Komentáře uživatelů k TV filmu (23)

Shoduji se s těmi, kdo toto dílko pokládají za lepší z polistopadových pohádek. Lepší neznamená automaticky dobré. S tím se pohádka pere po celé dva díly svého trvání se zdarem, který je minimálně problematický. A problematická a rozporná je ve své barokizující topornosti i pohádka sama. V některých místech dokáže i zaujmout, v jiných si naopak vynucuje spíše nepochopení a příslušně tvrdý spánek. Škoda výpravnosti, hereckého obsazení a nakonec i dvou hodin věnovaného času. Nedovařené, byť by bylo servírováno na zlatě, chutná - jak jinak - nedovařeně. Lepší zkrátka v tomto případě balancuje na hraně únosného a slušného. Někdy nedost slušně.(1.5.2008)

Jedna z povedených pohádek porevoluční tvorby. Za jiných podmínek bych tomu dala vysoké hodnocení, ale rozladilo mě rozdělení filmu do dvou částí, kdy tu druhou budou vysílat až za týden. Možná, že kdyby ji televize umístila ještě tento den do svého programu nebo nejdéle do zítra, byla bych spokojená. Je to škoda. Nicméně jsem si ve filmu užívala hereckého koncertu Vilmy Cibulkové. Její hlasový a výrazový projev je jedinečný. Prince mohli vybrat jiného, ale výběr Růžičky byl skutečně povedený. 2,5*(21.12.2014)

Určitě jedna z lepších porevolučních pohádek. Na jednu stranu mě zaráží, jak velký rozdíl je mezi oběma díly. První je nadprůměrná pohádka, druhý je po většinu času odbytá a nevýrazná křeč. Ale v každém případě je to koukatelná pohádka s temnou atmosférou a vynikajícím charismatickým Danielem Rousem.(1.5.2008)

Pohádka, na který jsem ujížděla už v době premiéry. Podobně jako na Aničce s lískovými oříšky. Byla do tvorba, která ostře kontrastovala s těmi hudebními rozjuchanými pohádkami v papírových kulisách z předchozí dekády - a přišla právě včas. Jen je mi vyloženě líto toho, jak si kariéru zabila zdejší princezna - Daniela Krhutová.(4.7.2011)

Nejsem si jista, zda je tato pohádka v Nové nůši pohádek, nebo je v jiné pohádkové sbírce. Je to již drahně let, co jsem to četla naposledy, přesto některé rozdíly filmu i polozapomenuté předlohy tlučou do očí. Třeba samotné početí Marie, které v knížce sice je z plátku růže, ale ten její máti spolkla ještě v letu, dřív, než dopadl na zem. Tedy, král z toho nevycházel jako až takový pazdrát nehorázný. Myslím, že děti musí být zmatené tím, jak je to pojato v křesťanském duchu, zkamenělé slzy lotra po Ježíšově pravici, křížů víc než na Via Appia, zdůrazňování panenství Marie (samo o sobě jméno panenské), holubice a do toho se tam motá čarodějnice, která touží po spasení. Při tom, kolik prostoru má pitvoření šaška, je vyloženě škoda, že o tom, co trápí čarodějnici a kde se v králi vzala ta čistokrevná zloba, se nedovíme ani půl slova. Nemluvě o tom, že tady evidentně král páchá zlo pro zlo, což je pro mě vždycky nepochopitelné, čarodějnice jen jde za svým a není při tom ohleduplná. Není ale ani zdaleka tak bezohledná, jak by být mohla. Nedomyšlené je i to, že král se chtěl nechtěné nevěsty - švadlenky zbavit, nechal ji zatknout a za pár let z ní je dvorní švadlena. Alžběta, jako další zlo pro zlo, je v ději zbytečná, klidně by to mohla být jen "princezna co zítra přijede" a vůbec nic by se nestalo. Závěr je už potom jenom čistokrevná vražda logiky pro drama. Ke skoku přes ďábelskou propast nikoho nic nenutilo. Dalo se to v klidu a pohodlí obejít. Takovéhle záseky v mých očích vždycky z postav udělají nemyslící pitomce a takovým se dá fandit jen těžko.(6.9.2015)

První díl za čtyři, druhý za dva (ty dva mladý herci jsou fakt hrozný). Chytrý příběh, dobří herci, zkrátka pěkná pohádka nejen pro děti.(19.1.2005)

Velmi dobrá pohádka s temnou, až hororovou atmosférou na motivy španělské lidové předlohy. Vilma Cibulková jako proměnlivá čarodějnice je naprosto bezchybná, též další postavy jsou dobře znázorněny.(24.4.2011)

• Big Bear

Pohádka byla točena dle předlohy španelské lidové pohádky. Co musím ocenit, je snaha tvůrců zasadit pohádku do Španělska sedmnáctého století ať u jde o kostýmy nebo o pravda někdy úděsné studiové prostředí. Bohužel hodba, rádobytriky z pécéčka, herecké výkony místy na úrovni ochotníků pohádku strhávají dolů a dělaji jí složitě koukatelnou i pro děti. (Ověřeno na potomstvu). * *(24.12.2015)

• triatlet

Škoda, že se nepodařilo zajímavý scénář zfilmovat do přijatelnější podoby. Studená studiovost, ponuré kostýmy, nudná hudba, místy divadelní herectví - to vše odpoutává pozornost. Navíc rozdělení do dvou dílů je zbytečné.(8.5.2015)

První díl je fajn, má zvláštní temnou atmosféru. Takže k prvním sedmdesáti minutám stačilo přidat dvacet minut lepšího konce a nezabývat se princátkem, protože Daniel Rous jako zlý král je mnohem zajímavější. Je k nepoznání, protože odloží svůj hlas Rosse z Přátel.(6.1.2005)

"Proč holubice ?? Proč ne krysa, ropucha nebo kámen ?? Proč ne něco, čeho by se princ štítil ??" - "Zkus zaklít čistou pannu v ropuchu, ty.. Osle !!" ;)(30.4.2015)

• Linda.csfd

Na jednu stranu dramatická a depresivní pohádka, na straně druhé lesklé, zářivé a třpytivé kýčovité disco kostýmy, asi na odlehčení atmosféry. Na mne ale nefungovalo ani jedno.(28.12.2014)

• jezurka42

Ty kostýmy byly prostě příšerné...(9.7.2012)

Pouze odvyprávěný příběh, který si zakládá více na bohatosti výpravy než na herectví, s vypravěčem-klasikem R.Lukavským. Zajímavá etapa polistopadové televizní pohádky. 2-3*(5.7.2012)

Nedoceněná pohádka které na hodnocení ubírá křeč druhého dílu. Jinak nbadprůměrný výkon Ivany Andrlové a jedna z rolí kde Kuklová není trapná. Kdo má rád potěmělé a depresivní pohádky, tak neprohloupí.(5.11.2006)

Ponurá pohádka, s čarodějnicí Vilmou Cibulkovou a Danielem Rousem jako nestárnoucím králem, šaškem Davidem Suchařípou, odpornou princeznou Zuzanou Stivínovou, s naprosto nevýrazným princem Jiřím Kuldanem, hezkou Marií Růžičkou - Danielou Krhutovou a švadlenou matkou Ivanou Andrlovou, která i jako mladá vypadala staře. Kámen srdcelam a touha po věčném mládí, nedozírném bohatství a moci, skákání přes postel, zrození Marie Růžičky z plátku růže, její setkání s princem a zakletí. První část pohádky měla spád, druhá už byla bohužel o ničem. 3*(21.7.2015)

Líbí se mi hlavně hudba v pohádce, ale i příběh. Čarodějnice Cibulková nemá chybu stejně jako ďábelský král :)(6.12.2011)

• Elenor

Režie: Aleš V. Horal (dělal i Aničku s lískovými oříšky, ale tohle se mu dvakrát nepovedlo...)(5.4.2009)

• tatka

Hrozne ma rušilo, že kráľ aj jeho radca mali celých 66 minút ten istý krejzlík, ono to chcelo vyzerať ako nejaká nóbl krajka, ale asi to háčkovala pani vlásenkárka po večeroch. Ináč lepší priemer, vcelku dosť sranda. Decku by som to ale nepustila, ešte má čas na sračky.(30.4.2015)

• DearS

Příběh zmatený a rozvleklý (bylo rozdělení do dvou dílů šťastným nápadem?), než se postavy k něčemu rozhoupou, nebo něčeho dovtípí, trvá věčnost a stejně je to nakonec slepá ulička a musí se začít znovuPohádka mě zkrátka do děje vtáhnout nedokázala, na druhou stranu jsem se tak mohla soustředit na jiné věci jako třeba výpravu a hlavně kostýmy - snad vůbec nejzajímavější věc ze všeho. Nic proti fantazii a osvěžující originálnosti, nicméně rčení, že v jednoduchosti je krása, stojí občas za to si připomenout. Nemohla jsem si pomoct a nelitovat herce, jak jim v tom asi bylo. Draze vydělaný honorář. Navíc např. představitel prince v kostýmu vypadal dost směšně a hodně dřevěně. Pozitivní byla Zuzana Stivínová, která hrála chladně bezcitnou a vypočítavou nevěstu vskutku s vervou, herečce jako ona stačí bohatě výraz obličeje a kostým ji nemůže omezit. Bohužel, pokaždé když zmizela z dohledu, rozplizlý dojem se vrátil.(14.7.2004)

Nejlepší po revoluční pohádka!!! Alespoň pro mne!!! Tvůrci si vyhráli s pěkným prostředím Zvíkovského hradu,ušili pěkné kostými .Vymyslili napínavý příběh.....(13.2.2012)

<< předchozí 1 2