Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

rublik05

Po velice rozporuplných začátcích nám DreamWorks naservíroval naprosto bezkonkurenční animák plný humoru, vtipných hlášek a narážek. Sympatické postavy v čele se zlobrem Shrekem se postarají o 90 minut intenzivní zábavy, která i po téměř 20 letech má stále co nabídnout. Příběh má plno silných momentů, trefně doplněné skvělým soundtrackem. Animace je na velmi vysoké úrovni, i z dnešního pohledu snese ty nejpřísnější měřítka. Snímek prakticky nemá žádné slabé místo, naprosto fenomenální záležitost a jeden z nejlepších animáků vůbec. 10/10. ()

Nix

Tohle je klasika animáků, tady se paroduje vše, co je známí a je to strašná sranda. Shrek je skvělá postava a pro děti je to ideální, hlavně se tady pořád něco děje a je tu plejáda zajímavých postav a každá má co nabídnout a skvělý hlášky. Chci bejt zelenej zlobr. ()

alsha

Příběh s kupou odkazů potěší mnohé fajnšmekry, ovšem kdo ho neviděl v originále, přišel o hodně. ()

Allegro.g.

Shrek je film, který se povedl. Ve všech směrech. Neurazí nikoho od vypjatých intelektuálů až k lidem, kteří byli naposledy v kině omylem. Film je dokonale zábavný a zábavně dokonalý. ()

Lokran

na druhe shlednuti sem se uz nesmal tolik jako poprve, ale ono je to tim ze jsem si drtivou vetsinu foru pamatoval. takze prave proto, ze je shrek preplnen nezapomenutelnymi vtipky a narazkami, davam ted i procenta: 95% ()

Bounded

V době premiéry jsem byl uchvácený, dnes ale s opakovaným puštěním musím s hodnocením na střízlivější pozici. Přeci jenom už jsem kapánek vyrostl. ()

DjMetal

Zlobr, oslik, pinochio, prasiatka, mysky, drak....Tak toto patri medzi moje najoblubenejsie animovane rozpravky.Plny pocet. Vynikajuco spracovana a k tomu tie hlasky.No komedia. A drzim s golfistom, ´´Škoda že se nedává Oscar za dabing animáků. "Osel" Eddie by si ho určitě zasloužil :)´´.....presne ()

winstonik

Pamätáte? To je ten historický film z čias, kedy model "hrdina a jeho utáraný kamarát" nebol ešte tak ošúchaný ako dnes. Mimochodom, Shrek poriadne šliape na päty Autám. ()

sornilka

Je kouzelnej :O)))...příšerka jedna roztomilá :o)))...výborná animace! :o)))...prostě mě ten film bere za srdéčko :o))) ()

Alojs

Nejlepší, nejvtipnější a nejuniverzálnější animák svého času (a u mě až doteď). Dlouho jsem se mu stranil, ale on si mě nakonec, chválu mu, našel. Bavil jsem se a na konci jej opouštěl se slzou v oku. A nic na tom nezmění žádný Nemo, žádná Auta a Příšerky. Shrek je jen jeden. Můj animákový král. ()

MRPitivier

Tento film je velice originální, vtipný, má šmrnc! Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem ho hltal, bylo mi 11 let! Teď už se na tento snímek divám trochu jinak, ale pořád tam vidím pěkný příběh, postavy, snímek plný zvratů, překvapení a vtipu! Je to pohádka, tak proč neskončit happy endem?! Shrek pobaví celou rodinu, jen pro mě je to trochu mimo můj filmový vkus! Rád se na to podívám, když budu mít náladu, ale jinak přeskočím na mé oblíbenější snímky! ()

RajCZitko

Co víc dodat. Parádní pohádka jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Geniální hudba, moderní zpracování - prostě pecka. ()

Jacccob

PIXAR dělají skvělé animáky a žádné jiné. DreamWorks dělají průměrné a naprosto dokonalé animáky. Shrek patří do té druhé kategorie spolu s dvojkou a Jak vycvičit draka. Tak krásně zpracované, vymyšlené, a vtipné animované dílo jsem opravdu nikde jinde neviděl, u mě jasně nejoblíbenější animák. Velmi mladé publikum však nepochopí všechny vtípky :) ()

sima275

Ani asi po desátém shlédnutí mě Shrek nenudí. Po Jak vycvičit draka je tohle můj nejoblíbenější animák. 90% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům