Samuraj Yo Hinomura (MARK DACASCOS) je nájomný vrah, ktorý pracuje pre tajnú čínsku organizáciu. V podsvetí ho prezývajú Plačúci drak, pretože údajne vyroní slzy ľútosti nad každou svojou zabitou obeťou. Intenzívny boj o moc vo vedení Jakuzy vyústi do nájomnej vraždy starého bossa. Snaha o pomstu sa jeho prisluhovačom nevyplatí, už čoskoro si celé podsvetie uvedomí omyl, keď podcenilo smrtonosné majstrovstvo Plačúceho draka. Svedkom poslednej akcie Plačúceho draka, neľútostnej a elegantnej popravy troch gangstrov Jakuzy na kalifornskom pobreží, je krásna umelkyňa, výtvarníčka Ema O´Hara (JULIE CONDRAOVÁ), ktorá tam práve pracovala. Už dlhší čas žije v ústraní, ďaleko od ľudí, pretože mafia zabila jej otca, počestného sudcu, ktorý nekompromisne potieral zločin. Spôsob, akým Drak rozsieva smrť, ju však fascinuje a paradoxne sa zamiluje do vznešeného ale kontroverzného bojovníka. Drak vidí, že jeho čin má svedka, a ten nesmie nikdy prehovoriť. Je jasné, že táto žena bude jeho nasledujúca obeť. Po policajnom vyšetrovaní gangsterskej vraždy sa Emu vracia do Vancouveru. Mieri tam aj Plačúci drak, ktorý ju musí umlčať a navyše má zabiť aj krstného otca tamojšej mafie... Príbeh Plačúci drak nakrútili s hviezdou akčných filmov Markom Dacascosom podľa námetu obľúbeného japonského komiksu a populárnych animovaných akčných sérií. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Jestli mě něco opravdu mrzí, pak je to kariéra Marka Decastose. Ten týpek je opravdu cool, ale bohužel měl štěstí na propadáky. Freeman mě první půlku nebavil vůbec, ale pak to začalo dávat smysl a došlo na nějakou tu akci. Takhle komiksová adaptace je v průměru, ale rozhodně by se dalo nějak napojit i po 25 letech. ()

Looka

Sice už je to dýl co jsem to viděl, ale pamatuju si že v té době měl Mark našlápnuto k velice slibné kariéře. Film působil jako magický "krvavý balet" od Wooa. A Dacascos se zde pohybuje s takovou lehkostí že by mu mohl závidět i Jet Li. ()

beso74

Pre mňa osobne štylistický dokonalý film, jeden z top predstaviteľov béčkovej zábavy, ktorého pomalšiemu tempu sú adekvátne prispôsobené aj súboje. Marc Dacascos je tým pravým orechovým v úlohe zabijaka roniaceho slzy nad svojimi obeťami, Tcheky Karyo je pre zmenu dokonale pokrivený policajt, čakajúci ako sup na príležitosť trhnúť niečo vo svoj prospech. Navyše, choreografia bojových scén je prácou profesionálov, to určite nevyzerá na to, že to robia ľudia, pre ktorých zbraň s najdlhšou čepeľou bol doposiaľ nôž na rezanie chleba. Týmto filmom dokázal režisér Christophe Gans, že vie natočiť vizuálne atraktívny a dynamický príbeh aj za veľmi smiešne peniaze. ()

mimozakon

Filmová kópia mangy/anime, ktorá ide v stopách anime perfektne a bez závažných odchýliek. Niečo tomu ale chýbalo, asi nie je možné dokonale vystihnúť animácie. Predsa len, toto bola “realita”. Vyber hercov dobrý, až na pramáti, tá mi nesadla. ()

johnsnow odpad!

Jojojojojoj, to čo bolo? Si tvorcovia uvedomili čo točia? Akcia na prd, všetko stojí za nič, logika mínusová, idem zabiť, ženu, vidím ju 3 minúty a trtkám s ňou. Chudák Dacascos a Byron mann, plus to natočil Režisér výborného Bratstva vlka? Ty kokso som z toho paf. Nepozerať, ani za milón. ()

bobin

Téměř každých 5 minut mrtvola , nebo hned několik . Až jsem to chtěl začít stopovat a počítat . O nějaký děj tu vlastně ani nejde , jen se tu stále morduje na všechny možné způsoby . A ve chvílích oddechu se filozofuje . Dávám jednu hvězdičku za svůj údiv z toho masakru . ()

Nobunaga

Povedená adaptace mysteriózní anime předlohy. Zpomalené záběry jako od Wooa, soundtrack, který vás pohltí. Je ovšem potřeba uvědomit si, že příběh Freemana vznikl v Japonsku. Pak začne spousta věcí dostávat smysl- filosofie, mystika, jakuza, erotika, romantika a akce v jednom filmu (mohu jen s povděkem kvitovat, že se tvůrci nenechali svést k natočení 2, 3, 4,... dílu, které jsou ještě "přitaženější za vlasy"- prostě typicky japonské anime). ()

mansonn

Parada.Yakuza,triady a neposlusny zabijak,vyborna zapletka ako aj akcne sceny s Dacascosom v jeho najlepsiom filme.Vyborna atmosfera ako aj nadych orientalnosti splnili co mali,co sa mi nepaci je cesky dabing v originali je to lepsie alebo v nemcine.Odporucam dalej a komu sa to nepaci nech ide srkat kakao ()

goodridge

Verim, ze pred 20timi rokmi sa to radilo o kategoriu vyssie. Ale dnes je to uz len za dve. Pohodove B-cko bez vacsich ambicii. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kdo je plačící drak?" Totální ztráta času. Film těžce podprůměrný. Pár dobře natočených akčních scén, za které dávám dvě hvězdičky. Jinak příběh tuctový a herecké výkony nijak závratné. Mark Dacascos s drakem na zádech působí spíše směšně. Komiksová verze, kterou u nás vydalo nakladatelství CREW je mnohonásobně lepší. - 40%. ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga