Akt

(divadelní záznam)
Česko, 1997, 105 min

Akt je nejstarší hrou Divadla Járy Cimrmana, vznikla v roce 1967 a televizní záznam představení byl pořízen o třicet let později. Poprvé se diváci mohli seznámit s osobností, která se vepsala do našich kulturních dějin, aniž by o tom měl kdokoli ponětí – s Járou Cimrmanem. Úvodní vědecká přednáška tradičně poskytne mistrova životopisná data, dostane se nám i přehledu jeho díla a dozvíme se, jak vůbec k objevení Cimrmanova odkazu došlo. Na "autobustě" můžeme sledovat dokonce mistrovy strhané rysy. Poté následuje samotná Cimrmanova hra se zpěvy a tanci, při jejíž rekonstrukci autoři použili střípky dochovaného díla v podobě veršů. Z děje naznačíme pouze toto: malíř Žíla a jeho žena si pozvali na návštěvu tři muže, aby jim vyprávěli svůj životní příběh, a především si položili základní otázku: proč nebylo nikdy dokončeno převratné malířovo dílo Akt? (Česká televize)

kubilov

První Cimrmanova hra se zasvěcujícím úvodním seminářem a velmi zábavnou hrou, ve které excelují všichni, zejména pak Miloň Čepelka. Vhodné vidět jako první hru. ()

RafaKrakal

¨První hra Divadla Járy Cimrmana a už zde je laťka nasazená neuvěřitelně vysoko. Humor Svěráka a Smojlaka nelze nemilovat a postava staré Žílové v podání Miloně Čepelky je prostě dokonalost sama. Kde tuto klasiku nezná, doporučuji rychle doplnit mezery. ()

ostravak30

Další z mých nejoblíbenějších her. Miloň Čepelka naprosto exceluje, ale i ostatní jsou skvělí. Hra je plná neuvěřitelných nápadů. Velmi povedený kousek. ()

subic

Tos mě tenkrát nasral, kamaráde. Tys mi šel vůbec na nervy... Televizní záznam velmi zdařilé prvotiny, škoda jen toho formátu 4:3. ()

Tominni

Akt - rodinné drama se zpěvy a tanci - první hra divadla Járy Cimrmana a už první hra ukazuje, jak vysoko pánové Smoljak a Svěrák mířili. Samotný seminář je výborný a seznamuje nás s Járou Cimrmanem, především filozofie externismu je špičková. Samotná hra je sice o chloupek slabší, ale taneček Miloně Čepelky - k nezaplacení. ()

dejv01

Jeden z nejlepších seminářů v celé cimrmanologické sérii překypující mnoha kultovními i nekultovními hláškami. Hra samozřejmě nezůstává semináři nic dlužna a dokonává závěrečné dění. To je prostě fakt, teda akt. ()

Víteček

Už jen tanec Miloně Čepelky si 5* zaslouží. :-) EDIT: Pravda, ten ano, ale jinak je obzvlášť seminář o trochu slabší. Je vidět, že pánové ještě trochu hledali svůj styl. 84 %. ()

zdeci

Miloň je king! Takové šibalské úsměvy doprovázené nekonvečními tanečními kreacemi, no vyloženě můj typ :-) ()

skinny9

"..ale proč jste si tedy po druhém, maximálně po třetím porodu nevzal jinou modelku?" "To bys nebyl na světě ty hlavo." ()

sAreOn

Geniální přednáška, ovšem hra byla poněkud horší - dost hluchých a trapných míst. Ale celkově to bylo zábavné, takže to splnilo svůj účel. ()

Wintery

Skrze základní kámen Aktu jsem později pronikl do celého světa Járy Cimrmana, který čítá nespočet originálních her. Tato bude ovšem vždy "tou první". ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel