Pancéřová holka

Tank Girl

Akční / Komedie / Sci-Fi

USA, 1995, 104 min

Pokusit se zadaptovat tuto komiksovou šílenost byla celkem odvaha, protože jestli lze námět nějak charakterizovat, tak to leda jako nezfilmovatelný. Ale odvaha sama prostě mnohokrát nestačí. Béčkovou produkci tady doplňuje nudná režie, která je většinou jen bezradným záznamem a ač je všude nápadů na rozdávání, práce s nimi je nepřesvědčivá. Obsazení mi víceméně sedí, i když výkony kolísají (je zajímavé kam až se od té doby dostala Naomi Wattsová, zatím co kde je konec Lori Petty?). Hlášky tu jsou zábavné a film sám je něčím, co se tak často nevidí a to je potřeba taky docenit :-) 55%(28.3.2009)

• Malarkey

Příšerně ujetá kravina, která se mi jako malýmu docela líbila, ale možná proto, že jsem nechápal veškerý narážky okolo, a sledoval příběh, nebo spíše jeho kostru. Ta pancéřová holka, ačkoliv je komiksová, a ve filmu to dává rázně znát, je taky příšerně netaktní a nepříjemná. Co víc si do filmu přát to už opravdu netušim.(9.8.2008)

Tak tohle mě bavilo. Komiksová anarchie, ne nějak extra dobře natočená, ale s neodolatelnou hlavní postavou. Lorri Petty je v tý roli prostě neodolatelná. Ujetá postapokalyptická punkerka, která bezprostředně všechny stírá a furt si dělá prdel i z überzloducha McDowella. Nedává to ani moc smysl, ale furt jsou tam bezva komiksový vložky a je to prostě fajn. A když si myslíte, že jste viděli všechno, tak se spolčí s klokaníma mutantama :D(28.7.2012)

Vybral jsem si to v programu víceméně jen kvůli McDowellovi, který tu však neměl moc co hrát a jen odvedl svůj standard psychopatického ultrazlosyna. Jinak i když mě krávoviny často baví, tohle mě moc nechytlo (comics neznám) a největší zajímavostí pro mě byla Naomi Watts jako brýlatá Jet Girl (velice příjemné překvapení:).(5.11.2007)

• Nin

Tak bohužel... Ten film i měl slušný potenciál, je vidět, že režisérka se opravdu snažila... ale zklamala na celé čáře. Ale popořadě. Hlavní představitelku těžce lituju. Taky se snaží seč může, ale do ujetosti "opravdové" Tank Girl má na míle daleko. A ani vzhledově si vůbec není podobná, v čemž jí ještě podráží nohy komiksové obrázky, kterými je film prokládán. Jeden takový obrázek má v sobě navíc mnohem větší dynamiku a šťávu než jakákoliv zdejší filmová scéna. A že ani scénář není špatný - Jenže režie dostala do takové nevýrazné šedi i potenciálně skvělé scény typu "Tank Girl přepadne bordel, což končí tím, že všechny donutí muzikálově zpívat 'Let's do it, let's fall in love'"... Z plusů je tu jako vždy skvělý Malcolm McDowell a potěší i brunetka Naomi Watts. A málem bych zapomněl i na dvě animované scény, které jsou moc hezké a jedná se samozřejmě o to nejlepší z tohohle filmu. Škoda, tohle prostě nevyšlo. (3/10)(12.12.2008)

• - Tank použitý ve filmu je americký M5A1 Stuart, doplněný o různé nástavby, z nichž za zmínku stojí skoro celá zadní část Cadillacu Eldorado z roku 1969. (KM Phoenix)

• - Ve scéně, kdy Rebecca sedí na hlídce, má na sobě Lori Petty podobný kostým (buřinka, nalíčení očí) jako Malcolm McDowell ve filmu Mechanický pomeranč (1971). (deepspace101)

• - Když Lorri Petty poprvé viděla náčrt své postavy řekla, „to jsem já, já jsem Tank Girl!“. (Pumiiix)