Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

mirec88

Jedno z mála pokračovaní, ktoré sa aspoň u mňa vydarilo takisto ako prvý diel. Jednoducho Shrek kraľuje novodobým animákom. ()

corbeau

Druhé dobrodružství hodného zlobra si tentokrát vzalo na mušku víc "dospělé" filmy (MI, Matrix, King Kong...) které zapojuje do pohádkového světa. Nová postava Kocoura v botách skvěle doplňuje partu hlavních hrdinů, děj si udržuje rychlé tempo (možná spíš ještě zrychluje), průpovídky srší vtipem a celková kvalita filmu je přes mé očekávání srovnatelná s jedničkou. Ale už tomu holt chybí ta šokující originalita. "Už tam budem?" "Jo" "Opravdu?" "Nééé!" ()

Ravi

Dvojka si podle mě neudržela tempo jedničky pro jeden jediný důvod a to je honba za inovacemi, které stejně nedosáhly požadovaného účinku. Závěrečné zpívání bych vynechal. Stále ale jde o skvělou zábavu z dílen geniálních animátorů. 70% = 4-/5 ()

zajda404

Kvalitativně se to jedničce kupodivu vůbec nevzdálilo, jen mě zas tak moc nezaujal děj. Oslík ale pořád válí... :D ()

Siri69

Stejný ''nářez'' jako jednička !!! Opět výborný a propracovaný příbeh s velkým množstvím humorných scén !!! Všechny hlavní postavy zůstali,přidali se jen roztomilý šermíř Kocour v botách a záporňákem už není lord Farquad ale ''dobrá'' Kmotřička víla s princem Krasoňem... Pokud se vám líbil první díl Shreka,tak věřím že ze dvojky budete mít stejnou radost... Já dávám stejně jako v prvním případě 5* ()

Death

Pokracovani Shreka se uspesne dari navazat na prvni dil. Vetsinou pokracovani dopadaji hure, nez dily prvni. Shrek 2 se ovsem svemu predchudci minimalne vyrovna. A navic stejne vsichni lidi pujdou do kina uz jen kvuli neunavnemu hlaskostroji v podani osla, verne a nekoncici lasce Fiony ke Shrekovi a parodickym scenam na filmove trhaky. Co me na Shrekovi 2 prekvapilo asi nejvice je velice zdarily a prekvapive i v ramci moznosti originalni scenar s nekolika opravdu vypecenymi zvraty. Abych jen nechvalil, misty mi pripadal film trosku, nechci rict nudny, ale pomalejsi a tech gagu by tam podle me mohlo byt i vice(z traileru sem byl velice natesen, ale po zhlednuti filmu sem byl trochu, ale jen trosicku zklamany ). ()

Molir

Jednicka je postavena na vynikajicim originalnim napadu, ktery cely film bez problemu utahne. To u dvojky samozrejme fungovat nemuze, a tak je potreba pridat na kadenci vtipu, gagu apod., coz vyjit muze nebo nemusi. U Shreka 2 to nastesti vyslo, a to i za nemaleho prispeni Antonia v botach (kleni ve spanelstine zni skvele), ktery je proste k zulibani a ktereho bych si hned vzal domu :-)) BTW uvazuji, ze misto vyrazu "psi oci" zacnu rikat "kocici oci" ;-) ()

Ludivitto

Největší zklamání roku, první polovina je strašně nudná, když se dívám na komedii chci se bavit a ne sledovat pro někoho možná revoluční řešení konfliktu mezi dvěma zlobry a rodinou "zlobřice". Pár dobrých vtípků, super "mluvící zvířata" a boží MI scénka:) zachraňují nudnou polovinu... ()

Kroc

Dycky když někam jedem, tak je to:Už tam budem??? Nebo když se nudíme tak děláme to s tou pusou a je hnedka sranda a co dodat?Snad jen, že Osel je kůň :o)) ()

Krasus

Po jedničce jsem už nečekal žádný zázrak,ale tohle mě opravdu nepotěšilo.Těšil jsem se na originální směsici vtipů ve svižném podání,jako tomu bylo v jedničce,jenže to jsem nečekal,že se to nepovede ani z poloviny.Většinu nápadů a vtipných chvilek bylo nastrčeno do jedničky a aby toho nebylo málo i děj se odehrává prakticky na stejné bázi.Vtipy už tu nepůsobí vtipně,nýbrž trapně a trochu brzdí svižnost filmu,tam kde by mohl být hudební doprovod je hloupě vyhlížející kocour,který má jediné opodstatnění vykulit oči a jít domů.Neřikám,že je to ryze nepovedený film,naopak,ale po tak nádherné a na nic si nehrající jedničce je to obyčejná podívaná,obyčejný animovcaný film a to je trochu málo. ()

dinsdale

"Rychle, řekni nějakou lež. Nějakou blbost, třeba: Nosím dámský spoďáry!" Jinak Perníček a Kocour v botách vedou. ()

Andrew78

Shrek 2 je bezpochyby tím nejlepším dílem ze série, který naprosto s přehledem překonal svého předchůdce. Film skvěle funguje jako pohádka, komedie i muzikál a cestu k němu si najde snad každý. Sice už tu není takový ten originální, neotřelý feeling z jedničky, ale za to se jedná o pořádný sequel se vším všudy, který Vás nenechá ani mrknout. Bezvadný scénář, úžasné hlášky, dokonalý soundtrack, jedinečné postavy, stylová animace, skvělý dabing... Líp už to vážně dopadnout nemohlo! ()

venca163

Ke komentáři o prvním Shrekovi lze ještě dodat, že tvůrcům nedošly nápady, naopak jich měli plný ranec, který bohatě stačil na dvojku, která za jedničkou kromě jejího prvenství vůbec v ničem nezaostává a jednoduše baví! (90%) ()

Specs

Hlášky: Oslík: - "Hlídal jsem vaše hnízdečko lásky!" Shrek - "Oh... myslíš tím, žes třídil poštu a zalejval kytky?" Oslík: - "Jo, a krmil rybičky!" Shrek - "Já nemám rybičky." Oslík: - "Už jo." & Oslík: - "Tady bydlí Béda Trávníček! To bude kolo plný slev!" & Oslík: - "I osli mají svá práva. Měli byste mi říct, že mám právo mlčet." Shrek - "Oslíku, ty máš právo mlčet. Jenže toho nejsi schopen." & Oslík: - "A tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská." & Kocour: - "Jdeme do číča klubu!" Oslík: - "Promiň, nemám náladu." Kocour: - "Neboj, seženeme ti tam nějakou mulu." & Dobrá víla - "U bratří Grimmů, co se to tady děje?!?" & Oslík: - "Podívejte se na naše malé mutantíky!" ()

Fox85

Slabší než první Shrek, ale pořád je to příjemný animák a vtipy zatím sází v solidní kadenci a často zasáhnou svůj cíl ()

Opsha

Dost velké zklamání. Alergii na slaďáky mám odjakživa, a zde se dost špatnou romantikou zaplácává prostřední třetina filmu. Osel má o dost horší hlášky než minule, ještě že tam dali kocoura. Ty tři hvězdy jsou hlavně za "sira Justina" a za posledních dest minut. Jediné místo filmu které se vyrovná jedničce je duet osla a kocoura, (Pinokiovy taneční kreace a potupné konec přítulného štěnátka a prince Krasoně jsou bránicitrhající). Doufám že trojka mi dojem napraví. ()

solskjaer

Tak bohužel, jak jsem psal už o prvním díle Shreka - není to nic pro mě. Tenhle žánr mě moc často nedostane a ani u dvojky Shreka se tak nestalo. Animace jsou naprosto nádherné a hudba je super ale tím to pro mě končí, prvoplánovitý humor, vypatlaný osel - ne, ne, to není nic pro mě! Bohužel... ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)