Expres hrůzy

• Česko Panika na Transsibiřské magistrále (neoficiální název) (více)

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

PetrPan

Už téměř 40 let od vzniku filmu, 25 let co jsem to viděl poprvé ( a tehdy mě to řádně vyděsilo) a dnes to pořád působí jako kvalitní horor ze staré školy. Stísněné prostředí jedoucího vlaku, netvor z dávných časů ( i když ne tak docela:) a mléčně zakalené oči. Navíc ta tklivá pískaná melodie mi stále zní v uších. A u hororů se nesmí většinou moc přemýšlet, člověk by z toho nic neměl:) ()

Chrustyn

Další z řady nezáživných a po právu zapomenutých hororů. Film chvílemi trochu přípomíná novější "Věc" ale svému mladšímu bratříčkovi nesahá ani atmosférou ani zábavností po kotníky. Výsledný dojem nezachrání zajímavý scénář ani velice dobří herci v čele s Christopherem Lee jelikož film oplývá nulovou hororovou atmosférou a po většinu stopáže spíše nudí. ()

honajz

V podstatě remake jednoho z dílů Twilight Zone a Vykradačů těl (a posléze vzniknou další podobné filmy jako Fallen /Anděl smrti/ nebo Věc), jen se to odehrává ve vlaku, který projíždí Sibiří a je v něm pár Britů, Američanka, šílený mnich, vědci a nakonec i kozáci. U celkových záběrů vlaku mi přišlo, že jde o model, ne reálný vlak, napětí ve vlaku se nepovedlo také moc dobře zrežírovat, přerod mnicha není uvěřitelně pojatý (celou dobu je on jediný, kdo má chladnou hlavu a moc dobře ví, jaké nebezpečí jim hrozí, ale koukne do mikroskopu a změní hnedle názor?), a vlastně si tvůrci nevěděli rady ani s tou entitou, takže se z toho nakonec vylhali tím nejjednodušším možným způsobem. Ale určitou atmosféru to má, hudba hraje rovněž svou roli, a vidět vedle sebe Leho, Cushinga a Savalase se hned tak nevidí. ()

d-corso

Být Horror Express o dvacet let starší záležitostí, měl bych možná většího pochopení, či snad slitování. Ale v kontextu doby, kdy za sebou (např.) Fulci a Argento měli své první lahůdky, rok před uvedením Vymítače, působí tento příběh jako z jiného filmového světa. Jako parodie snesitelné a druhá hvězda za zombie kozáky. To ostatní je expres hrůzy. ()

SOLOM.

Samotné prostředí filmu bylo postaveno na jednoduchosti. Nevím jakými finančními zdroji filmaři operovali, ale děj se vlastně odehrával ve vlaku a k tomu jim stačili makety tři vagónů ve kterých se herci pohybovaly. Hudba se ve filmu moc neprojevovala, což je škoda. Dost často zazněla melodie, kterou si někdo popískával a mně to připomnělo Příšeru z šatníku. Atmosféra se lehce přelévala z nudných pasáží, přes nezajímavé výlevy postav až po řádění monstra a později i jeho přisluhovačů. Některé úmrtí se mi líbila, jiné pro svou statiku nikoliv. ()

eraserhead666

Opravdu velké milé překvapení. Ač by rok vzniku mohl odrazovat, tady to funguje. Bílé oční bulvy zkrvavených očí vypadají opravdu děsivě. Stejně jako Savalas he, he. Jediným negativem je pro mě trochu závěr, který mi vadí u spousty hororů, podobné konce proste u hororů takřka nesnáším, kazí jejich atmosféru.... ()

vypravěč

Železniční horor, který nepostrádá náležitou atmosféru a neplýtvá logikou. Bohužel si ale přitom vystačí s nahodilými nápady a kompozici nahrazuje klopotné pásmo událostí nedočkavých konce. ()

corpsy

Celkom kvalitne strašidelný a tajuplný film o prastarej entite, ktorá sa po miliónoch rokoch prebúdza k životu. Príbeh a aj jeho vizuálne spracovanie je dosť dobré na to aby vás zaujalo. Má to však aj logické diery, napr. - aj napriek tomu, že kreatúra ohrozuje vo vlaku životy a nikto nevie, kde je, cestujúci si po ňom lozia hore dole a nikoho to zrejme netankuje. Ale aj tak nadpriemer. ()

liquido26

4,5 Mojí oblíbenci Lee a Cushing v jednom filmu a tentokrát nestojí proti sobě, ale musí spojit své síly proti milion let staré fosílii, která terorizuje cestující ve vlaku :-) Když to řeknu takhle, tak to zní jako pěkná hovadina, ale není tomu tak. To, jak je ten nápad rozpracovaný se dost povedlo. Příběh má skvělou atmošku a napětí a na konci jsem si říkal, že by mi vůbec nevadilo, kdyby to bylo trochu delší :-) ()

Astaroth12

Čo tu máme?vlak!Aký vlak?čo ja viem Polárny Expres?Kto je vo vlaku?Cushing,Ch.lee,Savalas a Fosília!Tých troch poznám a ten štvrtí je neznámi herec?Nie je to skamenelina opice,ktorá sa práve prebudila v tom vlaku!!To sranduješ?Chcel by som ale nie!!!A presne tak príbeh je veľmi bizarný,trocha originálny ale hlavne dosť prehnaný.Niektoré postavy boli trápne a aj ich chovanie bolo z tých tupejšých. Ja som myslel že tam bude vraždiť nejaké monštrum ale tá kreatúra ma prekvapila totálnou neohrabanosťou a nedokonalosťou.A niektoré tie dialógy mi tiež prekážali.Atmosféra niekedy bola dosť silná ale aj tak tu bola dosť častá nuda.Ale 3* si tento film zaslúži. ()

fcreading

Tento perfektný hororový snímok z roku 70-teho ma vôbec nenudil čo je dobre. Atmosféra samotného vlaku a toho čo sa bude diať po otvorení debni v ktorej žije stará fosília z dob keď ešte sme neboli na zemi. Táto príšera vyzerá celkom dobre na rok vzniku filmu a Christopher Lee a Peter Cushing podávajú fantasický výkon na ktorý nezabudnete. Ku konci sa to uberá do sci-fi podívanej ale itak celkový dojem z hororu je perfektný :D. PS: Ten soundtrack nemá chybu. ()

TomX2

Za mňa ťažké rozhodnutie ohodnotiť tento film. Herci robia dobrú prácu od začiatku po celý film a hlavne to drží Christopher Lee a všetky scény a diálogy sú dôležité a zaujímavé a film nrnudí, jednoducho filmu nemôžem nič vytknúť až na to, že film akosi nemal desivú atmosféru a napätie, čo by v správnom horore malo byť. Posledná tretina už ale bola na poznanie slabšia a nudnejšia a to strháva filmu jednu hviezdu môjho hodnotenia. No vcelku som s filmom spokojený, aj keď ako horor to bolo slabé. 46% ()

iolaos

Expres hrůzy se mne ani tak moc nedotkl, a tak z původních tří, musím slevit po druhém shlédnutí na dvě. Nebýti excelentních výkonů pánů Lee a Cushiga, vsadím se, že by tento nezáživný scifi horror putoval do zapomění....vizáž vraždícího monstra byla zcela mimo a nic nepřidala ani jalová atmosféra.. 4/10 ()

topi

Pochmurný příběh ze začátku 20. století, který se skoro celý odehrává v mezinárodním vlaku jedoucím z Číny do Ruska. Christopher Lee jako profesor Saxton převáží v bedně přes 2 milióny let starou fosílii, která za jízdy obživne. Pak se začnou dít podivné věci a až rituální vraždy. Svým pojetím film může připomínat The thing, ale provedení je jiné. Prostředí vlaku, který projíždí sněžnou nocí má úúúúúžasnou atmosféru, která ani na chvíli nepadne. Škoda, že Telly Savalaz, který si parádně zahrál ruského kozáka, se ve filmu ukáže až za druhou polovinou. Jeho postava přesně vystihuje ruskou mentalitu, ti lidi byli odjakživa dobytci. Horror express je tak nejen ukázkou stupňujícího napětí, sci-fi, ale i moralitou charakterů jednotlivých národností, které ve filmu mají svoje zastoupení. Ať už je to Anglie, Amerika, Čína nebo Rusko. Ještě bych zmínil jméno Alberto de Mendoza a jeho roli, nejprve pološíleného kněze vzývajícího Boha a posléze, když se dá na druhou stranu a je z něho Satanův pekelník. Jen škoda trochu ukvapeného finále, které mohlo být vypjatější, ale i tak bych Horror express zařadil mezi nejlepší sci-fi horory let sedmdesátých. ()

gumli

Telly Savalas ako ruský kozák,trocha prekvapenie,ale celkom mu to pristalo.Praktický celý film sa odohráva vo vlaku z Číny do Ruska.Zmes sci-fi a horroru a dobrý scenár.Nie je to nejaký veľký film,ale celkom ujde.Ale ak by tam neboli ďalší dvaja veľmi dobré známy herci ,Christopher Lee a Peter Cushing,ktovie ako by to dopadlo.A je tam aj zopár celkom desivých okamihov.Pri sledovaní treba zabudnúť na digitálne počítačové efekty. ()

Martin741

Film o tom, ako jeden vedec /Christopher Lee/ prevazal Transsibirskou Magistralou fosiliu staru niekolko milionov rokov. A pocas nudnej cesty napriec obrovskym Ruskom zacali miznut ludia ....... Chvalim vybornu reziu Eugenio Martina, kvalitny scenar, strasidelnu atmosferu ....... proste parada, presne horor podla mojho gusta a tak, ako to mam rad : 85 % ()

honajz2

Zpočátku celkem nuda, ale jak se to rozjede, začne to být zajímavé a konec je i dost napínavý a atmosférický. Sice i tak se to na víc než průměr nevyhoupne, ale rozhodně to není špatné. Na svou dobu to má i slušné efekty, docela si to vystačí i s tím komorním zpracováním a líbil se mi i nápad (který možná inspiroval v budoucnu Carpentera). Akorát moc nechápu, jak se ta opice dokázala v tom vlaku tak dobře schovat, jaký důvod měl ten SPOILER mimozemšťan KONEC SPOILERU pro to, co dělal a pak jsem vůbec nepochopil tu naprosto náhlou změnu chování toho kněze. Nebo to byl satanista už od začátku? Každopádně i tak to není špatné, ale na víc jak jedno zhlédnutí to není. 3* ()

cariada

Musí se nechat že tohle mělo štávu a akci. Snímek ,který se celý odehrává ve vlaku a ještě k tomu v rusku na slavné Transsibiřské magistrále. Jistý profesor převáží vlakem jakéhosi tvora ,který je x let posmtri. Jenže jak se ukáže né tak docela a nástává děsu pln jízda. Kdy jeden cestující umírá děsnou smrtí ,kdy jim jsou očima vysáty všechny myšlenky a zůstanou jen bílé oči. Jenže ani po zabití tvora vraždy nekončí má moc se převtělit ,ale do koho..... A jak nakonec z toho ven tím nejhorším způsobem..... Horor s prvky scifi a velice slušnou atmosférou. ()