Ještě jeden výstřel

• Velká Británie One More Shot

Po útoku na tajné vězení v Polsku musí člen Navy SEALS Jake Harris (Scott Adkins) využít všech svých bojových schopností, aby přežil obléhání letiště žoldáky, kteří se pokoušejí zajmout Amina Mansura, důležitého podezřelého z terorismu. Mansur je jediný, kdo může znát polohu bomby, ohrožující Zprávu o stavu Unie. Harris se stále vzpamatovává ze ztráty svého týmu a za každou cenu musí ochránit muže, kterého přivedl před spravedlnost. (Rakuten)

Wacoslav1

Do velký míry souhlas s Lacem a víc se mi k tomu ani moc psát nechce. Adkins je pořád můj oblíbenec, ale zdá se, že mimo jeho občasných výskytů v menších rolích v kinofilmech už svojí kariéru v této době už nenakopne. Bohužel porovnáme li to po akční stránce s čímkoliv od Netflixu z loňského roku tak je to o třídu slabší. Já vím, že možná, že vzhledem k rozpočtům to není úplně fér srovnání. Na druhou stranu třeba takovej Kaufmann by dokázal i z minima dostat maximum, ale Nunn už je asi definitivně režisérem jedinýho podařenýho filmu a tak už to asi i zůstane.40% ()

verbal

První štamprle naprosto přeqapivě obsahovala prvotřídní V.S.O.P. XOXO denaturák, zanechávající na patře zejména díky fantastické jednozátahové kameře a spoustě roztomilých nepornoidních POV fatalit naprosto příjemný a strhující pocit správně vypáleného hrtanu. Ta druhá už je sice trochu naředěná chcankama a místy zanechává na patře až otravnou pachuť nemytého ocasu, kamera už zdaleka není to, co bývala, kulantní fatality jsou ty tam, jakož i pořádné POV, a některé bitky jako od mmamentála, nicméně pořád je to hezky natočené nadprůměrné céčko a druhý nejlepší film prkenné primahomobaleríny Scocota Asskinse. Jakub Jeptiškka je rozhodně talentovaný režisér, tudíž doufám, že jednou dostane do ruky i nějaký nelobotomizovaný scénář a k dispozici opravdové herce. ()

EvilPhoEniX

James Nunn a Scott Adkins se vrací v sequelu jednozáběrové taktické strílečky a na béčkové poměry jde o vydarečnou akční jízdu. Film navazuje hned po druhém díle, kde Scott Adkins má za úkol eskortovat podezřelého teroristu do Washingtonu, jenže na letišti dojde k organizovanému přepadení. Jakmile se to rozjede, tak to má hodně hutnou a intenzivní atmosféru, nepřátel je fakt hromada a celý ten útok je podán velmi agresivně a nekompromisně. Kamera na jeden záběr filmu sluší ( jasně áčková produkce by tomu všemu slušela ještě více, ale holt né každý filmař dostane prachy na takové filmy, takže buďme rádi za tohle). Je to spíše o střílení, samotných fightů tu moc nedostanem a když jo, tak Adkins tu není žádný martial arts hovado, dostává pěkně na prdel a přišlo mi, že své dovednosti využívá jen na půl plynu, ale aspoň to působí autenticky, že tu máme prostě jen agenta a né žádnou hvězdu bojového umění. Michal Jai White se předvede až v samotném závěru, což je trochu škoda, ale duel to byl sympatický. Došlo tu i na jeden překvapivý zvrat a samotný příběh na béčkové poměry je docela zajímavý, takže já se opět slušně bavil. Celkem mi to připomínalo mou oblíbenou hru na PS 1 Syphon Filter 2. 7/10. ()

SeBig

Zklamání na plné čáře. Jedna za Adkinse. Jinak strašně otravné NPC a jejich nezajímavé a otravné monogoly..v jedné scéně, kdy je po věčnosti nějaka akce, tak kamera zabírá místo Adkinsna, rukojmí jak zdrhají. Hudba otravná a snažíc se hrát na city to samé s tím těhotenstvím.. Rko možná až tak posledních deset minut filmu no.. hlavně že celý film tam probodává krky a nic nevyteče, ruce od krve nic.. až na konci si asi uvědomili, že točí Rko a dali tam teda tu krev. Krom Adkinse tam nikdo neumí hrát absolutně, příběh nezáživnej, ohranej a záporáci jsou hloupí, takže sem se o hl. hrdinu ani nebál, rukojmí mi byli jedno jestli zdechnou, leč se chovali jak dementi a akorát mě srali..jak už sem psal otravné npc. Jediný, co ze sebe můžu vyždímat jako chválu je ta akce, které oproti jedničce bylo kurva málo. Na třetí díl ať se radši vyserou. ()

Chrustyn

No more shot again. Pokračovaní slušné akční hříčky, která simulovala jednozáběrový celovečerní film, jede ve stejných kolejích a přestože se tvůrci snaží o komplikovanější scény, neznamená tentokrát, že více je lépe. Oceňuji snahu tvůrců o jednozáběrové pojetí ale více než v prvním díle je vidět, že nemají tolik prostředků ani skillů, aby se mohli rovnat s konkurencí. Prakticky každá akční scéna je pojatá podobným způsobem, takže někdo utíká, jiný ho brání nebo se ho snaží osvobodit ale je až moc vidět, že vše je nacvičenou choreografií a není tak cítit napětí ani fyzičnost, vzhledem k tomu, že jsou herci i kaskadéři velice opatrní. Už od první akční scény to tak vypadá jako školní představení a po celou dobu nepřijde žádný wow moment ani v případě finální bitky Scotta Adkinse a Michaela Jai Whitea. Adkins se snaží, Nunn taky, ale já jim to nežral ani vteřinu. ()

Dharter

Takhle se mi to líbí! Akce, sofistikovanost, Alexis Knapp to umí! (tipoval jsem, že má zodiak identitu, která umí nejlépe zářit [hebr. "almah"], ale dozvěděl jsem se, že je "lev"...) Těšil jsem se, že se porve alespoň velmi jemně, na konci filmu s Scottem Adkinsem, ale holt ten je víc profík, tak si to tvůrci radši nedovolili. Jsem moc rád, že i v současnosti když se zadaří, lze sledovat kvalitní film, který člověka vtáhne do děje. Je to tradičně americký film, na způsob seriálu 24 hodin , což se moc cení. Navíc, vzhledem k tomu, že už nikdo nevěří ofic. verzi o 11. září (ani 7. říjnu), tak se ten film dá vstřebat takovým způsobem, že to umí diváka i zcela překvapit. „To nezastavíš. Je to moc velké.“ Tento film v mém ČSFD účtu je prvním filmem z r. 2024, ohodnoceným v r. 2024. ()

JASON_X

Megaakční meganámrd! Musel bych si pustit znovu jedničku (na kterou film přímo navazuje), abych měl čerstvé srovnání, ale v návalu nadšení solím do plných. Jasně, nedá se to celé (děj, zápletka, akce) brát příliš vážně, najdou se v tom samozřejmě nepravděpodobnosti i nesmyslnosti, taktika Adkinsových protivníků je opět podezřele sebevražedná, ale nevzpomínám si, kdy naposledy jsem byl u akčního béčka takhle zaujatý, zvědavý i napnutý. A stěžejní zásluhu na tom měla (opět) skvostná forma, tedy celý film natočený v jednom jediném záběru. Prvoligová, existenciálně silná akční jízda. A na rozskákanou ruční kameru si tentokrát pochopitelně stěžovat nebudu. ()

Lacike

Prakticky to isté, čo minule. Ale zápletka fungovala horšie. Akcia bola tentoraz monotónnejšia.    Najviac ma štvala fakt nepríjemná rozheganá kamera, ktorá celý čas sledovala Adkinsa jak pobehuje po letisku a kántri jedného zloducha za druhým. Ultranízky rozpočet bohužiaľ nič veľkolepejšie tvorcom nedovolil. Prestrelky išli úplne mimo mňa. Nuda jak vo Wickovi, kde sú ale aspoň krajšie natočené. Jediné, čo ma trochu zaujalo, bola krátka bitka Adkins vs. White. White je stále extrémne rýchly. Celkovo ale za mňa slabšie ako minule a vtedy to nebola pre mňa žiadna pecka. 3/10. ()

Ouwen

Já už na filmy vůbec nekoukám. Jsem v bodě kdy si vybírám skutečně něco co je neortodoxní, něco co má nějaké fajn elementy a cokoliv co natočí Scott Adkins. V týhle době plné AIček, zeleného plátna a absolutního nezájmu ze stran studií a štábu, je fajn bejt svědkem fanouška akčního žánru co si plní svůj sen a daří se mu ho realizovat - jednička patří mezi nejlepší akční filmy co jsem v životě viděl. Nabídla strhující taktickou hardcore akci, kde se kombinovalo stealth, dynamické souboje, tiché eliminace, přebíjeli se zásobníky apod - akce ve druhém dílu je přeci jen horší po choreografické stránce. Všechno to vlastně zachraňuje unikátní prostředí letiště a vlastně Scott Adkins kterej jde naplno do každého záběru. Jeho manipulace se zbraněma je fakt super (mění zásobníky, chová se absolutně profesionálně, využívá taktiku ve svůj prospěch a moment překvapení a ta scéna kdy jednou rukou zkontroluje zda má pistol náboj v komoře je naprosto top to si musim pustit několikrát). Akce je celkově víc při zemi - jeden další detail co musim pochválit je ten fakt, že Adkins střelí do nepřátel i když jsou na zemi a nejeví známky života, stejně je pro jistotu střelí. Jak říkám, chová se jak profesionál. Soubojů je docela dost víc než v jedničce ale jsou daleko víc kostrbatý a únavný. Jelikož se film odehrává v reálným čase a pár hodin po jedničce, tak hlavní charakter dostává neskutečně na prdel, je unavenej, sotva se drží na nohou a snaží se přechytračit soupeře než využívat svojí fyzickou sílu. Choreografie je dost slabá ale vzhledem ke kontextu filmu působí daleko víc fyzicky, náročně a autenticky takže s tím nemám problém. Přestřelky jsou solidní, zbraně maj fajn zvuk, líbí se mi jak postavy manipulují se zbraněmi (přehoz ramen je výbornej) a odehrávaj se dost v klaustrofobických místech takže funguje napětí. Za mě je akce super, Adkins a prostředí - je to takové 24 hodin na steroidech. Co nefunguje jsou naprosto dementní záporáci, moc ten mozek nepoužívaj, místama dost otravné dialogy kdy prostě NIKDO neposlouchá hlavní postavu (taková neduha z 24 hodin, úplně stejnej bullshit) a neustále se tam charaktery zbytečně dohadují a zatajují něco před sebou. Já se těšil že má film delší stopáž ale ty dialogy mohly bejt daleko víc úderný a k věci. Zbytek herců mě fakt nebavil a je to neskutečnej downgrade. Dialogy v prvním dílu byly fakt slast pro uši a bavil jsem se každou vteřinou díky sympatickým hercům. Nechápu jak je možný že za 20 dní natočili špičkovej akčnák po všech stránkách a za 4 týdny co měli pro tu dvojku, je to takovej sesuv dolů v kvalitě? Soundtrack je dobrej, někdy se tam hodí - někdy je zbytečnej. Líbila se mi vsuvka kolem rozvrácené psychologie hlavní postavy a jeho rozhovor s ženou. One More Shot není špatnej film, jedná se furt o solidní akční vybíjenou ale jsou tam hluché místa a jakmile není Adkins před kamerou, kvalita filmu neskutečně padá dolů. Kdyby se celej film soustředil jenom na něj a stopáž se držela kolem 80ti minut a my sledovali jak Adkins vybijí celé letiště s tlumenou zbraní, nožem bez všechny tý vaty tak by to byl neskutečnej nářez. Každopádně doufám že vznikne třetí díl a budu se rozhodně těšit. Nevím zda je tohle můj poslední komentář na csfd asi si počkám na tu trojku pokud vznikne. () (méně) (více)

bourec

Občas docela dobrá likvidace. Jinak ale recyklát, kterejch je ještě pořád dost. Tohle asi taky nebude áčkovej rejža. 30%. ()

Hollohlaway

Stejně jako první díl to má sice místy skutečně strhující freneticky akční pasáže, ovšem velká část jich je tak nelogicky nablblých, že to dost ruší. Nepřátelé se často jen tak motají na pár metrech a dělají takové nesmysly, včetně ale i hlavního hrdiny, že jen vrtíte hlavou. Tři žoldáky sejme, vezme si jen jednu pušku bez nábojů, aby za pár metrů udělal dramatické " cvak " a měl záminku na pár akcí s nožem. Ovšem zase si vezme jen pistoli a jde dál a tak pořád dokola. Tohle mi dost vadí, také chování vycvičených vojáků často bije do očí, to prostě nemůžu líp hodnotit. ()

kenkaku

Poslední šance” tak zafungovala, že se rozhodli natočit “druhou poslední šanci” (nebo “poslednějsí šanci”? …ale stačilo, utahovat si z pitomosti CZ distribuce necháme na jindy). Prakticky copy+paste ingredience z minula, tedy zase jedeme na jeden záběr a prakticky pokračujeme v přímé návaznosti na první film (jen po přesunu letadlem). Akce je tentokrát méně přehledná (nevím jestli za to tentokrát mohlo stísněné zázemí letiště nebo fakt “neustále v pohybu”). Jako celek ale rozhodně ne “meganámrd”, ale velice solidní “prodloužená” verze k prvnímu filmu. Pozn.: strašně mě iritoval ten kvičivý hlas povinně diverzní ropuchy a samozřejmě “konec bez konce” otevírající možnost “třetí poslední šance” (nebo “nejposlednější šance” záleží na distributorovi). ()

borec999

Typické akčné béčko... Občas blbé, hlavný hrdina nesmrteľný, ale ako celok vcelku snaživé. Akcie je dosť, film nestihne nudiť, takže za mňa určite lepšie ako napr. nedávnych 60 minút od Netflixu, Na druhej strane je to slabšie ako jednotka, ktorej som spätne dvihol hodnotenie o hviezdu navyše. Forma natáčania na 1 záber pri znalosti prvého dielu už neprekvapí a aj akcia mi prišla v jednotke kreatívnejšia a realistickejšia než tuná. Po dlhšej dobe ma potešilo vidieť Jai Whitea v niečom, čo je aspoň pozerateľný film a nie amatérske céčko, hoci od jeho záverečného súboja s Adkinsom som čakal trochu viac. Nebudem však prehnane kritický: aspoň sme sa ho na rozdiel od iných moderných béčok, kde by možno ani vôbec nebol, dočkali. Pozerateľná jednohubka. 55% ()

SpaceOdyseus

Je to to stejné, co posledně? Ano. Je to stále nabušená běčková zábava? Podruhé ano. Dal bych si schutí do třetice One Last Shot? ANO! (lol, natáčelo se na Stanstedu? Já si říkal, že ty hnusné letištní chodby poznávám.) ()

dannyyy

James Nunn se našel se Scottem Adkinsonem ve hře na jeden záběr, protože to opět, jako u prvního dílu funguje naprosto skvěle. Je to neskutečný intenzivní nářez od začátku do konce, bohužel ale omezený rozpočet jde hodně cítit. Nicméně já si film jinak užil královsky a doufám v pokračování Well, one last shot, then. ()

Nix

Já byl spokojený. Už první díl mne bavil a tady je víc prostoru, víc padouchů a víc střílení. A jako první díl hned od začátku šlape na plyn a nepolevuje, dokonce i mučící scéna tu je a je drsná. Ale bitek jako takových tu moc není, hlavně se vše snaží o reálnější feeling takže se tu Adkins zdrží zkrátka a dokonce dostává nařezáno, ale i tak tu předvádí solidní výkon. Hlavně myšlenka filmu není komplikovaná, ale vyžaduje znalost prvního dílu takže pokud vás jednička nezaujme, tenhle díl nic navíc nedává takže aspoň víte do čeho jdete. Ale Adkins má opravdu solidní začátek roku. Jen tak dál. ()

zipacna

Bojová akce i akce se zbraněmi paráda. Nejsem expert, ale bylo to svižné a napínavé. Myslím, že se to zde odehrávalo na trochu větším prostoru než první díl. Ale postavy Marshalla a Lomax byli tak špatný a jejich dialogy, výhrůžky a rádoby hlášky tak strašně pitomý, že jsem měl někdy chuť to posunout. Zvlášť když vyslýchala Mansura, přál jsem si aby jí už Harris zneškodnil. ()

Mamlas odpad!

Obsahem tohoto díla je, že Adkins chodí po baráku a střílí do komparsu a mlátí do komparsu. K ruce má kameramana, který má dva úkoly - nepřestávat natáčet a co nejvíce s kamerou třepat. Tento film byl monotónní, bezobsažný a naprosto debilní. ⬇️ 1% ()

DJ Kritik

CIA je jedna z najhorších organizácií na svete, ale tu je vykreslovaná ako spasiteľ. Ale to by nebol najhorší prehrešok tohto snímku, tu to jednoducho lieta všetko hlava nehlava. ()