Čtyři chlápci z LA a jejich monstrózní úspěchy a ďábelské propady na poli hudební superslávy v otevřeném životopisném filmu podle bestselleru skupiny Mötley Crüe. (Netflix)

strikeman

Tak to byl kur*a nářez. Biografie bez cenzury. O skupině Mötley Crüe jsem před zhlédnutím tohoto kulervoucího masterpissu v podstatě nic nevěděl, ale asi to budu muset napravit. Mnohem lepší a opravdovější snímek než zprofanované Bohemian Rhapsody, které se jako film v podstatě pouze veze na celosvětové popularitě Queen. Jistě - hudba Queen je kvalitativně jinde a tvorba Mötley Crüe se s ní nedá srovnávat - ale zde nehodnotíme muziku, nýbrž filmové řemeslo. Tleskám! 90% ()

Luk Skywalker

Motley Crue samozřejmě znám, ale pouze okrajově (pár písní by měl znát každý rocker), a že žili podle hesla: sex, drogy a rock'n'roll mě nepřekvapilo, ale jejich životní tragédie jsem neznal ani další věci okolo. Oni hráli hlavně v USA a tam jsou cenění. Udivuje mě sebereflexe (zvlášť když knižní předlohu psali sami členové kapely) a reálnost předkládaného, tvůrci si dali záležet i na podobnosti herců s členy kapely. Škoda, že film končí v roce 1995 a není o půl hodinku delší, kde by se těch 20 let a poslední turné doplnilo (nakonec poslední asi nebylo, ale to se uvidí až po pandemii Covidu). Takto má vypadat film o kapele, všichni jsou vypravěči a každý má prostor, i když se začíná s Nickim a pouze od něj je tu nešťastné dětství. Soundtrack jako "bestofko" se dá doporučit. ()

Lyžař

Tak tohle byla jizda. Jasne, kapelu Motley Crue vlastne neznam skoro vubec, ale to, co jsem videl, bylo neskutecny. Jestli byla realita aspon z poloviny jako ve filmu, vsechna cest. Na prvni dobrou vsechna cest. Na druhou stranu to byli fakt k*koti. Tak dlouho se chodi se dzbanem pro drogy, az nekdo umre. Kazdopadne jsem moc rad, ze jsem poznal pisne dosud neznale, ikdyz kvalitni. ()

Olík

Tuto hudební dramedii předcházela pověst (tedy pro určitou skupinku diváků), kvalitnějšího životopisu, než byla oceňovaná hra na schovávanou s fakty Bohemian Rhapsody. No, nevím! Na mne to celé působilo, jako parodie…..parodie asi ne….spíš, jako by chtěl někdo na sílu natočit lacinější komedii o fiktivní rockové kapele. Působilo to celé tak nějak uměle….jenom jako příklad uvedu Iwan Rheona…..podívám se na něj a mám pocit, že přihrává Jacku Blackovi. Jako je to tam….Sex, drogy, kurvy, chlebíčky…..ale stejnak mi tam něco tak úplně neštymuje. ()

misbos

Hair Metal Non Plus Ultras - aneb - když se muzikanti v rolích producentů neberou moc vážně a dokážou bejt sami k době aspoň trochu upřímný (zdravíme duo May Taylor... nas.rte si, mramoři), je z toho zábavnej biják. Netflix má další zářez na pažbě. ()

gazogazo

Yes. Série sépie, Hatla Hatla. Asi se najde požár, co si teď bude myslet, že jsou dobrá kapela. My ostatní si můžeme užít fajn hudební film, kterejch stále není dostatek !! ()

Rockerman

Ano, tak má vypadat film o rockových hvězdách! Syrový, nepřikrášlený prostě sex, drogy a rokenrol! Mötley Crüe jsem nikdy moc neposlouchal (možná začnu), ale toto se mi fakt líbilo. O nemoci Vincyho dcery se stačilo zmínit, protože takto to bylo citové vydírání a do celkové koncepce to nezapadalo. To je ale jediná připomínka, jinak výborné! ()

TheSompeque

Pokus Netflixu navázat na slávu Bohemian Rhapsody. Film je o kapele Mötley Crüe, její počátky, vzestupy a pády. Film má až moc podobností se zmíněným BR (některé scény jsou téměř stejné) a jediným rozdílem je nekorektnost, takže ve filmu nechybí nadávky, koitus, nějaký ten kokeš a herák. Celkově film sráží srovnání a poměrně nedynamický příběh. ()

kilobyte

Převedení hesla sex, drogy a rock and roll do života. A teď si vemte, že ty nejdivočejší párty a historky si členové kapely pravděpodobně nepamatovali. :D ()

chrispe

Příběh The Dirt vlastně vůbec ničím nepřekvapuje a je nalajnovanej tak, jak divák od heavy metalové skupiny očekává. Přesto si troufnu tvrdit, že vůbec nenudí. Za mě palec nahoru. ()

tomik99

I když tu kapelu neznám a prakticky žádnou jejich písničku, tak jsem si ten film užil, protože je sakra dobře natočený a vypráví velké životní příběhy. Všichni víme, že obrovská sláva si bere svou daň, pokud se navíc člověk nehlídá, skončí to špatně, není to první a bohužel ne ani poslední případ. Takže přes vrchol většina z nich narazila až na samotné dno, ale ve finále to má, až poněkud zvláštně, (částečně) šťastný konec. Některé scény byly opravdu moc, ale asi byly potřeba, aby to filmu dodávalo patřičnou šťávu toho největšího hnüsu. ()

Jacques-ds

Takhle se dělá film o hudební kapele, jednoduše, zábavně, se squirtem a bez servítek. Uhlazené Bohemian Rhapsody vedle toho vypadá asi tak zábavně jako Ned Flanders. ()

rublik05

Ač nejsem žádný extra velký fanoušek glam rocku a hair metalu, musím uznat, že film se povedl na 100%. Filmařům se podařilo z námětu vytřískat maximum. Jedna velká jízda od začátku až do konce. Oproti Bohemian Rhapsody je tohle fakt nářez, ale to k této kapele patří. Neskutečná jízda, užil jsem si celý film se skvělým soundtrackem a perfektními výkony všech herců. Za mě maximální spokojenost, víc takových životopisných filmů o šílených kapelách. 10/10. ()

AnnalieseK

Ačkoliv se tenhle film nedá řadit mezi Oskarové snímky, tak se mi to líbilo o mnohem víc, než již zmiňované (a podle mě přeceňované) Bohemian Rhapsody. Místy to bylo poměrně přes čáru (třeba scéna s Ozzym), ale kdo četl Heroinové deníky nebo zná aspoň trochu pozadí Mötley Crüe a podobných kapel, musel vědět, do čeho jde a co od filmu očekávat. Herci věrohodní (Machine Gun Kelly mě nepřestává překvapovat, a také škoda, že Anthony Vincent z YT kanálu 10 Second Songs nedostal větší prostor, ale i tak další plus pro tento film), kostýmy skvělé a celkově to byla neskutečná sranda, kdy se člověk stihne odreagovat a ještě si připomene staré klasiky jako Home Sweet Home nebo Shout at the Devil. A komu se tento film nelíbil, tak je buď skalní fanoušek skupiny Kryštof nebo si na metalové koncerty kupuje lístky na sezení. Ostatní by po zhlédnutí tohoto filmu neměli litovat. \m/ ()

Demonic189

Všetko, čo ste chceli od Bohemian Rhapsody a nedostali ste. Snímok plný sexu, drog, rockovej hudby, nespútaného života, ale nakoniec predsa i emócií, ktoré k tomu všetkému asi proste patria. Bavil som sa. 5* ()

Nix

Toxic twins nám ukazali, jak to dělali v letech své největší slávy. Každý, kdo poslouchá tvrdší hudbu, určitě nejednou narazil na jméno Nikki Sixx nebo Tommy Lee, já jejich příběh znám, viděl jsem pár dokumentů a jsem seznámen i s knihy, které vydali členové, tak mne to ani nepřekvapilo, co se všechno dělo. Bylo to skvěle natočeno a jsem rád, že se tam mihl i král temnot a ukázal něco ze svého prasáckého repertoáru. Já jsem byl spokojen, herecké výkony jsou skvělé a je pravda, že poslední část filmu, která znázorňuje znovuzrození Nikkiho mohla být více a lépe vyobrazena, ale tak to by délka filmu už nebyla snesitelná. Já tomu nemám co vytknout. ()

bearmeedek

Hnus? Ne, paráda! Toto je životopisný film o rockové kapele, natočený podle knihy napsané samotnými členy kapely. Takže zachovává přiznané "skutečnosti". I když, nemusí nic přiznávat, ona to všechno stejně viděla veřejnost. Kapelu jsem sice nikdy neposlouchal, ale v životním stylu byla zástupcem mnoha jiných a známých kapel. A k tomu parádně udělané osmdesátky. Nejásám nad jejich životním stylem, ale nad filmem samotným, tématem a dobou. Kdyby to nebylo o skutečné kapele, řekl bych, že to někdo dobře vymyslel a napsal. Po světovém úspěchu tohoto filmu přibylo i spousta mladých fanoušků a kapela ohlásila návrat na celosvětové turné. Které je kvůli covidu stále odkládáno, ale prý 2023. (Dík za tip, Sofi). ()

TheRay97

Příběhy skupin jsou pokaždé unikátní a něčím výjimečný. Je úžasné sledovat obyčejné lidi, jak se rozvíjí a putují k neočekávané slávě. Ovšem každý tento příběh má něco společného, aspoň co se týče skupin založených v osmdesátých či devadesátých letech (i když to rozhodně není pravidlo). Drogy, pití, stage, studio, on repeat. Příběh kluků z Mötley Crüe stojí za pozornost; stále se objevují překážky, které musí překonat. Po odhalení jejich temných stránek si člověk uvědomí, že to jsou jenom lidé a ne nedosažitelné osobnosti z televize. ()

chelsea63

Cha chá, pro mě daleko zábavnější než Bohemian Rapsody. Ta je totiž hollywodsky třikrát opláchnutá v hypermanganu a navzdory skvělému Malekovi (myslím zpěv a piano) vlastně dost bezpohlavní. Glam-metal není sice úplně moje krevní skupina (ale disco a pop od Queen taky ne), ale tohle je rock and roll. V tomto případě přesně sex, drugs and rock and roll. ()