Jedinečná výzva o přežití je zde - jste na ni připraveni? Tropický ráj se pro skupinu soutěžících změní v noční můru, ve které budou muset bojovat nejen s nedostatkem jídla a pohodlí, ale hlavně mezi sebou. Pohádkovou výhru 2 500 000 korun ale může vyhrát pouze jeden. Kdo se stane vítězem? Začíná nejnáročnější show - Survivor Česko & Slovensko. (TV Nova)

xxmartinxx

(Po první epizodě.) Normálně bych čekal s vlastním hodnocením až po konci série, protože se to pravděpodobně změní, ale úplně první dojem je silný a upřímně řečeno nechápu, co byste přesně od česko-slovenské mutace chtěli. Jasně, je tu pár blbostí - jako je úvodní tlačení ze strany moderátorů nějaké neexistující česko-slovenské rivality, ale to jsou detaily. (Stejně tak moderátoři samotní nic moc, ale takový Big Brother žije už 20 let z toho, že Julie je roztomile neschopná vést nenucený monolog i dialog a fanoušci ji za to milují.) Taky je jasné, že střihačský tým potřebuje zajet a osobně bych uvítal větší svižnost a rozhodně lepší výběr hudby než deset let ohraná trailerová klišé. Jsem ale mile překvapený různorodostí a zajímavostí soutěžících, v kterých vidím potenciál. Survivor stojí na obsazení a tohle je dobré, i když se teprv musí ukázat, jestli se pořádně zajedou vztahy. Soutěžím očividně chybí rozpočet, ale umí se s nimi pracovat (s černobílými flasbacky bych ale ubral). První díly první série jsou rozhodně poněkud neohrabané, ale zdá se, že tvůrci pochopili, v čem spočívá síla Survivora, a já optimisticky nadhodnotím 4 hvězdy, abych trochu vyrovnal tu brutální apriorní reakci tady. Sice očekávám, že celkový dojem bude přinejlepším u 3, ale to je na první pokus pořád dobré. Taky se pořád ještě může objevit nějaký mechanismus, který to rozbije (soutěže o individuální imunity v kmenové fázi jsou zbytečné a dělají epizody repetitivními, vítězný kmen na radě, který je navíc vyslýchán, je úplně nejvíc mimo - součást hry je hodnota informací a přítomnost vítězného kmene na radě vytváří jen zbytečné znehodnocení informací, se kterými se jinak dá šikovně manipulovat. Plus opět to dělá epizodu repetitivní - tyhle věci nejsou v originálu z dobrého důvodu, ale zatím to pro mě nerozbilo hru), nebo nějaká blbá volba - a protože se díly stříhají "naživo", tak očekávám výrazné zlepšení svižnosti epizod. Ale úplně první dojem je ok. A to říkám jako někdo, kdo viděl všechny americké série několikrát a umí vyjmenovat všech 40 vítězů, takže jsem byl fakt připravený to sjet. (Po druhé epizodě.) V první řadě jsem byl v šoku, že zřejmě každá epizoda má dvě hodiny? To je absurdní. Zatím se mi zdá, že se na ostrově podařilo nabrat zajímavý materiál, zajímavé konflikty a zajímavé osobnosti, ale střih je veskrze neschopný, každá věc trvá přinejmenším třikrát déle, než by měla, lopotnost a trapnost nekonečných dialogů moderátora unuděně opakujícího stejné fráze je opravdu neuvěřitelná. Oproti tomu někdy je odkazováno na konverzace a konflikty, kterým jsme nebyli svědky, což mi vrtá hlavou ještě víc - když už to absurdně natahují, proč neukázat všechno, o čem se mluví? Nemají dost kamer na place a nechytili všechno? Předpokládám každopádně, že bylo nasmlouváno nějaké množství odevzdaného materiálu a ve střižně se zoufale snaží to nahnat tím, co mají. Nevěřím, že lidi ve střižně můžou být s tímhle spokojení. Doporučuju teda sledovat na Voyu, kde se to dá trochu přeskakovat. Jinak si ale ten pořad umím užít. Je trochu legrační sledovat tolik naivních, neotesaných hráčů, kteří se jsou schopní pohádat o tom, kdo bude kapitán - v zemích, kde se Survivor vysílá pravidelně, jsou samozřejmě hráči mnohem vytříbenější a nechovají se jako malé děti. Svým způsobem to je ale roztomilé. Ještě víc než po první epizodě se mi potvrzuje, že tu je potenciál, ale střihači musí odvést zásadně, principiálně lepší práci, aby se ho podařilo prodat. (Po čtvrté epizodě) Je opravdu neuvěřitelné, jak se to dalo tak moc zkazit. Ten pořad je přece licencovaný - neměl by někdo dohlížet na dodržení nějakých základních standardů? Pořád si trvám na tom, že se podařilo najít silné obsazení a uvnitř toho nafouklého, špatně sestříhaného balastu je zakletá dobrý série Survivora plná trochu naivních a nekultivovaných hráčů, ale taky silných konfliktů, proto jsem po první epizodě předpokládal, že to vzhledem k zaštítění oficiální značkou musí mít nějakou základní úroveň, ale postprodukce je tak naprosto zoufale amatérská, že za tím musí být nějaký bizarní příběh. Nějaký jsem už slyšel, podoba toho pořadu mi začíná zapadat do sebe a bohužel se vzhledem k produkčním specifikům zdá, že očekávat zlepšení je nejspíš marné. Dám tomu ještě tak dva díly. () (méně) (více)

dragon94

První řada má 2 výhody oproti následujícím řadám. 1. Našel jsem si tu docela dost oblíbenců. 2. Souboje dvou kapitánů Braňa a Tomáše. Zbytek je bohužel buď stejně špatný nebo co se délky jednotlivých soutěží týče horší, než následující série.Opravdu koho baví sledovat soutěže se stejným schématem (běž, přines, slož/házej), na neustále se zvýšející počet vítězných bodů. V jedné epizodě tak soutěž trvá víc jak hodinu a půl stopáže, protože na 10 vítězných znamenalo, že se stejná dráha běžela 18x. Naštěstí jsem se to naučil sledovat ve 2x rychlosti a s posuvníkem v ruce. I přes docela fajn casting a pár fajn odměn se to na ani jednu sérii Robinsonova ostrova rozhodně nechytá. I ten hudební podkres je mnohem horší. Hodně slabé 2* 25% ()

LasT_Olt odpad!

Stejně jako originální Survivor, který se vysílá už přes 20 let, se i česká Nova už mnoho let snaží, v neperiodických odmlkách vykrást tuhle dnes již kultovní reality show. Kdybych to měl popsat po lopatě, je originál a Survivor ČZSK, asi jako Napoleon u Slavkova a Napoleon u Lipska. Špatně je tady vlastně úplně všechno; slow motion záběry, medailonky (jak z nějaké Superstar tvl), hudba (ti zmrdi z Novy si dokonce dovolí tam používat překrásnou hudbu od Two Steps From Hell, což mi trhá žíly), neustále tleskání úplně všemu, ubrečená verze Travise Scotta (toho kdyby potkal Jeff Probst tak by ho vážně asi zabil a ne mu ještě říct, jak je statečný a že je v pohodě, že to quitne druhý den do prdele). Nejhorší je ta dramaturgie, ta u tohohle pořadu fakt kolabuje víc jak můj milostný život a to už je co říct. Pure comedy right there. ()

marhoul odpad!

Napětí jako u A-Z kvízu. Sebranka vůbec či méně snesitelných osob, však pro přežití nadupaných, zocelených a bystrých, asi jako mončičáci z roku 1985. Souhrnné IQ tvůrců a účinkujících je jedinou děsivou veličinou v tomto bizáru, vyšší je jen počet kérek. Evidentně točeno pro všeobecný hate, čili směle do toho. Labilního šampóna už v jeho prospěch vyřešili všichni chápající, s Elizavetou včele, na instáči, to jsou ty nové trendy posouvání slabosti, rozcapenosti a omezenosti směrem k povinné novodobé normě, ba k piedestalu, což my staří, zocelení výchovou dětí, letitým manželstvím, významnou částí života prožitého za železnou oponou na párcích (z masného odpadu a plonkovní mouky), bez citrusů a možnosti cestovat či se v cizině vzdělávat, nebo cepovaní samotným životem v černé Ostravě, zpravidla míváme spokojeně v paži, jelikož se při zběžném sledování aktuálních trendů oprávněně obáváme zániku národa do konce tohoto století z důvodu nikoli LGBT, nýbrž absence testosteronu u mužů, estrogenu u žen plus manuálních i mentálních schopností progresívní mládeže. Žádný bordel v oceánech, pojdeme na tohle.  Pořad je přiblblá taškařice, ok, takových věcí už vzniklo, vypnout to jde vždycky, ovšem s ohledem na téma, tohle musí převelice bavit třeba chlapy, kteří mají za sebou speciální výcvik kupříkladu v Panamě, kde se v rámci služby v cizinecké legii zocelovali pro vyslýchání v zajetí, nebo pro přežití s nožem v kapse v pralese. V Djibuti zase pro přežití na poušti a ták. Tito musí hledět s otevřenýma hubama! Tlačení do dřevěného kolotoče a držení se pár minut na kříži se mohlo spokojeně natáčet v ATC Merkur na Pasohlávkách, s drsnější show, známou z jiných zemí, toto nemá lautr nic. Hodně se tam povídá a řeší, každý je ohromně důležitý a bere se vážně, neustále se musí rozmazávat veškeré pocity, roznihňávat, vysvětlovat, prostě v duchu této doby. Taky nasadit psí hlavu komukoli, „největší hráči“ jsou normální intrikánští sráči, respektive zapšklé závistivé pizdy, toužící po lajku na YT, a taky přemýšlím, jak to mají chlapci s párou, bo třebanaše teta Gizka z Markvartek, když v cuklach třyska na jednu hromadu svoje třy nezvedené synky, štyrycátniky, hlavokrky, nažrane bobuľama, keři popiti robi bordel u furtky každu sobotu po zaviračce, k temu srovna aj stryka, kery svého času rubal na Jeremenku a o sobotách se klasicky střyska ze slivky u brovka v dřevniku, tož ta teta, hrubo po šedesátce, z teho vychazi, jak hotova Xena, na keru z teho ostrova, kajsi v řiti, nema ani jeden. Jo a eště toto, chceš vidět skutečného chlapa? Kery něco velkého pro sebe dokázal? Tož si najdi na juťjubu Team Hoyt- Ironman Triathlon z Hawaja a se dobře dívej. Pak se maličko zamysli a esli nimaš  v hlavě totální prdelačku a probudíš několik buněk určených pro rozlišení hodnot, možná pochopíš, jak vypadá reálná, nejdrsnější soutěž, s "několika" překážkami. Když udržíš pozornost u sestřihu pár minut, což je dneska prý taky přežitek, můžeš vidět aplaus, který znamená ryzí uznání, úctu a upřímnou radost ze splnění, nesplnitelného, snu.  Survivor Cz/Sk by musel mít jinačí švih, casting, scénář, tah na bránu, méně keců, zato našlapaný akcemi a úkoly, aby dokázal zaujmout nejen pokérované, činkující, solárkové metrosexuály, kteří v životě nepřečetli knihu a přefiltrované heštegpipky, které si už pátým rokem rýsují na čela brežněvovské obočí, řeší, jak se dělá ze zrní peckovní  veganské smoothie a nespí nervama z hrůzy, aby se jim někdy někde náhodou neodlepily řasy z PVC. () (méně) (více)

Tereza_T

Nechtěla jsem Survivor CZ&SK odsoudit zbytečně a předem už jen vzhledem k tomu, že Survivor je moje vůbec nejoblíbenější show, a tak nějak jsem věřila, že to Česko a Slovensko zvládne udělat pořádně, ale bohužel moje už tak nízký očekávání je po tom prvním dílu ještě nižší. To, že TV Nova nebyla schopna vydat první díl ve slíbený den nebudu komentovat, to se prostě může stát vzhledem k dnešním podmínkám. To, že to nezvládne první díl vydat na Voyo ve stanovený čas to už je jiná a dost neprofesionální situace. Co se týče samotné show, rozdělení celebrity vs obyčejní lidé mi nijak nevadí i když mám radši formát, kde se soutěžící předem neznají (pokud to teda není návrat vítězů či podobné). Bohužel celkový provedení není nic moc, ve společných záběrech není nikomu pořádně rozumět, kamera lítá jako zběsilá a ani neví co má vlastně zabrat, neustále se střihy prolínají logem, což působí rušivě a výpovědi účastníků nedávají tím hektickým střihem moc smysl. Celková stopáž 2 hodiny mi přijde přepálená, vzhledem k tomu, že tempo je extrémně pomalý. Velké množství hluchých záběrů, na soutěžích i na kmenové radě, kdy hlasování trvalo snad 5 dlouhých tichých minut. Nejnudnější kmenová rada doprovázená hudbou, která by mě uspala i po 10 kafích. Ondřej Novotný měl na kmenové radě sluchátko, ale nejspíš ani on ani přítel na telefonu nevědí, že kdyby třeba oznamoval průběžně počet bodů vyplnil by tichá místa plus by tak udělal celou kmenovou radu přehlednější. Celkově se moderátor moc nepředvedl a při moderování Oktagonu do toho dává mnohem více energie. Samotný soutěže byly fajn, a i se mi líbí ozvláštnění tím, že výherce individuální imunity může vybrat osobu, která se pak utká v duelu s vyřazenou osobou, bohužel ten duel byl tragicky nudnej, nevím, proč soutěže přerušujou a tím ruší celej efekt napětí. Chápu, že americká verze nastavila laťku velmi velmi vysoko a energii Jeffa jen tak nikdo nepřekoná, na druhou stranu tu už máme myslím 41 většinově výbornejch sérií, ze kterých by se mohli čeští tvůrci alespoň trochu inspirovat a oukakat základní fígle, jak to udělat pro diváka co nejvíce sledovatelným. Myslím, že to má dobrej potenciál, a to, zda to bude propadák nebo ne ovlivní spíš produkce a střih než samotní soutěžící. Byl to první díl a já doufám, že se tvůrci na nějaké zpětné vazby podívají, a ještě nás mile překvapí, přeci jenom by to šlo, když ke stříhání jednotlivých epizod a k jejich vydávání přistoupili tak operativním stylem. ()

• Markíza show původně vysílala od 20:30, po 2 týdnech ji přesunula na časy okolo 22. hodiny, později dokonce až okolo 23. hodiny. (Zix.)
  • V Dominikánské republice byl i Marek Orlík, který před šesti lety dokázal projít všemi zkouškami a zvítězit „boj o přežití“ na Filipínách (první série: Robinsonův ostrov, od r. 2017). Na Survivoru se podílel coby producent pořadu. (TheSlezy)