Kvalitní český krimithriller - to je docela dobrý protimluv nemyslíte? Ale v tomto případě to tak opravdu je. Když ještě dodám, že je tenhle ČESKÝ film temný a drsný, tak to zní už opravdu divně, ale je to tak. jenom nesmím moc přemýšlet nad osobou režiséra a názvem. Silně podezírám zarytého komunistu Svobodu, že to má být kritika kapitalizmu ukazující, že po sametové revoluci se žije hůř než před ní. Obzvlášť závěrečný monolog majora v trenýrkách mě o tom utvrzuje. To ale nic nemění na faktu, že se na to zatraceně dobře kouká a že Honza Dolanský, Jan Vondráček (proradný advokát), Lukáš Hlavica (v malé roli mafiána, který půjčí hlavním hrdinům peníze na vysněný podnik) a Jiří Kodeš (major, který zatýká Karla) hrají sakra dobře.(13.8.2005)

Žánrové pestrosti se naší kinematografii v posledních letech po hříchu nedostává. Tahle (na naše poměry docela slušně natočená) "orlická" krimi je světlá výjimka potvrzující pravidlo. Za zmínku určitě stojí skvělí herci, výborná kamera a pochopitelně také silný příběh. Zkrátka podobný film z domácí produkce už české luhy a háje dlouho neviděly.(6.10.2006)

Tak tohle byla docela síla. Je skoro neuvěřitelné, co byli nějací lidé (o tom, jestli to byli lidé by se dalo polemizovat) schopni udělat pro peníze (ikdyby to dělali jen tak). Filmu se podařilo navodit dost mrazivou atmosféru a autenticitu (v rámci možnosti samozřejmě). Ti vrazi skončili tak jak skončili, žádné ospravedlňování. Dávám 4*, silný film.(17.12.2007)

To jsem ale čtverák. Neskutečně zahrané a dějepisně opravdu přesné, mrazivé, drsné drama. Takové mňamky by se měli točit častěji. Jsem rád, že nedošlo ke zkreslování faktů jako u filmu Kajínek, ale drželi se striktně výpovědí u soudu. Karlos a Křížek (Černý) perfektně zahraný. Luxusní dílo na české poměry.(1.6.2017)

A tady je vidět, že to jde, že se to dá dokázat, že to ještě pořád i u nás někdo umí. Sice se mi občas zdálo, že film trošku skřípe v pantech, že střih (aspoň zezačátku) je dost nepřehledný a chaotický a že děj je trochu moc zjednodušenej a někdy i trošku nereálnej, ale přesto zatraceně dobrej film. Viděl jsem tu dvoudílnou televizní verzi a musím říct, že se mi dost líbila. Dlouhý s těma svýma bledýma očima na vraha pasuje dokonale a to ještě víc, když je skoro celý film braný přes namodralé filtry a tak je celý ušmudlaný a depresivní. Dlouhý tu hraje opravdu dobře, celkem minimalisticky, kdy ale občas přeci ejn jeho postava vybuchne a rozjede to, co se týká mě, držel celý film nad vodou hlavně on. Přesto si myslím, že z něj udělali až příliš kladného hrdinu, spíš člověka, který nedokáže vzdorovat neodvratnému osudu, kterého události postupně ubíjejí a ničí a který vlastně nemá na celé situaci nejmenší vinny, kromě zametení stop. Krajčův zabiják mi přišel zase za naprostý ucho, který by podle mě ve skutečnosti zabásli do prá týdnů. Jinak, prostředí je vykreslené opravdu zajímavě a docela mi přišlo i realisticky (moc se v podsvětí nevyznám, ale žádné nepřesvědčivé výkony alá Rodinná pouta tam nebyly, až na tu herečku [Houby herečka, kurva je to!] z výše jmenovaného seriálu). Není to sice nejlepší film posledních deseti let (už jsem viděl Musíme si pomáhat), ale většinu těch hořkých komedií snadno strčí do kapsy (a to hlavně tím, že je zase o něčem jiným a jinak, přesto dost zajímavě).(6.11.2006)

• - Karel Kopáč (ve filmu jako Karel Hrubeš) vylíčil průběh všech vražd na záznam, byl odsouzen na 21 let ve vězení, ovšem jako vozíčkář spáchal 15. dubna 2004 ve vězení sebevraždu (oběsil se na šňůrce od pyžama). (Lucas87)

• - Motivem vražd byl finanční zisk. Karel Kopáč, Vladimír Kuna a Ludvík Černý získali přezdívku Orličtí vrazi. Nehoda, při které Karel Kopáč skončil na vozíku, se stala 7. ledna 1994. (Lucas87)

• - Herecké zkoušky trvaly déle než tři měsíce. (hippyman)