Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

naytsirk

Když jsme to na základce s kamarádem viděli, nehráli jsme si pak venku na nic jinýho (jo vlastně ještě na Predátora, ale to je teď jedno…). Jenže jsme oba chtěli být Cash. No, a protože já nosil brýle, tak jsem musel být Tango. Dneska bych si ho ale vybral dobrovolně… ()

Tomulka

Dynamický akční snímek s celkem humorným pojetím. Rozhodně to není nuda a o to podle mně v akčních filmech jde , aby nebyla nuda. ()

Georginek

Uzasne akcni dilo plne skvelych presne adresovanych vtipu ( hlavne v dabingu). Cim jsem starsi pripada mi tenhle film ne jako Akcni, a spis jako Akcnak s nadsazkou a prvky komedie.... Jak Stallone (Tango), tak Russel (Cash) jsou dva tvrdi ale odlisni poldove, ktere svede dohromady jeden pripad se zbranemi , policejni korupce , obvini je z vrazdy policisty a posleze uvezni do prisneho federalniho zarizeni, kde vetsinu tech nejhorsich vrahu a zlodeju dostali za mrize prave oni dva. Pasaz ve vezeni je protkana genialnimy fory ......"Fizlove, dejte je ke me, dejte je ke me ARRRGG, Tango pamatujes si me?" ....."Jo, ty si byl skvelej v Barbaru Conanovi" Pro me super film, ktery proste musi videt kazdy spravny fanda movies z 80lete a fanda Stallona s Russelem. ()

miky222

Skvělý akční film, který se dle mého vyrovná i třeba smrtonosné pasti 2. Nechci aby mě zabil nějakej Anglánskej tepoluš, já chci aby mě zabil Americkej teplouš! 95% ()

Voxel

Super akční komedie pro kterou mám velkou slabost. Dva sřílející, mlátící a hláškující hlavní hrdinové musí spojit své síly (přestože se navzájem nemají rádi), aby potrestali zlého padoucha, který na ně ušil boudu a dostal je do lochu. Děj rychle odsýpá, občas nějaká akční scéna (dobře natočená), spousta hlášek a výborné finále. Jo a má to fajn hudbu od tvůrce legendární melodie "Axel F". K mé spokojenosti to naprosto stačí. ()

Oakenshield

Tango a Cash, Cash a Tango, vzhledem k tomu že Slye můžu a akčňáky musím, tohle pro mě byla docela bomba. Komediálně pojatej akčňák je většinou lepší než rádoby vážný dílka a T&C mě pobavil dost, navíc i nechyběly dobrý akční scény jako závody v zemědělských strojích :-D plus ještě dobrá ústřední melodie. Takže pro mě pět, asi i tím že akčňáky hodnotím buď všechno nebo (skoro) nic. ()

enzo_cz

Pohodový akční film a dnes již skoro klasika. Vtipné a svižné se spoustou dobrých hlášek. Přesto to nijak mimořádně nevybočuje ze zajetého žánru. ()

Dataminer

"Jedno si musíme vyjasnit hned teď. Tenhleten je tvůj!" Kvělá dvojice a když k tomu dostanete i správný dabing, nebrání už nic tomu vychutnat si skvělou akční komedii. Zbožňuji Sylvestra i Kurta, navíc spolu jim to úžasně šlape. Jako bombónek je tu krásná mladá Teri Hatcher. Co víc si přát...zlatá filmová 80.léta ()

Agnostik

Klasika učnovských let,kterou i po letech budete nostalgicky hltat a u níž budete spokojeně pomlaskávat blahem.Typický akční trhák 80tých let!Dva poldové neprávem obvinění z vraždy vezmou spravedlnost do svých rukou.Velice dobré akční dílko!Zábavné,akční i napínavé! ()

Pythonator

Perfektní hlášky, dobrá akce, děj má spád. Nebýt té pitomé elektronické hudby, dal bych snad i pět hvězdiček. Mezi akčňáky se Stallonem je tento jeden z nejlepších. ,,Slyšel jsem, že jsi druhý nejlepší polda v Los Angeles." ,,Já slyšel to samé o tobě." ()

lvi_psouk

Ty´s byl dobrej v Barbaru Conanovi! Pošuk vágus, kliďas model, a jak jim to jde dohromady od ruky! Kurtovi to nejvíc sekne v lodičkách před klubem při ladném odhazování nedokouřeného retka do dychtivého výrazu pána policisty prahnoucího po sblížení duší i těl :-) ()

Matulko_

Ach tie úžasné osemdesiate roky! Vtedy sa ešte točili riadne akčňé komédie. Zásobníky ste vtedy menili raz za dve hodiny, po väzniciach ste si mohli v noci chodiť, ako sa vám zachcelo a repertoár hollywoodskych antihrdinov mal asi päť tvárí. Svalnatí superhrdinovia dvíhali činky, takže nevyzerali ako vzduchom nafúknutí lesklí gumáci a Teri Hatcher ešte nechodila so Supermanom. To boli časy! Chvíľami to bolo sci-fi, inokedy to bolo viac sci-fi, ale žiadnu hviezdičku navyše si nemusím odobrovať, ako by to bolo potrebné u mnohých dnešných prvoplánoviek. Hoci teraz sú už Sylove sebavedomé ksichty použiteľné asi len v Expendables, vtedy ešte mali šmrnc a vyslovene ste na ne čakali. Animácie nebolo treba, stačilo to dobre nasvietiť, fúknuť tam trochu pary a napätie bolo na svete. Akční hrdinovia dávali jednu dobrú hlášku za druhou a vy ste si ich opakovali dookola, aby ste si ich mohli v pondelok so spolužiakmi cez prestávku opakovať znova (škoda že ich toľko zmrvili v dabingu na našich telkách). Zo začiatku to chce byť oveľa vážnejšie, než by za daných okolností malo, ale s pribúdajúcimi dialógmi Russella a Stallonea to chytalo iskru a človek tomu veľmi rád odpustil niektoré nezmysly. ()

james11

No vzhledem k tomu v jakých letech to bylo natočeno jsem ochoten filmu leccos odpustit. Solidní akční film plný hlášek. ()

flouny8

At si kdo chce co chce říká, tohle je jeden z nejlepších akčních filmů ever a to i po těch letech. Navíc napěchovaný hláškami. ()

Werrona

Když mi bylo patnáct, tak jsem tenhle film milovala hodně. Můj jedenáctiletý syn je na tom obdobně. Ze Slájových filmů společně s Nájemními vrahy a Demolíkem asi nejlepší. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)