Herecký tým v čele s Al Pacinem se rozhodne pro zpracování historické hry Williama Shakespeara Richard III. Velice svědomitě se snaží dostat k samé podstatě svých postav i díla samotného. Na tuto cestu, své "hledání Richarda", se Al Pacino vydává společně s filmovým štábem a navštíví při ní celou řadu lidí, známých i neznámých, kteří se svěřují se svým vztahem k Shakespearovi a se svými zkušenostmi s ním. Cosi o starém dobrém Williamovi se tedy dozvíme mimo jiné z úst Kennetha Branagha, Vanessy Redgraveové či Kevina Klinea, ale ke klasikovi má zjevně co říci i mnoho svérázných filosofů přímo z ulice. Při svém hledání Richarda a Williama nás Al Pacino provází ulicemi velkoměsta i divadelními sály. Ve finále nás zavede do Stradfodru nad Avonou, malebného mistrova rodiště. Dokumentární styl vyprávění o hledání a nalézání smyslu a významu uměleckého díla se pod režijní taktovkou všestranného (na filmu se podílel i jako spoluautor scénáře a spoluproducent) Al Pacina prolíná se samotným dějem RICHARDA III. a výsledkem je nesmírně zajímavá filmová mozaika, v níž svými hereckými výkony zaujme spousta elitních světových herců. Celý film je tak nejen inteligentní podívanou, ale i vhodným doplňkem studia literatury a filmu. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Stydím se, že Shakespeara skoro neznám a myslím, že jsem si nemohl vybrat nic lepšího k seznámení a vysvětlení jedné z jeho her než "Looking for Richard". Jednoduchou formou prolínání - zkoušení s herci (áčkovými jako řemen), rozhovory s lidmi z ulice a vysvětlování s profesory a jak vtipně zmíněno "vědci" o Richardovi III. potažmo o Shakespearovi a jeho hrách a samotnou hrou. Celým filmem provází Al "chameleon" Pacino, který hraje roli Richarda III. a zároveň je na postu u filmu nejvyšším. Všichni si to náramně užívají a je to vidět. Když jsem viděl Pacina, nemohl jsem nevzpomenout Serpica, kde měnil image jak naši vrcholní politici své ženy. Nejvíc se mi líbil ve slunečních brýlích (rýžovkách, které jsem nosil v dobách, kdy jsem byl Depešák jako řemen, dnes jsem jen tichý, ale oddaný fan). Největší moudro, co jsem si zapamatoval zní - Mocní rádi zapomínají na své sliby. A to je druhá výtky našim politikům a nejen jim. ()

genetique

Exkluzívny pohľad nielen do diela a knižnej predlohy 'Richard III.', ale aj do celého Shakespearovho diela ako celku. Ponorenie sa do podstaty diel a ako vodiaci príklad si vzal Pacino Willove najobsiahlejšie a najťažšie stráviteľné dielo. Patentovým spôsobom prebiehajúce predstavenie s dokumentárnymi črtami je dokonalým prostriedkom ako priblížiť a zjednodušiť (nie odľahčiť) toto náročné dielo aj nenáročnému divákovi a ukázať tak silu tohto diela aj napriek predsudkom voči nemu. Samozrejme čo spraviť s dejom ak už sám o sebe nie je až taký pútavý, na to som od štábu odpovede nedostal. A to herci mohli aj dušu vypľuť, pretože herecká precíznosť nechybovala. %.75 ()

Aky

Překvapení. Veliké a příjemné. Že je toho Al Pacino schopen, že má chuť a vůli pustit se do hledání v hlubinách Shakespeara, do úvah o herectví divadelním a filmovém, do nauncí amerického a anglického přístupu ke klasických dramatům. Najednou to není o Hollywoodu a červených kobercích, je to spíše povídání a uvažování připomínající atmosféru, kterou uměli vytvářet Václav Voska nebo Karel Hoger. ()

Djkoma

Psychologická sonda do divadelní hry, postav a historie, kterou provází jeden z největší herců všech dob. Přesto nebo možná právě proto, jde o pomalý a uspávající dokument, který dokoukají bez mrknutí očka jen vyvolení. O svítivosti hvězd před kamerou není žádného sporu, vedle AL Pacina se objeví i Kenneth Branagh, Kevin Spacey, Kevin Kline, James Earl Jones a mnoho dalších. ()

plechulka

Pro toho, kdo čeká klasickou hru či film zklamání, ale pro mne naopak. Za každou (nejen) Shakespearovou hrou se skrývá spousta motivů a jinotajů, o kterých průměrný čtenář či divák nic neví a teprve při jejich znalosti je zážitek z díla zase o dimenzi výš. Vždyť to je to, co milujeme např. na Shrekovi (... doufám, že se teď pan William neobrací v hrobě při tomhle srovnání...!) - tu hru na odhalování "citátů a výpůjček" z jiných filmůa čím víc jich odhalíme, tím větší máme radost! Samozřejmě, že silná hra nebo film "zafungují" i bez znalosti souvislostí, ale proč se nepoučit, zvlášť s tak charismatickým učitelem, jako je Al Pacino? ()

• Al Pacino chtěl původně natočit hru Richard III, ale podle jeho slov mu došlo, že by se nikdy nemohl vyrovnat Richardu III. od Laurence Oliviera. (ČSFD)
  • Al Pacino osobně trval na obsazení Kevina Spaceyho a Aleca Baldwina. (ČSFD)
  • Film byl natáčen přes čtyři roky! Al Pacino se v některých částech objevuje s bradkou, kterou si nechával narůst už pro film Carlitova cesta (1993). (hot_spot)