V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiální text distributora)

noriaki

Špinavý, deziluzivní a amorální thriller, který bych od Hollywoodu čekal v sedmdesátých letech. Etické rozbředlosti dělá výbornou kulisu ušmudlaná a občas vyloženě odpudivá Praha, která každou proslavenou památku pečlivě vyvažuje šedivostí a čtyřicet let systematicky budovanou zaostalostí. Znalce reálií pobaví několik scén, kdy se ze střechy Pražského hradu pár skoky dostanete k Národnímu divadlu, nebo absurdní představa, že motoráček řady 820 je schopný doplazit se až do Vídně. Zábavnosti to moc neublížilo. Střelec je solidní béčko, které má co nabídnout. Ve srovnání s o rok mladší první Mission Impossible ale bolestně vynikne, že tady se hraje stěží druhá liga. ()

Ravi

Lundgren válí - svoji hubu v prachu Prahy, kterou jsem tam skoro nepoznal. To by tolik nevadilo, jenže všechno ostatní taky nestojí za nic. Takže 25% = za tu Prahu, za Lundgrena a za režii. ()

JohnSmith

Děj je naprosto stupidní a nelogický. Celkem předvídatelný. Ale vinu bych neházel na Kotcheffa, protože film je z jeho strany zvládnutý celkem slušně, akce je dobře natočená a není jí málo. Docela sice zamrzí, jak si filmaři přestavují Prahu a tak je z Pražského hradu možné pár skoky po střechách doběhnout až k Národnímu divadlu.S tím ale nic neuděláme a rozhodně bych za to film neodsuzoval. Koho bych ale odsoudil jsou scénáristi, protože takový pasquil co napsali se jen tak nevidí. ()

solskjaer

Na film jsem se podíval hlavně kvůli Praze, kde se film točil a ani ne tak , že bych ji měl nějak moc v lásce , ale hlavně jsem se chtěl podívat jak tvůrci filmu dokážou dát do určité srozumitelné linie starou tvář historické Prahy a akční střílečku z absolutně nehistorickým hercem jako je Lundgren. Jo a bavil jsem se ... Ale na úkor Lundgrena , protože si myslím, že jde možná o nejhoršího herce všech dob ! ()

bruceman7

Průměrnej béčkovej akčňák. Zas tak děsný to nebylo. Lítání po Praze v zakrvavenejch hadrech bylo zajímavé, dal bych tomu 45% ()

xaver

Jednomu z nejlepších federálních agentů uteče zajatec, navíc žena a omámená injekcí. Pěkná ptákovina.Když toto má patřit k nejlepším agentům, tak se nedivím 11. září. Ono nakonec ty filmy nemusí být až takové ptákoviny a i ve skutečném životě se všude najde pěkná snůška neschopných nebo všechoschopných blbů. ()

AdamesWWE

[5/10] Klasická pomerne zaujímavá zápletka, ktorá ale nemá šanca výraznejšie zaujať, resp. nemá scenár, ktorý by niečo extra ponúkol. Prvá hodina sa nesie v stredne rýchlom tempe a okrem Lundgrena nikto z hercov až tak nezaujme. Záverečná pol hodinka je o dosť lepšia, akčnejšie, rýchlejšia. Keby sa v tom duchu niesol aj zvyšok filmu mohlo byť lepšie hodnotenie. No a prostredie Prahy - mňa osobne to nezaujalo. A akčné scény sú podmanené tomu, že sa nejedná o klasický akčný film, ale páčili sa mi. No tak vo výsledku je Strelec skôr priemerný film, ktorý nenudí a dá sa na to pozerať. ()

mysak.pitlik

Dívala jsem se na to jen proto, že v tom má miniroličku můj šéf. Je to ale ukrutně nudné. Radši než děj jsem sledovala pražská panoramata. ()

Nightbreed

Dolph Lundgren by mal dostat nejake ocenenie za ucast na debilnych filmoch.Skuste si spocitat s CSFD 200 najhorsich ,ze kolko poctil Dolph svojou ucastou. ()

MickeyStuma

Historicky první porevoluční americký snímek natáčený v Praze a hlavně odehrávající se v Praze. Pro fanoušky akčních filmů z konce 80. let bylo překvapením, že si hlavní postavu střihl Dolph Lundgren. Film se po uvedení stal u nás velmi diskutovaným. Akční příběh z Prahy byl do té doby nezvyk a tak různí šťouralové hledali záminky, jak ho co nejvíce potopit. Šedivá porevoluční doba z filmu doslova září a vyvolává nemilé vzpomínky. Povedený příběh obsahuje vše, co správný akčňák má mít. Přestřelky, honičky a rvačky odehrávající se téměř všude kde se dá a tak rozmanitost pražských prostředí je obrovská. A tady se tvůrci pro českého diváka dopustili mnoho chyb. I když chyb v uvozovkách. Asi největší je honička a přestřelka na střechách budov začínající na Hradčanech a končící u Národního divadla. Pro našince nesmysl. Ale co takhle pro amerického diváka? Nebo francouzského, či německého? Vědí, že by nějakým zázrakem museli přeskočit Vltavu? Spojování lokací, které jsou v reálu nesmyslné je zcela běžná věc a poznají to opravdu jen zasvěcení diváci. Já osobně také nevím, jak to vypadá třeba v Berlíně a jestli filmaři dodržují návaznost ulic. Je zajímavé, že se nekritizuje scéna, kdy Lundgren na Hradčanech leze do kanálu. Kolik diváků ví, že se okamžitě přenese do útrob Orlické přehrady, jehož chodby představovaly onu kanalizaci? A tak se stal snímek velmi ponurým. Při dnešním pohledu vypadá, jakoby se odehrával kdesi v Rumunsku. Pro mě se po dějové stránce nejeví tak hrozný a po té filmařské vcelku ucházejíce. Určitě bych ho nezatracoval. Určité kouzlo přeci jen má. ()

kkarx

Typický 90. léta s předvídatelným příběhem. Akce je svižně natočená a podařilo se efektivně využít české lokace. A hrozně mě bavilo vidět Lundgrena takhle řádit po Čechách. :) Na akčňák to mělo vysokej rozpočet. Je tu akce na Karlově mostě, Hradčanech, v pražských uličkách, uvidíme vláčky českých drah (na jednom se Lundgren i pěkně proběhne), tramvaje, letadlo ČSA, škodovky, liazky, atd. Je toho spousta, což mě potěšilo a drží to samo o sobě pozornost. Na další akční film z Čech resp. Prahy s takto vysokým rozpočtem si asi ještě řadu let počkáme, jestli vůbec něco takové kdy vznikne při stále zvyšujících se nákladech. ()

Tegreh odpad!

Příšernej film. Už jste viděli skok ze střechy Národního divadla až na střechu Pražského hradu ? Že ne ? Tak to musíte vidět :-)) ()

Psycho.R

Jeden z těch horších Dolphovejch filmů, plusy jsou hlavně lokality, kde se film natáčel a to Praha, ovšem je to strašně nudný. Lundgren má na lepší filmy. ()

danny_21

Dolph řídící LIAZku, Dolph odjíždějící z Prahy motoráčkem a přijíždějcí ve stejné soupravě do Vídně, agent CIA si to frčí na babetě, Z Hradčan k Národnímu jedním skokem :-) a pár dalších blbinek.Je to sranda ( asi nechtěná, ale dobrá ), s hloupočkým scénářem, na Lundgrena sakra málo akce, před světem jsme museli vypadat hrozně díky tomu ponurému socialistickému vizuálu, aspoň že ta Maruschka měla pěkné poprsí - 25 % ()

unrocker

Kvůli tomu že se to natáčelo v Praze a protože mám rád Lundrgena, tak hvězdičky 2, ale film od režiséra RAMBA 1 , bych teda čekal na jiné úrovni. ()