zdeny99

Hodně povedený film o záměně amerického prezidenta. Žádný bláznivý Reitman ve stylu Krotitelů duchů či bláznivý Reitman jako v Evoluci, nýbrž tohle je detailně propracovaná inteligentní komedie s vážným tématem, jak zastoupit prezidenta v kómatu. I když si chvílemi říká divák, že první dáma by poznala okamžitě svého manžela, tak tady jej pozná až po čase a nakonec se z toho vyvine i pěkný románek. Kevin Kline dvojníka zahrál bravurně stejně tak jako Sigourney Weaver první dámu, ale u ní mě to vůbec nepřekvapuje. Reitman ji měl již ověřenou z Vetřelců a především ze svých Krotitelů duchů a podle mě do role první dámy se z těch hereček 80. a 90. let hodí nejvíce. A ti dva prezidentovi rádci hráli také skvěle. K tomu propracovaný scénář a je tu pro mě jedno velké překvapení. Škoda jen, že tento film není tak známý jako jiné od Ivana Reitmana. [6270. hodnocení, 160. komentář, 71%] ()

#47

Taky se vždycky divíte jak můžou politici dělat taková nepochopitelná rozhodnutí? Taky se naštvete když zjistíte na jaké zhovadilosti jdou peníze ze státního rozpočtu? Myslíte si taky že politici řeší hlavně kraviny a na podstatné věci nemají odvahu, vůli, či mozkovou hmotu?...Dave je klasický případ toho, jak by politika vypadala kdyby se na nejvýznamější výkonnou funkci ve státě dostal obyčejný, nezkorumpovaný, racionálně myslící člověk, který přesně ví co národ potřebuje, nechce být pouze loutkou v rukou lobbistů a jeho primárním posláním v politice není co nejdelší udržení si pěkného korýtka a po ukončení politické kariéry odchod na nějakou pěknou dobře placenou trafiku, získanou díky kontaktům v politice nabraným. Dave skutečně chce být tím čím by politik měl být.Ty necelé dvě hodinky filmu uběhnou jako voda, já osobně jsem se nenudil ani vteřinu a pokud máte rádi politickou satiru...vřele doporučuji...tento film si nedělá srandu jen z Bílého domu, politika je totiž stejný mrdník všude na světě, jen někde větší, někde menší. ()

gumbo

80% - je vidět, že když Reitman upustí od levného popcornového humoru, není to vůbec na škodu věci. ()

Judas

Jedna velká reklama na americký sen a jejich stupidní hodnoty, které není možné uskutečnit. Neříkám, že něco podobného by nebylo hezké uskutečnit v některých zemích, ale to by bylo spíše téma na sci-fi nebo fantasy. A aby si Američané nedali nominaci na oscara za tento tuctový scénář, který podtrhává jejich tupost. Akorát škoda, že tento film natočil původem Čechoslovák, jak už u kusů o Americe bývá ;-) ()

crha

Vyfiltroval jsem si nejlepší filmy Schwarzeneggera a Dave vyjel skoro nahoře. Docela mě udivilo, jaktože to neznám a už jsem stahoval. Jenže Schwarzenegger tu má jen cameo a to mě zklamalo. No nic, moje chyba, když jsem línej kouknout se dopředu o co jde..... Hrozně naivní a trošku i hloupý film, ale na nedělní odpoledne na Nově se to určitě dá. Je to rodinná komedie, což je pro mě snad nejhorší žánr co existuje, ale líbili se mi herci a uvolněnost, protože od začátku je jasný, že to musí dopadnout dobře. Škoda, že Dave neměl žádnou špatnou vlastnost a prezidentování vzal rovnou moc zodpovědně. Mohlo by to pak být o něco vtipnější a takhle mi trochu vadil, jaký to byl Mirek Dušín. ()

Gaia.M

Kevin Kline je jeden z mých oblíbených herců. Je skvělý! A jako prezident je doslova k sežrání. Sice znám ještě jednoho lepšího prezidenta, ale nevadí :) Když je mi špatně, nebo když se nudím, je pro mě Dave jasná volba :) Kevina bych volila. ()

Ydrosten

Taková milá komedie. Nebýt ale Sigourney a Kevina, tak by to asi stálo za míň jak 4 hvězdy. Jak je politika jednoduchá, když se k tomu postaví obyčejný člověk :) A pan ochranka byl taky frajer " Pro tebe bych klidně umřel " Asi jeden z nepříjemnějších prezidentských filmů. ()

MickeyStuma

Prezident upadl do kómatu a na jeho místo byl, v zájmu zabránění skandálu, dosazen jeho dvojník, který se jinak živí jako komik. To však neznamená, že se snímek veze na nějaké komice a vůbec ryze komediálního humoru. Snímek je sice úsměvný, obsahující spoustu potenciálních scén k zasmání, ale v jádru věci zároveň efektivně využívá dramaturgické možnosti v rámci dramatizace a vážnosti. I tentokrát je rukopis režiséra Ivana Reitmana nezaměnitelný. Vše, jako obvykle, pojal v ucelené rovnováze, takže nic nevyčnívá a nic se také neztrácí do ústraní. Ono nakonec s dvojníky byla vždy legrace a tento příběh není výjimkou. Vlastně je to námětově hodně podobné našemu českému snímku 'Císařův pekař - Pekařův císař' (1951) Pojítko je právě ve výměně vladaře, což se nakonec ukázalo být ku prospěchu obyčejných lidí. Zábavná hodnota snímků se tedy jeví jako příjemná politická satira, která svým smyslem a zaujetím snad ani nezestárne. ()

Evander

Dave je nesmírně milým filmem s výborným hereckým obsazením. Je to jeden z těch filmů, které zahřejí na duši, a které se dnes již netočí. Film je výborně zahraný a zejména Sigourney Weaver, kterou obecně moc rád nemám, je zde naprosto úžasná. Dave je zároveň i silně komediální a mnohokrát jsem se u něj opravdu od srdce zasmál. Velmi rád tento film v blízké budoucnosti zhlédnu znovu a jsem si jistý, že mi opět zvedne náladu. 83% ()

Skleni

Pri tomto filme som sa ja osobne prvý krát zoznámil s Kevinom Kleinom. Avšak neviem či to bolo to pravé orechové. Proste si viem predstaviť aj lepšie zoznámenie. 70% ()

waska

Příjemná komedie s výborným Kevinem Klinem o tom, jak těžké je být prezidentem. Sigourney jsem také nakonec přišel na chuť, no a pro Franka Langellu to byla role přímo na tělo. Nebylo by špatné, kdyby jednou měla Amerika takového prezidenta.. ()

Likan7

Klasická devadesátka. Naivní oddychová atmosféra, příjemný pocit při sledování, fajn herci (jak Kline, tak Weaver), ale také klasicky velmi slabá druhá polovina. Jak se začne řešit trochu politiky a přibývají proslovy, nebaví to diváka už skoro vůbec. Je to škoda, protože ta první půlka má skoro všechno, co pohodová komedie má mít. ()

kebo

Chcete sa stat najmocnejším mužom na svete? Nie je to až také zložité. Stačí sa aspoň trošku podobať na amerického prezidenta, byť američanom a dúfať že prezident dostane mozgovú porážku pri milovaní so svojou vlasteneckou sekretárkou. Takto sa náš hrdina v podaní excelentného Kevina Klinea v stručnosti dostal k funkcii hlavy Spojených štátov amerických. Chytľavý, zábavný a svieži film aj po13 ročnej existencii ()

Rodin

Jak to napsat? Milé. Nikam nevybočující variace na Krále Ralpha posunutá z Buckinghamského paláce do Bílého domu. Bavil jsem se, nezapomněl jsem na existenci tohoto filmu, ale na DVD si to nekupuji. ()

HanSolo

Skvělá romantická komedie se skvělými herci. Myslím, že toto je nejlepší film Ivana Raitmena (Krotitelé duchů prominou). ()

MikyS90

Nikdy bych si nemyslel, že romantická komedie, která je založena na takovém jednoduchém principu jako je dvojník prezidenta, může mít takovou etickou hodnotu. Výborné herecké výkony ještě podrthují morálku, která z činů prezidenta dvojníka sálá. Dávám 5* ()