Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

F.W.Colqhoun

Kdyby mě náhodou napadlo nebrat Kill Bill-a jako jediný, z ekonomických důvodů rozpůlený film, dvojka by pro mě představovala tu slabší část. Celkově vynikající konverzační snímek (mi) kazí několik much – Michael Madsen, který dává Budda s hereckou erudicí smrada z mateřské školky (což přičítám chlastu), přemoudřelý Snake Charmer Bill, jenž sice disponuje několika promluvami, jež stojí zato (dnes již asi klasický výklad výjimečnosti Supermanovy mytologie), ale to, že mu jeho zaklínání všichni žerou až do momentu, kdy kdoví odkud vytáhne bouchačku a začne střílet, je mi záhadou (a je to spíš vina scénáře, David Carradine z toho vytěžil, co se jen dalo) a s tím související výtku č.3, totiž že promluvy jsou spíš monology než dialogy (snad ještě delší a sebe střednější, než je tomu u Tarantina zvykem), což snímku zaměřeném na rozdíl od „vol.1“ na postavy a mluvené slovo, trvajícímu dvě hodiny patnáct, neprospívá. Nový, ale ne úplně funkční postup dvou-filmu 'nejdřív sekat, potom mluvit' mě sice asi jako všechny překvapil, ale funkčně nezapůsobil. Výčitky jsou ale spíš marginální, i tak je to samozřejmě nářez. Koneckonců i ty peskované monology se skvěle poslouchají a kapitoly jako výcvik u Paj Meje, bitka s Elle Driver nebo geniální výstup k nepoznání upraveného Michaela Parkse coby father-figure-Estebana všechno bohatě vynahrazují. Double-feature jako stvořený k věčnému reprízování. ()

Stružák

Teda že to bude TOLIK odliišné od prvního dílu, jsem fakt nečekal, Tarantino opět překvapil. Dvojka je upovídanější, táhne se jak med, akce není tolik... a nějak to zkrátka funguje. Možná je to celé jenom tak trochu až moc předvídatelná pohádka. Ale úkol byl splněn – o dvojdílu Kill Bill se zkrátka bude mluvit vždycky. Šlo tu o originalitu a té se nám dostalo až až. :-) ()

farfalla

V dokumentu ´Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation´ (2008) Quentin Tarantino vysvětluje, že scéna, ve které komatická nevěsta plivne šerifovi do obličeje, byla inspirovaná australským filmem ´Patrick´ z roku 1978. ()

SpaceOdyseus

I kdyz mam jednicku o fous radsi, dvojka je take temer dokonaly film. Oproti v krvi utopenemu prvnimu dilu je vyvrcholeni sagy komorni, spinave a emocionalne vysponovane, takze ano. Nevestina cesta za odplatou funguje jako doudilne dilo velmi dobre a jsem moc rad, ze nedoslo jen k jednomu filmu, jak bylo snad zamysleno. ()

Miller

Kill Bill 2 je lepší než Kill Bill 1. Kvalitu to nepostrádá, a má to stejně dobrý soundtrack jako jednička. Skvělá závěreční scéna-hláška: ''Pročs' mi to neřekla ?'' "Já nevím...protože jsem zlej člověk" "Ne...ty nejsi zlej člověk, ty jsi skvělej člověk, můj nejmilejší člověk. Ale když na to přijde, jsi pěkná píča". 100% ()

Rock

Spoilery: "Vypadalo to, že jsem mrtvá, co? Tak to jsem nebyla. Ne že by tu nebyla snaha, to vám povím. Ta poslední Billova kulka mě uvrhla do kómatu. Do kómatu, ve kterým jsem měla zůstat čtyři roky. Když jsem se probrala, propukl, slovy filmové upoutávky, "běsnící vír odplaty". Běsnila jsem a vířila a dostalo se mi krvavé odplaty. Zabila jsem už sakra hodně lidí, než jsem dospěla sem. Ale čeká mě ještě jeden. Ten poslední." Nebejt dvojky, tak ani pořádně nevím, o čem byla jednička. To je fakt, nicméně stačí to? Film tvoří: 85% kecy, 5% akce a 10% závěrečné titulky. Souboj s jednookou blondýnou trvá 2 minutyhlavní souboj s Billem asi 30 sekund"Paj Mej tě naučil techniku pěti bodů a puklého srdce?" Celá část s Paj Mejem a to, jak vyleze Uma z hrobu působí komicky. Pochválím soundtrack a herecký výkon Thurmanové. Jinak je to dost slabší než jednička. - 60%. ()

derryl

Tarantino je mistr! všechny komentáře člena V neděli jsem navštívil film Kill Bill Vol. 2 a byl jsem unešen. Mnoho jsem nečekal, Kill Bill Vol. 1 byl lepší Tarantinů film, ale Vol. 2 je mistrovské dílo, i když přiznávám, že bych rád viděl oba filmy pohromadě. Vol. 2 je úplně jiný film, někdo by řekl pomalý, ale nikoli nudný. Výtečné dialogy, režie, kamera, a hlavně herecké výkony Umy Thurman a Davida Carradinea jsou přímo skvostné. Vše do sebe skvěle zapadá a na plátně funguje. Díky Quentine! ()

Bafo

Slabsi nez jednicka, mene vtipna, vice protahla a nudna... Ano subjektivni pocit ale myslim si ze akcni jednicka sedela Tarantinovi vic... Prece jen se v japonsku vyblbnul :) ()

Sairina

Dvojka je o trochu lepší než jednička, ale je i víc zaměřena na city - což je docela nuda. Nejlepší je podle mě osmá kapitola, kde "umělý" mistr učí Kiddo Kung-fu, jen je škoda, že tato sekvence nebila víc rozvita. Závěrečných pět minut musí každý předvídat - Kiddo předvede něco, co umí jen mistři a odejde se svojí dcerou, jen mě překvapilo, jak nepočítala se smrtí své bývalého milence a válela se v koupelně na podlaze (motelová koupelna - no fuj). A závěrečné titulky byly originální. ()

dormouse

Zůstanu konzervativně věrná Pulp fiction a Resrvoir dogs. Docela by mne zajímalo vidět Kill Bill vcelku, promíchané oba díly do sebe v stejnorodý koktejl. Všimli jste si, že Chia Hui Liu, který hraje v Kill Bill 2 mistra Pai Mai, hraje i v Kill Bill 1 zabijáka O-Ren Ishii (toho s černou páskou přes oči), který v tomto prvním díle přijde o život? ()

Piškotka

Velmi slabý odvar jedničky. Hodně mě to zklamalo. Netajil se mi dech, ani mě pomalu nezajímalo, jak to bude vlastně dál. Škoda. ()

Wishkah

První film byl akční, druhý je spíš klasický Tarantino. Hodně kecání ale přitom méně akce. Druhý film je více filosofický a přitom neztratil takové to poťouchlé kouzlo prvního dílu. ()

mirkaaa

Druhý díl se mi líbil stejně jako jednička, pouze je ve dvojce více příběhu a méně kung-fu, na které jsem se těšila. ()

Haymar

Dvojka je ještě o něco zábavnější (a vlastně i o dost jiná) než jednička! Kupa klišé, patosu, krve i sentimentu (zkrátka to nejhorší z béčkové produkce 70. a 80. let) - vše pospojováno v jediný zábavný a plně funkční celek! A to tak, jak to umí jen QT. ()

Darth Maul

Najskôr som hodnotil štyrmi hviezdičkami. Vol. 1 a Vol. 2 sa mi zdali tak odlišné, že som kvôli tomu znižoval hodnotenie. Časom sa však pre mňa tieto filmy stali kultom! Oba majú výbornú hudbu, nádherné dialógy a po vizuálnej stránke sú dokonalé. Vol. 1 je akčný, štýlový kung fu film, plný krvi. Vol. 2 je poetická balada. Dnes sa mi už nezdajú také odlišné... Geniálna pocta žánru. Skvelý Tarantino! ()

Xavi6

Tomuhle se ani už nedá říkat pokračování. Všechny přednosti zde byly naprosto anulovány. Žádná surovost, pořádné charisma chybělo. Jako promiňte, ale počet mrtvých: 3, je dost málo, zvláště proti jedničce. Jsem zvědavý jak se Tarantino a Thurman poperou s Vol.3, docela se těším oproti tomuhle to bude určitě lepší, nic horšího nemůže a ani nemohlo tuto sérii taj pokazit jako toto. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)