Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

topi

Takovej netradiční hororovej thriller se zvláštní atmosférou, který ale ničím zvlášť nepřekvapí. Bill Paxton jako režišér se obsadil i do hlavní role a je výbornej. ()

movieband

Celý film je prolnutý pěkně drsnou atmosférou, za kterou by se nemusel stydět žádný jiný thriller nebo horor. Celkově film funguje celý jeho čas, až do závěrečného rozuzlení na hřbitově, kde si film vykopal vlastní hrob. Rozuzlení by na jednu stranu nebylo tak špatné, svým způsobem by dávalo smysl, ale chybí tam něco, co by to dotáhlo do úplné logičnosti, aby každý kousek příběhu zapadl a vyprávění, tak mohlo bez problémů fungovat. Samotný závěr se šerifem, je solidní a podle mě vcelku dobrý. Jenom to rozuzlení na hřbitově funkčnost celého vyprávění trochu pokazilo. Víceméně má film dva konce, z nichž mi jeden úplně nedocvakl a druhý mě příjemně překvapil. Co se mi, ale líbilo bylo, jak byl celý děj podán. Formou výpovědi v současnosti, a flashbacky do minulosti, o Meiksově vraždění. První půlka filmu mě sundala drsnou atmosférou a hodně dobře seskládaným soundtrackem, který ten vážný tón jenom podtrhoval a samotným vyprávěním McConaugheyho s detektivem. Sice to místy bylo už přes čáru, s tou zfanatizovanou vírou (místy to mohlo působit už směšně, když se to opakovalo pořád dokola), ale jinak to byl vcelku solidní thriller, u kterého by stačilo tu zápletku dotáhnout do úplné dokonalosti. Mohlo být líp, ale i hůř. McConaughey dokazuje, že dokáže zahrát vážně jakoukoliv roli, od právníků, přes komediální role, až po filozofující detektivy s existenciálními problémy. Kdyby se Paxton pustil do něčeho podobného, protože tady mu to šlo, jak před kamerou v roli otce (kterého zahrál výborně), tak i za kamerou, kde to jako režisér taky zvládal, tak bych se vůbec nezlobil a rád bych se na jeho další film (nejlíp další thriller) podíval. S tím zmršením na hřbitově je to lehký nadprůměr, protože i přes tady tak trochu předimenzovaný závěr, je to film, který dokáže zaujmout temnou atmosférou a zajímavým dějem. 72% ()

YURAyura

Tak dobre jsem se uz danvo nepobavil, kdyby podobne chutovky zacali natacet ve vetsim mnozstvi snad bych zase zacel chodit do kina... Krestani, to je pakaz, ted je to snad i ostatnim jasne ;]] ()

Budweiser

Máte pocit že se vaši rodiče doma zbláznili? Když jsem byl menší, tak jsem takový názor občas i měl. Tak třeba v době největší puberty vám koupí máma svetr s Mickey Mousem nebo Kačerem Donaldem :) Vzali by jste si ten svetr na sebe a šli v něm s partou ven? Věděl jsem že ne! Když jsem Lovce démonů dokoukal a chvíli popřemýšlel, tak jsem byl rád za to, jaké mám rodiče. ()

salalala

Nenechte se odradit naprosto stupidním českým názvem, který evokuje tuctový béčkový horor. Frailty je povedený thriller s náboženskou tématikou (mám tyhle filmy rád, proto možná to vyšší hodnocení). Paxton zvládá režii poměrně slušně, i když tu nějaký chyby jsou (až příliš překombinovaný skoky v čase a možná si mohl odpustit to vnuknutí anděla pod autem), ale atmosféru to má. Velmi dobře hrají kromě McConaugheyho také oba malí kluci, jejichž role jsem jim beze zbytku věřil. Zde tolik diskutovaná pointa mi nějak nevadila (její první část jsem nečekal, tu druhou už ano) a dodala filmu nový rozměr. Logické chyby, které tu taky někdo zmiňuje, tu samozřejmě jsou a celý je to trošku za vlasy přitažené, ale přesto je to fajn filmek. Taktéž hudba a kamera byly solidní, takže se ve výsledku jedná o příjemný netuctový thriller, který možná lehce nutí k zamyšlení. 70% ()

Phetronius

slabší 4* ale spíše 4* - zaujalo mne to po celou dobu. A u tohoto filmu tedy zírám, jak někteří zdejší uživatelé "ví po 10 minutách jaká je pointa". Sakra, to je snad boží vnuknutí;) nebo jsem viděl tak málo filmů? ()

Martpod

Příjemná thrillerová záležitost, která sice měla pár zcela předvídatelných momentů, ale skvěle držela atmosféru a ani scenáristicky to nebylo úplně tupé. McConaugheymu by podobných rolí slušelo víc ()

kagemush

Nenechte se zmást zhovadilým českým názvem,-o zabíjení démonů jde samozřejmě až ve druhé řadě,-děj i pointu mnohem lépe vystihuje orig. titul. ()

Figu

Pro mě šokující film a hrozně moc příjemný filmový překvapení! Bill Paxton u mě boduje ve všech směrech, ať už herecky, tak i debutující režií! Celkově nás film stále svádí k hrůzostrašný představě o nemocným fotrovi, kterej prostě zabíjí lidi, jak si sám vybere, nebo jak on sám tvrdí, bylo mu to dáno z nebe od anděla. Nebylo mi u toho nejlíp, při představě, že s vlastníma synama takto manipuluje a nutí je zabíjet a věřit. Rozuzlení příběhu mě naprosto rozsekalo! Miluju překvapivý konce a tento řadím za poslední dobu mýho filmovýho pokoukání mezi naprostou topku! Škoda, že mě film tak dlouho unikal, ovšem čekání se vyplatilo na jedničku! 95% ()

Mefistofelle

Spousta lidí tady zmiňuje předvídatelnost a monotónnost příběhu. V podstatě mají pravdu, ale v tomto případě mi to ani trochu nevadilo. Příběh je to zajímavý, postavy (včetně těch dětských) jsou dobře zahrané a atmosféru to má dobrou. Obzvlášť Bill Paxton si zaslouží velkou pochvalu. Na to, že na režisérkou sesličku si opět sednul po 21 letech, je to zvládnuté dobře. A o jeho herectví ani nemluvím - jeho postava byla více než přesvědčivá. Na konec nutno podotknout, že ačkoliv konec jsem předvídala už od poloviny filmu, tak jako tak mi dech vyrazit dokázal. ()

Wormboy

V celku pohodovy thriller o krestanskom zabijani ludi, v ktorych sa skryvaju demoni. Film sice nie je nicim ohurujuci, avsak ma spad, nenudi, herci nevadia a zaverecna pointa je pre mna ovela lepsia, ako tie z poslednych Shaylamanoviek.3,5/5* ()

carly

páčil sa mi spôsob podania príbehu. ako to bolo prerozprávané a používali sa flashbacky a my sme vlastne nemohli vedieť, čo všetko je pravda a čo nám Fenton zamlčuje. veľmi atmosfére pomohli aj herecké výkony. koniec bol tiež dobrý, ale zároveň kameňom úrazu celého filmu, lebo tu sme už prešli z kategórie possible to kategórie pritiahnuté za vlasy. lenže ak to nechceli nechať vysieť v lufte, tak sa nejako vyjadriť museli. aj keď pre mňa práve ten záver bol viac scary ako celý zbytok filmu. ()

emo

Celkom dobré psycho. Keby to malo lepšie vybalancovaný dej mohlo to byť skutočne nezabudnuteľné... Paxton je ako psychoš super! ()

lennyd

Detektiva Wesleyho Doylea (Powers Boother), vyšetřující případ sériového vraha zvaného Boží ruka, navštíví mladík, který tvrdí, že zná identitu onoho vraha. Celý večer vypráví detektivovi podivný případ své rodiny. Již od malička jsou oba bratři vychováváni jenom otcem, který věří, že je pověřen od boha čistit zemi od démonů, kteří se zde schovávají. A snaží se oba syny naučit svému "řemeslu" ... Billovi Paxtonovi asi přišlo, že už dlouho nedostal nějakou pořádnou roli, a tak podle rčení - udělej si sám, se vrhnul na režisérkou sesličku. Ale nevím, jestli toto bude takový trhák, v jaký Bill Paxton věřil. První půlka filmu je sice skvělá (hlavně sám Bil Paxton, v roli utrápeného otce je dokonalý), ale jak se pozdějc film začal zamotávat, celý tajemný příběh šel do kytek.. ()

elanius

(13/2012, BluRay720p) / Pomalé, so skvelou atmosférou, s pocitom dobre budovaného napätia .... a na konci dodrbané, tým najklasickejším a najnaivnejším zvratom ... škoda ... 6/10. ()

venison

Sice bych tento film zařadila do béčkových vod, ale myslím si, že měl velmi originální zápletku a klasifikovala bych ho spíš na mysteriózní thriller než horor.. Fakt téma výborný - tatík si myslí, že mluví s bohem, který jej pověřuje zabíjet démony, kteří vypadají jako běžní lidé, k tomu si na pomoc bere své dva malé synky.. Jeden synek to taťkovi baští a tvrdí, že vidí to samé a druhý se naopak snaží bratra i okolí přesvědčit, že jejich rodina dělá něco nekalého.. Jenže na čí straně je vlastně pravda.. Já jsem byla moc spokojená ;-) ()

noriaki

Odhadl jsem prakticky všechny zvraty a především ten poslední už si mohl scénář odpustit, ale i tak mě film dostal. Bill Paxton mu totiž vtiskl hutnou mysteriózní atmosféru, která mě několikrát donutila zapřemýšlet, jestli náhodou věci nejsou trochu jinak. Svou zásluhu na tom má i vynikající hudba, a především Matthew McConaughey. Tehdy se jeho kariéra potácela kdesi v bahně, ale svou roli odehrál s obrovským přehledem. Typická kultovka která rozhodně nesedne každému. ()