Pancéřová holka

Tank Girl

Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

Jedno z řady béček mýho dětství, kdy sem to párkárt skouknul na VHS, ale už tehdy sem z toho nebyl nějakej hotovej, totéž je v podstatě i teď, kdy sem se solidně zabavil a rád se na to zas kouknul, ale tim to končí, protože tomu schází jak povedený hlášky (i když Lori Petty se o nějakou pokouší asi každou minutu), tak nějaká pořádná svižná akcička. Na druhou stranu plusem je rozhodně hudba a záporák Malcolm McDowell(15.4.2008)

Holky sympatické, komiksová stylizace celkem povedená, McDowell coby sadistický hlavní záporák je sázka na jistotu. Vizáž klokaních mutantů mě tedy zrovna neoslnila, ale scény s nimi jinak nebyly špatné. Celkově jsem se u téhle frašky docela bavil. "Neříkej PIZDO, to není slušný. Říkej třeba KRÁVO nebooo... DĚVKO!!"(28.3.2009)

• Djkoma

Tuším, že první komiksová adaptace, která pro film vznikla a nese se opravdu v překvapivém duchu. Temná budoucnost, nedostatek vody, podivné herecké obsazení, které se těžko definuje. Bude to pro někoho tvrdé guilty pleasure, ale pro mě spíše jen jednohubka. Zpětně si na Naomi Watts vůbec nevzpomínám, ale zase 12 let od shlédnutí to není překvapující... Dostala se však daleko. Výstřední film.(23.8.2004)

• Tom Hardy

Nejedná se o vyloženě nepovedenou komiksovou adaptaci, ale snaha o originalitu se tentokrát tvůrcům tvrdě vymstila. Režii chybí styl, komiksové obrázky jako vložky nefungují a prazvláštní vzhled "tvorů", kteří Pancéřové holce pomáhají také příliš na celkovém dojmu nepřidá. Film to není špatný, ale brutálně přetažený...(20.5.2003)

• lennyd

Lidstvo čeká dost nepříjemná budoucnost - po srážce s kometou na zemi přestane zcela pršet, a na vyprahlých pouštích se voda stává tou nejcennější kapalinou (jó, kdepak krev paničko, ale voda). Bohužel všechny vodní zdroje kontroluje nadnárodní společnost Water&Power, která si s ničím nebere servítky, a pomocí druhého slůvka ze svého názvu si vynucuje pozornost. Ale je zde skupina rebelů, která pod vedením Rebeccy (Lori Petty) s jejím ukradeným tankem a Jet (Naomi Watts) s její stíhačkou bojuje za práva obyčejných lidí (a klokanů)... Tak to jsem nečekal - po velmi kvalitním začátku (první půl hodinka je téměř jak z Šíleného Maxe) se zbytek filmu mění v one-man-show (woman) Lori Petty - bohužel tím ne úplně ideálním způsobem. Vtipů je zde pět a půl, z nichž čtyři a půl jsou docela trapné - a i když jsou ve filmu semtam dobré nápady (získávání vody z lidské krve či holografická plastická operace), je zbytek zabit idiocií nejvyššího kalibru. A korunu tomu dodávají ti klokani :((8.2.2010)

• - Když Lorri Petty poprvé viděla náčrt své postavy řekla, „to jsem já, já jsem Tank Girl!“. (Pumiiix)

• - Rachel Talalay dostala knihu Tank Girl od nevlastní dcery jako vánoční dar. Bylo to její první seznámení s příběhem. (Pumiiix)

• - Jednu dobu uvažoval, že si vezme tento film na starost James Cameron. (Pumiiix)