Po návratu z mise na Mars není kapitán Patrick Ross tím, kým byl předtím. Infikován mimozemskou DNA, stává se pozvolna strašlivou bytostí s jediným cílem - rozmnožit se s lidskou ženou!!! Několik žen umírá hrůznou smrtí po porodu vetřelčího potomka a je jen jediná žena Eva - umírněnější klon vetřelce, kterou by mohla výzkumnice Laura Bakerová a najatý zabiják Press Lenox využít k dopadení Patricka a jeho zhoubného potomstva. Evin mateřský pud však vykoná své a čas neúprosně běží... (Warner Home Video CZ)

Terva

Vrací se Michael Madsen, Natasha Henstridge a opět se zapojuje H.R.Giger. CITÁT - Houstone, Orel přistál, opět.......... Sice se skoro patnáct minut neděje nic zvláštního, ale i tak má úvodní scéna své kouzlo. Pak se to rozjede. Porod ala Vetřelec: Vzkříšení je skoro dokonalý. Ve filmu je více sexu, než v prvním příběhu. A taky proč ne, když je to o rozmnožování. Jsou tu povedené gore scény, kvalitní hudební doprovod, ale obsahově to malinko pokulhává. CITÁT - Vesmírné vločky jsou strašná sračka............ Scéna "Zakuklení" je hnusná a zároveň nádherná. Je u ní použita i krásná hudba. (nebudu psát čas, byl by to spoiler). Opět je tu Natasha, která jako S1L, zazářila v prvním filmu,. Zde se jmenuje EVA. Úkol Evy je nejasný. Finální scéna je úžasná, mrazivá a zlá. Prostě stojí za potlesk. H.R.Giger se tu vyřádil. Není to sice tak dobré, jako jednička, ale já mám málo hvězd a tři tomu nedám. Tak že za čtyři. A hurá na trojku. Bojím se však, že to už nebude ono. ()

Astaroth12

Začalo to tak že kozmonaut na Marse odoberie vzorky a keď budu v raketopláne a budú sa vracať na zem a jedna zo vzoriek sa otvorí a niečo mimozemského vnikne do astronautov.Keď súložil s tými šľapkami a to čo prišlo potom ináč pôsobivé.Ale asi po tejto scéne už to nebolo také skvelé.Hlavne po trikovej stránke to nebola žiadna výhra.Ani príbeh ma nebavil hlavne čo sa týka tých potomkov nezaujalo ma to.Herecké výkony ma neohromili a boli slabé.Mimozemšťana ktorého nejde zabiť ale Americká armáda na niečo príde a nesklamala.Aspoň hod vidlami sa vydaril. ()

ledzepfan

Já mám prostě pro tyhle oldschoolově přímočaré a až "dřevní" sci-fi Béčka slabost. Je jedno, že to nedává smysl.Je jedno, že souvislý text delší než 2 věty je blábol a sračka...Hlavně, že se to nebere moc vážně(ta nadsázka je evidentně chtěná), má to hezky mazlavé a čvachtavé triky s Gigerovskýma potvorama, sem tam nějáký ten cecík a dupka, má to rozumnou minutáž a svižné tempo.....Mě to baví ()

Vyrida

Jsem hodně překvapen zdejším hodnocením ostatních diváků, protože si stále myslím ( a zaklepu to třeba i na své čelo ), že druhý díl filmové série o hormonově nabitém vetřelci se minimálně stejně povedl jako film první a od toho se odvíjí i mé celkové hodnocení. V závěrečné pasáži se mi dokonce líbil i více, ikdyž to taková slast také zas nebyla. Zdá se mi, že jakoby né každý divák dokázal zkousnout záměnu hlavní dívčí vetřelské postavy Jil z prvního filmu za mužský protějšek, který jak jsme ve své podstatě viděli byl i nebezpečnější. Příběhově to tedy zůstalo ve stejných kolejí, jen přibylo více pikantních erotických scén a mrtvol. To však není všechno a několikrát jsem se i pousmál nad černým humorem, kterým film rozhodně nešetří. Netuším proto proč si většina lidí myslí, že jde o podprůměrné pokračování, když se jedná ve své podstatě o kopírku scénáře prvního Species v jiném kabátku. ()

lioncel

Až do (asi tak) roku 2007 platilo : I Love You, Natasha Henstridge .. a vůbec mi nevadí těch tvých 178 cm. Opravdu, moc se mi tenkrát líbila. ()

Martin741

Uz Mutant 1 bola dementna vyvrazdovacka. V dvojke je o jedneho kvalitneho herca menej /Whitaker/ a preto aj puntiky idu dole. 28 % ()

Nivenx

Oproti prvnímu dílu neuvěřitelný propad. Natasha je zpět, ale to je jediné co popravdě zůstalo dobrým. Více mutací, více neoriginálních nechutností, co už byly i v prvním díle a totálně spláchnuté bez jakékoli atmosféry. 30% ()

lennyd

I když výzkum mimozemské DNA skončil neúspěchem, vědci se nevzdávají, a z DNA opět naklonovali další mutantku Eve (Natasha Henstridge). Ale nikdo z nich nepočítá s tím, že když se vrací raketoplán z první návštěvy Marsu, přináší s sebou také nákazu v podobě jiné mimozemské DNA. A jelikož cílem mimozemšťanu na Zemi je jen množit se a množit, problémy na sebe nenechají dlouho čekat ... Mutant 2 je typickým pokračováním průměrného filmu. Herci, kteří by mohli přitáhnout nějakou pozornost (Ben Kingsley, Forest Whittaker) se radši drží dál a béčkové hvězdy zůstávají. K tomu se přidá víc krve, víc nahoty a však ono se to prodá. Nebo že by ne? Určitě je zajímavý finální souboj obou mutantů (to by mě zajímalo, kde na "nich" režisér byl) a naopak mne velmi zklamal konec... ()

lykan9

Stejně jako u jedničky jsem nadšený. Souhra sci-fi, hororu a erotiky je perfektně vyvážená a všemu tomu vévodí nádherná Natasha Henstridge. Potěší i návrat Michaela Madsena a Marg Helgenberger. Marg by mi sice vyloženě nechyběla, ale jsem rád, když v pokračováních mých oblíbených filmů, se aspoň z větší části zachová osazenstvo. Mutant 2 je tedy skvělým hororem, který by si správný fanda tohoto žánru neměl nechat ujít. ()

VanTom

Nadějně béčkové přistání na Marsu se hnedle po návratu na Zemi (tzn. po nějakých 10 minutách) zvrhlo v céčkovou monstr/gore bizarnost, jak (gigerovsky) odporní mimozemšťani chtěli akorát souložit, nasekat potomky (do kokonů) – a tím ovládnout svět. Chabou režii, hrozné (dodatečné) dialogy, absurdní nelogičnosti (10denní sexuální – žádná jiná! – karanténa pro kosmonauty) či zoufalé herecké trápení nespasila ani výstavní ňadra Natashi Henstridge (a že si na tu jednu scénu počkáme do finále). Ani předchůdce mě nebavil a tohle je o řád horší, ve všem. ()

Adramelech

Je obecně známo, že když se k nějakému úspěšnému filmu natočí druhý díl, tak zpravidla bývá méně kvalitní než ten první. Nejinak i zde. Mutant 1 byl slušný průměr, jemuž hodně pomohlo, že design mimozemských příšer navrhnul Giger. Mutant 2 je podprůměr. Kdyby tento film zmizel ze světa, to znamená z filmových pásů, z webu, z dévédéček i z osobních počítačů – pokud někoho napadlo jej stáhnout a zasvinit si s ním harddisk –, tak by světová kinematografie o nic nepřišla. Preventivně jsem si přečetl recenze na třetí díl Mutanta a usoudil jsem, že jeho sledování si rád odpustím. ()

Haymar

O nic lepší ani horší než předchůdce... Tedy stejná hovadina jako jednička, ovšem tentokrát již bez zvučných hereckých jmen ()

Paldiny

Brutálnejšie, úchylnejšie, akčnejšie, ale i napriek tomu slabšie než solídny predchodca. Príbeh, do ktorého zapadli postavy z prvého dielu je ešte stráviteľný, za to nelogické chovanie prítomných a bez bunková jednoduchosť scenára potápa sequel do vôd podpriemeru. I napriek tomu sú k videniu mňamózne momentky (pôrod v kúpeľni, rehabilitajúca sa hlava) akým sa darí oživiť sterilnú atmosféru. S úpadkom kvality šli tržby priamo úmerne s ňou a tak nikoho neprekvapí záverečná pozvánka pre diváka do tretej ligy. ()

Skalda

Asi sem se spletl - myslel jsem si že to bude jakžtakž jako jednička - jenomže sem prostě zapoměl na pravidla "dvojek" a to mám za to...snad mě nezabijou. Ovšem pár cool nápadů tam je ale - ale - no prostě kdo viděl snad pochopí. ()

willis

Klasické pokračování, co do "kvality" se dá měřit s jedničkou, ovšem o stupeň níž ho sráží spousta do očí bijícíh nelogičností a neuvěřitelně pitomého, naivního a nesmyslného chování některých postav. (27.5.2005) ()