Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

anyonecek

2. Díl Billa musím hodnotít hůře. Protože když už to začalo 1. dílem jako pořádnej krvák, tak by se to mělo daného témata držet a né chodit půlku filmu okolo horké kaše. I přez pár chybek je stejně nadprůměr mezi filmy, který se jen tak nenatočí. 2 hodiny tohoto filmu utekly vcelku rychle a se závěrem jsem spokojen. ()

Metalicum

Pořádně To strávíte až když uvidíte "The whole bloody affair". Je to krásně konzistentí. I když oba dva filmy fungují sami o sobě, dohromady přece jenom tvoří výraznější celek. Kapitola o Paj Mejovi je naprosto dokonalá. ()

darthvader77

Stejně perfektní jako předchozí díl, přímo dech beroucí zakončení se záporákem Davidem Caradinem, jehož postavy i herecký výkon mě dostali nejvíc. Nej scény: děj kolem Budovy maringotky ()

J*A*M*B*O

Takže, poprvé by som chcel dodať, že dvojka ma vôbec nesklamala. Pokračovanie bolo také ako som si ho predstavoval. Akcia, akcia a akcia. S trašne dobre sa totiž pozerá na ženu, ktorá s katanou každého rozseká, (samozrejme nebral by som to z toho istého hľadiska keby mala posekať mňa), ale spĺňa to všetko čo tam má byť. Možno jediné kritérium a jediný múnus celého filmu je, že je dosť podobný jednotke(rovnaký zámer). Každopádne Tarantino doň vložil kus seba takže dávam 10/10 bodov. ()

CoreyTaylor4

Kill Bill 2 je podle mě a i podle hodnocení lepší než jednička,vol.1 byl pro mě jako obyčejný film třeba jako s Brucem Willisem akorát hlavní hrdina nebyl muž,ale žena .Film je lepší jak příběhem tak i sestříháním,kamerou atd. Nejlepší Tarantinův film společně s Pulp Fiction.Už se těším na trojku ()

PAVLIS

50% ..., ale dvojka sklouzne ze svižného akčního výplachu do povětšinou westernově atmosférických, nicméně dlouhých, ukecaných a postupně nudných scén, kterým chybí oproti jiným Tarantinovkám (nebo westernům) kvalitní vygradování. Jen se pomalinku vrství kapitola na kapitolu a uzavírá se příběh. Nebýt pár výjimek, jdu s hodnocením ještě níž. Celkově vzato je podle mě slušná kung-fu jednička zabitá utahanou dvojkou. Škoda, že producenti nešlápli Tarantinovi na krk a nezamkli ho ve střižně dokud nebude mít jen jeden film. Příběh složitý jak dětská čítanka dvě části nepotřeboval. ()

kubilov

Zatímco v jedničce jsme mohli vidět hektolitry umělé krve a zábavné scény, tak dvojka sází daleko víc na minulost postav, jejich emoce a na méně násilí, i když stále je ho oproti normálnímu filmu dost. Co se týče srovnání s ostatními Tarantinovými filmy, jde samozřejmě o klasičtější Tarantinovku než jednička, protože dialogů je opravdu o hodně více a jako vždy, dávají smysl a dokážou udržet diváka připoutaného k obrazovce. I když je v mých očích první díl o hvězdu lepší, nebrání to tomu, abych zhodnotil Kill Bill jako dvoufilm dohromady za plný počet. --- Dvojka je objektívne lepší film, ale keď sa chcem pobaviť, volím jednotku. --- S odstupem času 5* ()

Kortexo

Tarantino nenatočil nikdy žádný film!!!, jen pocty všem filmům, které ho v životě oslovili... I slovo: POCTA je ve slovníku, kdo ho nechápe ať laskavě nechodí na filmy, které nemůže chápat a jde radši do knihovny pro slovník... ()

brzozin

Tarantino v naprosto čisté podobě. Už u Pulp Fiction jsem tušil, že tenhle člověk bude moje krevní skupina. A nespletl jsem se. Děj je v podstatě prostý, nenáročný a v celku vedlejší. Protože tohle je kalejdospkop. S dokonalou kamerou a hubbou. Ani ty potoky krve nesmíte brát moc vážně. Jde o koláž, které se muíte poddat. ()

uodevr

Tarantino si dával na čas, když si liboval v tomto příběhu. Někdy je to dobrá věc, jindy je to přehnané. Nicméně, Kill Bill je fenomenální úspěch. Nemá daleko k vrcholu těch nejlepších filmů o pomstě, které byly kdy natočeny. Kill Bill je prostě zábavný. A opakovaným shlédnutím je to jen a jen lepší. All hail Tarantino! ()

mrclTV

O dosť odlišná jazda ako prvý diel. Prvá hodina je plná duchovného a pseudo-duchovného kecania a tvárenia sa intelektuálne. To pohadzovanie fúzov Pai-Meia ma iritovalo ešte viac ako sledovanie Gravitácie. V polovici sa film na chvíľu zlomí a vráti sa duch jednotky v podobe jediného (bohužiaľ) vynikajúceho bojového súboju s nechutnou fatalitou. Ináč film pokračuje v začatých koľajách. Ani hudba už nie je tak dobrá ako minule a záverečný fight bol smiešne krátky a skôr symbolický. Z jemu predchádzajúceho konverzačného preddavku mi vyplynulo SPOILER, že Bill vlastne nie je až taká sviňa ako sa najprv zdalo a Nevesta to celé pokašľala END OF SPOILER. Som sklamaný, od dvojky som čakal ešte väčší uragán, ale nedostal som ho. ()

Tominni

Pokračování Kill Bill - tak hodně se lišící od jedničky. Spád filmu je výrazně pomalejší, výrazně méně akcí, žádné prokládání animacemi či gejzíry krve. Na druhou stranu přibylo výrazně více emocí, motivace a příběhu. Výsledkem je znovu nadprůměrný film, otázkou jen zůstává, jaký film by vzniknul, kdyby místo dvou filmů byl jen jeden delší a klady obou dílů by se spojily - pak by to bylo možná na top50 filmů, takhle jsou pro mě oba díly "jen" nadprůměrné. ()

ostravak30

Všechno podstatné jsem již napsal k prvnímu dílu. Tady je důležité říct, že oba díly byly plánované, takže dvojka se neudělala proto, že jednička byla dobrá a to je to podstatné. Děj byl zkrátka rozdělen do dvou dílů. Takže se vlastně nic podstatného neděje. Kvalita nešla dolů. A to ani v hudbě, která je stále geniálně jednoduchá a jednoduše geniální, ale ani v kvalitních hereckých výkonech. A děj je sice stále krvavý a ještě krvavější, ale nesmírně zajímavý a na konci přijde přesně to vyvrcholení, na které diváci čekají téměř od začátku jedničky. A podle mě je to vyvrcholení kvalitní. Takže mé hodnocení zůstává. ()

andrevs

Film som si pozrel po 12tich rokoch znovu v snahe zistit co na nom vsetci vidia. Stále je to pre mna bezduchá úchylná mlátička s pár zábavnými momentami. ()

JosefTomas

Víc Quentin, míň Hongkong. Jakoby Tarantino točil úplně jiný film. Nápad film rozdělit na dva tak dává větší smysl a jedná se vlastně o stejně dlouhý epilog, který v lecčem první část překonává. ()

johnny01

Dvojka se mi líbila více než jednička, více odpovídá Tarantinově stylu. Na jedničku to příliš nenavazuje a celkově se to tváří spíše jako jiný film. Povedly se především scény s Pai Meiem. Některé scény mi ale přišlo, že přebírají některá žánrová klišé. Celkově je škoda, že nebyly oba díly sestříhány do jednoho filmu, kde by bylo to nejlepší z obou filmů. ()

Hawaj

Scénáristicky mi to nevyhovovalo. Poměr nadsázky, vážnosti, klišé a humoru byl dost necitlivě navážen. Asi k tomu přispěla i i přílišná záliba v dosti naturálním zobrazování násili. ()

Enthu

Po delší době jsem konečně zhlédla i druhou část. Celkově mi příběh přišel o něco slabší, než byl v 1. části. Některé scény mi přišly, že se trochu vlekly a konec už mě tolik nechytil, i přestože mě v jedné chvíli i překvapil. ()

0verseer

”That woman deserves her revenge... And we deserve to die. But, then again, so does she. So I guess we'll just see...Won't we?” Druhá časť celku mi príde oproti prvej o niečo vydarenejšia. Možno je to samotným vyvrcholením, možno tým, že sa drží trošičku viac pri zemi (ale stále je pritom z hľadiska uveriteľnosti kdesi v oblakoch) a možno tým, že sa väčšmi dostalo na dialógy a predviedli sa dvaja charizmatickí “brothers”, o ktorých bola úvodná časť prakticky úplne ochudobnená. Výcvik funguje asi v každom filme točiacom sa okolo bojových umení a inak tomu nebolo ani teraz. Scény v karavane boli taktiež veľmi podarené. Celkovo teda Kill Bill predstavuje veľmi ambiciózny projekt, v ktorom sa však Tarantino na môj vkus odviazal až príliš... ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)