Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Pecival

Trochu zvláštní film pro mě a tak jsem chvilku váhal s hodnocenímPár scén bylo skvělých, ale některé se mi zase zrovna nepozdávaly. Ani Zacha Braffa jsem si nazačátku nějak nemohl oblíbit, ale postupně rostl. Finální rozuzlení mohlo podojit moje EMO trošku více.... ale tak čert to vem dávam čtyři - a¨le jenom kvůli Natalii Portman :) ()

zuza99

Byla to tak trošku nuda. "2 hodinové" záběry o ničem mě zabíjely. Nicméně tam bylo několik vtipných scén a další plus je dobrý konec. Jo a hlavně mám ráda Zacha Braffa :) ()

standsiller

Neprecitol som veru ani trošku, ani pri neuveriteľne dojímavej scéne na podomácky vyrobenom cintoríne. Bolo vonku celkom pekne, mal som radšej na námestí strašiť malé deti čo drzo naťahujú ruky za obedujúcimi holubmi. ()

Niella

Nie je to "objektivne"(alebo akokolvek to nazvat) na *****. Ale presne taketo filmy milujem. Komplikovane city, dospievanie, uletenost, netradicnost. Moja filozofia zivota teenagera. Lebo kazdy clovek je neuveritelna originalita, kazda bytost skryva tolko tajomstiev a snazit sa odkryvat ich a len co i k jednej sa bytostne priblizit, to je moj zmysel zivota. ()

Heraldika

Zvláštní, mám po dlouhé době po shlédnutí filmu rozporuplné pocity, které oscilují mezi 2 až 4 hvězdičkami. To se mi běžně nestává. Nálada a téma snímku mě nadchly, zpracování již méně. Takže jsem se přistihla, jak při některých scénách téměř slzím a při jiných se znuděně koukám kolem. Tož zlatý střed, pokud se to časem nerozleží a ručička na miskách vah něco nezmění. ()

ZkuKol

Velmi osobní romantika, která je postavená na dvou hlavních protagonistech (bez přirozeného Brafa a kouzelné Natálky by to prostě nešlo). Vše doplňuje "psycho-snová" atmosféra a příjemná hudba. S tím vším jim sežerte i ten naprosto odfláklý konec:-) ()

kisha

ubíram hvězdu za ten konec (uááá, proč takhle lacině, Zachu!), ovšem zbytek filmu bych pouštěla pesimistům, který všem na potkání vyprávějí, že jedinym smyslem života je narodit se a umřít ()

slovan1

Docela zklamání po tom, co jsem viděl zdejší hodnocení a následně film. Procitnutí v Garden State se nese v podobném duchu jako Elizabethtown ale s chybějící "šťávou". Neni to ani komedie, ani pořadně romantický film. Takové mini dílko se sympatickou snahou... Ale bohužel na mě nezapusobilo. To se ale nedá říct o Zachu Braffovi a Natalii Portman, kteří byli skvělí. To same můžu říct i hudbě, která byla hodně povedená a dobře se poslouchala. ()

joora1

Tady není třeba moc dlouhého komentáře.Pozvolný příběh, kdy se hrdina vrací do svého rodiště a potkává staré přátele a poznává i jednu zajímavou slečnu...Vynikající film s nádhernou Natalie Portman dokáže v člověku zůstat pěkně dlouho.A to je dobře. ()

BluT

Skvělá nevtíravá komedie, která plyne vlastním tempem, nic nehrotí, ale stejně dokáže vtáhnout do děje. O stupínek výš je i díky perfetním hercům, v čele samozřejmě se Zachem a Natalií. Dost mě taky dostala minirole Jima Parsona a spousta dalších vtipných drobností. 89% edit: 5.3.2014 viděno znova, moc se mi to líbilo, ale už mě to tak nevtáhlo. Těším se na další Zachův film, už aby byl v cz kinech! ()

velkyvezir

Přesně tento typ filmu mám rád. Pohodovka s happy endem, která není povrchní. Pátou hvězdu dávám za Natalii. A ne proto, že je mazel (to bych ji musel uhvězdičkovat), ale protože ona s každou rolí prokazuje obrovský herecký talent. Inu, to je tím, že ona je opravdu inteligentní: její h-index je 1 a moc jí nechybí ke dvojce.;-) ()

misstake

Tak nevím, asi jsem na prahu třicítky na tyhle "indie" komedie starý. Nevtipné, zoufale se táhnoucí a hlavně mě to strašně iritovalo, naštěstí Garden State není tak dlouhý jako relativně podobně laděný Útěk do divočiny a navíc má Natálku, ale stejně je utrpení, které jeho sledování přináší, obdobné. ()

klukluka

Spíš příjemný, ale blahem z toho neryčím. Naopak si říkám, jestli ty tři pecky nejsou moc. Zaujala mě epizodní příhoda devítiletýho kluka, kterej nechtěně ublížil mámě a americkej systém z něj udělal psychiatrickýho pacienta. S faktickými detaily si tady ale nikdo hlavu nelámal. Pokud by chlápek po tolika letech ze dne na den vysadil zoloft, lythium a všechny ty další sračky, tak by lezl po zdi. ()

cab

Procitene odehrana a natocena romantika o klukovi (sympatak Zach Braff) jenz se vraci domu po dospivani stravenem mimo svoje rodne mestecko, aby pohrbil svoji mamu, ktera na nej svadela vinu po svem ochrnuti a naslednem zivotu na invalidnim vozicku. Zmateny hrdina zavisli na prascich od psychiatra objevuje krasy zivota prostrednictvim nove kamaradky (znamenita Natalie Portman). Film pro kazdeho s povzbuzujicim kouzlem. 90% ()

dopita

Andrew je herec v Los Angeles, když mu umře matka tak se vydá domů na pohřeb a pár dní se rozhodne zůstat. Prvních dvacet minut je to trochu podivnej film (ne bezdůvodně), ale pak na scénu přijde Natalie Portmanová a rozzáří celej film. Od té doby kvalita filmu roste. Všechny postavy v tomhle filmu jsou ňákým způsobem praštěný, včetně psů. Upřímnej, lidskej příběh a hlavně velmi povedenej příběh. ()

Giggs

Maly, vtipny, a poctivy indie film ktoreho najväčšou prednosťou je jednoduchosť a uprimnosť. Takychto filmov nikdy nie je dosť. Braff ma potencial byť veľkym režiserom. ()

Tydlidáš

7/10 - Přišel sem k tomu absolutní náhodou. Film na mě z ničeho nic vybafnul se solidní a především velice hezkou a příjemnou podívanou se zajímavým příběhem. Připadá mi to jako Zachuv vysněný film. Film na který se těšil už když ho psal a nemohl se dočkat. To že si ho pak sám zrežíroval i zahrál je jedině dobře a pro mě tímto filmem stoupl o hodně víš. Obsazení Natalie Portman a dalších jako například Iana Holma jsou jen další střely do černýho... Celkově to bylo velice dobrý pokouknutí a sem zvědavej na druhý zhlídnutí (přece jen to dávali 1. ledna a rád bych si to prošel ještě jednou s klidnym žaludkem...) Řečnická otázka na závěr: Co tam krucinál dělal ten Mefa? Né že by mi tam nějak vadil, ale co to zas vychytal za roli?....=) ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů