Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

Dr.dogous

Kate, mladá Američanka, chce dostat zpět svého milence. Charlie se zamiloval při své služební cestě do Paříze do krásné Francouzky. "Já ho přinutím, aby mě miloval," řekla si Kate a plná zlosti a se zlomeným srdce sedla do letadla a vydala na cestu přes oceán, aby získala Charlího zpět. Do cesty se jí však připletl podvodníček Luke, který podstrčil Kate na letišti kradené šperky do batohu, aby je snadněji propašoval do Francie. Luke patřil k místní galerce a už byl u policie profláknutý, jak falešná sedma. Kate ho má plný zuby, protože se jí plete stále pod nohy. Jejich cesty se neustále křížili, jelikož Kate je okradena o zavazadla, včetně diamantového náhrdelníku. Luke ji pomáhal, seč mohl, bodejť, když v tom měl své prachy, v získání zavazadla zpět. Stal se jejím rádcem, jak se musí na chlapy, když jim chce zlomit srdce a konečně se dostal k svému vytouženému diamantovému náhrdelníku. Kate jako každá žena buď miluje nebo nenávidí. Kate (nádherná Meg Ryan) dostane Charliho zpět, Charlie ji leží u nohou, ale Kate ted už ho nechce a zažívá slast z pomsty. Kate již miluje jiného, Lukeho, který začal sekat dobrotu.82% ()

Mark1983

Celkem se to dalo snést a napoprvé mi to přišlo dokonce úsměvné. Avšak není to typ filmu,který bych toužil mít ve své sbírce. ()

Naby

Příjemná komedie, která se pomalinku zvrhává v romantickou komedii. Nicméně to není urážka ;-). Byl to film, který si mě svou vyváženou dávkou humoru a romantiky celkem získal. Máte-li rádi romatické filmy, nebo nepřihlouplné komedie, tak neváhejte. Celkem 4,1* ()

Awer

Nuda. Začíná ta neoriginálně, ale vtipně. Jakýmsi příslibem. Ale pak to umírá na totální nerealističnost a principiální předvídatelnost. Tedy ne zcela přímě, spíš jako profil Tour de France, když sjíždí z hor až k pobřeží. Vytržení ústřední dvojice z kontextu děje, jež připomíná způsob, jakým se americké filmy točily v padesátých letech, a jaksi nepatřičný Jean Reno, jehož roli přes všechnu její logičnost jednoduše chybí symetrie, dojem jen podtrhují. Prostě to nefunguje ()

Eldur

Meg Ryan, Kevin Kline, chémia medzi nimi a šteklivý scenár mi úplne stačia na to, aby tento film patril do prvej desiatky komédií - a prvej päťky romantických komédií. ()

Zu162

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Krásně namíchaná romantická komedie, která má sympatické hlavní hrdiny, (ti se k sobě divným způsobem hodí), příjemnou atmosféru podtrhnutou francouzskými melodiemi, špetku té romantiky, ale hlavně hodně inteligentní humor. ()

cachanell

Co mi na tomto filmu vadí a co se mi na něm líbí? Ani nevím. Hlavní mužský hrdina mě rozčiluje a ani se nedivím Kate, že je z něj na rozpacích a vlastně permanentně naštvaná. Ale ano - zasmála jsem se, nakonec Kate i přála novou lásku.... a tak přeci jen čtyři hvězdičky ()

mikeleon

Veľmi milá komédia, ktorá nikoho neurazí a ľahkosťou Vás prevedie svetom lásky, ktorá odišla a lásky ktorú, keď ju vôbec nečakáte objavíte v niekom, komu na začiatku nie veľmi dôverujete. Spojenie vína, Francúzska a krásnej ženy ponúka pekné prežitie večera. ()

TOMASINI

Meg prostě sluší romantické komedie, od prvních záběrů je vám sympatická a držíte ji palce. Kevin zdatně sekunduje a získává si Vás postupně. Příjemná romantická komedie pro nedělní podvečer. ()

vladous

Krásná romantika zasazená do Francie, většinou když tvůrci z Hollywoodu příběh filmu soustředí na tuto část Evropy, má to úspěch (Sabrina, Dobrý ročník). Meg i Kevin Kline jsou naprosto úžasní, na scénu v restauraci, jak se tam Meg plazí po zemi se můžu koukat stále. Výsledek je zdůrazněn i kvalitním českým dabingem (Menšíková, Šťastný, Rymský). Pro mě 90%. ()

kiwi204

Jedna z těch lepších romantických komedií s tehdy ještě přirozenou Meg Ryan. Navíc Kline a Reno - pohodový film, který náladu určitě nepokazí. ()

mina_harker

Třemi hvězdičkami film trochu nadhodnocuji, zase taková zábava to nebyla, ale charisma Kevina Klinea zvedá průměr. Meg Ryan mi byla v tomto filmu docela nesympatická svými grimasami, předvádí pořád to samé. ()

splaty

Příjemný pocit a velký úsměv na tváři. Tak se cítím na konci filmu. Charismatický Kevin Kline, kterému jsem odpustila obrovský knír a Meg Ryan, která byla svého času do podobných romantických filmů hojně obsazována. K tomu skvělý soundtrack, krásné prostředí Francie. Chvílemi se mi zdálo, že vidím ulice a scenérie Prahy. ()

Filooos

když máte splín i dobrou náladu....tohle je jedna z nejuvěřitelnějších komedií. Krásné prostředí Francie, vína..... ()

Sejkorka

Poprvé to bylo na 4* , teď podruhé už jen na 3. Znovu už asi ne, byť Meg Ryan je v těchto rolích naprosto neodolatelná. Filmu velmi škodí slabé výkony ostatních herců, včetně Kevina Klina. Možná to není výkonem, prostě je to postava, kterou by měl hrát někdo jiný. ()

abigael

Romantická komédia, pri ktorej sa proste celý čas usmievam. Kevin Kline zo seba šarm priam srší, Meg Ryan nie je tak otravná, ako často býva. Plus poteší, že ak sa Francúzi rozprávajú medzi sebou, tak to je po francúzsky a nie anglicky s francúzskym prízvukom. ()

Clowie

Myslela jsem, že jsem odolná proti romantickým novelám a že jsem spíš na filmy, kde ten správný hrdina zachraňuje celý svět, ale tohle mě dostalo. Přiznám se, že občas slídím po YT a pouštím si kousky z tohoto filmu, abych si ještě znovu užila tu atmosféru. Kevin Kline a Meg Ryan tu vytvořili neskutečně romantickou dvojici, která se setkává v letadle a pak znovu a znovu. Tedy musím říct, že jsem pointu s tím kouskem vinné révy nepochopila ani po mnohém shlédnutí, ale to mi nevadí (a teď, když čtu na ČSFD.cz, že v tom byl i diamantový náhrdelník, tak jsem překvapená). Podstatné je, že se hlavní hrdinka vzdá svých naspořených peněz ve prospěch svého milého. A ta scéna v letadle, kdy se chystá v beznaději odletět, tak to je něco neskutečného. Těžká romantika, která nemá konkurenci. ()