Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Stanmi

Skvělá akční buddy-komedie, kterou považuji v tomto žánru za jednu z nejlepších. Sly a Kurt, jako Ray Tango a Gabe Cash hláškují jako o život a film nemá vyloženě hluché místo. Velmi dobrý byl i výběr Jacka Palancea jako hlavního nepřítele obou poldů, stejně tak i Briona Jamese. Jack záporáky uměl hrát. Suma sumárům legendární akčňák se spoustou humoru o dvou naprosto odlíšných policajtech, kteří musejí spojit v bojí proti distributorům drog. ()

honzic

Skvělý film, klasika, která potěší a zároveň má něco do sebe, je to spíše komedie než akční, ale hlášky jsou tam fajn. Hodnocení: 70 % ()

walkingdead

Zatímco Walker Texas Ranger může jít klidně inkognito do kriminálu (přestože dle jeho věhlasu ho musí znát všichni zločinci v Americe), Tango a Cash jsou na tom hůř. Polovinu osazenstva dostal do basy Tango, druhou půlku Cash. Takže když jsou neprávem obviněni z vraždy a posláni na převýchovu mezi plno svých starých "přátel", může jim život zachránit jen útěk a odhalení pravdy. ()

Dr.Bishop

Tenhle film si pamatuju hlavně kvůli množství totálních hlášek z původního dabingu ("Dělám na tom případu 3 měsíce, proto je můj!" - "Tady vidíš, jak si blbej, já na tom dělám sotva půl hodiny a už jsem tě dohonil!" ----"Pan Cash mi postavil židli na prsa a sedl si na ni!" - "Když piano tam nebylo!" ---- "Kdo tě sakra učil řídit??!!" - "Stevie Wonder!!"). Tomu říkám akční komedie! 75% ()

strundik

Výborné hlášky, výborné obsazení, hodně slušná akce (samozřejmě, že se na to člověk musí dívat s nadhledem a neřešit fakt, že dva "superpoldové" stačí na menší armádu grázlů). Ten film mě baví prostě pokaždé, když si ho pustím. ()

Veskoslav

Už jenom kvůli těm hláškám to člověk musí vidět. Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů devadesátek. Je tam všechno, akce, vtipně napsané dialogy, padouch a krásná žena:) ()

klichem

Prijemny humor, rozdielne hlavne postavy medzi ktorymi dokonale funguje chemia, uctyhodny scenar plny sarmantneho humoru. Keby sa tychto 3 pravidiel drzali tvorcovia akcnych filmov aj v tejto dobe mozno by som ich mala pozretych viac. Koniec trosku nad hranicu mojej znesitelnosti. Ale inak pekny zazitok. ()

jack_scott

Film stárne...respektive doba, jak se na to časem člověk kouká. Dříve to býval fakt dobrej film, klasickej akčňák...Ale dnešníma očima- jsou fakt lepší akčňáky z přelomu 80. a 90. let než je tenhle. 60% - a to fakt ještě z nostalgie. ()

koza3

I po mnoha letech mě to stále baví. Tahle dvojka natrhne prdel všem zlounům s culíkem či opičí čelistí. Hlášky fungují taky, mladší generace už to asi občas nepobere, protože je to retro snímek, ale pro véháesáky je to klenot :-) ()

Víteček

Slabé 4*, ale přeci jen nemůžu z nostalgie níže. Většina hlášek už v současnosti extra "cheesy", ale jako oddechová zábava je to pořád přijatelné. ()

Mamutol

Doba, kdy se do obýváků začínaly dobývat VHS kazety. Tohle byl v té době oblíbený film a dodnes je to stále slušná akční zábava. ()

palomino

no vlastně ta čtvrtá hvězdička je za poznámku ze začátku filmu s narážkou na Ramba a Stallonovi psí pohledy-výborné hlášky,docela jsem se nasmál a trochu poslintal triko s Terry Hatcherové ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)