poster

Wing Commander

 • USA

  Wing Commander

 • Slovensko

  Wing Commander

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Lucembursko, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  **

  O kvalitách tohto nezáživného sci-fi filmu nehovorí ani to, ak napíšem, že Chris Roberts nie je ani zďaleka Veerhoeven, to je každému jasné, ale skôr to, že Fredie Prinze jr. nie je Dean Cain. A to je už čo povedať. O nechcenej vtipnosti celého projektu hovorí niečo aj plagát s troma nýmandami, keď vo filme hrajú inokedy a inde kapacity, ako Karyo, Suchet a Prochnow. V sk kinách mám dojem som to nezaregistroval.(22.1.2018)

 • MickeyStuma
  ***

  Svým pojetím, atmosférou, výpravou, mladými tvářemi a zmínka o konfederaci tento sci-fi snímek hodně připomíná 'Hvězdnou pěchotu'. Je tu pouze jediný rozdíl. Zde se nebojuje s brouky. Co k tomu více dodat? Je to zkrátka takový průměrný mezihvězdný válečný film, který nijak nenadchne ani neohromí, ale na druhou stranu, proč ne?(2.11.2014)

 • Gemini
  **

  Když "oficiální materiály" mluví o Kiletarech místo Kilrathi, leccos to vypovídá o práci odvedené na straně distributora. Věřte, že překlad/dabing obsahující perly jako "stíhači vyčistí dosah exploze", dělá vše pro to, aby to nevalné mínění potvrdil. Bohužel Chrise Robertse, skutečného otce po zásluze legendární série počítačových her (nelineární kampaň v roce 1990, interface kopírovaný od té doby snad v každém simulátoru, kdo z vás to má?;)), zřejmě postihla ta samá choroba, jaká navštítila o několik let později jiného Chrise (který vypiplal jinou legendu jménem X-Files, aby ji zabil příšerným Chci Uvěřit), takže je to v zásadě krysí nemoc;) Jak jinak si vysvětlit zoufale předvídatelný a klišé plný příběh? Na druhou stranu, když to vezmete tak, že hlavní role mají Stewey z Vřískotu a Pejzystratos z Minulého Léta, není to až tak špatné:) Šafránka, Hercule Poirot i jiní hrají své party docela slušně, ale bohužel je dohání staré přísloví o pletení biče z OVNA (Opravdu Vysoce Natvrdlé Akce). Je až k nevíře, jak mohlo něco takhle přinejlepším průměrného vzniknout a nést hrdé jméno Wing Commander... takhle se můžete při zmínkách jmen Vašich hrdinných parťáků z časů rozdrcených klávesnic jen bolestně pousmát. 50%, a to jsem možná přehnaně shovívavý. Ale to byl nebožtík Roger Ebert k tomuhle filmu taky;)(11.6.2014)

 • castor
  **

  Do prokletí hollywoodských adaptací počítačových her přispěl i tenhle kosmický kus. Režisérem a producentem hry byl jistý Chris Roberts, který zúročil znalost látky a přesunul ji i na filmové plátno. Mezi kosmickými souboji je z prstu vycucaný děj, patetické momenty a křečovité herecké výkony mladých uch. Prostě, aneb když se fanoušek dostane k balíku peněz. Alespoň že se na Angličanku Saffron Burrows tehdy dobře koukalo.(5.7.2016)

 • corpsy
  ***

  U 20th Century Fox boli ale koumáci! Na rok 1999 chystali premiéru snáď najočakávanejšieho filmu všetkých čias, a to SW : EPIZÓDA I. Prečo teda nevyslať dva mesiace pred tým do kín snímok, ktorý je podobne strihnutý ako najslávnejšia space opera v histórii? Pomôžu si navzájom, WING niečo splaší na hype SW, no a Skywalkerovská sága získa možno ešte viac fanúšikov. Toľko ekonomická úvaha. WING COMMANDER je záchvev, ktorých sa na prelome tisícročí rojilo snáď až príliš veľa ( hlavne brané zo strany kritikov ). Je to rýchle, je to občas aj zbesilé, má to vtípky, sympatických hrdinov, akurátny rozpočet ( nie až tak zbytočne veľký a je to vidno ) a stal sa veľkým prepadákom. Čas mu ale doprial.(23.3.2018)

 • - Ve filmu učinkuje i Mark Hamill, ač není uveden v titulcích. Daboval palubní počítač Merlin ve stíhači hlavního hrdiny Christophera Blaira (Freddie Prinze Jr.). Tuto postavu si mimochodem zahrál v animacích samotné počítačové hry. (Caszidy)

 • - Chris Roberts režíroval hrané a animované scény druhého, tretieho a štvrtého pokračovania rovnomennej počítačovej hry, celú sériu počnúc prvým dielom z roku 1990 produkoval a na prvom dieli sa podieľal aj ako hlavný grafický dizajnér a programátor. (BlueNeon81)

 • - Režisér Chris Roberts se na okamžik objevil ve filmu. Zahrál si cameo roli pilota, který na konci filmu vyzvedává hlavní postavu Blaira. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace