poster

Dějiny násilí

 • USA

  A History of Violence

 • Německo

  A History of Violence

 • Slovensko

  História násilia

 • Velká Británie

  A History of Violence

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo / Kanada, 2005, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Viggo a zejména Ed Harris dokazují že herecké řemeslo, zvládají dobře. Film o tom, že minulost jde s námi i do budoucnosti. No kdyby to zajelo mírně pod povrch,jistě bych dal i více *. Viggo po tom filmovém sexuálním absťáku co měl v Lotrovi , vzal tuhle roli asi hlavně s ohledem na sexuální scénu v tomto filmu.(28.8.2006)

 • castor
  ****

  Idylické město, idylické manželství, idylická rodina. Majitel bistra Tom si nemusí na nic stěžovat. Jenže jednoho večera po zavírací době v sebeobraně nečekaně obratně zneškodní dva zločince a stává se z něj hrdina, o kterého teď stojí nejen novináři, ale i podivná parta mužů. V čele s jednookým slizounem (Ed Harris trošku jinak) se začnou dít věci, které rozpoutají komorní drama jedné obyčejné rodiny. Hlavní linii opět tvoří muž, který začne chtě nechtě propadat zlu a perverzi. Stejně jako jeho rodina. Nejde ani tak o to, jestli je či není oním zabijákem, za kterého jej označují. Přes to, že je příběh srozumitelný, zůstává Cronenberg tím samým úchylem, co si potrpí na detaily. Ocenit lze atmosféru, i úvod snímku, který jen představuje postavy a situace, je proklatě zajímavý. Do téhle psychologické skládačky i bravurně zapadají oba hlavní představitelé – vedle herecky konečně zajímavého Mortensena bych dal jedničku s hvězdičkou krásné Marii Bello, která po protloukání se filmy, které stály jen o její fyzično, naráží i na velmi zajímavé ženské role (viz. Děkujeme, že kouříte nebo Tajemné okno)!!(3.4.2006)

 • B!shop
  *****

  Cronenbergovo filmy, krome Mouchy, nijak zvlast nemusim a z tech, co jsem videl, me skoro vsechny nudily, ale tohle je uplne jina kava. Taky to je neco jinyho, nez co Cronenberg toci normalne, ale to neznamena, ze by film byl uplne normalni. Pribehove se sice nejedna o kdovico, ale je tu par fajn napadu, celej film slape od zacatku do konce aniz by nekde zadrhaval, za coz taky muze prijemna delka, zaporaci v podani Harrise a Hurta perfektni, Mortensen nema chybu a kdyz dojde na krvavy zabery, tak se Cronenberg nijak nekroti. Pro me velmi mily prekvapeni a slabsich 5*.(26.7.2008)

 • KarelR
  ****

  Ta tam je hrdiný Aragorn, nynější král Gondoru. Viggo Mortensen teď střílí lidi a bodá jim nože do nohou. Ale to by přece udělal každý otec průměrné americké rodiny, aby ochránil své milované. Jenže tenhle je v tom až podezřele dobrý. Je to náhoda? Nebo je něco shnilého v jeho minulosti... Cronenberg si dokonale hraje s divákem. Nikdy si nejste na sto procent jisti, kde je pravda. A pokud k jejímu zjištění potřebujete vidět jak Viggo zabije hodně lidí, budete se bavit.(24.2.2007)

 • Lynn
  ****

  "A History of Violence" je moc dobrý film, bez Mortensena a Harrise by se nejspíše obešel, ale s nimi je to paráda. Kromě těchto má film i další dvě, sice vedlejší, přesto zajímavé postavy - Tomovu ženu Edie a syna Jacka. Zejména tato postava prodělá ve filmu zajímavý vývoj - od všemi odstrkovaného loosera až po cynického a velmi silného protivníka, který nezapře čí je syn. Atmosféra sice není dokonalá jako v mnoha jiných citovaných majstrštycích, nicméně film má pořád vysokou nadstandartní úroveň, zejména díky režii Davida Cronenberga, který přesně ví, co divák očekává a co chce, ale dokáže mu to podat novým, nečekaným způsobem.(3.12.2005)

 • - Mickův příběh o jeho přítelkyni, která ho bodla kusem rozbitého zrcadla, je zážitkem samotného režiséra. Během natáčení snímku Shivers (1975) ho totiž herečka Lynn Lowry bodla do zad vidličkou. (imro)

 • - Lupiči na začátku filmu se jmenují Leland a Orser, což je odkaz na herce Lelanda Orsera, který si zahrál například ve fimu Sedm (1995). (imro)

 • - Po natočení erotické scény na starém dřevěném schodišti byli Maria Bello a Viggo Mortensen nuceni navštívit lékaře. (Olík)