V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

VanTom

Supervojáci budoucnosti jednoduše zpříma a středem pochodují s kulomety v rukách a všechno rozstřílejí. :-) Takhle pitomě blbé a přitom zcela vážně se beroucí áčkové sci-fi béčko se často nevidí; až jsem se regulérně bavil, takže "guilty pleasure" efektu dosahuje značného. Chudák Kurt, kamennou tváří a jedním výrazem "uhrávající" probouzené city a noční můry. :-) ()

Pecival

Je drsný, strašně moc drsný... Chápu, že se měl Russell tvářit, že nemá emoce a nic ho nerozhodí, ale fakt odehraje celý film s jedním ksychtem. Když už pro nic tak kvůli tomuhle se to vyplatí vidět. Jinak naprostá neschopnost "těch uber-mega-silných-nových-geneticky upravených" vojáků, mě přiváděla skoro k pláči. Akce je dosti nevýrazná, ale ne zase tak laciná (ono ty prachy tam občas vidět sou), aby byla vysloveně k smíchu .. takže smůla. ()

Beky

...nepříliš povedený film s vymakaným Russellem!!!...pro mě negativní překvapení po výborném Horizontu události!!!!...zejména po vizuální stránce se jedná o velké sklamání!!!...zajímalo by mě, kam se podělo těch 100mil.dolarů!!!!!...ve filmech bez scénáře ( rozuměj kloudné zápletky a kloudných dialogů) sázim tedy aspoň právě na vizuální stránku... tady je všechno šedivý, bez nápadu!!!...40%...navíc je to strašná nuda!!!... ()

choze

"HODLÁM JE VŠECHNY ZABÍT, PANE!" Pozoruhodný úlet jak do té doby sympatického režiséra Paula W. S. Andersona (MORTAL KOMBAT, HORIZONT UDÁLOSTI), tak kvalitního scenáristy Davida Webba Peoplese (BLADE RUNNER, 12 OPIC) a studia Warner Bros., které do tohohle béčka nejbéčkovatějšího narvalo ještě s dalšími třemi investory 60 milionů dolarů, přičemž výdělek činil pouhých 14,5 milionů. Kdo si touhle slátaninou ale podřízl pod sebou větev byl v prvé řadě Kurt Rusell, do té doby populární představitel tuhých chlapíků. Snad si Kurt z mamutího rozpočtu pořádně ukousl (prý třetinu rozpočtu - 20 mega), protože po tomhle megapropadáku přišla hubená léta a pomalý pokorný návrat. Co říct o filmu samotném - jednoduchý, nezajímavý námět (Peoples vykřikoval cosi o jeho spřízněnosti s BLADE RUNNEREM), málo akce (s výjimkou Rambo-finále), žádný nápad (snad jen ta smetištní planeta) ani fór. Vyzdvihl bych jen slušné obsazení, obzvlášť potěšila okouzlující Connie Nielsen a Gary Busey v jedné z mála svých kladných rolí. Doporučuji si přečíst na imdb trivia k tomuto filmu - jsou mnohem zábavnější než film samotný. Na videu celkem koukatelná, byť velmi, velmi nenáročná podívaná. ()

Lacike

Z producentskeho hladiska je tento film zvlastny ukaz. Uz v dobe vzniku pôsobil strasne zastaralo. Jak keby nejaky odvazni producenti vyhrabali 10-15 rokov stary scenar a dali mu zelenu. Scenar z cias, ked akcnemu zanru kralovali namakani svalovci a dej bol tak ohlodany na kost az pôsobil tupo. Takze film vyzera jak sci-fi remake Red Scorpiona. Najprv ustredny hrdina stoji na strane zlych. Potom ho odkopnu a on sa z toho spamätava a postupne sa meni a nakoniec sam vo velkolepom finale nakope celej armade zadok. Zapletka davno za zenitom, ale mne to proste sedi. Jednoduchy dej mi nikdy nevadil. Skoda len ze prostredna cast v ktorej sa doslova vygumovany hlavny hrdina zžival s komunitou nebola prepracovanejsia a clenovia komunity nedostali väcsi priestor. Napriek tomu Russell dokazal aj v skratkovitom podani stvarnit uveritelne prerod vygumovaneho vojaka v ludsku bytost. Rovnako skvely je aj hrôzostrasne namakany zaporak Jason Scott Lee, ktory vzbudzuje respekt. A ako bonbonik tu hra Gary Busey kladnu postavu. A nakoniec to najlepsie. Oldschool nie je len scenar, ale hlavne aj rezia. Takze akcne sceny su krvave, prehladne, tocene v reály a plne vybuchov na x spôsobov. Fakt to vyzera jak keby na poslednu chvilu namiesto Arnieho obsadili do jeho klasickeho blockbusteru z 80tych rokov Russella. Preto som s vysledkom spokojny a rad si raz za cas tento zabavny tupy akcniak pustim a nehanbim sa za to. Dodnes uz nic lepsie Anderson nenatocil. 7/10 ()

• Film s nejvyšším ropočtem, který v Anglii vyšel rovnou na videokazetách. (Chatterer)
  • Trailer k filmu zahrnoval bitvu 20 - 30 vesmírných lodí, ale tato scéna ve filmu chybí. Byl to pouze marketingový tah. (Chatterer)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)