Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

cashplouch

Nedovolil bych si tvrdit, že scénář je originální, ale je zručně napsaný a vtipný. A vtipný je i film, Braff jako scenárista věděl, jak ho natočit. A do třetice všeho povedeného - střihnul si hlavní roli. Podle mého se trefil i do šikovného kameramana, hudebního výběru skladeb /fakt prima soundtrack/, a vyšlo mu to také s Natalií Portman. (Z dalších herců jsou skvělí Peter Sarsgaard a Ian Holm, leč jen ve vedlejších rolích). Prostě takový typický - myšleno v tom dobrém slova smyslu - nezávislý americký snímek. Působivý a humorný film o cestě k vlastnímu já. ()

jcall2bad

Jediná chyba čeřící se Braffovým nádherně odlišným vysněným obrazem je ten náhlý, těžce neelegantní, superhollywoodský konec. Vzhledem k občas chaotickému a klamně sešlému toku filmu, záhadné ukončení by sneslo více zátěže a zůstalo by ve stejné melodii s tou zkosenou mentalitou, která ovládá příběh. Je to tak, že těch několik skoro nechutně sladkých posledních minut filmu jsou udrženy v krátkosti, a tak slouží pouze jako krátká, ostrá škytavka momentálně rozrušující ten smysl podivení a nepředvídatelné blaženosti, který nám tak mile Braff a spol. věnoval. ()

FireBlader

Tohle je jeden z filmů, které člověk většinou docení až po druhém zhlédnutí. Poprvý jsem nevěděl, do čeho jdu a přišlo mírný zklamání. Po létech jsem se s chutí mrknul znovu, když na mě sedla ta pravá nálada, a dal bych snad i kulatých 100%. Skvělá hudba úžasně doplňuje příjemně lehounce plynoucí minimalistický děj, Natalie září jak sluníčko a všechno to dokonale sedí, ale asi jen když je ta pravá nálada. :-) ()

Fill16

V mém případě mohu k tomuto filmu říci jen jedno - něco takového bych chtěl taky jednou natočit. Neuvěřitelně citlivé, vtipné, krásné a dojímavé. Mimochodem - dokonalý soundtrack (The Shins, Coldplay, NIck Drake, Iron&Wine, Simon and Garfunkel) v jednom filmu je fakt pro mně smrtící kombinace. ()

feho312

Nerozumiem ako je mozne, ze som sa k tomuto Dielu dostal az 6 rokov po natoceni. Viem, ze vela ludi so mnou nebude suhlasit, ale toto je jeden uzasny film. Natoceny s neuveritelnou lahkostou a nadhladom. Zach Braff predviedol velmi slusny herecky vykon, ale dolezitejsim sa rozhodne stal jeho vykon na reziserskej stolicke. Film ma ani na sekundu nenudil, prekvapoval a udivoval ma scenu za scenou. V jednom okamihu smiech a po dalsom strihu sanka dole. Natalie Portman predviedla UZASNY vykon a pave v tomto obdobi svojej kariery ukazala, ze ma obrovsky talent. asi som sa zamiloval :) Tento film ma u mna jednoznacnych 10/10 a miesto velmi vysoko v rebricku mojich filmov! ()

Stereoid

A já tomu prostě těch pět hvězdiček musim dát, i když objektivně to je zhruba na ty čtyři. Po Posledním polibku jsem nevěřil, že Zach Braff bude hrát v dalšim něčem tak nádhernym a ono jo. Bylo to přesně takový, jaký jsem chtěl: film za málo peněz od nezávislého tvůrce, kterej si s tím co má naprosto vystačí a nepotřebuje velkolepé speciální efekty, pořádnou porci akce, herecký obsazení plný těch největších hvězd apod., prostě za málo peněz hodně muziky (trochu takový další Jarmusch). I když to vypadá jako romantika, tak vlastně neni, nebo aspoň ne taková ta klasická hollywoodská. Na konci jsem si tak hrozně přál, ať to ještě nekončí. Chtěl jsem vědět, jak to bude dál, chtěl jsem vědět, jak to bylo před tim, chtěl jsem prožít všechno, co šlo. Bohužel, nakonec to stejně muselo skončit. Garden state je pro mě jeden z těch ideálních filmů:) ()

A4finity

To jsem neviděl! Na první pohled bych si filmu ani nevšiml.. Ale už po čtvrt hodince jsem pochopil, že neodejdu od plátna netečně.. Od Portman bych ani jinej, než fantastickej výkon nečekal a tady dokazuje, že umí zahrát cokoliv. Braff zvládnul skvěle celej film, kterej si jakousi nenásilnou formou postupně popotahuje diváka k tělu. Těším se na jeho další počiny. Mimochodem.. k miniroličce Parsonse stačila přidat arogance a Sheldon je na světě)) ()

zjs

Velmi pěkně popisuje tento film uživatel Gemini, avšak i on úplně zapomíná se zmínit o humoru, který je v tomto snímku skvostem. Originální a nenuceně vtipné scénky, které ze srdce i z plna hrdla pobaví. Nemastný neslaný Zach Braff (slova kleopatry) je tím pravým pasujícím melancholickým ztvárněním hlavního hrdiny :-). Tenhle film je na pohodu. ()

NinaRicci

Po prvom vzhliadnuti som dala 4*, po druhom znizujem na 3. Je to sice zaujimavy pribeh o dvoch mladych ludoch, ktori sa snazia vysporiadat so svojimi celozivotnymi traumami, ale... (on ako maly nechtiac zapricinil ochrnutie svojej matky, otec-psychiater mu naordinoval antidepresiva a vyslal ho prec z domu do inej skoly, aby zmenil prostredie. Po 9 rokoch sa vracia domov na matkin pohreb a rozhodne sa prestat uzivat lieky, chce vziat zivot do vlastnych ruk. Ona ma epilepsiu a zvykla si klamat tak, ze sa az hory zelenaju :)) Stretnu sa, zalubia sa, boja sa spolu zacat, ale napokon... kto by to bol povedal ;) V podstate pekny film, ale zdal sa mi nejaky vlacny, chvilami nudny, chybala mi tam dynamika a napatie. Ale vyborna hudba a Natalie Portman 100%-tna. ()

Bobik99

Zach Braff mě svým debutovým filmem velice potěšil, Natalie Portman úžasná jako obvykle. Film skvěle vystihuje pocity i uvědomění si. Musím, ale také uznat, že začátek mohl být o trochu lepší, přesto 85%. ()

jdosek

Ideálně bych dal tak 3 a půl hvězdy...ale 4 dám s čistým svědomím - ne pro nějakou originalitu námětu, nebo zpracování. Ani jedno ten film nemá. Ale má nějaké zvláštní kouzlo, které oslovilo mě i každého, komu jsem film doporučil. ()

Gabber

Úplně jsem si vzpomněl na serial Scrubs, Zach umí hrát a s Natalkou to dotáhnul k větší dokonalosti. Škoda že nejde dát 6 hvezdiček. Už jen za tu židli v krbu a diplom na stropě :-) ()

revere

Film je plný bizarních postaviček a míst, ale přesto působí nečekaně přesvědčivě. Mnohé scény jsou vlastně klišé, navzdory tomu jsou originální. Inspiraci klasikou Zach Braff nijak zvlášť neskrývá. Nemusí, přinejmenším se jí vyrovná. ()

Jurcekk

Si si povedal, že si opatríš nový harddisk toto bude prvý film ço tam uložíš Starý je plný funguješ v móde všetko pozrieť respektíve preklikávať a zmazať... Ale toto stojí za to. Pozeral som to na dvakrát ()

Kivis

Kamarádka mi před několika lety řekla, že Procitnutí v Garden State má skvělý soundtrack. Stáhnul jsem si ho a dodnes je stabilní součástí mého playlistu. A po letech jsem se konečně dostal i k filmu samotnému a byl zvědavý, jestli naplní nebo třeba ještě překoná kvality soundtracku. Nestalo se. Milostný příběh dvou více či méně pošahaných lidí má potenciál zapsat se výrazně do paměti, ale Garden State se to nedaří. Je to takový pohodový film, ale bez jediného výrazného momentu. Za rok si z něj nebudu pamatovat nic, než ten soundtrack. Vlastně už po týdnu si z něj nepamatuju skoro nic. ()

Denis85

Moje první legální dvd, které jsem si ráčil zakoupit!! A to z čirého obdivu k Natálii Portman a z nezájmu ze strany videopůjčoven v mém okolí A věru, neudělal jsem špatně!! Film se veze stejně jako Příběhy obyčejného života na vlně Oněginů dnešní doby. Ale Oněginové jsou jen sami pro sebe a musí potkat někoho, kdo jim podá citlivou ruku a vyvede je z balastu rezignace. Snad by si někdo řekl, že ten film už „originálněji“ začít ani nemohl: típek se po letech vrací domů, blabla. Velkou devizou filmu Zacha Braffa je pohodová režie, hudba, herci (všichni do jednoho, i vedlejší postavy jsou machři a nezapomenutelní), bezesporu perfektní scénář, který sršel jedním nápadem za druhým. A je příjemné vidět, že Natálii byla svěřena role dívky, která je reálná a nijak zidealizovaná, jak to obvykle ve filmech bývá. Zachu, klobouk dolů. Mám obavy, že mnohokráte shlédnutí filmu se neblaze projeví coby škrábance na mém prvním legálním dvd ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů