Hlavní hrdinka komedie Matka v trapu Sylvie (Petra Hřebíčková) má dobré místo v reklamní agentuře, pracovní úspěchy, krásné, vzorné děti a její manžel je známý malíř. Na první pohled štěstí. Jenže… je to pravda? Šéf reklamky Karel (Bob Klepl) na Sylvii právě nahrnul několik nesplnitelných úkolů, do toho volali ze střední školy, aby vyřešila další z prohřešků svého syna a Sylviin manžel Tomáš (Jaroslav Plesl) je jako obvykle nedostupný, protože malování mu už pár let moc nejde. A všichni si zvykli, že Sylvie všechno vyřeší, zařídí, zaplatí. V Sylvii, která vždycky chtěla vidět věci z té nejlepší stránky, se najednou něco zlomí. To je přesně ta chvíle, kdy se vám chce od všeho utéct.
Je to náhoda nebo osud, že Sylvii zastaví taxi, které řídí Anna (Lenka Vlasáková)? A jak se někdy stává, cizímu člověku na sebe řekneme věci, které se ostýcháme prozradit vlastní matce. Ostatně Sylviina máma Regina (Jana Švandová) má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Tomáše. Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný. Sylvie na Annu vysype své životní průšvihy… a stane se něco neočekávaného. Anna jí nabídne na pár dní pronájem volného pokoje, aby si Sylvie mohla utřídit myšlenky a najít řešení. Dvě ženy, které se potkaly naprosto neplánovaně, poznávají jedna druhou a díky tomu i sebe samé. Dostávají šanci vrátit své rozhárané životy zpět do správných kolejí. A navíc je tu velmi sympatický Annin bratr (Marek Němec). Možná je to začátek jednoho velkého přátelství… (Falcon)

Master19

Jediné překvapení je, že manžela nehraje Langoš, ale Plesl... Jinak zase nudná konverzační "komedie" s dramatickým příběhem, který nudí. ()

JohnSmith

Opět se tu ukázal problém českého filmu. Tvůrci nedokáží využít potenciál a tlačí na pilu s dramatičností. Šla z toho udělat super komedie o trablech neschopného otce a rozmazlenych děti a místo toho máme vztahovou nudu, která byla předvídatelná a jednu vtipnou scénu s poblityma nohama ()

mira007

Chápu, že to je asi sen každé přepracované matky, manželky, kariéristky a hospodyně v jednom, že jako od toho všeho uteče za novou kámoškou a dá si relax, ale vystavět na tom komedii je trochu zoufalý, plusem je, že to pak nabere trochu jinou zatáčku, ale tím se z toho stane docela smutný film. Dalším plusem je, že to nestojí na retardovaných vtipech jako obvykle, ale působí to docela "inteligentně" akorát to není hold vtipný a ikdyž to má fajn obsazení, tak na víc než jednu hvězdu to není. Naprosto zbytečná další česká romcom komedie. PS: nejsem psycholog, ale můj osobní tip je, že scénář psala nejaká nešťastná rozvedená ženská. ()

Massaro74

Petru Hřebíčkovou mám jako herečku rád, tudíž přehlídnu, že film nebyl zrovna její TOP... Matka z naoko dokonalé, fungující a šťastné rodiny, se pod tlakem událostí lehce zhroutí, vezme si od ní volno, a na týden nechá líné děti a pohodového manžela, aby se o sebe postarali sami.. ()

Eterninox

Filmy cílené na životem utrápené ženy ve středním věku nejsou samo o sobě nic špatného. V případě Matky v trapu jde ale snad o největší kreativně cynický kalkul z české hroudy za poslední roky - a ještě velmi mizerně zvládnutý po řemeslné stránce. Kdyby to byl stejně pojatý film pro muže, hlavní hrdina by v něm přechytračoval komicky dementního šéfa, sem tam zmlátil nějakého šikanátora (konvenčně pohledného a mnohem namakanějšího, samozřejmě), přitom neustále chlastal s kámoši, a ač by měl prakticky nulové charisma, po jediném pohledu by se na něj běžně vrhaly vnadné dvacítky. A na Netflixu by to taky bylo na špici sledovanosti. 25% ()

Bozvav

Petra Hřebíčková je v tomto typu filmů, (na komedii to bylo málo zábavné) jistá záruka, jakés takés kvality. V kombinaci s neméně výbornou herečkou, nádhernou (a nestárnoucí) Lenkou Vlasákovou a do třetice skvělou Janou Švandovou je jasné, že úplný průšvih se nekoná. Scénář sice nic moc (byť myšlenka vyhoření není úplně marná, ale ten pohled je děsně jednostranný), dialogy se daly přežít a jedna humorná scénka s ředitelem Pechlátem se také našla. Zkrátka bylo to nablblé, ale díky výbornému obsazení, které to posunulo o level víš, docela v pohodě koukatelné. Já dávám slabší tři, tedy 50%. ()

Tomislav

Pár dobrých hlášek, nejlíp hrají pubertální děti. Staří pardálové - klasická česká nízkorozpočtová přehrávačka s naprosto nepochopitelnou psychologií postav. Nedrží to, nedává to žádnej smysl, ale jestli jste braindead po práci, tak jako dokončení výplachu hlavy poslouží dobře 30% ()

barteca

P. Hřebíčková překvapila uvěřitelným prožitkem, L. Vlasáková zbytečně přehrávala. Vydržela jsem do sluníčkového konce. Mohlo to být realistické drama o manželské krizi, nechápu tu umanutost ( jakože) komediemi v české produkci, zvládnout rozpad manželství v řádu dnů je možné jen v českém filmu.... ()

Ben Nevis

BYLO to vtipné, prakticky nabité hláškami. Akorát s hlavní hrdinkou bylo těžké sympatizovat, když si rozmazlila rodinku a místo sebe vinila ze začátku druhé. Pro mužské diváky to moc není, protože pochopit manžela vyžaduje empatii, kterou muži nemívají. Z pár scén, které dostal, se dalo pochopit, že je nespokojený a neuznávaný. Přitom stačilo, kdyby se ti dva manželé spolu bavili. Taxikářka působí jako protiklad Supermatky, ale je to zamindrákovaná hromádka psychických problémů. Její linka by potřebovala větší stopáž. Vynechala bych babičku, která děj nikam neposouvala. ()

Hapretor

Hřebíčková je pohledná žena - až na její "koňský úsměv" a velmi dobrá herečka. Tím to končí. Nuda ... Dialogy jak ze šablony laciného a předem stokrát viděného seriálu z Argentiny ... a náplní jeden stereotyp a klišé za druhým ... to se, sakra, nedokážeme od toho odpoutat a mít pořád tenhle trapně nenápaditý humor v každé ( ehm ... skoro každé ) rádoby české komedii ??? ... to už je prostě zoufalost !!! ()

Olík

Ani komedie ani rak…..spíš dramátko o krizích středního věku…..ale hlavně další téměř zbytečný snímek do sbírky tuzemské kinematografie. Ženy za psacím stolem, kamerou i před ní nám vysvětlí, že bez chlapů by jim bylo lépe a že jinou herečku na role čtyřicátnic, než je Petra Hřebíčková nemáme. Tak děkujeme dámy a my zase jdeme. ()

Jonatána

Komedie to moc nebyla, film pro ženské jo. Ještěže to dopadlo tak, jak to dopadlo, kdyby se konal velký sladký romantický návrat, bylo by to hloupé. Knihu jsem nečetla, přečtu. Podle jedné z recenzí se při filmování někam ztratil humor, který v knize je, tak jsem byla připravena, přesto mě to neuchvátilo. Ovšem mladá Valerie Vachková je krásná a talentovaná slečna, její "brácha" se mi taky líbil a z dospěláků pro mě byla nej Lenka Vlasáková. Petry Hřebíčkové je v poslední době tak nějak moc a na jedno brdo. ()

John80

Rodinna dráma o žene, ktorá zistí ,že občas je dobré vypnúť od práce a každodenných povinností a spoznať tak aj niekoho nového ,oddychovka 3* ()

crackonosh

Další skvost ze série českých matlanin, jež by strašně moc chtěly býti komedií, ale zmůžou se jen na vtipy, ve kterých hlavní hrdinka upadne na taxi, její kamarádka komusi nablije na boty a šéf reklamní agentury je špatně zahraný parodický trotl, který neumí říct tři slova po sobě česky. S realitou roku 2024 se tento počin příliš nezatěžuje a vystačí si s pohádkovým světem zhmotněným v chorém mozku paní scénáristky, patrně odkojené dívčí literaturou Lenky Lanczové. Pozornému divákovi neujde skutečnost, že se ve skutečnosti jedná o žánr takzvaného ženského filmu, v němž jsou všichni muži naprosto neschopní a nepoužitelní čuráci, kteří a) nedovedou docenit obětavou manželku, b) nevydělávají žádné prachy (a když náhodou ano, tak reklamou na psí konzervy), c) neumí zapnout pračku ani si koupit rohlík a konečně d) zahýbají zásadně na veřejnosti, nejlépe před školou, kterou navštěvuje jejich vlastní syn. Poselství této kreace spočívá ve sdělení, že muži stojí za hovno a poctivá ženská či lehce uvadlá krasavice středního věku se sice může přetrhnout sebevíc, ale stejně nakonec nenajde uznání nikde jinde než u svojí matky, kamarádky a obdobně zhrzené divačky této odpudivé blitky. A tak hlavní hrdince nezbývá než absolvovat kurz vázání květin, aby započala kariéru květinářky, z níž jistě splatí hypotéku na luxusní byt v ceně asi 40 milionů korun. ()

rublik05

Kdo čeká klasickou českou romantickou komedii, bude patrně (tak jako já) zklamán. Matka v trapu je obyčejné vztahové drámo televizního ražení, bez sebemenšího náznaku humoru a s extrémně nudným a také hloupým příběhem. Oceňuji snad jen snesitelné herce a fakt, že to není vyloženě blbě natočený. Žádné jiné klady mě bohužel nenapadají, zřejmě nejsem cílovka tohoto prazvláštního počinu. 2/10. ()