Reklama

Reklama

Dějiny násilí

  • USA A History of Violence (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Majitel malého bistra Tom Stall si poklidně žije se svou manželkou, právničkou Edie, a jejich dvěma dětmi na malém městě Millbrook ve státě Indiana. Jediná noc však navždy změní jejich životy. Tom se stane mediálním hrdinou poté, co zneškodní dva brutální vrahy, kteří přepadli jeho podnik. Snaží se vrátit zpět ke svému obyčejnému životu, ale marně. Náhlá sláva přitahuje nežádoucí pozornost okolního světa a přivádí k němu záhadného muže Carla, který tvrdí, že Tom není tím, za koho se vydává. Vztah jeho rodiny je vystaven zkoušce a oni jsou najednou nuceni řešit vzájemné vztahy, které se pod vlivem okolností začnou pomalu hroutit. Tom si je vědom toho, že musí bojovat nejen o svůj život, ale i o život své rodiny. (Nova Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (727)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Cronenbergovo filmy, krome Mouchy, nijak zvlast nemusim a z tech, co jsem videl, me skoro vsechny nudily, ale tohle je uplne jina kava. Taky to je neco jinyho, nez co Cronenberg toci normalne, ale to neznamena, ze by film byl uplne normalni. Pribehove se sice nejedna o kdovico, ale je tu par fajn napadu, celej film slape od zacatku do konce aniz by nekde zadrhaval, za coz taky muze prijemna delka, zaporaci v podani Harrise a Hurta perfektni, Mortensen nema chybu a kdyz dojde na krvavy zabery, tak se Cronenberg nijak nekroti. Pro me velmi mily prekvapeni a slabsich 5*. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Tom Sall žil spokojený život do té doby dokud se mu v něm někdo začal pitvat. Od té chvíle je zle se všemi kdo na něj vytáhnou zbraň. Viggo Mortensen překvapil dokonalými akčními schopnostmi a Maria Bello hodně odvážnými erotickými scénami plus jednou, za kterou by se nemusela stydět ani Sharon Stone v Základním instinktu. 75% ()

Reklama

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Viggo Mortensen jako největší klad celého filmu a není se čemu divit. Bohužel celkový pohled není nejlepší a zůstává z toho jen typický drama thriller, který jsem už viděl několikrát. Samozřejmě v jiném podání, ale na tento způsob pár filmů je a proto mi to už nic neříká. Volně proplouvá a nedějí se žádná překvapení, zvrat a ani napětí což je obrovská škoda. Neříkám, že mi History of Violence nic neřekl, ale taková sláva není.. 5/10 = 55% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Viggo a zejména Ed Harris dokazují že herecké řemeslo, zvládají dobře. Film o tom, že minulost jde s námi i do budoucnosti. No kdyby to zajelo mírně pod povrch,jistě bych dal i více *. Viggo po tom filmovém sexuálním absťáku co měl v Lotrovi , vzal tuhle roli asi hlavně s ohledem na sexuální scénu v tomto filmu. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Ta tam je hrdiný Aragorn, nynější král Gondoru. Viggo Mortensen teď střílí lidi a bodá jim nože do nohou. Ale to by přece udělal každý otec průměrné americké rodiny, aby ochránil své milované. Jenže tenhle je v tom až podezřele dobrý. Je to náhoda? Nebo je něco shnilého v jeho minulosti... Cronenberg si dokonale hraje s divákem. Nikdy si nejste na sto procent jisti, kde je pravda. A pokud k jejímu zjištění potřebujete vidět jak Viggo zabije hodně lidí, budete se bavit. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (22)

Související novinky

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (více)

Reklama

Reklama