověk nebo rodina a pravidelný průběh jejich života? Jak se zdá, v jejich schopnosti udržovat to zdání středněstatistického a rozměřeného života ve světě, který se je stále snaží vykolejit směrem k propasti, a navzdory přírodnímu základu člověka, jenž není stavěný na usedlý poklidný život. Otázka zní, zda je to hrdinství nebo zkrocení. A jakou si dávají radu do života tito obyčejní hrdinové, již žádnými hrdiny nejsou? Tajemství podle nich spočívá v tom, najit si něco, co má člověk rád, a doufat, že mu to vydrží celý život. Nakonec se ukazuje, že žádný člověk, ani žádná rodina není obyčejná. I u té nejprůměrnější duši či rodiny se vždy najde aspoň pár utajovaných neobyčejností. ()

Kwaichi

Silný príbeh, síce o nevšednej rodine, ale v podstate, podobný príbeh sa môže stať aj nám. Rodina, ktorá na prvý pohľad vyzerá bezchybne fungujúco sa pri bode zlomu začne rozpadávať. "Nevinné" tajnosti v rodine, ktoré vznikli nedôverou, zľahčovaním okolností a slabou komunikáciou začnú naberať smrteľné rozmery. Stiahnú tieto problémy nakoniec celú rodinu na dno, alebo sa im podarí aspoň čo-to zachrániť? ()

pakobylka

----- "Za sto let po nás ani pes neštěkne, ale hvězdy budou stejný ..." ----- Velice bolestné a výmluvné drama o nenadálé těžké ztrátě, která zpřehází všechno, co zdánlivě fungovalo - a odkryje přitom slabá a zranitelná místa. Závěr možná až tak úplně nepřekvapí, ale to na jeho síle a významu nic nemění. ()

dr.fish

Filmy o vyrovnávání se se ztrátou člena rodiny jsou většinou dost patetické a vůbec je nevyhledávám. Na tenhle jsem narazil náhodou a musím říct, že se mi ten tragikomický přístup k látce líbí. Jsou tam chvíle veselé, ale taky chvíle, kdy už se nechcete koukat dál. Pod celým příběhem se ovšem vine naprosto zásadní poselství, a to že život je silnější než smrt, a nedá se s tím nic dělat. Takže ať je to ve sračkách jak chce, nakonec se žít dál prostě musí. Co víc od filmu v tomhle žánru si přát, ne? 80% ()

Triple H

Vcelku slušný nadpriemer. Na film som sa naozaj tešil, ale výsledok ma viac-menej schladil. Herci hrajú všetci pomerne slušne, ale až na Jeffa Danielsa nikto nezahral aspoň vysoký nadpriemer. Scenár je zvláštny - mnoho scén na mňa budilo dojem vysokej nepravdepodobnosti a neuveriteľnosti. Neviem či to bolo Harrisovou neskúsenosťou na režisérskej stoličke, ale mnoho scén sa podľa mňa minulo zamýšľaným účinkom (a navyše boli strašne predvídateľné). Takisti bolo patrné, že Harris sa snažil film urobiť čo najcivilnejším, ale tento zámer bol v ostrom kontraste s často drevenými dialógmi, ktoré miestami vzynievali naozaj neprirodzene. Záver snímky mal priniesť určitú katarziu, ale kde nič, tu nič. Skrátka mi to pripadá akoby film mal všetky potrebné elementy na to, aby sa skutočne podaril, ale ich vzájomné prepojenie vo výsledku jednoducho neklape - k postavám si nevytvoríte v podstate žiaden vzťah (až na Jeffa Danielsa). A to v komornej rodinnej dráme práve nepomáha. Takže pekne to pripíšeme na triko režisérovi a dáme 3. ()

TO

Další dobré drama o hledání sebe sama. Bohužel ničím nevyniká, jen je prostě dobré. Na Ledovou bouři určitě nemá, ale Půlnoční míli předčí. ()

_DAVE_

Fajn, ale depresárna jak poleno. Tržby vs. náklady jasně dokazují, že trávit čas koukáním na zdeptanou rodinu, ve které se zavraždí dítě nikdo moc nechce. ()

mickyreed

Překvapil mě Daniels... Emile Hirsch je talent jako prase a jeden z mých nejoblíbenějších herců - tady vše potvrzuje ... celkově příjemnej film :) ()

Pavlínka9

Film v sobě ukrývá plno tajemství, ale jak napovídá název filmu - jsou to jen "obyčejní" lidi jako plno jiných :) Mě osobně tahle rodina hodně zaujala a klidně bych do ní ráda patřila ;) Nazvala bych to blázincem, neporozuměním a hlavně - všichni mi přišli, že do té rodiny nepatří. Weaver jako matka, která se vyrovnává se smrtí synam způsobem, který jí snad pomůže uniknout z denního rutiního života a Emile Hirsch jako synek, který žijem ve stínu svého slavnějšího bratra a ví, že nikdy nebude tím nejmilovanějším člověkem v rodině - dva tahouni, kteří neví, co se svým životem dál. Nejsou tam zbytečná klišé, přikrášlenost, patos a hlavně - závěrečné rozuzlení mi vyrazilo dech... ()

venison

Přiznám se, že mne "Obyčejní hrdinové" navnadili především silným obsazením.. Je to příběh o hluboké ztrátě a především jde o vyrovnání jednotlivých členů rodiny s danou situací.. Nic překvapujícího, ale příjemně zrekapitulováno.. Bohužel příběh klouže mělce po povrchu a je tu vidět křečovitá snaha o nezávislý snímek.. ()

liuk

Imaginary Heroes se mi líbili a to dost. Herci jsou skvěle vybraní a celá rodina tak nějak žije i přes obrazovku. Rozhovory mezi nimi jsou velmi civilní a vůbec nepůsobí uměle strojeně. A Sigourney Weaver je jedna z nejlepších filmových matek, co jsem viděl. Přirovnatelná k té z Gilmore Girls, jenže tam se jí k této póze nehroutila celá rodina. Proč tedy jen 3*? Protože příběh je podle mě příliš všední a v různých variacích viděný mnohokrát, i když co pořád u rodinných dramat vymýšlet..Každopádně ty 3* jsou setsakra silné. ()

Autogram

Celkom obyčajná americká rodina s celkom neobyčajnými problémami. A je ich pre istotu toľko, že sa ledva zmestili do jedného filmu, až bolo problémom ich stíhať všetky sledovať. Podrobne nebol priblížený žiadny asi okrem ľahkých drog. Sigourney si zobrala vo filme veľký kus koláča pre seba a predviedla svoju druhú, hĺbavú neakčnú stránku herectva, a dosť sa jej to darilo. –––– Ben, ak sa nezačneš o svoju ženu starať, stratíš ju. –––– Nemôže byť každý hrdina. ()