Neústupný mexický důlní magnát Garcia musí čelit vzbouřencům a revolučním náladám v zemi. Rozhodne se svěřit důležitý transport stříbra pod dohled pistolníka Kowalského, aby ho bezpečně dopravil přes americkou hranici. V cestě mu ale stojí bandita Ricciolo, který obětuje cokoliv, aby získal bohatství. (TV Prima)

adamix

Nero vyzerá ako fúzatejšia verzia Terencea Hilla ale ako westernovú legendu ho nevnímam, aj keď svoje slávne role mal. Výborný úvod, pár skvelých hlášok (,,Mám rukavice." ,,A kde? Nemáš ich na rukách." ,,To pretože bez nich strieľam presnejšie."), medzitým všetkým klasický westernový dej o vzbure a zrade, otravne nesympatický Ángel Álvaez a geniálna hudba s dobrým záverečným duelom. Žiadna sláva, ale našťastie inšpirácie z tohto filmu využil a vylepšil Tarantino vo svojom  westerne. ()

pebe73

Tak já nevím, slavný Corbucci, slavný Nero, slavný Pallance... Dost jsem se na tenhle kousek těšil. Kulomet tam byl, to zase joo, ale jinak to bylo nějaký takový plytký, Hudba od dvou skladatelů se tam taky nějak bila. Tři hvězdy za žánr a Morriconeho. Víc nemůžu dát. ()

Hruskovice

Stále nenacházím slov, jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Zde jsem poznal, že Ennio Morricone se pro mě stane jednou z největších osobností filmové hudby, a že chci vidět snad všechny filmy, v kterých dělal hudbu :) 6/5 ()

saladín.

Ahh! Nero vlaciaci sa na jednom koni a s uhladne zapakovanym gulometom (tj v rakvicke) na druhom; najlepsie a vystizne zhrnutie teorie revolucie; a typicka corbucciho burleska v ktorej to rachoti, pobehuju sombréra a uniformy hromadne padaju z koni (a ktoru si xkrat zopakoval). Vydavatelia DVDciek maju pravdu - na Leoneho opusy to nema ani nahodou. Akurat pamatna skorozaverecna scena (cinkajuci kowalski a smutny klaun) to takmer dviha na styri hviezdicky. ()

p.a.douch

No dobrá, ucházející western. Někdy jsou scény trochu roztahaný. Corbucci ví jak zrežírovat film a Morricone je zkrátka Morricone. Herci nejsou špatný, ale bohužel Nero není Eastwood, Musante není Wallach a Palance není Lee van Cleef. 60 %. ()

PTuranyi

Franco Nero v úlohe drsného chlapíka vo westerne z obdobia mexickej revolúcie. Kowalsky nie je žiadny bojovník bez bázne a hany. Je tvrdý, ostrieľaný a ide mu v prvom rade o jeho vlastný profit. Napriek tomu za občas nezaobíde bez kvapky šťastia. Pre peniaze pomáha ja povstalcom a stáva sa žoldnierom revolucionára Paca. Okrem vlády im po krku ide aj podvodník Kudrnáč, ktorému skrížili plány. Dej je bohatý na zvraty a nechýba správna westernová atmosféra, keď kolty visia prekliate nízko. 70% ()

moorks

Přesto, že je žánr westernu bohatý, zase tolik kvalitních snímků nenabízí. Mezi jedny z jeho nejlepších patří určitě i tento film. Corbucci v něm opět dokázal svojí extra třídu. Jeden z jeho nejlepších filmů. ()

remotrumpet

Drsný spaghetti-western s nosným motívom revolúcie odohrávajúci sa v Mexiku, s vynikajúcou hudbou a ikonickým leitmotívom od Ennia Morriconeho, (citoval Quentin Tarantino vo filmoch Kill Bill a Nespútaný Django), a frajerským Francom Nerom .                                  Zaujímavé momenty vo filme : za nepoctivú hru vypiť falošné kocky spolu s mliekom, gulomet v púzdre od gitary, žiarlivostný pád medzi prasce do blata, ukusovanie ucha pri bitke - like Mike Tyson, pokus o úder sliepkou, fialový ku klux klan, škrtanie zápalky o všetko možné - o zuby mexikánca, Kowalski s gulometom v ruke a pásom nábojov okolo druhej kosiaci nepriateľov ako ovce. (John Rambo), odistený granát v ustach...                                      "Tak pripime si na revolúciu!"                                              "Veľa šťastia Paco, kľudne snívaj ďalej. Ale s očami dokorán." ()

Cesty timem

V podstatě shlédnuto celé jen pro tu hudbu a pány skladateli jsem tedy rozhodně zklamán nebyl. Westerny nejsou mým šálkem kávy. ()

StaryMech

První minuty ve mně vzbudily dojem, že půjde o mimořádně svěží italowestern s filmařskými, situačními i slovními žertíky na úrovni, s prvky černého humoru a politické satiry na způsob Damianiho "Kulky pro generála". Z toho, co následovalo, mě sotvaco nadchlo, zaskočilo, rozesmálo nebo dojalo. Jedna laciná cynická legrácka za druhou, kulometná palba na pokračování (o rok předešla tu v "Divoké bandě"), vše na výborné řemeslné úrovni, ale bez nápadu, který by stál za řeč. Těžký život žoldáka před kamerou i za ní.... ()

milos.bradik

Jeden z těch spaghetti westernů, které mne hodně zklamali. Historické chyby, odkazy na Zapatu a Pancha Villu a přitom v roce 1910 revoluce teprve začínala a oni nebyli nijak slavní. Jinak typický spaghetti western v tom, že pár mexických pobudů přepadne město a prakticky beze ztrát pobije všechny vojáky, pak zase armáda překvapí tyto pobudy, nyní už revolucionáře, a prakticky beze ztrát zase pobije všechny, až na dva vůdce bandy, aby nakonec, jak překvapivé, tito dva vůdci bandy opět pobili téměř všechny vojáky. Prostě dlouhé scény pobíjení vojáků, provázené šíleným smíchem "revolucionáře". Opravdu jsem vydržel do konce jen silou vůle. Poněkud nepochopitelná je i ta přezdívka Franca Nera, protože on jako Polák nevypadá a ani se tak nechová. ()

Andrmen221

Zde nemůžu jinak než plný počet. Vím, že ve srovnání s westerny Sergia Leone, by to mělo být asi 4/5, ale popíšu vám, proč to cítím jinak. Zaprvé režie ten druhý Sergio. Kamarádi režiséři, hvězdné duo. Corbucci má na kontě hned několik westernů a všechny jsou při nejmenším nadprůměrné. Hudba Ennio Morricone, zde jedna z mých neoblíbenějších melodií, která se mi snad neohraje. Franco Nero je úžasný, už ze série Django, Vůně Cibule, Companeros apod. Tohle spojení mělo za vznik skvělý snímek už v tak konkurentním prostředí jako byly pro westerny 60. léta. Doporučuji zhlédnout, pokud máte rádi westerny jako já, na tomto se zajisté vyřádíte. Skvělé. ()

Beryman

Líbí se mi, jak si Corbucci jede to svý a je mu úplně jedno, co na jeho dílo říkají kritici nebo zdravý rozum. Skvělý Nero, skvělý soundtrack. Kulomety tu mají vyšší kadenci než ve Žhavých výstřelech. ()

Utnapishtim

Skvělý "zapaťácký" western, který nádherně vykresluje ducha své doby (Viva la revolución!) a zároveň ho podrobuje kritickému pohledu prostřednictvím hlavního hrdiny, indiferentního chamtivého žoldáka (ačkoliv je zcela zřejmé, na čí straně režisér stojí). Nelze též přehlédnout, že se film stal bohatou studnicí inspirace (či přímo výpujček) pro pozdější westernové majstrštyky: stačí si vzpomenout na naprosto přesnou citaci z Tarantinova Divokého Djanga (Nero included), kdy to DiCaprio schytá do srdce skrze tu samou kytičku, kterou zde nosí Jack Palance. ()