V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Skleena

Vůbec mi to nepřišlo špatný... Až mě hodnocení na csfd dost zarazilo, vždyť to byla slušná akční podívaná pro absolutní vypnutí během víkendu jako dělaná :) Jistě, pro scénáristické perličky bychom museli asi někam jinam, ale co se atmosféry týče, některé záběry více než příjemně překvapily. Normální béčko bez výrazných hereckých výkonů - ale ruku na srdce, vy jste od tohoto snímku něco takového očekávali? Snad jen Kurt by mohl chvilkama čučet méně tupě :) ()

RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi solidní sci-fi atmosféra, něco jako mix Terminátora a VALL-I, ta planeta odpadků je docela povedená a vysoký rozpočet je na výpravě znát. Scénáristicky to je ale taková conanie - někde mezi temnou sci-fi pohádkou, Barbarem Conanem a Komandem a s tím, že málomluvného plukovníka Arnieho nahradil téměř nemluvný Kurt Russell v roli seržanta Todda. Jeden z filmů, na které se s napětím díváte, abyste si ke konci řekli, proboha, proč jsem na to čučel? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=c6PPmyzIBNI ()

tron

Sú chvíle, kedy už ani najväčší frajeri nestíhajú a keď sa hláška stáva trápnou. „Môj otec bol údržbár a vravel: neopravuj, čo netreba,“ hovorí tlstý Gary Busey, dávna hviezda Smrtonosnej zbrane, Predátora 2 a Prepadnutia v Pacifiku. Paul W.S. Anderson nakrútil najhorší film svojej kariéry a čo je najhoršie, OBJEKTÍVNE zlý film, nevydarený a nechcene smiešny. Z ambiciózneho a drahého projektu (ktorý mal pôvodne byť rip-offom Blade Runnera a na ktorý Kurt Russell mesiace tvrdo trénoval za tučný honorár 15 miliónov) sa stala fraška, ktorá nie je smiešna snáď už ani pre najzvrhlejších fanúšikov béčok. Akcia, špeciálne efekty, kostýmy, výprava, herci, dialógy... všetko zle. Ach jaj. 20% nedávam len preto, že Costnerov relatívne podobný Posol budúcnosti bol EŠTE horší. ()

ywo666

No nič moc. Anderson nezvláda dialógy v žiadnom filme. Tu sa to snaží riešiť mlčiacim hlavným hrdinom. Musím sa ale priznať, že tá zalepená huba u Russella srala. Okrem toho bol ale Kurt celkom štýlový vojak. Prvé dve tretiny nuda. Hlavne stred filmu, kde sa akože zžíval s miestnou komunitou. Na to by chcelo lepší scénar a lepšieho režiséra. Našťastie posledná tretina je masaker, ktorý sa vydaril a film zachraňuje. Napriek dosť pokročilému roku film pôsobí dosť oldschoolovo, čo je plus. Naopak ako mínus pôsobia niektoré nedotiahnuté režisérke veci. A celkom ma nepresvedčila premena neporaziteľných supervojakov na bandu sráčov. Každopádne aspoň niektoré pasáže som si užil (hlavne koniec). Takže za tri*. ()

Pecival

Je drsný, strašně moc drsný... Chápu, že se měl Russell tvářit, že nemá emoce a nic ho nerozhodí, ale fakt odehraje celý film s jedním ksychtem. Když už pro nic tak kvůli tomuhle se to vyplatí vidět. Jinak naprostá neschopnost "těch uber-mega-silných-nových-geneticky upravených" vojáků, mě přiváděla skoro k pláči. Akce je dosti nevýrazná, ale ne zase tak laciná (ono ty prachy tam občas vidět sou), aby byla vysloveně k smíchu .. takže smůla. ()

• Letadlová lod', která je na planětě, kde se většina příběhu odehrává, mezi ostatním 'smetím', je USS Franklin Delano Roosevelt upravená pro potřeby filmu. (jarjarbinx)
  • Lidé mešího vzrůstu byli použiti v některých scénách, aby vojenské vozidla vypadaly větší. (Chatterer)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)