Pancéřová holka

Tank Girl

Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

Nebýt spojení Jamieho Hewletta a Gorillaz, tak se asi na tento film nikdy nepodívám. Jsou filmy, kterým by prospělo zkrácení. Tady je to naprostý opak, chtělo by to přidat, energie na to měly všechny aspekty filmu dost - nemluvím o odehrání animovaných scén, ty mě velmi potěšily svojí stylizací a zapracováním adaptovaného materiálu; mluvím o scénách, které jsou střiženy způsobem, jako kdyby chyběla nějaká prostřední (tzn. že nebylo záměrem nechat diváka tápat). Vzhledem ke kvalitě kostýmů klokaních mutantů těch peněz nemohlo být málo, tak proč radši nezapracovali na scénáři? Celé to bylo hlavně zábavnou jízdou (tankem i obrazně řečeno) v klasickém stylu "devadesátkových" béček se vším, co k tomu patří.(24.9.2019)

Když jsem jako malý kluk četl(jestli se teda komiksy čtou:-) )Tank girl..představoval jsem si to teda dost jinak než jak to pojali tady .....ale popravdě jsem mile překvapen...tomuhle se říká COOL styl=všechno je tak výrazově přeexponované ,přepálené a nedokonalé až je to skoro geniální...--jako jasně je to pakárna ale našlapaná pakárna....a ty hlášky=fakt jsem se bavil=tak kráásně absurdní :,,Já jsem býval pes ale protože jsem byl fakt dobrej,přesunuli mne mezi lidské klokany-nebo tak něják."..hahaha(30.5.2008)

• tron

Komando zmutovaných klokaních ľudí vyvinutých ako biologické zbrane sú v skutočnosti komické, pojašené, tancujúce, latexové, ušaté figúrky neustále hovoriace o tom, že by si dali sušienky. Sú asi takou špičkovou bojovou jednotkou, ako huňaté okaté zajačiky, ktorým by som šéfoval ja s dvoma promile v krvi. Malý rozpočet je vidieť aj na tom, že PRIAMO VO FILME sú použité kreslené komiksové pasáže, čo je wtf. Vrcholom je výborne oblečený okuliarnatý klokan, ktorý je reinkarnáciou spisovateľa Jacka Kerouaca a uprostred večere bežne vstáva a začne recitovať príšernú báseň a hrať na saxofóne.(20.5.2017)

Asi nejlepší na celém filmu byly animované sekvence a obrázky z komiksu. Obojí v docela hojné míře. Tank Girl je místy dost pomalá a závěr se fakt moc nepovedl. Holt malý rozpočet. Na druhou stranu Lori Petty se docela ohání a tu Tank Girl jí věřím. A klokánci? Jé hlavně ten co byl v minulém životě psem a ted povíšil na "lidského klokana" je super. i přes kupu nedostatků dost povedený přepis naprosto šíleného komiksu na plátno. A srovnávat film za pár šupů s hollywoodskými miliardovými spektákly je hodně scestné.(22.11.2006)

Narovinu! škoda přeškoda. Tank Girl totiž není úplně trapný béčko, snaží se co to de, bohužel né moc úspěšně. Tak především jde o komiksovou přdělávku. Originální komiks tank Girl jse opravdu slušnej úlet a doporučiji si ho přečíst. Film se snaží kráčet v úletáckým stylu, ale moc se mu to nedaří. Těžko říct, jestli jde o tlak producentů nebo neschopnost režiséra, nicméně i přes nepovedený scénář a malé náklady jsem film dokoukal a nebyl nijak zvlášť nakrknutý. Zvláštní kapitolou jsou "komiksové" prostřihy, které jsou vkládany po celou dobu filmu. Podle reakcí jsou poměrně rozporuplné, ale mě se tento komiksový nápad docela líbil. Samotná Tank Girl mi připadla hodně zajimavá a nemohl jsem se odtrhnut od jejího obličeje, takže u mě dobrý. Za vizuální styl, klokany a Tank Girl dávám 3, ale jen tak tak.(13.10.2012)

• - O hlavní roli Tank Girl usilovaly Emma Bunton, Geri Halliwell a Victoria Beckham, členky hudební skupiny Spice Girls. (Pumiiix)

• - Tank použitý ve filmu je americký M5A1 Stuart, doplněný o různé nástavby, z nichž za zmínku stojí skoro celá zadní část Cadillacu Eldorado z roku 1969. (KM Phoenix)

• - Jednu dobu uvažoval, že si vezme tento film na starost James Cameron. (Pumiiix)