Má lesklou rtěnku a řídí tank.
Píše se rok 2033. Po srážce s kometou na Zemi několik let nepršelo a voda je zboží, za které se platí životem. Civilizace je v troskách. Prakticky všechny vodní zdroje má pod kontrolou společnost Voda a proud, kterou vede její sadistický majitel Kesslee. Proti němu se postaví anarchistická členka zlodějské pouštní bandy Rebecca, která jako jedna z mála přežila brutální nájezd Kessleeho komanda. Dívka musí zpočátku otročit v Kessleeho dolech. Podaří se jí však utéct. S pomocí mladé mechaničky Jet, pouštních zabijáků Trhačů (což jsou mutanti klokanů a lidí) a starého tanku pak proti všemocné firmě rozpoutá válku na život a na smrt... Americký film režisérky Rachel Talalayové vznikl podle stejnojmenného britského komiksu. Ve vedlejší roli dívky Jet uvidí diváci pozdější hvězdu Naomi Wattsovou, ďábelského padoucha Kessleeho si střihl Malcolm McDowell. (oficiální text distributora)

Malarkey

Příšerně ujetá kravina, která se mi jako malýmu docela líbila, ale možná proto, že jsem nechápal veškerý narážky okolo, a sledoval příběh, nebo spíše jeho kostru. Ta pancéřová holka, ačkoliv je komiksová, a ve filmu to dává rázně znát, je taky příšerně netaktní a nepříjemná. Co víc si do filmu přát to už opravdu netušim. ()

Superpero

Tak tohle mě bavilo. Komiksová anarchie, ne nějak extra dobře natočená, ale s neodolatelnou hlavní postavou. Lorri Petty je v tý roli prostě neodolatelná. Ujetá postapokalyptická punkerka, která bezprostředně všechny stírá a furt si dělá prdel i z überzloducha McDowella. Nedává to ani moc smysl, ale furt jsou tam bezva komiksový vložky a je to prostě fajn. A když si myslíte, že jste viděli všechno, tak se spolčí s klokaníma mutantama :D ()

Tom Hardy

Nejedná se o vyloženě nepovedenou komiksovou adaptaci, ale snaha o originalitu se tentokrát tvůrcům tvrdě vymstila. Režii chybí styl, komiksové obrázky jako vložky nefungují a prazvláštní vzhled "tvorů", kteří Pancéřové holce pomáhají také příliš na celkovém dojmu nepřidá. Film to není špatný, ale brutálně přetažený... ()

Djkoma

Tuším, že první komiksová adaptace, která pro film vznikla a nese se opravdu v překvapivém duchu. Temná budoucnost, nedostatek vody, podivné herecké obsazení, které se těžko definuje. Bude to pro někoho tvrdé guilty pleasure, ale pro mě spíše jen jednohubka. Zpětně si na Naomi Watts vůbec nevzpomínám, ale zase 12 let od shlédnutí to není překvapující... Dostala se však daleko. Výstřední film. ()

hirnlego

V nějakých deseti letech na mě film působil jako zjevení a übercool vtipná podívaná - teď už bohužel zůstalo jen u toho zjevení. Ale věřím, že kdyby to v bedně běželo bez nového rádobydrsného dabingu, pocit trapnosti by se nedostavoval tak často. Velká škoda, že předlohu nedostal do ruky někdo jiný než tahle socka Tralalák - někdo, kdo by dobře odvedenou režisérskou práci uměl aspoň předstírat - protože z tohohle komixu se dalo vytřískat mnohem víc. Ale abych jen nehaněla - Lori Petty je rozkošná, přehrávající Malcolm potěší snad vždycky a kdo v těch slavných pěti vteřinách slizkého pedouše nepoznal roztomilého Iggyho Popa, ten by si měl naplácat. (2,5*) ()

• Ve scéně, kdy Rebecca sedí na hlídce, má na sobě Lori Petty podobný kostým (buřinka, nalíčení očí) jako Malcolm McDowell ve filmu Mechanický pomeranč (1971). (deepspace101)
  • Rachel Talalay dostala knihu Tank Girl od nevlastní dcery jako vánoční dar. Bylo to její první seznámení s příběhem. (Pumiiix)