poster

Když má muž problémy

 • USA

  Man Trouble

 • Slovensko

  Keď má muž problémy

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1992, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mysicka
  ****

  operní pěvkyně joan se nachází v rozvodovém řízení, právě jí nějaký lupič zdemoloval byt a do toho přijela z havaje její sestra andy s tím, že napsala knihu o jednom ze svých ex, kterému se tím hodlá pomstít.. harry je chlápek, co cvičí psy jako hlídače a prodává je majetným lidem k ochraně jejich hmotných statků.. a tak se stane, že se cesty těchto dvou různých lidí střetnou..:o) film je trošku komedie, trošku krimi, trošku love-story, každopádně pro mě to byl milý a vítaný oddech:o) a znovu mě to utvrdilo v tom, že když má muž problémy, tak si za ně většinou může sám..:)) jooo a stromochirurg.. hehe..(19.9.2007)

 • tomtomtoma
  **

  Jediný důvod, proč se podívat na tento filmový snímek, je Jack Nicholson a jeho herecká partnerka Ellen Barkin. Děj jako celek nepůsobí soudržně a pevně, je rozmělněný a toporný. Mnoho vložených prvků ztrácí ve svém výsledku svůj komický ráz a vyznívá do ztracena celkové rozháranosti. Životní štěstí lze potkat na každém místě a za jakékoli situace. Potom záleží na snaze, úsilí a upřímnosti každého, jak svoji šanci uchopí. Hlavní postavou je cvičitel hlídacích psů Eugene Earl Axline alias Harry Bliss (dobrý Jack Nicholson) se svojí nelehkou finanční situací, přelétavostí v zájmu o ženy a nenadálým setkáním. Fascinuje ho, přitahuje ho, pokouší ho, svádí ho, děsí ho, straší ho, uspokojuje ho a nakonec ho přinutí dostat ze sebe to nejlepší, čeho je schopen. Hlavní ženskou postavou je operní zpěvačka v rozvodovém řízení Joan Spruance (šarmantní Ellen Barkin), kolem které se začínají dít hrůzu a děs vyvolávající nehody. Hledá ochranu, nastavuje vlastní kůži, sbírá odvahu a sklízí zaslouženou odměnu. Z dalších rolí: velmi nebezpečný a velmi mocný muž Redmond Layls (Harry Dean Stanton), povrchní a přelétavá Joanina sestra s nebezpečnou známostí Andy Ellerman (zajímavá Beverly D'Angelo), Joanin maniakální kamarád z operního prostředí Eddy Revere (Michael McKean), Laylsův nekompromisní právník s dlouhými prsty Laurence Moncrief (Saul Rubinek), Harryho vnadná sekretářka a milenka June Huff (Viveka Davis), Joanina věrná kamarádka a operní zpěvačka Helen Dextra (Veronica Cartwright), Joanin žárlivý a opuštěný manžel a dirigent Lewie Duart (David Clennon), Harryho nespokojená a náročná manželka Adele Bliss (Lauren Tom), či psem neustále obtěžovaná hospodyně Socorro (Betty Carvalho). Má to být napínavá zábava s vtipným a svižným nadhledem. Nestalo se tak díky své nestálosti, rozdrobenosti a kostrbatosti. Nezachrání to ani křížová výprava za osvobození unesené osoby, či sexuálně motivované psychotické obtěžování.(2.9.2016)

 • Rocky62
  **

  Pokud divák očekává ujetou komedii, je na správné adrese. Zda-li však předpokládá účast romantiky a krimi, tak si může nechat zajít chuť. V této poněkud afektované bezduché komedii je totiž úplná absence toho, co mohl tento film nabídnout. Potenciál tu nepochybně byl. Účast velmi zvučných jmen, vcelku schopná režisérova ruka a dostačující námět. To vše mohlo vyústit ve zdařilou zábavu, na kterou by mohl divák vzpomínat. Proč z toho vyplynul takovýto nudný žvást oplývající naivním zpracováním, výskytem "WTF?" scén a tzv. kriminální recidivou, mi zůstává záhadou. Speciálně vycvičený pes na hlídání, který místo střežení majetku vojíždí hnáty každé ženské, kterou potká. Harryho manželka, která na sezení v manželské poradně neustále zvrací to samé a klišovitý happyend, který je ještě navíc ozvláštněn asistencí policejní helikoptéry. Vskutku nevydařená záležitost. Nebýt svůdných partií Ellen Barkin, moc by toho na koukání nezbylo.(9.6.2013)

 • gudaulin
  **

  Velmi průměrná komedie, která doplácí na scénáristickou roztěkanost. Scénárista totiž připomíná psa, který honí skupinu zajíců a po pár metrech zamíří vždycky k jinému cíli. Žádný z motivů přitom není uspokojivě naplněný a přítomnost některých herců, jako je Harry Dean Staton, je vyloženě sabotováním jejich talentu a potenciálu. Celé to nakonec táhne ústřední herecká dvojice, kde pochopitelně vévodí osvědčený Jack Nicholson. Nebýt jeho, bylo by hodnocení uživatelů ještě daleko rezervovanější. Celkový dojem: 45 %.(19.11.2010)

 • kleopatra
  ****

  Jack Nicholson v roli psího cvičitele a nešťastného záletníka (svou zlou ženu tituluje Iwo Jima) si šarmem a vemlouvavým hlasem získá násklonnost operní pěvkyně v nesnázích - Ellen Barkin s krásným úsměvem/šklebem je taky děsně sympatická. K tomu si přičtěte mafiánské figurky, řízkoidní Beverly D´ Angelo, vtipné hlášky .... takže naprostá po-ho-dič-ka.(1.3.2007)