Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

nash.

Jedna z mých top romantických komedií.. geniální Kevin Kline, ještě naposledy sympatická Meg Ryan, Azurové pobřeží, víno... dokonalost sama.. ()

dopitak

Kevin Kline jakž takž i s knírem, ale Megrájen je nesnesitelná. Je to romantický tupobol, není se čemu smát, vleče se to a normálnímu divákovi je naprosto putna, jak to dopadne. Škoda Jeana Rena na takovou roli. ()

korbitch22

vkusná,svižná,velice vtipná road komedie,o jedné zhrzené dívce a jednom elegantím zloději,kteří se nahodou setkají a jejich osudy se už nerozlučně propojí.pro mě to bylo neskutečné překvapení. ()

honajz

Vyborny Kevin Kline jako spinavy Francouz, kteremu ucaruje Meg Ryan, ale honi ho Jean Reno... Docela prijemna romanticka komedie, kde i Meg Ryan jde docela brat. ()

poz3n

Filmy s Meg Ryan pro mě vždycky představovaly dobu, kdy ještě romantické filmy nebyly tolik plné tlamolepných klišé a disponovaly jakous takous atmosférou a nádechem něčeho, co vás jednoduše přimělo se na to koukat a nervat si u toho vlasy hrůzou. Prostě devadesátky. 6/10 ()

Ivoshek

Rom-kom není úplně můj žánr a obvykle ho vidím buď omylem nebo z donucení. Tohle jsem viděl náhodou. A nelituju. Pravidla moštárny jsou samozřejmě jasný předem (ona chce jiného, on ji chce jen využít, ona jeho taky, pak jeden druhého chce, a ten druhý ne, pak naopak a nakonec to klapne), ale když je to dobře zahraný, vtipný a má to sympatický herce, tak to prostě tak pohodově plyne. Tohle je povedenej film. A Meg Rajen je tu roztomilá. ()

MM11

Asi si musím připravit štít proti kamenování a lynčování, ale hysterický a nenormální projev Meg Ryan skutečně nechápu. Především tady, kde roztáčí a svým "šarmem" buší do všeho okolo. Jako spása občas přileze pro tvůrce nedůležitý přihrávač Jean Reno, ostatní postavy jednají úplně nelogicky. Hlavní podstata romantické komedie v srdeční poloze nefunguje (kvůli hlavní postavě) a stejně tak v té komické (kvůli všem). Objekt zájmu, kvůli kterému dělá Kate tolik vylomenin je asi nejvíc plochá postava, kterou jsem za poslední roky viděl, ani jeho tvář si neumím vybavit. Chcete oddychovku? Máte jí mít, ale já půjdu radši o dům dál... ()

Novalinda

Od začátku do konce je to film o lásce, takže se líbi převážně nám ženám,jsou zde i vtipné scény takže se nebudou nudit ani pánové. ()

Kimon

Příjemná, lehká, inteligentně humorná komedie, na kterou se vyplatí podívat. Jistě, po čase se vytratí z paměti a zůstane jen jakási zamlžená vzpomínka na cosi příjemného, ale o to raději se k ní pak opět vrátíte. Tak, jak se to stalo i mě. :-) ()

aniiicka

Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Luc říká - počkejte tady, skočím pro svoje auto. A pak jde po ulici a zkouší, které půjde čajznout a pak během bláznivé jízdy po Paříži - Allez! Allez! :) :) ...... Jeden z mých nejmilejších filmů a dle mého názoru jedna z nejpovedejších romantických komedií. Kevin Kline je určitě nejkouzelnější filmový Francouz, kterého nehraje francouzský herec. Je vážně skvěle uvěřitelný a pro mne s lehce zanedbaným zevnějškem oplývá velkým chlapským šarmem. Určitě víc než Charlie se slabošskou bradou :) :) (Ne legrace - i Timothy je fajn) Meg Ryan s dívčím lookem a tvrdohlavou zamilovanou náturou baví a čím více v příběhu poznává Luca, tím více je taková správně ráznější a nad věcí. Americkým tvůrcům se podařilo skvěle zachytit atmošku Francie, která se mi v devadesátkách zdála prostě kouzelná...ty šatičky, kostýmky, hranaté citroeny :) Na Azurovém pobřeží jsem jedno léto strávila měsíc a taky jsem jeho části procestovala vlakem a je to prostě ono...hned bych se tam zase jela podívat. :) Co scéna to perla, skvělý humor a řada sympatických herců...včetně hodného policajta Jeana Rena :) Nakonec musím pochválit, krásnou místy dojemnou hudbu a výběr písniček jako Via con Me od Paola Conteho, La Mer, kterou kouzelně nazpíval právě Kevin, C'est Trop Beau, Les Yeux Ouverts a další :) https://www.youtube.com/watch?v=qwc8te8vIU0 ()

BoPo

Meg Ryan bola jednotkou v rámci žánru romantická komédia. A keď sa k nej pridal skvelý Kevin Kline, tak tu máme asi môj najobľúbenejší film tejto herečky. Príjemná záležitosť vhodná nie len na jedno pozretie. ()

murakamigirl

Vtipné, milé, úžasne veselé, zdravo romantické, s harmonickou a šarmantnou dvojkou, fajnovým scénarom, o láske, ktorá má náboj ako hrom a ktorej to ale sakramentsky pristane. Kline je odzbrojujúci, Meg Ryan mi ako herečka ani trochu nesedí, ale postava Kate mi jednoducho učarovala... Pre mňa jej najvydarenejšia romantika... a myslím, že aj najvtipnejšia... Francúzsky bozk ja nikdy neodmietnem! :) Zaujímavé komentáre: kleopatra, Anthony, Tosim, Jeanne, EdaS ()