Slušná kriminálka čerpající z asi nejznámějších případů České kriminální historie Orlických vrahů. Příběh je sice chvilkami nepřehledný a je znát, že autor chtěl do příběhu vměstnat co nejvíce faktů. I přesto je to jedna z nejlepších kriminálek co se v současné době u nás objevila. Sice je tam pár nesrovnalostí např., že v roce 1991-3 se po silnicích neproháněla žádná Audi TT...ale zase je fakt, že příběh navazuje VOLNĚ na samotné události a tak si toto autoři mohou dovolit. Ne příliš osvědčení herci hrají velice slušně a dodávají filmu patřičný šmrnc v podobě gangsterského slangu, který je sice hrubý, ale díky němu se nebudete při sledování filmu nudit. Velice jsem se těšil na konec filmu, kde se objevilo pár faktů, jak a co dopadlo a byl jsem vcelku šokován mírnými tresty vrahů, jejichž příběhy mi odvyprávěl tento zajímavě spíše dokumentárně pojatý film.(6.11.2006)

Moc dlouhé, ale díky skvělému Dolanskému ("To sem ale čtverák") a ucházejícímu Dlouhému to ani moc nevadí.(3.4.2005)

Tak už to se mnou a s filmy, vůči kterým mám předem nechuť a averzi, chodí, že se mi nakonec často líbí. Velmi dobře natočené, cením snahu o jakous takous autenticitu a objektivitu, nic moc dojemných polehčujících okolností, nic moc přitěžování. Solidně zpracovaná výpověď.(29.3.2005)

O filmu jsem dost slyšel a o případu "Orlických vražd" jsem taky věděl, takže jsem se na tenhle snímek vcelku těšil a byl jsem zvědavý, jak se s tímhle režisér vypořádá. A dopadlo to… bohužel průměrně. A přitom potenciál to mělo. Jednak v příběhu, jedna ve skvělých hercích (Dlouhý podal precizní výkon, pro mě překvapivě dobrá byla i Bendová). Bohužel, právě režie, kterou tu mnoho lidí vychvaluje, se mi moc nelíbila. Některé scény mi přišly hodně blbě sestřihány (hlavně ze začátku) a to jsem laik, co musí říkat takový profesionální střihač?! Při najetí na režisérův profil jsem si všiml, že natočil i TV film Domina, který se mi teda líbil mnohem víc. Prostě a jednoduše, pro mě jsou Sametoví vrazi trestuhodně promrhaným námětem a plýtváním lepších herců. Když totiž po konci filmu, který trvá přes dvě hodiny a který na vás měl udělat jakýsi dojem, nevíte, co si o tom máte myslet, tak je něco špatně. A to tak, že dost. 50 %.(8.2.2011)

• pan Hnědý

Skvěle vytvořená kriminálka, která je v atmosféře velmi autentická. V dokumentárním pojetí dokáže diváka pevně držet. Velké množství postav, vydírání, násilí, vzrušené sexuální scény, drastické zacházení s lidmi v dramatickém podsvětí Jiřího Svobody. Působivý konec.(21.1.2013)

• - Irena Meinerová (ve filmu jako Reinerová) se přiznala, že předala klíč od domu a fotku svého manžela neznámému muži, popřela však objednávku jeho vraždy. Byla propuštěna v roce 2007. (Lucas87)

• - Ludvík Černý (ve filmu jako Ludvík Křížek) se ke svým činům nikdy nepřiznal a byl odsouzen k doživotí. (Lucas87)

• - JUDr. Jaroslav Pouzar odešel po skončení vyšetřování od Policie ČR a začal se věnovat advokátním službám. (Lucas87)