Večer tříkrálový

• Velká Británie Twelfth Night: Or What You Will (více)

Závěrečná z první řady Shakespearových komedií. Plná převleků, náhod, lehkovážných piklů, zvratů, záměn i rozuzlení. Příběh dvojčat, která se ztratí v bouři a která se po různých peripetiích na konci šťastně setkají, vznikl na oslavu vyvrcholení tradičního dvanáctidenního vánočního veselí, končícího na Tři krále, a byl poprvé vydán v r. 1623. Mýtická země, zvaná Illyria, v níž se jeho děj odehrává, se ovšem v adaptaci uznávaného divadelního režiséra Trevora Nunna nápadně podobá viktoriánské Anglii s její melancholickou podzimní náladou. Hvězdnému obsazení dominuje Helena Bonham Carterová coby krásná Olivie a Imogen Stubbsová ve dvojroli Violy a Cesaria, v jedné z posledních hereckých kreací tu můžeme obdivovat i Nigela Hawthornea, nezapomenutelného sira Humphreyho ze seriálu Jistě, pane ministře... (Česká televize)

DaleCoper

Velice zdařilá adaptace komedie slavného alžbětince. Jméno Trevor Nunn mi dosud nic neříkalo ale je minimálně stejně talentovaný režisér jako jeho slavnější kolega Keneth Branagh. A ted si jdu pustit Yes sir minister/premier. ()

ostravak30

Mám rád od Shakespeara řadu her, ale Večer tříkrálový mezi ně patřit nejspíš nebude. Je to opravdu zvláštní hra, protože se nejedná o žádné velké drama, ale čistě o veselou taškařici, u které jsem se ale já nepoveselil. Režisér Trevor Nunn má ostatně Williama Shakespeara rád. Vždyť se jedná o jeho již druhou adaptaci a rozhodně ne poslední. Na druhé straně Helena Bonham je výborná a i Ben Kingsley málokdy zklame. Celkově mě ale film přišel spíše dietní co se exteriérů i kostýmů týče a zaujaly mě jednotlivě jen některé scény. ()

Pavlin

Skvěle natočená komedie podle klasické divadelní hry.Myslím,že William Shakespeare by byl spokojen jak bylo s jeho dílem naloženo.Zábavné,svižné,okouzlující. ()

Gortyna

Jistě výtečné zpracování geniálního Shakespeara. Když jsem si Večer tříkrálový četl před shlédnutím filmu, dokázal jsem si jako šaška představit kohokoliv jiného než Bena Kingsleyho. Ale budiž, výsostné právo režiséra... ()

lera ivanova

Mezi sedmým a desátým rokem jsem tento film viděla dvatisícekrát, stal se mými dveřmi do Shakespeara. Pak se stará videokazeta s nekvalitním záznamem ztratila, uplynulo deset let a šťastná náhoda mě zavedla do Levných knih, kde jsem se s filmem, hey ho, znovu setkala v podobě dvd. Přestože se člověku mění vkus a jeho dětské lásky jej kolikrát nudí, tento jemně hořký a chytrý film svého dětství si pouštím stejně rozechvěle jako kdysi. S jedinou změnou: v sedmi letech mě strašlivě bavila láska Olivie a Cesaria, všechny ty omyly a převleky, zatímco dnes mi učarovává, nakolik láskyplně byla nejen napsána, ale i režírována a zahrána postava Violy a její vztah k vévodovi (v nunnovském zpracování slizkému a banálnímu fešákovi, který si ji pomalu ani nezaslouží). A Ben Kingsley, ten mi nemohl neučarovávat odjakživa. Vřele doporučuji si snímek čas od času dávkovat jakožto náladotvorné léčivo a injekci vybraného vkusu. ()

Xpat

Příjemná komedie s výborným výkonem Carterové. Rozhodně je to film, který rád zkouknu znovu a znovu :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Výborná filmová adaptácia shakespearovej divadelnej hry. Kvalitná produkcia, hviezdne herecké obsadenie a úžasné herecké výkony. 90% ()

embee

Tak tohle zpracování Shakespearovské klasiky mne fakt dostalo. Úžasné herecké výkony snad všech zúčastněných. Nigel Hawthorne - od upjatého sluhy přes poblázněného láskou až po pokořeného až na dno - vše zvládá s přehledem, Imogen Stubbs - jako zamilovaná Viola a před láskou prchající Cesario je úžasná, Ben Kingsley - skvěle zpívající šašek a blázen, co se nestačí divit co se to kolem děje, Mel Smith - jeho Tobias je věčně po parou, ale neztrácí humor, Richard E. Grant - většího osla jste neviděli, Helena Bonham Carter - odolává vévodovi, poblehla by ženě, ještě že ta žena má bratra, Toby Stephens - plný vášně, ale nakonec to s tou láskou k Olivii zase nebylo tak horké... Prostě úžasné. ()

nouvelle vague

Moje nejoblíbenější adaptace Shakespearea. Nádherná kamera, hudba a především naprosto špičkový výběr a výkony herců. Na mladou Helenu Bonham Carter je radost se dívat a Ben Kingsley je naprosto geniální. Vynikající, pohodový a i moudrý film. 100% ()

Ivuska71

Kdysi jsem Večer tříkrálový viděla. A teď znovu. Tehdy i teď jsem byla dojatá a okouzlená. Klasický příběh od Williama Shakespeara režisér Trevor Nunn natočil dle mého mínění dokonale. Snad nejlíp, jak to šlo. Herecké obsazení nemá chybu, líbí se mi všichni. Nejvíc Toby Stephens jako vévoda Orsini, protože byl tak sympatický floutek, že jsem ho málem sežrala. Prostě nádhera přenádherná! ()

Lucy1905

Tento film mě potěšil svou kvalitou, jelikož Shakespeare patří mezi mé oblíbené autory. Patří mezi nejlepší adaptace Shakespeare. ()

Dr.dogous

Vynikající zpracování Shakespeare, scénář 5, režie 5, výprava 4 , herci 5, hodnocení 19, celkem 95%. Dialogy sice osekáné, ale podívaná vskutku renesanční, filmová pastva. ()