poster

Když má muž problémy

 • anglický

  Man Trouble

 • slovenský

  Keď má muž problémy

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 1992, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  **

  Pokud divák očekává ujetou komedii, je na správné adrese. Zda-li však předpokládá účast romantiky a krimi, tak si může nechat zajít chuť. V této poněkud afektované bezduché komedii je totiž úplná absence toho, co mohl tento film nabídnout. Potenciál tu nepochybně byl. Účast velmi zvučných jmen, vcelku schopná režisérova ruka a dostačující námět. To vše mohlo vyústit ve zdařilou zábavu, na kterou by mohl divák vzpomínat. Proč z toho vyplynul takovýto nudný žvást oplývající naivním zpracováním, výskytem "WTF?" scén a tzv. kriminální recidivou, mi zůstává záhadou. Speciálně vycvičený pes na hlídání, který místo střežení majetku vojíždí hnáty každé ženské, kterou potká. Harryho manželka, která na sezení v manželské poradně neustále zvrací to samé a klišovitý happyend, který je ještě navíc ozvláštněn asistencí policejní helikoptéry. Vskutku nevydařená záležitost. Nebýt svůdných partií Ellen Barkin, moc by toho na koukání nezbylo.(9.6.2013)

 • igi B.
  ***

  Lehce ironická oddechovka s kriminální vsuvkou - čili komedie s ač provařenou - přesto však poněkud překombinovanou milostnou zápletkou (-kami ;-), leč ve výsledku přece jen docela zábavný film s neodolatelným očkem (tradičně standardní - t.j. dobrý J.N.), jeho značně neurotickou >iwošimskou< manželkou, dvěma citově i osobnostně poněkud nevyrovnanými sestrami a chlápky kolem nich - a jedním roztomilým >zabijáckým< pejskem (co víc než hlídání má v oblibě ( >psexuálně< motivované :o) obskakování momentální paničky i dalších dam v okolí...:-) Bob Rafelson má dar nešlápnout vedle, takže i když v půli filmu děj opravdu trošku klopýtá, pořád zůstává dobrou zábavou pro přece jen raději inteligentnější část masového publika... ;-) Dvě a půl hvězdičky za film - zaokrouhlené bez problému nahoru i za ten opravdu vydařený fór se sekyrou, (zjevně navždy) zatnutou do kapoty toho nádherného Mercedesu S-Klasse, modelu (v americké mutaci) někdy z konce šedesátých let, z dob prostě nejkrásnějších auťáků téhle značky...(29.12.2006)

 • tomtomtoma
  **

  Jediný důvod, proč se podívat na tento filmový snímek, je Jack Nicholson a jeho herecká partnerka Ellen Barkin. Děj jako celek nepůsobí soudržně a pevně, je rozmělněný a toporný. Mnoho vložených prvků ztrácí ve svém výsledku svůj komický ráz a vyznívá do ztracena celkové rozháranosti. Životní štěstí lze potkat na každém místě a za jakékoli situace. Potom záleží na snaze, úsilí a upřímnosti každého, jak svoji šanci uchopí. Hlavní postavou je cvičitel hlídacích psů Eugene Earl Axline alias Harry Bliss (dobrý Jack Nicholson) se svojí nelehkou finanční situací, přelétavostí v zájmu o ženy a nenadálým setkáním. Fascinuje ho, přitahuje ho, pokouší ho, svádí ho, děsí ho, straší ho, uspokojuje ho a nakonec ho přinutí dostat ze sebe to nejlepší, čeho je schopen. Hlavní ženskou postavou je operní zpěvačka v rozvodovém řízení Joan Spruance (šarmantní Ellen Barkin), kolem které se začínají dít hrůzu a děs vyvolávající nehody. Hledá ochranu, nastavuje vlastní kůži, sbírá odvahu a sklízí zaslouženou odměnu. Z dalších rolí: velmi nebezpečný a velmi mocný muž Redmond Layls (Harry Dean Stanton), povrchní a přelétavá Joanina sestra s nebezpečnou známostí Andy Ellerman (zajímavá Beverly D'Angelo), Joanin maniakální kamarád z operního prostředí Eddy Revere (Michael McKean), Laylsův nekompromisní právník s dlouhými prsty Laurence Moncrief (Saul Rubinek), Harryho vnadná sekretářka a milenka June Huff (Viveka Davis), Joanina věrná kamarádka a operní zpěvačka Helen Dextra (Veronica Cartwright), Joanin žárlivý a opuštěný manžel a dirigent Lewie Duart (David Clennon), Harryho nespokojená a náročná manželka Adele Bliss (Lauren Tom), či psem neustále obtěžovaná hospodyně Socorro (Betty Carvalho). Má to být napínavá zábava s vtipným a svižným nadhledem. Nestalo se tak díky své nestálosti, rozdrobenosti a kostrbatosti. Nezachrání to ani křížová výprava za osvobození unesené osoby, či sexuálně motivované psychotické obtěžování.(2.9.2016)

 • mysicka
  ****

  operní pěvkyně joan se nachází v rozvodovém řízení, právě jí nějaký lupič zdemoloval byt a do toho přijela z havaje její sestra andy s tím, že napsala knihu o jednom ze svých ex, kterému se tím hodlá pomstít.. harry je chlápek, co cvičí psy jako hlídače a prodává je majetným lidem k ochraně jejich hmotných statků.. a tak se stane, že se cesty těchto dvou různých lidí střetnou..:o) film je trošku komedie, trošku krimi, trošku love-story, každopádně pro mě to byl milý a vítaný oddech:o) a znovu mě to utvrdilo v tom, že když má muž problémy, tak si za ně většinou může sám..:)) jooo a stromochirurg.. hehe..(19.9.2007)

 • F.man
  ***

  Jeden z nejabsurdnějších filmů, které jsem měl za poslední dobu možnost zhlédnout. Nadhled režiséra Rafelsona jde cítit skoro z každé scény. Jen škoda, že se nerozhodl nechat film na takové vlně po celou dobu. Tak jen střída žánry, snaží se rozvíjet příběh, což v důsledku vypadá jako slepenina, avšak plná nadhledu a vtipu. Škoda...(2.6.2008)

 • - Roli Joan Spruance měla hrát Meryl Streep, kvůli těhotenství však musela nakonec odmítnout. (Terva)

 • - První verze scénáře byla napsána již v roce 1970. (Terva)

 • - Hlavní ženská role byla napsána pro Jeanne Moreau. (Terva)