Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hokejový reprezentant Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Transplantaci jeho nového srdce povede přísná lékařka Magda (Petra Hřebíčková), se kterou kdysi strávil jedinou noc a už se jí nikdy neozval. Dluhy z rozmařilého života navíc Rosťu připraví o poslední korunu a jediné, co mu ze slavného života zbude, je medaile mistra světa, kterou pro něj zachrání bývalý manažer a kamarád (Vojtěch Kotek). Rosťa v sobě musí najít novou životní energii, optimismus a odvahu začít znovu od nuly. Pomáhá mu především Jindřich (Jan Cina), seriózní a zodpovědný chlapík, který sám vychovává šestiletou dcerku, má zlaté srdce a i když Rosťu nejdřív upřímně nesnáší, brzy se z nich stanou nejlepší přátelé. Rosťa s překvapením zjišťuje, že život obyčejných smrtelníků může být stejně nádherný a jedinečný, jako láska k té pravé ženě nad třicet… (Cinemart)

(více)

Recenze (73)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Snímek se snaží působit dojmem, jako kdyby chtěl zobrazit světové trendy ve společnosti i romantických filmech, ale nechtěl se vzdát své české provinčnosti. Každopádně za mě opět cca průměr, první půlhodina byla to nejvtipnější, co jsem zatím od scénáristy Martina Horského viděl. Hodně tomu pomáhají výborní herci (Polívka, Cina, Dolečková), ke konci je ovšem sentimentu, podnikání bez problémů a hlavně nelogických zvratů už opravdu moc. 50%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tomáš Hoffman je režisér, který dokázal filmem Bezva ženská přilákat hodně lidí do kina a získat i mé sympatie, bohužel v tomto filmu jsme se nepotkali. Především mě prostě nehrál ten věkový rozdíl hlavních představitelů. V realu jsou od sebe 10 let a v tom filmu je to cítit, Vladimír Polívka vypadá velmi mladě a s ohledem na zápletku i když mu filmu přidali to vypadá, že hlavní událost příběhu se stala v jeho dětském věku což není jení boj co jsem s filmem měl. Druhý je neskutečně ohraný stereotypní náhled na chlapské postavy v českých romantických komedií. Věřím, že Tomáš umí režii o hercích dokonce nepochybuji a i tady hrají v rámci možností dobře. Vláďa Polívka herecky zraje, ale panebože ten scénář, to je obecně největší slabina tuzemské kinematografie, o to víc mě mrzí, že v současné době vidím ve filmech i v divadlech, že hereckého talentu tady máme opravdu strašně moc, ale i tento žánr by měl mít vyšší ambice, než jen "natočit, , vymyslet pár fórů, vydělat, další prosím" . Hele, umělci myslím to s Vámi dobře, nenasírejte se a víc ty scénáře řešte a vy herci taky tlačte na scénaristy, režiséry ať se tady máme v kinech krásně, kurva fix. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Cíl v podobě moralistické feel-good komedie o proměně jednoho hajzlíka a nalezení pravé lásky se v mezích oddychové zábavy a nulového očekávání snad i daří naplnit. Pomáhá tomu i profesionální vizuální stránka zdůrazňující fotogenické pražské lokace a patrná je i schopnost působivě nasnímat jednotlivou scénu. Celkový příběh však osciluje mezi banalitou a bizarností a divácký zážitek shazuje do tuzemského žánrového průměru. Vrcholem zmaru je pak nepochopitelně vložená montáž záběrů z filmu, zatímco na podkresu hrají Chinaski. Cesta vstříc divákovi nekončí vždycky dobře. Více zde. ()

Reklama

fuxoft 

všechny recenze uživatele

V 80. letech natáčeli ve společnosti Cannon Films imitace, které se přesně držely šablon akčních blockbusterů a slušně vydělávaly, protože se líbily akcechtivým mladým mužům, kteří se viděli v Chucku Norrisovi a Van Dammeovi. "Sladký život" je ekvivalentním filmovým produktem pro ženy ve středním věku. Nepochybuji, že bude mít velký úspěch. Rozhodně je profesionálněji natočený, než většina podobných českých napodobenin, ale je to především mechanicky vyrobený produkt. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Bláznivá letní komedie, na kterou bych normálně asi nešla, ale nakonec do letního kina proč ne! Začátek na srandu silnější, ke konci už docházel dech, ale stále se nacházely četné chechtací situace. Vladimír alias Beránek alias "madame marmalade" úžasný. Bavila jsem se skvěle! ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Z definice typický český producentský film. Zatímco dříve se snažil každý tvářit trochu jinak, rádoby neutrálně, teď už se divákovi vyšlo vstříc i na poli plakátu a je to všechno přehledné, navazující a úhledné až do nejmenšího detailu. Hezky pěkně do sady se Srdcem na dlani a se Ženami v běhu a může to rovnou vznikat v dalších letech jako přiznaný seriál. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Úspěšný tvůrčí tým v čele s Martinem Hoffmanem stojící třeba za Ženami v běhu tentokrát maličko narazil a návštěvnost již nebyla taková. Skoro to až vypadá, kdyby se klasický žánr českých romantických komedií už vyčerpal a polevuje, ale dle mého to bude jen dočasný jev související ale s celkovým úbytkem diváků v kinech. Až tvůrci přijdou s další událostí, lidé přijdou. I tentokrát se vsázelo na známá jména, příběh je sladký jak sama domácí marmeláda, která patrně nikomu neuškodí (na rozdíl od mnoha jiných skvostů) a po zhlédnutí si asi divák řekne jednoduché "fajn". Klasika to ale nebude, stačí jednou. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Největší slabinou filmu je vyloženě pitomý děj, nad jehož některými aspekty zůstává rozum stát. Chlapáckému hokejistovi je po infarktu transplantováno ženské srdce, takže se pochopitelně stane empatičtějším a začne se aktivně zajímat o pletení a vaření marmelád. Zamiluje se do doktorky, která mu tu transplantaci prováděla, ale zároveň se začne tajně scházet i s její dospělou dcerou. A rozhodne se zjistit identitu dárkyně a nastěhuje se k jejímu ovdovělému manželovi, aby jejich šestiletá holčička mohla v jeho hrudi poslouchat maminčino srdíčko. --- Postavit proměnu hlavního hrdiny z ješitného sexisty na postavu hodnou sympatií diváků z větší části na tom, že se mu v důsledku vpravení orgánu patřícího zesnulé ženě do těla významně posílí ty aspekty jeho osobnosti, které tvůrci filmu považují za typicky ženské, vyznívá dost obludně. Naštěstí jeho charakterová přeměna není hlavním tématem filmu, tím je těžkopádná a nevěrohodně působící romantická linie, která vrcholí jednou z nejkřečovitěji realizovaných sérií závěrečných zvratů v historii českých komedií. Pozitivum je, že místy je se čemu zasmát a řemeslné zpracování je v rámci žánru nadstandardní, když si člověk odmyslí zcela generickou hudbu a chvílemi i chyby v návaznosti mezi scénami. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Silne predvídateľná polokomédia, ktorá v konkurencii podobných českých filmov zvláda dodržať aspoň jeden dôležitý parameter: nie je vyslovene sprostá. Vlastne sprostá vôbec nie je, len Polívka ako taký sprosťáček na začiatku pôsobí a naozaj treba prvých 15 minút vydržať, lebo práve vtedy film vyzerá, že skončí v popolnici. Nakoniec sa to premení na dobropocitovú záležitosť, ktorú ale opakovane vidieť netreba. ()

dopitak odpad!

všechny recenze uživatele

U Hoffmana režiséra mám jen 4* za Bezva ženskou, v produkční řadě je to od odpadu po pět*. Tady jsme ale šlápli vedle. Když pominu kraviny typu transplantace srdce jak na drátku, žádné čekačky, za pár minut je borec venku a kromě fixou nakreslené jizvy na hrudníku je úplně nepoznamenán, nelze odpustit všechno kolem rodiny mrtvé podnikatelky. Určitě by borec pár dní po smrti manželky pohodička vegetoval na zahrádce a pro pár smutných dceřiných pohledů by vzal domů pobudu, poslal ho do školky atd atd. O té trapnosti se srdcem už nechci slyšet. Pan Cina je nejvíc nesympatický herec české historie, proti němu i Norbert Lichý byl božan.  Líbila se akorát Alžběta Dolečková a ta holka co byla dcera u Táborského. Brak, sračka sladkobolná, odpad. Takhle komedii směřovat nelze. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Na Ženy v běhu to nemá, ale když to v těch vedrech člověku nemyslí a neřeší povrchnost, vidět se to dá. V některých částech je to moc fajn, nenáročná pohodovka, hezky obsazená i nasnímaná, škoda přeplácanosti v závěru. Baruška velmi milá. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Polívka je hokejista a kretén. Klátí mladý holky, jezdí v rychlých autech a vše změní infarkt. Poté se začne stávat lepším člověkem a bude chtít osouložit 44 letou Hřebíčkovou. Po všech směrech příjemná komedie, která není výrazně vtipná ani nápaditá, ale divák má při jejím sledování celkově dobrou náladu a dámské publikum určitě i uroní slzu. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Když jsem poprvé viděl plakát filmu, myslel jsem si, že se jedná o pokračování Srdce na dlani, které měl na svědomí Martin Horský, spoluscenárista Sladkého života: Polívka se jen z invalidního vozíku přesunul na operační sál, aby zažil cestu za niterným prozřením aneb Jak se ze šovinistického borce stal chápavý sympaťák (se "srdcem na dlani"). Samotný scénář a v něm obsažené peripetie (ba dokonce plot twisty) působily sice kdovíjak - místy až jako kýčovitá telenovela - avšak film jako takový jsem si v kině veskrze užil. Cameo Táborského a Adamovské bylo, ehm, překvapivé a lehce zarážející. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Zezačátku abych jen nehejtil, tak musím říct, že občas se pár situačních vtípků povedlo a párkrát jsem se i zasmál. Tím ale všechna "pozitiva" končí a musím konstatovat, že Sladký život je jen další brak vzniklý na našem českém rybníčku, ve kterém už několik let prostě jen tápeme na místě a naše tvorba se neposouvá vůbec nikam. Nepochopím, že čeští dětští herci nejsou schopni říct pár vět, aby to neznělo jak čtená básnička nejvyššího stupně trapnosti a nepochopím, že čeští režiséři nemají oko na to, aby si uvědomili, že některe scény (třeba ona dvouminutová rekaputilace předchozích scén ve filmu za doprovodu 10 let staré songy od nejmenovaného zpěváka z české trash pop scény) jsou prostě do očí bijící sra*ky. Herci prostě neumí hrát, přehrávají a nejde jim věřit skoro nic, všechny dialogy jsou zas a znova naprosto debilní a vůbec mi nejde hlavou, že tyhle prkotiny se vůbec dostanou do postprodukce, natož pak do kin. Že já se zas nechal překecat do kina (po druhé vživotě) na český film. A největší bizár je, že klasický boomerský čech si zajde raději na tohle než na několikamiliardovou Dunu, která válcuje kinematografii posledních 20 let. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Mám slabost pro tyhle pohádky ze života s otcovsko-dcerovskými příběhy, zapomenutými láskami, Janem Cinou, marmeládami a farmářskými trhy :-) ()

Mikita 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že Tomáš Hoffman je sázka na jistotu a oceňuji jeho přístup, že česká komedie nemusí být trapně třaskavá. Umí najít laskavý příběh a podat ho citlivě i s humorem. Našla bych spoustu chyb, ale úplně se mi nechce. Drhlo mi trochu ženské obsazení (Jenovéfa Boková ale skvělá) a vadil mi pocitově zvláštní věkový rozdíl. Nejhorší byla asi volba většiny hudby. Ve vysledku ale odcházíme z kina dojaté a vlastně spokojené, že jsme dostali, na co jsme měli náladu. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Každý rok se v našich kinech objeví více či méně romantických komedií, na jejichž plakátech se objevují usměvavé tváře často obsazovaných českých herců a hereček. Tyto filmy jsou mezi sebou většinou snadno zaměnitelné a nestojí za vstupenku do kina. Někdy mezi nimi ale vykoukne lehce nadprůměrný kousek, jako je tahle feel-good pohodička s jednoduchou premisou o sobeckém floutkovi, který se postupem času polepší a najde lásku. Zkrátka a dobře, očekávání jsem měla nulová a nakonec jsem byla docela spoko. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Cina, Hřebíčková i Polívka jsou sice schopní herci, ale co je to platné ve chvílí kdy mají hrát podle retardovaného scénáře, který je plný nejen těch nejotřepanějších a nejohranějších kliše, ale hlavně je tak extrémně neuvěřitelný a nepravděpodobný. Celý Sladký život je primárně o dvou dějových linkách. V té první se floutek Polívka nasáčkuje do rodiny, která přišla o mámu/manželku, protože si myslí že má její srdce a v té druhé se snaží sblížit s Hřebíčkovou, které kdysi nezavolal. A ano, obě ty linky moc nefungují ani nedávají smysl. U té první sem osobně vůbec nepochopil proč by si truchlící rodina k sobě měla vzít frajera který se k nim na začátku navíc zachoval jako ko*ot (jasně protože údajně srdce manželky/maminky, ale stejně…) a v té druhé je docela znát věkový rozdíl mezi oběma herci, přičemž korunu tomu nasadí finální odhalení. Nicméně uznávám že Polívkova postava mohla být slušný proutník už tak v plus mínus patnácti. No snad se jednou dočkáme slušné české romantické komedie ke které nebudou psát scénář cvičené opice a nebude se bát být originální a vtipná. Tahle není ani jedno a navíc je to většinu času nuda…40% ()

Reklama

Reklama