Myslím, že Jiří Svoboda pojal Sametové vrahy velmi osobitě. Tak především, všichni tu po celý film neustále p*chají:) Michal Dlouhý s Alicí Bendovou, Jan Dolanský s Andreou Kulasovou a Lucie Benešová téměř s každým. Film má výborné obsazení, zejména Michal Dlouhý dokáže zahrát parádní hajzly. Snímek jsem zhlédla v ČT, rozdělen na dvě části. Druhá část mi přišla o hodně lepší, zejména gradující závěr je skvělý. Jinak scéna, v níž rodí přítelkyně Dolanského, mě jistým způsobem docela šokovala. Mám dojem, že tak naturalistické zobrazení porodu jsem v českém filmu ještě neviděla.(18.1.2013)

Opravdu dobře udělaná kriminálka, která se navíc velmi věrně drží toho, jak se věci odehrály (mimochodem, ta srdceryvná scéna ke konci, kde se Kopáč zabarikáduje doma a vyšetřovatel jde s ním vyjednávat, se skutečně stala). Jediné, co bych filmu vytknul, je místy přehrávající Michal Dolanský a to, že oblečení, auta a další věci nebyly jako z r. 92. Škoda.(4.7.2007)

Na české poměry hodně ucházející kriminálka, která možná částečně věrně, ale spíše "nevěrně" popisuje události okolo orlických vražd. Líbil se mi výkon Michala Dlouhého, Jan Dolanský zahrál svůj part taky dobře, další herci už víceméně "splývali" s dějem, což ale vůbec nebylo na škodu. Vzhledem ke skoro sedmiletému zpoždění se může zdát, že jsem už věděl, do čeho jdu, ale já byl "čistý" jako mimčo a neměl jsem ani páru, co od tohohle filmu čekat. Tudíž jsem byl pozitivně zaskočen, jak solidní úroveň je mi nabídnuta. Jedna z nejlepších věcí české kinematografie posledních 10 let.(5.4.2012)

No, musim povedat, ze som cakala od tohto filmu tak malo, ze som si pred PC sadala s nechutou, ale nieco cez dve hodiny som sedela ako prikovana. Zhltla som to aj s navijakom. Musim uprimne prznat, ze ma to dostalo. ma to sice velke trhliny, nelogicke veci, ale po neskutocne trapnom Boleru bol toto zazitok.(29.9.2006)

• Kulmon

Jako kluci jsme si hráli na mafiány, na policajty, takhle jsme napíchli ukazováčkem jakože bouchačkou a cejtili jsme se strašně tvrdě, když druhej kamarád spadnul na zem, v jakoby mrtvolné křeči. Sice jsem se u toho bavili, ale bylo to strašně infantilní. A přesně tenhle pocit mám z tohoto filmu. Rádoby tvrdá kriminálka po česku, která v důsledku vyznívá strašně trapně.(16.9.2013)

• - JUDr. Jaroslav Pouzar odešel po skončení vyšetřování od Policie ČR a začal se věnovat advokátním službám. (Lucas87)

• - Ludvík Černý (ve filmu jako Ludvík Křížek) se ke svým činům nikdy nepřiznal a byl odsouzen k doživotí. (Lucas87)

• - Petr Vychodil byl odsouzen k 14. letům odnětí svobody. (Lucas87)