Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

BillyBob

Jo tak přesně tenhle typ akčňáků to já můžu. Stallone a Russell na sebe hláškují, haštěří se a dá se jim to snadno uvěřit. Jednu hvězdu přihazuju za skvělou scénu útěku z vězení. Moc dobrá práce. ()

Dastin

Velmi dobrá akční komedie, se spoustou dobrých hlášek(,,Myslíš, že nekecá?'' ,,Nevím, ale neprší a on stojí v louži.''), mým oblíbencem SLYem, velmi dobrým Russellem a mladou a pěknou Teri. Viděno 3x a vždy mě to dobře pobavilo. ()

enterama

kde sa hrabe križovatka smrti ...nemožem si pomocť, ale Stallone nie je moj oblúbený herec no mám ho rád a tu sa mi odvďacil dávkou humoru mne blízkym. Dvojica ako vyšitá. Plus a mínus ,jeden upravený elegáan a druhý frajer z ulice. Obidvaja sa majú radi a dávajú si prezývky. Ich vzťah im závidia dvaja drogový díleri. A je tu zápletka.. No najlepší a najstrašnejší satirický okamih celého filmu uznáte všetci ,že to je scéna Stalloneho spoluväzňa a jeho struny na hranie ... ()

Drakon

Pro mě je to skvělá, svěží, vtipná akční komedie s výborně se doplňujícími herci a fešnou (zoufalou manželkou) Teri Hatcher plus nějací ti sližští padouši a soudtrack s hity z dob dávno minulých. K tomu svižné akční scény a potrhlý vědec s cool vynálezy jako bonus. A pořád je to ve stylu 80s a to je dobře. ()

Katzi

Jooooo - to chlapi ještě byli chlapi, samý sval a drsný humor, slzu neuronili ani když jim drtili kosti - a nakonec i "happy end" - prostě oddych ... ()

Fujin

Zazita vecicka, tenhle film a z nej hromadu hlasek uz mam tak zaryto do pameti, ze je to pro me uplny kult a cilene tak prehlizim vsechny jeho nedostatky. ()

Slypp

Tango a Cash = S.Stallone a K.Russell to je dost povedená dvojka. Film, který určitě nudit nebude. Dost jsem se zasmál nad hláškou Stalloneho o Rambovi :D Film stojí za zkouknutí, tak můžu doporučit. 4* :) ()

breznec

Paráda. Jedna z nejlepších komedií,jakou jsem kdy viděl. Sly a Kurt jsou tady opravdu nadupaní a vypouští ze sebe jednu hlášku za druhou. Kdo říká,že Stallone neumí hrát,tak rozhodně nemá pravdu,tenhle film a spoustu dalších jsou toho příkladem. Každý si myslí,že akční hrdina je prostě bezduchá kopající nebo střílející mašina,ale Sylvester k nim rozhodně nepatří,je to dobrý herec. Ale abych nezastínil Kurta Rusella,ten je samozřejmě taky jednička. ()

jackie3

Akční komedie, která šlape. A ačkoliv Stallona nijak neprožívám, tady mě bavil skoro stejně, jako K. Russell. ()

Zofan

"Tango a Cash. Cash a Tango. Tihle dva fízlové mě přivedou k šílenství." říká hlavní záporák filmu. Mě tihle dva fízlové přivedli ke skvělému pobavení. Vždycky zvedne náladu. ()

sportx

Jako kluk jsem tenhle film žral, dokonce jsme si ně i hráli. Perfektní odychovka, tak jak to Sly a Kurt umí. ()

Honey007

akční filmy z 80. let by se měly po určitém čase vyřadit z vysílání a distribuce :) Pokud se chcete pobavit a zasmát (některé hlášky oporavdu rozesmějí) a dokážete se na film dívat s trochou nadhledu a smyslem pro parodii, tak proč ne. Ale jinak vcelku dobrý příběh prostě dvojice hlavních hrdinů nezachrání. 40% ()

RADX1

Klasický americký akčňák své doby. Dobré hlášky, slušná akce, klasická mafiózo zápletka, dobré nápady o zpestření, nějaký ten zvrat, ale všechno kazí konec. Posledních x závěrečných minut akčního konce (od doby kdy dostanou speciální prototyp polecejního auta) v mých očích spadá o kategorii níže a kazí jinak výborný dojem z filmu. Hvězdičku navíc dávám za dobré obsazení a mou oblibu tohoto žánru. ()

Rayers

Takový uzávěr akčňáren 80. let. Se všemi těmi cool hláškami, relativně důmyslnou akcí, machrovinkama, prototypem obrněného Chevroletu od dědy, kterej nápadně připomíná Q z Jamese Bonda, až po hromadu klišé. A náhodou mně se to líbilo, nemám co vytknout. A dodneška nosím opasek, protože co kdybych někdy potřeboval sjet po drátech přinejmenším VVN, které nemají pojistky... ()

shakeXL

Klasická akčňárna z osmdesátých let s drsnými poldy, kteří přežijou i nemožné samozřejmě s happyendem. ()

Expendable2

Nejlepší akční komedie , jakou znám , super hlášky , vynikající obsazení ... musím říci , že je to ta nejlepší akční komedie jakou jsem kdy viděla a nedám na ni dopustit. Celý film se musím smát , akce i vtip od začátku až do konce...prostě perfekto! ()

Maju20

Skvělá akční komedie své doby, na kterou se s chutí podívám i dnes! ;) Super hlavní dvojice a úžasné hlášky v celým filmu! :) Škoda jen, těch tolika zbytečných dabingů, který jsou jeden horší než druhý... - Nenašel jsem piáno. - To je můj snoubenec, Pérák. - :D ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)