Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

panMartin

Můj nejoblíbenější Stallone...Je vidět. že mu to s Russellem hodně dobře sedělo. Má to vše dobrý herce, pěkný hlášky (honička na začátku: Na Slyho: Kdo si myslíš že jseš.... myslí si že je Rambo... A Sly na to Rambo je moula...) , akce a krásnou a sexy Teri Hatcher a co víc si přát. Útěk z vězení nejlepší scéna z filmu. Parádně jsem se bavil. ()

SeanLSD

Je neuveriteľné, že herec s tak nevídaným rozsahom charakterných výrazov ako Sylvester Stallone má na konte takú zbierku skvelých filmov, podobne ako jeho veľký konkurent, železná guvernérska držka z Rakúska. Zrejme za to môže ich športový duch... Každopádne, aj popri dvoch vlastných fantastických sériách ( a zdá sa, že na staré kolená rozbiehanej tretej ) a spúste parádnych akčných trhákov je jeho kráľovským rokom práve 1989. Je neuveriteľné, ako to takému individualistovi šlape v parťáckej dvojici, ktorá sa šťavnatosťou vyrovná aj tým najslávnejším, povedzme Riggs-Martaugh. Toto v 80. rokoch proste vedeli namiešať. Ale ako sa k tomu dostal Končalovskij ? Viem, že natočil kdečo, ale mám z toho pocit, akoby Kusturica režíroval Mission Impossible... ()

Nivenx

Nadprůměrná akční film dvojice Staloloneho a Russella, kde vedou skvělé hlášky, na které se jentak nezapomíná. ()

Radiq

Kdysi tohle bylo legendární, ale dnes je to blbost na n-tou. Hudba jak z rádia Impuls, takže taková, u které mě jímá hrůza. Době vzniku odpovídají taky záporáci, jaký jsme mohli vídat snad jedině ve filmech z té doby (a kteří hráli asi vždy jen záporáky). Děj a postavy blbé jako blbost sama a ploché jak plochost sama. Snaží se to hláškovat, být u toho drsní, ale zapamatoval jsem si jenom "Myslí si, že je Rambo.". Prostě na mě dejchly osmdesátky a zvuk videokazety vkládané do přehrávače... V dnešní době to je spíš béčko, i když kdysi to bylo vyhledávaný a oblíbený áčko. ()

ing.Frosty

Hláškovací závody mezi Slyem a Snakem. Další srdcovka, kterou jsme sjížděli na základní škole. Nápady na využití motorové pily, či Slyův necenzurovaný názor na Ramba asi ne každého oslní, ale z mé paměti už nezmizí. ()

drexik

Nedávno jsem to měl za pětset od švestek, ale tyhle fízly mám stejně rád. Vyfešákovaný Ray Tango a šupácký Gabriel Cash se dostanou do vězení, ve kterém je především jejich klientela. Jo, to byla jízda. ()

matezzz

Jako malý kluk jsem tento film zbožňoval, pořád jsem na něj chtěl koukat a teď už ani nevím proč. Není to nic bůhvíjakého, ale mimo jiné taky z nostalgie přidávám 4tou *. Je to svěží, má to spád a více či méně vtipné hlášky se sypou z úst ústřední dvojice každou chvíli. ()

hans500

Dobrý scénář, vypečené hlášky, obstojná režie a perfektní hlavní dvojice Stallone - Russel. Slušná zábava, která díky krátkosti a skvělému tempu výborně odsýpá - 4,5*. ()

miguel_111

Hláškujúce duo elegán Ray Tango (Sylvester Stallone) a "tak trochu zaostalý" Gabe Cash (Kurt Russell) je fakt brilantné, akcia a dej priemerný. --- Myslíš, že nekecá? Nevím, ale neprší a on stojí v louži. --- + --- A nebuď nervózní, že sám máš malý péro. Náhodou je to slušnej klacek. --- + --- Mám dobrou a špatnou zprávu, kterou chceš napřed. Špatnou. Jsme skoro bez benzínu. A dobrá? Ješte tam trochu zbylo. --- Pre mňa 80% ()

Belbo

Rád vzpomínám na časy, kdy jsem seděl u ORF 1 a napjatě sledoval s německým dabingem příběh dua tvrďáků. ()

Jizni Tlapa

"OK LETS GO" . První a poslední nejpovedenější Slyova akční komedie. Distingovaný Sly doplněný o buranského FUBARA (fakticky uplně bez absolutního rozhodování) Kurta dělá z tohohle filmu jedinečnou podívanou. Užijte si akční nářez s řadou kultovních hlášek, doplněný o sexy T. Hatcher a vynikající CZ dabing!! ()

Wall-E

Je to sice učebnicové béčko, ale duo Sly a kurt + kupa dnes už legendárních hlášek ( Rambo je pusinka ) = **** ()

Blacks

Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru! ()

ywo666

Tak som si to dal opäť a strelím plný počet. Typický počin konca 80. rokov. Tá hudba, účesy. Stallone a Russell v plnej forme rovnako hláškujú ako demolujú protivníkov. Jednoduché, hlúpe a kurevsky zábavné. Dobré aj ako komédia aj ako akčný film. 5* ()

dANo

Ako teenager som to samozrejme žral... a s odstupom času si stále myslím, že je to vcelku nadpriemerná akčná komédia. Pri ďalšom pozretí už mením názor a znižujem hodnotenie... :o) ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)