Když má muž problémy

• slovenský

Keď má muž problémy

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1992, 100 min

Lehce ironická oddechovka s kriminální vsuvkou - čili komedie s ač provařenou - přesto však poněkud překombinovanou milostnou zápletkou (-kami ;-), leč ve výsledku přece jen docela zábavný film s neodolatelným očkem (tradičně standardní - t.j. dobrý J.N.), jeho značně neurotickou >iwošimskou< manželkou, dvěma citově i osobnostně poněkud nevyrovnanými sestrami a chlápky kolem nich - a jedním roztomilým >zabijáckým< pejskem (co víc než hlídání má v oblibě ( >psexuálně< motivované :o) obskakování momentální paničky i dalších dam v okolí...:-) Bob Rafelson má dar nešlápnout vedle, takže i když v půli filmu děj opravdu trošku klopýtá, pořád zůstává dobrou zábavou pro přece jen raději inteligentnější část masového publika... ;-) Dvě a půl hvězdičky za film - zaokrouhlené bez problému nahoru i za ten opravdu vydařený fór se sekyrou, (zjevně navždy) zatnutou do kapoty toho nádherného Mercedesu S-Klasse, modelu (v americké mutaci) někdy z konce šedesátých let, z dob prostě nejkrásnějších auťáků téhle značky...(29.12.2006)

operní pěvkyně joan se nachází v rozvodovém řízení, právě jí nějaký lupič zdemoloval byt a do toho přijela z havaje její sestra andy s tím, že napsala knihu o jednom ze svých ex, kterému se tím hodlá pomstít.. harry je chlápek, co cvičí psy jako hlídače a prodává je majetným lidem k ochraně jejich hmotných statků.. a tak se stane, že se cesty těchto dvou různých lidí střetnou..:o) film je trošku komedie, trošku krimi, trošku love-story, každopádně pro mě to byl milý a vítaný oddech:o) a znovu mě to utvrdilo v tom, že když má muž problémy, tak si za ně většinou může sám..:)) jooo a stromochirurg.. hehe..(19.9.2007)

• Rocky62

Pokud divák očekává ujetou komedii, je na správné adrese. Zda-li však předpokládá účast romantiky a krimi, tak si může nechat zajít chuť. V této poněkud afektované bezduché komedii je totiž úplná absence toho, co mohl tento film nabídnout. Potenciál tu nepochybně byl. Účast velmi zvučných jmen, vcelku schopná režisérova ruka a dostačující námět. To vše mohlo vyústit ve zdařilou zábavu, na kterou by mohl divák vzpomínat. Proč z toho vyplynul takovýto nudný žvást oplývající naivním zpracováním, výskytem "WTF?" scén a tzv. kriminální recidivou, mi zůstává záhadou. Speciálně vycvičený pes na hlídání, který místo střežení majetku vojíždí hnáty každé ženské, kterou potká. Harryho manželka, která na sezení v manželské poradně neustále zvrací to samé a klišovitý happyend, který je ještě navíc ozvláštněn asistencí policejní helikoptéry. Vskutku nevydařená záležitost. Nebýt svůdných partií Ellen Barkin, moc by toho na koukání nezbylo.(9.6.2013)

• gudaulin

Velmi průměrná komedie, která doplácí na scénáristickou roztěkanost. Scénárista totiž připomíná psa, který honí skupinu zajíců a po pár metrech zamíří vždycky k jinému cíli. Žádný z motivů přitom není uspokojivě naplněný a přítomnost některých herců, jako je Harry Dean Staton, je vyloženě sabotováním jejich talentu a potenciálu. Celé to nakonec táhne ústřední herecká dvojice, kde pochopitelně vévodí osvědčený Jack Nicholson. Nebýt jeho, bylo by hodnocení uživatelů ještě daleko rezervovanější. Celkový dojem: 45 %.(19.11.2010)

Jack Nicholson v roli psího cvičitele a nešťastného záletníka (svou zlou ženu tituluje Iwo Jima) si šarmem a vemlouvavým hlasem získá násklonnost operní pěvkyně v nesnázích - Ellen Barkin s krásným úsměvem/šklebem je taky děsně sympatická. K tomu si přičtěte mafiánské figurky, řízkoidní Beverly D´ Angelo, vtipné hlášky .... takže naprostá po-ho-dič-ka.(1.3.2007)

• - Roli Joan Spruance měla hrát Meryl Streep, kvůli těhotenství však musela nakonec odmítnout. (Terva)

• - Hlavní ženská role byla napsána pro Jeanne Moreau. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)