Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

Rssa

Totální GP, kde se snoubí snad vše co mám rád. Krásné scenérie Paříže, francouzského venkova, chytrý scénář a dostatek vtipu. Navíc bezvadný Kline, kterému Francouze žeru i s navijákem. Meg Ryan neuráží a odehrává si to svoje. 90 % ()

cab

On je francouzsky zlodej a snilek, ona je zoufale zamilovana americanka sedici vedle nej v letadle na ceste do Parize za svou preletavou laskou. Romanticka komedie s dobrou ustredni dvojici (Meg Ryan a Kevin Kline). 60% ()

eagle-eye

Z MR už mám kopřivku a dokoukat tento pasquil, byl pro mě nadpozemský výkon... Fakt sorry, tyhle typy filmů jsou totálně mimo mojí filmovou mísu... ()

dopita

Meg Raynová natočila spoustu romanťáků a Francouzskej polibek je asi ze všech nejlepší. Příběh je lehce předvídatelnej, od začátku je jasný jak to dopadne. Film vrchovatě naplnil všechny klišé na kterých romantickej žánr stojí. Důležitý je, že je naplnil velmi zábavně. ()

Paity

Mco milá, moc povedená a krásně bláznivá a zároveň snivá komedie v romanticko-poblázněném duchu, prostě zlatá devadesátá s Meg Ryan, která byla pro tenhle žánr stvořena. Kevin Kline není o nic horší a skvěle Meg doplňuje. ()

Chandell

Jeden z těch romantických filmů, díky kterým jsem si zamiloval Meg Ryan. K tomu navíc děj odehrávající se ve Francii (a zrovna v Paříži - mám rád ty záběry, kdy se objeví jen tak mimovolně Eiffelovka; a zrovna v Cote d´Azur - moře, slunce, pohoda) a francouzský “štramák“, kterého skvěle zahrál Kevin Kline. Pohodovka přesně k odpočinku a zasnění se :) --- “Vy si myslíte, že letadlo spadne dolů a všichni se rozbijeme na tisíc kousků? Slibuju, že když spadnem, nic nebudete cejtit“ - “Jste francouz, co?!“ ()

lucijelucije

Ano velice milá komedie, bavila mě. A vzhledem k tomu, že M. Ryan mám ráda, hezky se na tuhle romantiku dívalo. Přesto, na vyšší hodnocení mi něco chybělo. Rozhodně však velké plus oproti jiným a fádním komediím. 7/10 ()

Macik

Opravdu krásná romantická komedie, která by si zasloužila plný počet. Jedinou výtku kterou mám je až nehorázně průhledný děj, ale to je asi u všech romantických komedií,že?;-) ()

Dallas

Ona hľadá strateného snúbenca, on zase stratený náhrdelník. Nakoniec nájdu jeden druhého. A čo to vlastne na začiatku hľadali? No tak to je už jedno. 70% ()

Cement73

Meg Ryan je ako kráľovná romantických komédií. Tento milý príbeh o žiarlivosti a láske sa ako úplná oddychovka dá pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek. ()

22matelko

Nezameniteľná komédia Kevin Kline sa k Mag Rayn v tejto komédii neskutočne hodí. Film plný humorných scénok medzi touto dvojicou skvele dopĺňa detektív v podaní Jeana Rena. ()

Ollie235

Meg Ryan a romantická komedie- to se obvykle dobře rýmuje a tady tomu není jinak. Opět, stejně jako například v Lásce přes internet, má k sobě vhodného parťáka (kterým tady Kline rozhodně je) a výborný scénář. Když pak přidáme kouzelné prostředí Francie vznikne rozhodně nadprůměrná romantická komedie, které k dokonalosti chybí snad jen víc nápadu. ()

MacGyver

Možno snívať o večnej láske?:) Previesť túžby do reálu sa matematicky darí menej ako viac (žiaľ toť život...:), ale keď už, tak na sladkú romantickú komédiu v náručí milovanej frajerky alebo fľaše akéhokoľvek tvrdého alkoholu (v lepšom prípade už poloprázdnej...) má len málo voľne dostupných vecí...:) Francúzsky bozk JE jedným z príbehov, po zhliadnutí ktorých človek ešte dúfa v city aké vída vo filmoch... Skvelé obsadenie (Kevin Kline a sladká kráľovná zamilovaných Meg Ryan nemôžu sklamať:), PREKRÁSNE exteriéry francúzskych viníc a popritom starý známy spoľahlivý feeling neodvratného happy endu Vás prinútia zameniť lieh za to najlepšie červené a opäť dúfať...:) ()

Atheas

Meg Ryan, pokud byla obsazováná do romantické komedie, tak většinou se nedá čekat nic jiného než tutovka, a Francouzský polibek to potvrzuje. ()

Jeremiah

Modrooký "cupitající" andílek Meg Ryanová a charismatický K.Kline spolu vytořili dobře fungující dvojici, která ačkoliv spolu nikdy neměla nic společného, v sobě nakonec nalezla vzájemné zalíbení, od kterého je již pouze krůček k osudové lásce. Když této dvojici navíc přihrává Reno, nemůže jít o úplně mizerný film - slabší 4. ()