Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Lucembursko, 1999, 96 min

• HAL

Je to hodně špatný film, ale já se u něj vlastně i docela bavil, hlavně proto že poslední dobou jsem z tohoto žánru nic jiného neviděl. A je docela paradoxní že herní předloha měla videosekvence s mnohem lepším obsazením než toto, tak strašně špatné a nesympatické herce musel režisér hledat asi hodně dlouho. 4/10(27.6.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +ohromující efektivní podívaná, občas slušná atmosféra, podle počítačové gamesky -slabý děj, logika a jednání postav/// Ještě než se začaly vyrábět filmy podle počítačových her jak na běžícím pásu, vznikla tahle adaptace. Adaptace na hru, kterou jsem nehrál, takže se nejedná o srdeční záležitost, přesto jest zpracování docela věrné. Bohužel provedení i když efektní, je celkem nudné. Řekl bych dějově ploché. Sice potěší obsazení (Suchet, Hamill), ovšem s postavami je to horší (a teď jestli to náhodou nesouvisí s hereckými výkony). To že je film mixem Star Treku, Hvězdné pěchoty a ponorkového válečného filmu je snad i dobře, mohlo to totiž dopadnou hůř./// Celkem 61%///(1.12.2006)

• mandes

rozpočet : 30 million tržby americké $11,578,059(25.7.2009)

• genetique

Dokonalá vykrádačka sci-fi filmov, za zmienku stoja snáď len hudba a efekty, ktoré mohli konkurovať aj blockbusterovým filmov z toho obdobia. Škoda, že o ničom inom sa to povedať nedá. 45%.(9.5.2006)

• Gemini

Když "oficiální materiály" mluví o Kiletarech místo Kilrathi, leccos to vypovídá o práci odvedené na straně distributora. Věřte, že překlad/dabing obsahující perly jako "stíhači vyčistí dosah exploze", dělá vše pro to, aby to nevalné mínění potvrdil. Bohužel Chrise Robertse, skutečného otce po zásluze legendární série počítačových her (nelineární kampaň v roce 1990, interface kopírovaný od té doby snad v každém simulátoru, kdo z vás to má?;)), zřejmě postihla ta samá choroba, jaká navštítila o několik let později jiného Chrise (který vypiplal jinou legendu jménem X-Files, aby ji zabil příšerným Chci Uvěřit), takže je to v zásadě krysí nemoc;) Jak jinak si vysvětlit zoufale předvídatelný a klišé plný příběh? Na druhou stranu, když to vezmete tak, že hlavní role mají Stewey z Vřískotu a Pejzystratos z Minulého Léta, není to až tak špatné:) Šafránka, Hercule Poirot i jiní hrají své party docela slušně, ale bohužel je dohání staré přísloví o pletení biče z OVNA (Opravdu Vysoce Natvrdlé Akce). Je až k nevíře, jak mohlo něco takhle přinejlepším průměrného vzniknout a nést hrdé jméno Wing Commander... takhle se můžete při zmínkách jmen Vašich hrdinných parťáků z časů rozdrcených klávesnic jen bolestně pousmát. 50%, a to jsem možná přehnaně shovívavý. Ale to byl nebožtík Roger Ebert k tomuhle filmu taky;)(11.6.2014)

• - Režisér Chris Roberts se na okamžik objevil ve filmu. Zahrál si cameo roli pilota, který na konci filmu vyzvedává hlavní postavu Blaira. (Caszidy)

• - Ve filmu učinkuje i Mark Hamill, ač není uveden v titulcích. Daboval palubní počítač Merlin ve stíhači hlavního hrdiny Christophera Blaira (Freddie Prinze Jr.). Tuto postavu si mimochodem zahrál v animacích samotné počítačové hry. (Caszidy)

• - Wing Commander je jedním ze tří snímků, před nimiž byly v amerických kinech promítány trailery na Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). Mnoho diváků si zaplatilo vstupenky, pouze aby viděli trailer, a před začátkem samotného filmu odešli. (Caszidy)