Černá díra

• USA The Black Hole (více)

Posádka cestujúca naprieč vesmírom objaví stratenú loď blízko čiernej diery. Lodi velí doktor Hans Reinhardt (Maximilian Schell). Počas stretnutia s Reinhardtom astronauti zistia, že je šialený a myslí si, že práve oni mu bránia v jeho úsilí cestovať cez neďalekú čiernu dieru, priepasť, z ktorej nikto nemôže uniknúť. Vyhliadky na ich prežitie sa zhoršia, keď zistia, že Reinhardt drží v zajatí bývalé členky a bývalých členov posádky lode po tom, čo si uvedomil, že mu môžu pomôcť dosiahnuť svoj cieľ. Posádka musí nájsť spôsob, ako utiecť z lode, než bude príliš neskoro... (fefee)

Terva

Nelze uniknout před nejmohutnější silou Vesmíru. Scénář : Gerry Day a Jeb Rosebrook. Kamera : Frank V. Phillips. ()

JohnCZ

Strašnej bizár se vcelku ok efekty a povědomou, ale napříč filmem děsně repetitivní a otravnou hudbou. Kvůli vysoce dementnímu scénáři, strašným dialogům a papundeklovým kulisám jak z padesátek to není bohužel ani moc zábava. Divák u toho necítí absolutně nic úplně stejně jako ti jindy dobří herci tam. ()

corpsy

Jeden z filmov, ktoré sa po megaúspechu HVIEZDNYCH VOJEN vyrojili ako huby po daždi. Je však veľmi kvalitný. Ako výprava, tak aj triky. Príbeh je napínavý a akčný a herci občas aj majú čo hrať. Taká zabudnutá klasika sci-fi žánru. ()

MartinezZ

To byla pitomina - Kapitán Nemo ve vesmíru šmrncnutý Hvězdnými válkami, doplněný mimoňským soundtrackem a ultradebilním nápadem s variací na R2D2 a vůbec ostatními fakt lacině pitomými roboty. Kdyby autoři vypustili ty roboty a přestřelky, mohla to být hodně zajímavá temná sci-fi ála 10.000 mil od Černé díry. Takhle z toho vzešla divná Disney parodie, co neví, jestli měla být humor nebo horor nebo nesmysl - a tak je vím špatným ze všech možností. ~~~ 1,5* ~~~ PS: Zlatý Event Horizon ()

PKD

Modely jsou suprové. Robůtek mi nevadí a v originále má zajímavý hlas. V cz jsem to viděl snad na nově před 30 lety, nebo tak. V orig. to mám 10 let. E.Borgnine (kterého jsem nikdy neměl nějak extra v lásce a kazí mi i Carpenterův Escape from NY) zde hraje totálního kreténa, takže nic nového pod černou dírou. M.Schell je vlastně kosmický kpt.Nikdo (pro méně chápavé Nemo) a má charisma toho správného geniálního šílence. Obsazení Weeny ze Stroje Času a N.Batese z Psycha považuji za úlet hodný P.R.politiky Hlodavcova studia. Tedy ne, že by mi zrovna ti dva vadili. Forster tradičně nevýrazný (jediný film, kde snad opravdu hraje je Jackie Brownová) a ten nejmladší Karlík též zapadá do celkového záměru. Co je ale ovšem přímo otřesné, jest hudba od a nemůžu věřiti, že je to opravdu od, Johna ´Tanec s Vlky´ Barryho, který zde složil v podstatě jen 2 hudební motivy, z nichž ten 1. hraje skoro pořád až ho začnete fakt nenáviděti a ten 2. naprosto se nehodící do SF žánru a evokující nějakou dětskou kovbojku či co, v závěrečné půlhodině (která těžce podělává docela a kterou jsem dodnes nepochopil, co tím jako autoři mysleli? dobrou a dle mého i mysteriózní první půlhodinku), kde zazní též několikráte, jakoby snad puštěná ze zaseklé desky.:-/ Zřejmě a reálně největší plus tohoto dílka, jest prvek nejimpozantnějšího a vskutku nejničivějšího úkazu ve vesmíru, kterým se dodnes opravdu mnoho SF filmů zrovna moc nezabývá. P.s. Maximilián rulezzzz!!! ()

esopesokeso odpad!

Jedine pozitívum tohto fujtajbla je jedna pekná pesnička.Smrtnosný zápas 2 robotov (robot mixér vs robot vŕtačka" bol komicky, ale predpokladám, že s nasadením vážnej hudby to nebol ich zámer..Star Wars a Star Trek sú samozrejme o 5 tried vyššie.Ináč som zbytočne strácal čas, mal som si radšej pozrieť Dr. Housa a kypel by som teraz dobrou náladou. ()

Dr. Hawkeye

Tenhle film jsem měl jako kluk rád a docela mě bavilo, jak se roboti šíleného vědce ale VŮBEC nepodobají robotům ze Star Wars;-) ()

Derek

je az sokojuce ze 2 roky po STAR WARS a v ten isty rok ako ALIEN, prisiel disney s touto slabou SCI-FI rozpravkou (dokonca su tam i vtipny roboti, jeden ma sedliacky juzansky prizvuk) ktora by zapadla i v 50tych rokoch (FORBIDDEN PLANET s leslie nielson by BLACK HOLE zadupalo do zeme). jedine hudba od johna barryho za nieco stoji i ked vedel by som si ju predstavit i v nejakej bondovke z toho obdobia... ()

honajz2

Ze začátku mi ten film poměrně lezl na nervy, ale pak se mi nějak naštěstí povedlo přijmout jeho naivitu a nějak mě to dokonce začalo bavit. Ten divnej robot byl svým způsobem docela roztomilý, dejme tomu, ale zase na druhou stranu, strašně mi připomínal tu potvoru ze Sezame otevři se, jak žije v tom koši. Pak jenom to finále mi přišlo strašně přehnané, byť bylo napínavé. Jinak se ale jedná o celkem příjemnou sci-fi, která se mi celkem líbila, akorát je třeba přijmout ten fakt, že to je poněkud naivní. Má to i celkem slušné efekty. 3* ()

Joe321

Překvapivě velmi povedená záležitost. Obzvlášt, když vemu v potaz rok vzniku a úroveň triků. Herecký ansábl bez problémů (hlavně Forster). Podařené kulisy a roboti. Přestřelky vkusné. Hudba též. A hlavně celkově atmosféra dobrá. Konec je trošku výstřední, ale tak byli už skoro v černé díře. Kdo ví, jak to tam vlastně chodí, že :). -"In, through... and beyond." ()

humanbeing

Dnes už velmi nekoukatelná sci-fi, které působí notně zastarale (vyjadřování herců, zpracování, děj), připomínající spíše 50. léta. Alien ze stejného roku působí několikanásobně moderněji. Zajímavý je ale na filmu ten aspekt, že vlastně Black Hole byl inspirací pro Event Horizon, jehož tvůrce Paul Anderson šlohl, co měl, a zanechal, co měl zanechat. Viděl jsem poprvé včera, tudíž žádné nostalgické hodnoty u něj ohodnotit nemůžu. ()

Mol

MAXIMILIAN! Dva roky po kosmickejch válkách a Walt Disney udělá film ve kterém vypadá design robotů, jako bych ho navrhoval já sám. Ze začátku snímek ještě vypadá dobře, potom průměrně a konec je vyloženě špatný. Vesmírná Odysea je jen jedna. Shame on you. ()

LeoH

Těch filmů inzerovaných jako „tak nepovedené, až jsou zábavné“, je letos na LFŠ nějak hodně; tenhle za mě ale jenom nepovedený, snůška opsaných nápadů a klišé, která by chtěla být komerční, ale je toliko otravná; v pár momentech (hlavně závěrečné pekelně-nebeské výjevy) absurdita překročila kritickou hranici a dalo se přece jen od srdce zasmát, ale většinu času člověku zbývaly jenom ironické škleby a oči v sloup. Pozor, nezaměňovat s Carpenterovou Temnou hvězdou, to je navzdory podobnému názvu, popisům i hodnocení nedoceněná perla. ()

Cedr

Je naprosto neuvěřitelné, že Alien je stejně starý a zub času se na něm nikdy nepodepsal a hravě strčí do kapsy všechny sci-fi, která přišly a ještě přijdou po něm. Black Hole úplně dobře nezestárla. Jisté kouzlo se odepřít nedá, ale už obsazení je prostě naprosto bizarní a datované tak o dekádu či spíš dvě zpět. Literally. ()

neoBlast

Černá díra je Velký sci-fi úlet od Disney studia pro celou rodinu, který si dnes už naštěstí nikdo nepamatuje. Rozhodně ne pro vysoké filmové kvality. Na palubě vesmírné lodi jsou sice Anthony Perkins, Maximilian Schell, Ernest Borgnine a pár dalších podezřelích tváří, bohužel technická stránka je dnes opravdu k smíchu (2 roky po Star Wars tohle netoleruji). Alespoň, že John Barry plodí jedny z jeho nejpovedenějších tónů hudebních kariéry. Ano, Černá díra byla vykradena velmi okatě Červeným trpaslíkem, ale i ty nejlacinější epizody britské seriálové klasiky vypadají 5x velkolepěji než celá tahle "opulentní" sci-fi operetka za myšákovy drobáčky - 20 miliónů dolarů. 50 % ()

noriaki

Tenhle polozapomenutý klenot je zvláštní kombinací myšlenkově bohaté Forbidden Planet, vizuálně opojné 2001: A Space Odyssey a brakové, Star Wars vykrádající frašky The Adventures of Stella Star. Evokuje všechny tři filmy a nebere si z nich nutně jen to dobré. Hutnou, občas až mrazivou atmosféru hard sci-fi devalvuje infantilním a přemoudřelým robůtkem, který svým chováním připomíná, že R2-D2 byl sympatický především proto, že jeho pípání rozuměl jen C-3PO. Je nutné dodat, že v tom Vincent není sám. Dialogy všech postav jsou občas hloupé, občas plytké a vždy mizerně zahrané. Z filmu čiší béčkovost na všechny strany. Jediné tři opravdu kvalitní kategorie jsou kulisy, zápletka a hudba. Peter Ellenshaw odvedl při modelování lodě výbornou práci. Za výsledný a vůbec ne špatný dojem, může režisér poděkovat jen jemu a nepozemskému soundtracku Johna Barryho. ()

Muži v černém bez srandiček

Muži v černém bez srandiček

18.07.2010

Tak nějak se dá popsat sci-fi thriller Archangels, který v produkci Ridleyho a Tonyho Scottových natočí Joseph Kosinski (foto). Z bývalého tvůrce televizních reklam pomalu roste hvězda žánru sci-fi.… (více)