Reklama

Reklama

Kafka

(seriál)
Německo / Rakousko, 2024, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Jeden z největších spisovatelů 20. století ve víru tvorby, lásky i vnitřních démonů... K významnému stoletému výročí úmrtí jednoho z nejvlivnějších spisovatelů 20. století Franze Kafky (3. července 1883 – 3. června 1924) přinášíme premiéru zcela nového seriálu o jeho životě a díle. V šesti epizodách seriál showrunneerů Davida Schalka a Daniela Kehlmanna představí Kafku skrze jeho přátelství s Maxem Brodem i milostná vzplanutí k Mileně Jesenské nebo Doře Diamantové, stejně jako vliv problematického vztahu s otcem, který se významně propsal do jeho tvorby. Kafka není přímo kafkovský, jak je odvozeno od spisovatelova díla, naopak nahlíží na život pozoruhodné literární osobnosti s lehce humornou nadsázkou i ironií. Jako Franz Kafka se představí Joel Basman a ve vedlejších rolích také řada evropských hvězd – Liv Lisa Fries jako Milena Jesenská, Lars Eidinger jako Reiner Maria Rilke nebo Nicholas Ofczarek jako Hermann Kafka. (Česká televize)

(více)

Galerie (113)

Zajímavosti (8)

  • Der Spiegel napísal, že: "V nemeckej televízii sme nikdy nevideli taký skvelý a zábavný životopisný film, ako je tento. „Kafka“ stanovuje nové štandardy v tomto žánri." Die Tageszeitung napísal súbežne takmer to isté: "Kafka stanovuje štandardy pre budúce životopisné seriály.“ Pridal sa aj BR24, ktorý uviedol, že "seriál je míľnikom vo filmovej biografii a Joel Basman v hlavnej úlohe je ideálnym obsadením“. (Arsenal83)
  • Napriek pozitívnym recenziám seriál rýchlo strácal divákov. V Rakúsku prvú časť videlo skoro 290 000 ľudí, no poslednú len 140 000. Podobne v Nemecku nastal prepad z 2,04 milióna (1. časť) na niečo málo nad milión u posledných častí. (Arsenal83)

Reklama

Reklama