Reklama

Reklama

Kantonský kmotr

  • Hongkong Ji ji (více)
Trailer

Kchuo Čchen Wa přichází do města za prací. Hned po příjezdu ho o všechny úspory připraví podvodník. Nemá práci ani peníze, ale jeho život se záhy obrátí naruby. Pomůže skupině mafiánů v souboji s konkurenčním gangem a je prohlášen za šéfa bandy. Kchuovi není svět zločinu moc po chuti, a tak se rozhodne udělat aspoň nějaký dobrý skutek. Pomůže chudé květinářce, která se dostala do problémů. Během toho se ale musí věnovat i svým gangsterským povinnostem – boji ve válce, která mezi oběma gangy vypukla. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Tohle mi nějak unikalo, takže když jsem na to narazil, docela jsem se na film s mým oblíbencem Jackiem těšil. Bohužel je to jeden z mála jeho filmů, který mne zklamal. To co bylo na jeho filmech zajímavé, tedy akce a vtípky, v mezerách proložené nic moc nudným rádoby příběhem, je tu přesně obráceně. Nic moc příběh proložený sem tam akcí a vtípkem, navíc v dost otravné stopáži. Zběsilý asijský scénář je vyjímečně slabý a nelogický, prostě pech. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Film, který u Jackieho publika příliš nezabodoval a já se vlastně ani nedivím. Miracles je gangsterská komedie jak vystřižená z hollywoodské produkce 40. a 50.let. Aby také ne, když je to remake Hollywoodské komedie Podsvětí ve fraku. Jackie se na začátku zaplete do války dvou gangů a když ho umírající šéf jednoho z nich nedopatřením jmenuje svým nástupcem, tak se Jackkie stává mafiánským bosem. Od té doby se musí potýkat jak s opozicí ve svém gangu, tak i s konkurenčním gangem. Vše se zamotá, když se rozhodne pomoci ženě, která mu každý den prodává růži pro štěstí. To rozpoutá komediální smršť plnou záměn identit, odvádění pozornosti a únosů. Tento film se odlišuje nejen od Jackieho typické produkce, ale i od typické hongkongské produkce. Pryč je ďábelské tempo vyprávění, záběry trvají delší dobu a kamera sleduje postavy i skrz několik místností a skončí záběrem na dvě postavy na pozadí hong kongského zálivu a je zde i hudební číslo. Vypadá to epicky, vypadá to draze a je vidět, že Jackie se chtěl předvést i jako filmař. Akčních sccén tu není tolik, ale každá z nich je fenomenální a je vidět, že Jackie si nechal záležet na všech aspektech filmu. Jackie se předvede v bitce v restauraci, kde po něm konkurenční boss chce podíl v jeho podniku, ale hlavně v akrobatickém finále v továrně na provazy. To je jedna z nejlepších a nejoriginálnějších bitek Jackieho kariéry. Přestože má Miracles přes dvě hodiny, tak mi nepřišlo, že by někdy opadlo tempo vyprávění. Je to něco jiného, než Jackieho standart, ale já to mám hodně rád. Film ale finančně neuspěl a tak se Jackie vrátil k tomu v čem ho jeho fanoušci měli nejraději, ale mě definitivně přesvědčil o svém filmařském talentu. Škoda, že Jackie v 90. letech téměř přestal režírovat své filmy. ()

Reklama

krvavamera 

všechny recenze uživatele

Gangsterka ála doják, s lamáckou zvukovou stopou (všimli jste si někdy, jak moc zvuk a hudba ovlivňuje výsledný dojem z filmu?) a cool potyčkou na konci. Chcete-li si vychutnat to nejlepší ze stunt akcí Jackieho filmografie (ke kterým bytka ve výrobně lan bezesporu patří), checkněte raději dokument My Stunts, ve kterém zmiňovaná scéna nechybí. ()

Wishkah 

všechny recenze uživatele

No pocity jsou rozporuplné.v první půlce sem si mysle že sleduju Jackieho nejlepší film. Překvapivě dobrý příběh, srandovní vtípky a Jackie v nejlepší formě (Zejména přitom jak při zkoušení v restauraci sejme chlapíka roztočeným trojitým kopem sem opravdu zíral). Jen mi pořád vadila ta vedlejší linie s prodavačkou květin. Takže super. Ale v druhé polovině ubude rvaček na absolutní minimum (navíc svojí kvalitou patří spíš do Jackieho průměru) a z květinářky se stane hlavní dějová linie. Nastupují křečovité vtípky a i kamera, která na začátku krásně klouzala prostorem, je teď taková nijaká. Kdybych hodnotil jen první zhruba hodinku, řadil by se tenhle fim mezi nejlepší Jackieho kousky jako Police Story nebo Mistrův syn apod. Ale díky utahané a nudné druhé půlce nakonec končí někde u Terče nebo Rachotu v Bronxu. Byl to zajímavý pokus o změnu, ale bohužel vyšel na prázdno ()

haj 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála Jackieho filmů, který má opravdu skvělý a zajímavý příběh. Na jeho úkor je ve filmu sice o něco méně bojových scén, ale nadruhou stranu všechny jsou výborné. Hlavně závěrečný v továrně na provazy, který rozhodně patří mezi Jackieho nejlepší, i když sám Jackie ho překvapivě ve své Top ten neuvádí. Humor není ztřeštěný, což je jen dobře, protože by to škodilo příběhu, stejně jako nadbytek bojových scén. Jackie sám si tohoto filmu velice váží, jednak kvůli svému hereckému výkonu, ale hlavně kvůli režii a považuje ho za svůj nejoblíbenější (Police Story má nejraději ze všech svých akčních filmů). Jackie podle mě tímto filmem dokázal, že umí mnohem víc než jen bojovat, křenit se a dělat kaskadérské kousky, ale že je i výborný režisér a scénárista. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (9)

  • Během natáčení scény, ve které se převrátí s rikšou, utržil Jackie Chan hlubokou ránu nad levým okem. (Rominator)
  • Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1990 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)

Reklama

Reklama