poster

Večer tříkrálový

 • Velká Británie

  Twelfth Night: Or What You Will

 • Slovensko

  Večer trojkráľový

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / Irsko / USA, 1996, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  *****

  Moje shakespearovská srdcovka. Jak samotný Večer Tříkrálový, tak toto jeho filmové zpracování. Nádherná, citlivá, výrazově famózní Imogen Stubbsová a její Viola, coby Cesario o nic méně uvěřitelná. Není na světě lepšího "blázna" než Bena Kingsleyho, jehož Feste rozehrává ty nejsmutnější a nejhlubší scény celého Večera. Nigel Hawthorne předvádí úžasnou kreaci upjatého a jako vyměněného, láskou poblázněného Malvolia, na jehož účet se královsky baví trio neméně věhlasných herců - Imelda Staunton, Mel Smith a R. E. Grant. Více než dvě hodiny taškařic, srdceryvných scén plných bolesti a lásky, a nad tím vším nepochopitelně skvělá hudba od někoho jako je Shaun Davey. Že by kouzelná aura vstoupila i do něj? 100%, ale rozhodně to tak neuvidí každý. PS: DVD od Levných Knih je opravdu jen nouzovka, když se nedá nic jiného - rozumněj kvalitního zahraničního - sehnat. Ořez 4:3, obraz na dnešní poměry nekvalitní, aspoň ten dabing byl zachován. Původní znění samozřejmě vítězí;)(5.9.2005)

 • Asmodin
  *****

  Není co vytknout, všechno bylo svělé. Tenhle film mě natolik navnadil, že se chystám přečíst hru, na kterou jsem se jen mrkla a nijak mě zpočátku nenadchla. Jen jsem po celou dobu filmu, musela přemýšlet nad tím, jestli není Ondřej (R. E. Grant) otcem dvojčat Sebastiana a Violi. Jestli to byl záměr, aby jim byl tak podobný, nebo nebyl?(4.7.2013)

 • IQ Tiqe
  ****

  Zkraje jsem si musel zvykat na hůř srozumitelný jazyk a lehce jsem plaval v ději, ale to se poddalo. Když to s rovnám s jinými fraškami, které jsem viděl, takhle je podána méně teatrálně, takže na jednu stranu působí věruhodněji, na druhou stranu nenabízí tolik zábavy, kolik by mohla. Sice mě bavila, ale v určitých pasážích jsem cítil nevyužitý potenciál. # [viděno: monotor, 2.0->5.1] # příběh 7 | hudbaa 5 | humor 3 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(16.3.2013)

 • B!shop
  *****

  Tak tenhle film me behem sledovani zaujimal cim dal tim vic, az sem od neho prakticky nemoh odtrhnout oci. Cekal jsem takovou tu Shakespearovskou klasiku, kde se divne mluvi a vse pusobi desne strnule, jenze i kdyz tu jsou dialogy trosku jakoby versovany, porad jsou velmi srozumitelny. Navic film nevypada jak divadlo, ale naopak docela velkolepe a je tu naprosto uzasna hudba. Co se tyce samotnyho pribehu, viucemene jsme tusil, jak to dopadne, ale i tak me film parkrat hezky prekvapil a po celou dobu jsem se neskutecne bavil a ke konci jsme byl i krapet napnutej. Navic tu jsou perfektni herci v cele s Helenou Bonham a Imogen Stubbs, ktera tu hraje takovou jakoby dvojroli a zvlada to fakt perfektne. Pak se jeste musim zminit o Benu Kingsleym. Tohohle herce zvlast nemusim a v poslednich par jeho filmech, co jsem videl, podaval fakt priserny vykony, ale tady je naprosto uzasnej. Proste jsem se skvele bavil od zacatku do konce a muzu s klidem tenhle film oznacit za nejlepsi Shakespearovskou adaptaci, z tech, co jsem videl.(31.12.2007)

 • Slartibarkfast
  *****

  Skvělá adaptace Shakespearovy komediální hry v podání úžasných herců v čele s Benem Kingsleym, který je tu naprosto famózní a dokazuje své kvality v každém záběru. Líbila se mi každá minuta a notoricky známý příběh tu pro mne dostal živou podobu. Určitě jedo z mých nejoblíbenějších filmových zpracování Shakespeara. 90%(3.1.2011)

 • - Ve filmu je Orsino o několik let starší než Viola, ovšem v době premiéry filmu měla Imogen Stubbs (Viola) 35 a Toby Stephens (Orsino) teprve 27. (mix2x)