Tak toto sa Jackiemu fakt podarilo. Miestami mi to pripomínalo HARLEM NIGHTS s Eddiem Murphym, ale to bolo asi len zasadením filmu do podobnej doby, ináč spomenutý film prevyšuje o niekoľko poschodí. A nevadí ani dlhá stopáž, čo by pri iných filmoch Jackieho Chana možno znamenalo samovraždu. Akcia, humor...tak ako to Jackie dokaže! 5 stars.(26.7.2010)

Gangsterka ála doják, s lamáckou zvukovou stopou (všimli jste si někdy, jak moc zvuk a hudba ovlivňuje výsledný dojem z filmu?) a cool potyčkou na konci. Chcete-li si vychutnat to nejlepší ze stunt akcí Jackieho filmografie (ke kterým bytka ve výrobně lan bezesporu patří), checkněte raději dokument My Stunts, ve kterém zmiňovaná scéna nechybí.(6.7.2011)

Je to dosť dobrá komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom zaujímavý príbeh o chudobnom mladíkovi, ktorý zachráni skupine mafiánov život pred zabijakmi, za čo sa stane šéfom mafie. To mu samozrejme prinesie množstvo finančných a materiálnych výhod, ale aj obavy o život. Je rozdelený na dve dosť odlišné polovice, prvá sa samozrejme venuje hlavne novému mafiánovi, jeho vzťahmi s políciou, inou mafiou, ale aj v rámci svojej organizácie. A druhá je zameraná na pomoc kvetinárke zakamuflovať jej chudobu pre jej príbuznými. Približne prvých tridsať minút ma moc nezaujalo, ale potom sa to už vylepší a našťastie už to vydrží až do konca. Akcie tu moc nie je, sú tu iba tri dlhšie súboje a ešte niekoľko menších, čo trochu sklame, ale aspoń im nechýba kvalita. Obzvlášť dlhé finále v továrni alebo bitka s konkurenčnou mafiou v reštaurácii sú plné skvelých nápadov a kaskadérskych kúskov a určite patria do veľmi dobrého nadpriemeru v rámci akcie Jackieho Chana. Humoru tu je na rozdiel od akcie celkom dosť, ale moc sa nevydaril. Nie, že by bol zlý alebo dokonca trápny, ale moc ma nezaujal a ani nepobavil. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak okrem Jackieho Chana tu nie je žiadna výraznejšia postava, ale zaujali ma niekoľko sekundové úlohy Simona Yama a Biao Yuena. Od tohto filmu som dostal niečo iné ako som čakal, myslel som si, že to bude jeden z mála Chanových vážnych filmov, ale nestalo sa tak. Síce základ príbehu je pre neho netypický, ale spracovanie je už presne v jeho štýle, aj napriek mafiánskej tématike tu sú samé kladné postavy a dostatok humoru. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 72%.(24.1.2010)

Jedna z mála Jackieho komedií, která by dobře fungovala i bez jeho kung-fu a akrobatických kousků. Scénář je solidní, zápletka s komplotem na pomoc chudé květinářce, jejíž dcera se vdává za syna milionáře, má švih a humor nespočívá jen v trapném pitvoření se všech zúčastněných, jako v některých méně povedených Jackieho snímcích.(24.4.2017)

Velice zvláštní film hongkongské produkce, který se dost odlišuje od jiných snímků mistra Jackieho. Trošku by to mohlo připomínat pokus o fušování do gangsterek. Ve druhé polovině však film rozehrává klasickou taškařici, kde není nouze o všelijaké záměny. Postava inspektora Ho dost okatě připomíná Clousseau.(1.6.2010)