Mladá Carol pracuje jako ošetřovatelka v pečovatelském ústavu a ubíjí ji nuda v práci i v manželství s Waynem. Jednoho dne ale do ústavu přivezou záhadného pacienta - je to postarší sympaťák Henry a Carol zanedlouho zjistí, že nový pacient skrývá nějaké tajemství. To vyprovokuje její zvědavost s časem se oba spřátelí. Vyjde ale najevo, že Henry je zkušený zloděj, který se do ústavu dostal proto, aby se vyhnul vězení. Vznikne mezi nimi zvláštní vztah a ten v Carol probudí odvahu a schopnosti, o kterých sama nevěděla. S těmito novými zlodějskými ambicemi Carol přesvědčí Henryho, aby spolu udělali jeho poslední akci. Henry ji a Wayna začne učit a tato zvláštní trojice začne připravovat rafinovanou a nebezpečnou akci. Na jejím konci na ně čeká pořádný balík peněz... (oficiální text distributora)

Necrotongue

Nešlo sice o nějaký propracovaný velkofilm a místy to bylo dost znát, protože logika tu a tam zakulhala, pokud ale k této záležitosti člověk přistoupí jako k pohodové oddechovce, neměl by být zklamán. Příběh věru nekladl důraz na divákovu představivost, děj byl prostý a předvídatelný, ale já jsem přes všechny tyto připomínky nebyl nespokojen. Všechny nedostatky byly totiž snesitelnější díky obsazení obou hlavních rolí. Paul Newman byl pan herec a dokazoval to i v tomto filmu. Jeho scény měly úplně jiný náboj; to charisma by se asi nepodařilo utopit ani v německé komedii z osmdesátek. A Linda Fiorentino... Na ni jsem nikdy nedal dopustit. Krom toho, že jsem ji vždycky považoval za dobrou herečku, byla pro mě i velmi, velmi atraktivní bytostí. Kdepak, kam se hrabe nějaká Angelina Jolie a jí podobné přeceňované hvězdy. / Poučení: Neházej flintu do žita. Skončil jsi na vozíku? Pořiď si galusky. ()

Tommassi3

"Ani po infarktu člověka ženský nenechaj na pokoji !!" ;) Velmi slušný a vtipný film, mezi jehož hlavní přednosti patří vůbec ne špatné dialogy, příjemná hudba Marka Ishama, opravdu svěží tempo podpořené umírněnou stopáží a především výborné herecké obsazení v čele s triem Paul Newman, Linda Fiorentino a Dermot Mulroney, přičemž oba páni patří mezi mé nejoblíbenější herce, což však nemůžu říct o Lindě Fiorentino, která mě vždy spíš rozčilovala a nejinak tomu bylo zprvu i tentokrát, protože i její postava znuděné americké nanynky bůhvíodkud se především v prvních minutách chovala tak nesmyslně a hloupě, že by jí jeden nejradši vlepil pár facek.. Postupně si mě však ošetřovatelka Carol i její představitelka získaly na svoji stranu, že jsem jí prostě musel držet palce, a nakonec i tu Lindu Fiorentino zřejmě vezmu na milost, byť ani zde nepředvádí bůhvíjaký herecký koncert, nicméně si tak alespoň můžete užít skvělého Paula Newmana, jemuž tu pózu muže, který se vší silou vzpírá svému věku, prostě musíte uvěřit, film však jako celek už tak věrohodný není.. Především scény, při nichž je upoutaný na invalidní vozík a hraje dementního chromajzla po mrtvici, patří k tomu nejlepšímu, co snímek režiséra s podivným příjmením nabízí.. Když si uvědomíme, jak svěže a mile Balík peněz mezi všemi těmi překombinovanými rádoby inteligentními snímky podobného ražení z poslední doby působí, zamrzí zejména fakt, že se tvůrci prostě nedokázali rozhodnout mezi komedií a dramatem, a tak to finální rozuzlení vyznívá naprosto do prázdna.. ()

Orlau32

Ačkoliv počátek filmu vypadá velmi podivně -téměř nudně, děj se díky skvělému výkonu PAULA NEWMANA rozjede a nakonec vás to vtáhne do vtipného děje. Rozhodně DVD nevypnete. ()

YURAyura

Noumen umi i jako paralepticky deda z koleckoveho kresla! Zajimavy i kdyz nepravdepodobny namet stoji a pada na na jeho vykonu. Narazil jsem na to uplne omylem a byl jsem velmi mile prekvapen. ()

Martin741

Hlavny herec Paul Newman hra lupica, ktory predstiera chorobu, aby sa vyhol base. Tak sa dostal do isteho ustavu, kde pracuje mlada atraktivna vysetrovatelka Linda Fiorentino, a zacne sa odohravat klasicky pribeh. Aj ked osobne Newmana nejako extra nemusim, uznavam, ze hrat rozhodne vedel. Meno rezisera Kanievska mi nic nehovori. Ale aj tak slusny priemer : 62 % ()

bogomira

Na to, že jsem hned v úvodních titulcích zjistil, že se kolem tohohle filmu motali oba bratři Scottové, tak jsem čekal o dost víc. Sice pěknej nápad s vozíkem, ale moc brzy se to zlomilo v průměr. Newmana mám rád, ale tohle moc nevyšlo. ()

ifa

Největší problém tohoto kousku je nevěrohodnost. Že si ošetřovatelka jen tak z nudy odskočí trošku vyčistit místní peněžní špajzy, namastit si čistě bílou kapsu? A na konci si řeknete, a to je vše? Paul je Paul a vždy bude, nezachrání ani tuhle potápějící se filmovou kocábku. Sbohem, ne nashledanou.55% ()

tomtomtoma

Kriminální komedie o nové touze v jinak nudném životě. Ošetřovatelka Carol (Linda Fiorentino) naráží ve starobinci na nově přivezeného Henryho (Paul Newman). Provokuje jí jeho kriminální minulost a tak neváhá vmanévrovat nejen Henryho, ale i svého manžela Wayna (Dermot Mulroney) do svého potrhlého plánu. A protože se z Wayna vyklube nudný přízemní suchar, který žárlivě kope okolo, tak má možnost Carol se za pomoci Henryho osvobodit ze svých těžkých okovů a začít novou vzrušující etapu svého života. Má to určité napětí, i trochu toho vtipu, a přesto tomu chybí hodně. ()

pakobylka

Velice inspirativní vyprávění. O jedné nespokojené mladé dámě, která trpěla utkvělou představou, že jí život protéká mezi prsty - a tak se rozhodla ten vpravdě neutěšený stav bez zbytečných okolků změnit ... o jednom skrz naskrz spořádaném mladíkovi, který se ze všech sil snažil její výstřelky tolerovat ... o jednom postarším chlápkovi s neobyčejně zajímavou minulostí, kterému budete nepokrytě fandit, ať udělá cokoli - neboť patří k těm opravdovým mužům, které v ideálním případě potkáte jedinkrát za život a ve všech ostatních případech je ani nezahlédnete ... a o jedné důmyslné loupeži, která (ač by neměla) probouzí jenom samé pozitivní myšlenky. Myslím, že je nejvyšší čas, abych taky něco zásadního provedla se svým životem. Asi bych měla jít a něco vyloupit ... jenomže nemám odvahu ani dostatek kreativity - a především postrádám toho správného parťáka. ()

Juto

Úhľadný malý príbeh vyrozprávaný veľmi pekne a vierohodne, s dobrou súdržnosťou a štýlom. Inteligentne natočené s dobrým dialógom, vďaka ktorému sa tento inteligentný malý príbeh veľmi pekne rozvíja. 6/10 ()

otík

Slabá a hodně nezáživná krimi komedie sice se slušným Paulem Newmanem, ale naprosto sterilní Lindou Fiorentino. Zklamání. ()

zdenny

Rozverná komedie, ve které se notorický bankovní lupič dá dokupy s mladým manželský párem a společně realizují plán další akce. Paul Newman je starý klasik, Linda Fiorentino není až zas tak přitažlivá. A Dermot Mulroney je můj oblíbenec, zde hraje ale spíš takového pitomce. Průměrný film, který ale dokáže zpříjemnit odpoledne. ()

Aftermatch

Podle mého názoru trochu rozporuplný film. Nebýt hereckého výkonu Paula Newmana, tak by tento film nebyl ani ke koukání. Pomalejší start a průměrný střed vyvažuje napínavé konečné rozuzlení. ()

dakarin

Výborný Paul Newman a neméně výborná Linda Fiorentino, inteligentní scénář a režie. U mě také plus za vynikající dabing :-) ()