Klíč k vraždě

• USA Twisted (více)

Strávila s nimi noci plné vášní a oni jsou teď mrtví... Po vyřešení významného případu sériového vraha Edmunda Cutlera je důstojnice Jessica Shepardová z policejního oddělení v San Franciscu převelena do oddělení vražd a povýšena do hodnosti inspektorky. Jejím hrdým mentorem je komisař SFPD John Mills, její pěstoun a bývalý partner jejího zesnulého otce. Jessica má velmi kladný vztah k alkoholu a v opilosti vyhledává muže jen pro sex. Je to dáno tím, že nese emocionální břemeno toho, že její otec zavraždil milence její matky, poté matku a sám spáchal sebevraždu. Když je jeden muž z Jessiciných náhodných známostí brutálně zavražděn, ona a její nový kolega Mike Delmarco jsou pověřeni případem. Jessica přiznává, že s obětí spala. Jenže o několik dní později je zavražděn další z jejích četných známostí na jednu noc a policie brzy dospěje k závěru, že vrah Jessicu pronásleduje. Na Millsovo naléhání Jessica zůstává na případu, to aby nalákala vraha. Vyšetřování sice postupuje, ale Jessica neustále pije a trpí výpadky paměti. Tento výpadek měla i v době, kdy došlo k prvním dvěma vraždám. Svěří se s tím Millsovi, ale ten ji povzbudí, aby pokračovala s vyšetřováním. Jessica sama náhodně objeví třetí vraždu. Je to Cutlerův obhájce Ray Porter, se kterým také měla sex a který ji ráno pozval, aby se s ním sešla. Je jasné, že s kým se žena vyspí, ten je zavražděn. Budou vraždy pokračovat i teď... (TV Nova)

kombajn

Podivný film. Přesně jako název, je to překroucené moc. Policajtka, která nepozná ani to, že ji pětkrát nasypal někdo do vína Rohypnol je těžko uvěřitelná, místo překvapujících zvratů a napětí na mě film nefungoval a dostavila se jen zívačka. Film se zpočátku snaží rozhodit vaše mínění a v půlce si opravdu nejste jistí, zde honba za vrahem není zbytečná, ale lepších krimi filmů tu jsou mraky. ()

Martin741

Sivy, sedivy, podpriemerny krimi thriller s az primitivne predvidatelnou zapletkou. Angazman herca L. Jacksona som doteraz nepochopil. 33 % ()

bogomira

Ashley Judd s její sladkou tvářičkou bych nevěřil drsnou policajtku ani kdyby mě zrovna tloukla tou javarou. Některý herci by měli líp rozvažovat s čím spojí svoje jméno, že pánové Garcio a Jacksone? Naprosto dementní scénář to celý nakonec pošle do věčných lovišť a já můžu v klidu zapomenout, že jsem takovej paskvil kdy viděl. ()

Antek

Obsahuje to všechny základní ingredience dobrého thrilleru: zločin z minulosti; vražda ze současnosti, jejíž nitky vedou k ústřední postavě; městskou atmosféru (v tomto případě osvědčené noir město San Francisco) a kupu podezřelých. Jenomže v tomto případě se jedná o ženský thriller, tudíž to je hlavně o tom, jak chtějí všichni muži s hrdinkou spát, jak jim ona nevěří a jak to mají ženy u policie těžké. A když nakonec dojde k odhalení totožnosti zabijáka, je to ta druhá nejočekávanější varianta, která diváka, zběhlého ve sledování Obvyklých podezřelých a Vřískotů, nemůže absolutně překvapit. ()

!Malak-11!

Film se mi líbil, protože rozuzlení příběhu byla pro mě nečekané....Strhující Judd....:-) Nemohu jinak než 4 hvězdičky ()

jefff

Ukrutně blbě natočené, ačkoliv samotný příběh nemusel být úplně špatný, je pohřbený v děsivé režii a samotná Ashley Judd mě taky moc nepřesvědčila. Slabé, fakt jo. ()

Han22

Docela slušný thriler, kde to spíše než průměrný příběh táhnou herci. Story o policajtce, která vyšetřuje sériové vraždy chlapů, kteří mají společného pouze vášnivou noc s ní nemá zrovna spád, ale má celkem slušné zakončení. Zato Ashley Judd celkem v pohodě hraje nevyrovnanou ženu s násilnickými sklony, která si své mindráky léčí alkoholem a nádhodným sexem - čili standartní policajtská role, ale u ženský je tohle celkem nezvyk. Garcia a Jackson hrají taky slušně, takže celkově to díky hereckým výkonům je solidní průměr. ()

cab

Kriminalka s postupnym odkryvanim pravdy se povedla napul. Nejvice mi vadi otresny vykon (Ashley Judd) v roli psychicky nevyrovnane inspektorky, ktera je navic na platne porad a nedava sanci vyniknout svym herecky lepsim kolegum. Zaver je zajimave necekany a to nejlepsi z filmu. 50% ()

mirkaaa

Spíše nezáživný a nudný film s překvapivým koncem. Z celého děje se mi nejvíce vybavuje, jak hlavní hrdinka každý den po práci popíjí víno a druhý den si vůbec nic nepamatuje. Konec je nepředvídatelný a asi nejlepší z celého filmu. ()

tterez

Cha, to snad ne. Jak dobrej potenciál to mělo, tak se to nakonec nepovedlo. Když byla Ashley tak dobrá inspektorka, proč jí hned po prvním "komatu" nedošlo, že byla omámená? A podobnejch zásadních detailů je to plný. Palec dolu. ()

ac3r

Hlavní postava v podání Judd otravná nesympatická ku*va. Když sebou každé večer flaknu po jedné sklenicce do bezvědomí, tak když ne na první ani na druhou dobrou, tak potřetí už by fakt napadlo asi každého pitomce, co to asi piju. Celý je to prostě úplně debilní i když ze začátku to vypadalo aspoň trošku nadějně. Nehorázné podprůměr, které bych rozhodně nedoporučoval. ()

Gore

Scénář děravý jak ementál, za který bych scenáristovi utrhl obě koule, a to i za to, že z Ashley Judd udělal nejvíc nesympatickou bitch. Nejen že film byl prolezlý samým klišé, vykrádačkami, ale i všemi možnými nelogičnostmi. ()

waska

S tak kvalitním hereckým amstáblem, natočit takovouhle slabou detektivku, kde "geniální" policistka nepřijde na něco tak zjevného ( víno ve své lahvi ).. ()